strzyżenie / golenie koni

Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
13 listopada 2012 20:07
chyba moja Fantazja pójdzie pod ostrze.... poci się okropnie, schnie dobrą godzinę...
tylko u mnie to kosztuje 80euro, a z "uspokajaczem" 90....



A nie masz możliwości sama jej ogolić?
Nie wiecie może co wchodzi w skład oleju do maszynki?? Zastanawiam się czy można go czymś jednorazowo zastąpic 🤔
Mysle, ze jak zastapisz zwyklym olejem to nic jej sie nie stanie :P Chodzi przeciez o natluszczenie zeby zmniejszyc tarcie 😉
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
13 listopada 2012 21:18
Nie wiecie może co wchodzi w skład oleju do maszynki?? Zastanawiam się czy można go czymś jednorazowo zastąpic 🤔


Poza typowymi olejami można używać oleju do smarowania łańcuchów rowerowych, do maszyn do szycia, bądź w marketach budowlanych sa takie spraye do natłuszczania silników itp.  Zwykły olej jednorazowo tez da rade tylko potem trzeba dobrze wyczyścić, bo się do niego strasznie klei kurz.
ja kupiłam małe opakowanie oleju syntetycznego do silników samochodowych i super się sprawdza
Jak na pierwszy raz to całkiem nieźle nam poszło 🙂
A co ten kon taki chudy ? 🙁
Karmi jeszcze źrebaka + brak mięśni spowodowany nieoczekiwanym przedłużeniem wakacji :/
ash   Sukces jest koloru blond....
14 listopada 2012 10:44
Lenii, ciepło ją ubieraj,  bo tłuszczyk jej nie ogrzeje :/
edit: czy koń wraca do pracy?
Chyba troche lepiej ulozonej diety jej potrzeba..


A do mnie wlasnie przyszedl nowy Oster A5  😍 W piatek pierwsze golenie 😉
Ubieram ją w zimową derkę z 340 g-owym wypełnieniem więc nie marznie.
Wraca ale po mału. Dzisiaj będzie dopiero 4 dzień chodziła pod siodłem, ale tylko 10 min stępu.
Lenii, 340g to nie za dużo na teraz? Nie przegrzewa się?
Opłacało Ci się już teraz golić jak i tak i tak tylko stępujecie?
Gdyby ktos chcial korzystac z uslug i zamawiac cos na sewing.pl, to osobiscie odradzam. Mam niestety niezbyt mile doswiadczenia z ta firma.
Constantia, mogłabym sama ją ogolić, ale nigdy tego nie robiłam, poza tym wiem, że się nie da ogolić bez uspokajacza, no i sama trochę się boję... ale chyba nie mam innego wyjścia...
ash   Sukces jest koloru blond....
14 listopada 2012 13:16
Fantazja, ja w tym roku pierwszy raz ogoliłam sama. Udało się, mimo że na sam koniec jak został już malutki kawałak przy potylicy to Kary zaczął histeryzować i furczeć na maszynkę.
Paczka marchewek i kilkanaście cukierków na całe golenie 🙂 i się udało!
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
14 listopada 2012 13:37
Fantazja zawsze warto spróbować- ostatnio w Plejadzie goliłam kasztanka który jak tylko zobaczył maszynkę to oczy wyszły mu z orbit - początkowo stał sztywny, ewidentnie nie podobało mu się golenie koło głowy (wykończenie ręcznie nożyczkami), ale koniec końców dzielnie zniósł golenie - ino trzeba było zrobić to na spokojnie i łączyć z trybem głaskanie  😉 i tak ruch maszynką-głask-ruch maszynką-głask 😉


edit: dotychczas tylko dwa konie w całej karierze (5 letniej) okazały się przypadkami na golenie na uspokajaczach- reszta po początkowym stresie szybko oswajała się z maszynką (ostatnio nawet trafiła mi się kobyłka, która przy goleniu przysnęła - mimo że był to jej pierwszy raz
ash tłuszczyk nie grzeje 😉 to tylko  taki potoczny zabobon.
ash   Sukces jest koloru blond....
14 listopada 2012 14:29
joakul, na pewno? u ludzi obserwuje co innego, ale może u koni jest inaczej ?!
Mój koń rok temu był sporo grubszy. W zimę stał w derce 350g. W tym roku sporo go odchudziłam i teraz stoi już w 330g.
Może to tylko zbieg okoliczności....
ash Tkanka tłuszczowa brunatna działa ' ogrzewająco' ale tylko u noworodków ( wszystkich ssaków). Niestety ulega z wiekiem degeneracji. A tkanka tłuszczowa biała tej funkcji nie pełni ani przez chwilę.
Czasami to tylko złudzenie że puszystym jest ciepłej 😉 i przepraszam za OT.
Edit: nie doczytałam jednego zdania..
Tkanka tłuszczowa moze i nie grzeje ale napewno izoluje. Mam grubasa i w -20 na dworze stała w derce z kapturem 350g i cieplutka była jak nie wiem.
Lenii ja bym się tylko przyczepiła do tego "czapraczka" jak dla mnie jest zdecydowanie za wysoko i kończy się zbyt wcześnie.
Czy ktoś jest z okolic Sulejowa (lub będzie przejazdem) i ogoliłby mi częściowo mojego mamuta???



Nie daję do ogłoszeń bo wydaje mi się, że tu jest bardziej właściwy wątek.
Jeśli jest inaczej proszę o usunięcie wpisu... 💃
draskaeb ale to właśnie o termoizolacje chodzi w tkance brunatnej, jakie inne grzanie miałabyś na myśli?  🤣 Tkanka żółta nie izoluje i tym samym nie ogrzewa. I to nie jest mój wymysł, tylko ma to swoje potwierdzenie w nauce.
Ja mam konia chuderlaka i dwa grubasy, którę znacznie gorzej znoszą niskie temperatury od tego pierwszego. Najwięcej zależy od metabolizmu w tej materii.
Angeel a co ci w sewingu wywineli? mi tak wywinęli w germapolu, że się o mało z życiem nie pożegnałam po tym jak naprawili mi suszarkę  😉 natomiast sewing nawet kiedy w panice dzwonie i w minute każe pani ogarnąć co mi się zepsuło i co potrzebuję na jutro rano we wrocławiu (przy dodatkowym przerywaniu z powodu braku zasięgu) to zawsze ogarniają i mam co trzeba terminowo  😁
Nie przedrzewa się , nie wiem jak u was, ale u nas są niskie temperatury, ciągle mgła okropna się robi. A o derkach kiedy zakładać konsultowałam z wet. który był u nas ostatnio i widział wszystkie które mam i wyraził zgodę na takie zakładanie
(koń wychodzi na pastwisko). A co do golenia skoro i tak chodzi stępem. Koń miał zalecone chodzenie w derce (problemy z biodrem więc musi mieć tam ciągle grzane) - musieliśmy ją ogolić.
Maxowa myślisz że tą maszynką ogoli się konia po całości za jednym razem mniej więcej ofutrzonego jak Twój, da radę? Testował ktoś jeszcze magiczną maszynkę Maxowej?
Ja testowałam, mam konie bardziej ofutrzone od maxowej, nie goliłam co prawda po całości, ale w medium clipa i nie była nawet nagrzana, robiłam ze dwie krótkie przerwy na wytrzepanie kłaków ze środka 🙂. Jestem zadowolona, bardzo wygodnie i szybko mi się goliło.
Kurcza waham się ale jeśli tak chyba się skuszę... Mam jednego futrzaka do golenia w sezonie po całości, ale dosyć ofutrzony. I histeryk, ale Maxowa mowila ze cicha?
a ja wiem ?  😀 no mi się dobrze goliło, koń duży  i do końca szła bardzo dobrze
cicha jest
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
15 listopada 2012 10:14
Ja też potwierdzam że maszynka cicha i spokojnie da radę całego konia 🙂 Wczoraj goliłam mojego całego, bez nóg i nawet się specjalnie nie nagrzewała. Koń nie był jakimś mamutem, bo już raz był golony. Mi się co prawda goliło długo, bo maszynka ma wąskie ostrze, a mój koń się kręci i szybko mu się nudzi  😉 ale jak na taką cenę to jestem zachwycona 🙂
A jak długo się schdzi tą maszynką, bardzo wąskie to ostrze jest?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się