KOWALE

tak, przy nim tak, wygladasz jak slodziak i szczuplacha.
ale oprocz tego wygladasz jak jakis... egzorcysta? cos takiego 😉 i serce na dloni mozna odbierac jako serce wyegzorcyzmowanej istoty 😁
ale pomimo tego wrazenie robisz dobre, masz wiedze i uczysz sie. zaimponowales nam, wiec juz tu sie nie kryguj.
drodzy warszawiacy, potrzebuje kowala. warunek konieczny - mega cierpliwość i stanowczość, mój koń jest problemowy i lubi dobitnie o tym przypomnieć. tak jak wszyscy chciałabym, żeby osoba zrobiła mojego konia po prostu dobrze - tak żeby zwierzak później nie macał ani nie miał żadnych bolesności związanych z kopytem. no i wymagam od kowala max rzetelności, czyli nierobienia kopyt na odwal się, a także dojeżdżania w umówionym terminie i nielecenia w kulki. i cena - 50, MAX 60 zł. interesuje mnie jedynie werkowanie.
istnieje ktoś taki w ogóle?
myślałam przez chwile o naturalsowym werkowaniu, ale cena, przynajmniej na ta chwile, jest nie do przełkniecia dla mnie :/ i to chyba jest tak, że jesli naturals rozczyszcza naszego konia, to trzeba go wzywać czesciej aniżeli kowala? poprawcie prosze jesli cos pokrecilam. jesli nie znajde zadnego satysfakcjonujacego mnie kowala, to już trudno, stanie na naturalsie, bo na zdrowiu sie nie powinno oszczedzac... ale moja wrodzona żydowatość nie pozwala mi nie kombinować, jeśli tylko mogę wydać mniej 😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
02 listopada 2012 16:47
galeria, jeżeli Twój koń jest problemowy, czego nie ukrywasz, to może być ciężko znaleźć dobrego kowala za takie pieniądze. Kowal też człowiek, zdrowie swoje szanuje. Co do terminowości, to ja chyba jeszcze żadnego w 100 % terminowego nie spotkałam 😉 Jeśli jednak uda Ci się kogoś takiego znaleźć, to poproszę o namiar 😀
Co do terminowości, to ja chyba jeszcze żadnego w 100 % terminowego nie spotkałam 😉 Jeśli jednak uda Ci się kogoś takiego znaleźć, to poproszę o namiar 😀

pan waldemar rybka. raz mu sie zdarzylo, ze zadzwonil kilka dni wczesniej i przelozyl termin. NIGDY nie nawalil.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
03 listopada 2012 01:32
katija, tego Pana akurat nie znam, ale to też inne rejony. Ogólnie zauważyłam, że to że kowale są nie terminowi to standard i nie zwracam już na to większej uwagi. Jedyne co jest dla mnie ważne, to to aby chociaż wcześniej zadzwonił, że nie da rady przyjechać, bo w stajni nie jestem cały czas i mam do niej kawał drogi. Niestety są i tacy, którzy w ogóle nie dzwonią.
Orientuje się ktoś gdzie na Górnym Śląsku znajdę kowala, który jest w stanie przyjechać do mnie w ciągu 1-2 dni, jest punktualny (a przynajmniej żebym na niego nie czekała pół dnia...), ma spokojne podejście (czyt. nie leje koni) i dojedzie do 2 koni...?
galeria fakt przy werkorwaniu naturalnym robi sie to co 3 tygodnie i niestety koszta są wyższe ale z drugiej strony żaden natural nie nawalil i zawsze byli w terminie
dziekuje wszystkim za odpowiedzi.
WAŻNE - czy ktoś wie, ile kosztuje werkowanie u pana Liszki?  👀
Możecie polecić kogoś na pograniczu zachodniopomorskiego/lubuskiego?
Zależy mi na dobrej robocie i słowności, że gdy mówi że przyjedzie to faktycznie przyjeżdża w umówionym terminie.
mtl   I M Equestrian
09 listopada 2012 15:00
galeria, jeżeli Twój koń jest problemowy, czego nie ukrywasz, to może być ciężko znaleźć dobrego kowala za takie pieniądze. Kowal też człowiek, zdrowie swoje szanuje. Co do terminowości, to ja chyba jeszcze żadnego w 100 % terminowego nie spotkałam 😉 Jeśli jednak uda Ci się kogoś takiego znaleźć, to poproszę o namiar 😀


ja mam szczescie do kowali przyjezdzajacych przed czasem (godzinke wczesniej na przyklad)  😁 a wszyscy narzekaja ze zawsze sie spozniaja ewentualnie przekladaja terminy  😎
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
09 listopada 2012 19:11
mtl, i pewnie też nie jesteś z Mazowsza? Ja się chyba przeprowadzę 😉
Zna ktoś z Was może Tomasza Wachowiaka?
Jakie opinie?
dziekuje wszystkim za odpowiedzi.
WAŻNE - czy ktoś wie, ile kosztuje werkowanie u pana Liszki?  👀


zadzwon, zapytaj, uprzedz o problemowym koniu- ja w kazdym razie bardzo polecam
ja bardzo polecam Pana Leszka Bogacza - wspaniały kowal - u mnie od 8 lat kuje konie oraz werkuje (nigdy nie było żadnych problemów , a powiem szczerze że potrafi bardzo dobrze konia okuć , również ortopedycznie )  😀 .  P.Bogacz to kowal z okolic Częstochowy
polećcie mi dobrego kowala, który nie odwala swojej roboty, i wie co robi z okolic Warszawy bardziej nawet wschodniej, bo już nie mam siły do tych wszystkich kowali, naprawdę już wiele razy się przejechałam. 🙁
Hej,

Czy może ktoś napisać coś o W. Wojtyczce? dokładnie chodzi mi o opinie w przypadku kucia korekcyjnego.. Szukam dobrego kowala na śląsku. Tylko nie piszcie że dobrym kowalem jest Anioł bo już mi załatwił 2 konie.. w mojej opinii radzi sobie z normalnymi przypadkami ale nic ponad to. Dojazdowego Styrny też nie chcę... miałam już także tą przyjemność 🙂
witaj w klubie miłośników Anioła 😉
Nie podoba mi się to, co robi Pan Wojtyczka z kopytami jednego ze znanych mi koni. Widziałam tylko jego więc nie wiem czy mogę budować na tej podstawie opinię, znam  jednak konia.... W sumie na Śląsku nie mogę Ci nikogo polecić do kucia.... może Ciołek?? Wiem, że bywa w tych okolicach. Jednak powala cenami 😜
karesowa   Rude jest piękne!
06 grudnia 2012 13:24
Na śląsku do kucia polecam Rafała Hałe...-uczeń Ciołka zresztą a sporo tańszy. Opinie sa różne jak o każdym kowalu zresztą, mojego konia robi od 4 lat i jestem bardzo zadowolona, dodatkowo wciąż się szkoli, przykłada się bardzo i efekty widać. Słyszałam jeszcze dobre opinie o Panu Stopie, ale nie sprawdziłam na "własnej skórze". A co do Anioła to widzę, ze możemy fanclub założyć  😉 😉 😉
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
06 grudnia 2012 15:11
To jak ustalicie składki klubowe to i jak się zapisze, mogę być nawet w zarządzie. Wprost KOCHAM Anioła i jego "prace"...
Ze śląskich kowali na pewno godny polecenia jest Marek Lis, do nas dojeżdża już teraz do Krakowa, ale jest z Katowic i robi konie przede wszystkim na śląsku. Kuje, kuje korekcyjnie, struga i nie jest drogi🙂
Jak miło że to nie tylko ja mam takie zdanie na temat tego pana... w dodatku wyjątkowo "kulturalnego".
Czy możecie napisać ile bierze p. M Lis? Słyszałam że jest bardzo dobry... Ktoś może powie coś więcej? proszę🙂
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
06 grudnia 2012 22:00
Struganie 70 zł, kucie przody 150 zł, na 4 teraz nie wiem bo nie kuje aktualnie aż "po zęby". Najlepiej dzwonić i pytać🙂
desire   Druhu nieoceniony...
17 grudnia 2012 21:25
Struganie 70 zł, kucie przody 150 zł, na 4 teraz nie wiem bo nie kuje aktualnie aż "po zęby". Najlepiej dzwonić i pytać🙂


o matko  😲  ładnie do góry poszedł, zaledwie w ciągu roku..  🙄 


kogo możecie polecić (prócz M. Lisa - nad którym się zastanawiam 😉 )  z G.Śląska - żadne kucie mnie nie interere, dobrego strugania mojej koninie potrzeba 😉
Znacie kowala Wojciecha Orlika (mazowieckie)? Jakie opinie?
oby za wzrostem cen podążała jakość świadczonych usług. Za często obserwuję jak kowale mający dobry start schodzą na psy jak tylko ilość klientów rośnie 😵 Więcej koni do obrobienia to mniej czasu dla jednej sztuki... pomyślcie o tym i patrzcie swoim nawet sprawdzonym kowalom na ręce :kwiatek: Moje konie (i chyba sporo innych, które robił Anioł) to właśnie zgubiło- wiara w autorytet 😤
I jeszcze jedna kwestia- ostatnio dość często obserwuję jak klasyczni kowale starają wzorować się na naturalnym struganiu (tworzą taki mix, który nie jest ani klasycznym struganiem ani naturalnym -nie korygują kopyt, twierdzą, że kopyta same się naprawią)- z jednej strony to dobrze, bo konie po struganiu nie chodzą jak po rozżarzonych węglach, z drugiej są konie, których nie powinno się tak strugać, bo kopyta same nie dadzą sobie rady i wymagają interwencji 😉 to tyle moich obserwacji jako osoby strugającej 😉
famka   hrabia Monte Kopytko
18 grudnia 2012 11:38
Znacie kowala Wojciecha Orlika (mazowieckie)? Jakie opinie?


Wojtek robi konie w mojej stajni, a moim osobistym kowalem jest od 5 lat
Bronze   "Born to chase and flee.."
18 grudnia 2012 13:56
Mojego konia struga W.WOJTYCZKA i mam bardzo dobre zdanie - ogólnie polecam :-)
ktokolwiek widział ktokolwiek wie! :P

kowal z Gdańska, kuje u p.Marka Lewickiego.....całkowita pustka w głowie  😵  może ktoś wie jak się ten pan nazywa?
Nazwiska nie pamiętam, ale widziałam jego robotę. Poprawiam po nim 3 fryzy, już ok 4 miesięcy. BARDZO żałuję, że nie zrobiłam zdjęć na początku. Konie mimo super warunków nie miały strzałek. Serio, nic a nic.
Uhm, tak tajnaa, wiadomka po prostu jesteś lepsza niż kowal lewickiego 🙄
katija - zdziwiłabyś się 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się