Oficerki

Miał ktoś może oficerki marki CRW? nie mogłam znaleść nigdzie info o nich 🙂 a udało mi sie kupić za śmieszne pieniądze takie troche dziwaczne.. na nodze leżą dosyć ładniej, nawet lepiej wyglądają niż tak goło na zdj, ciekawa jestem jak sie sprawdzą 🙂 i czy jeszcze troche opadną? są używane no ale nie opadły za mocno.. dziękuje za info  :kwiatek:
kurcze, szkoda, ale w sumie czego się spodziewać po takiej cenie...a możecie mi polecić jakieś inne, cenowo z dolnej półki? Nie chcę nie wiadomo jakich, raczej wolę coś tańszego na kilka sezonów, bo pewnie mi noga jeszcze trochę urośnie. Zależy mi na tym, żeby były klasyczne, bez żadnych nowości i udziwnień oraz żeby były zgrabne- bez grubej podeszwy, żeby wyglądały jak oficerki, a nie gumowce.
na allegro mozna kupic nowki cavallo za 300-400zl, tyle ze bez pudelka, uzywane juz w ogole mozna kupic w fajnych cenach, ja za swoje Koenigsy dalam 200zl.
Mam oficerki Tattini i poszedł mi w nich suwak. Gdzie mogę je oddać do naprawy? Zwykły szewc albo nie chcę się podjąć, albo krzyczy kosmiczną cenę. (jestem z W-wy)  :kwiatek:
Czy oficerki da się rozciągnąć w łydce o 2 cm? Tzn. oficjalnie się da, ale czy ktos rozciągał cholewki i ma jakieś spostrzeżenia? Wyspotowałam sobie ogłoszenie z całkiem fajnymi, ale są jednak za wąskie i nie wiem czy warto się za nie brać...
quantanamera, odradzałabym. Jakoś "doświadczalną granicą" jest raczej 1,5. Niby różnica niewielka, ale potem "skórka nie warta wyprawki" - dosłownie.
Quanta ja rozciągałam. Miały w łydce 33, a ja potrzebowałam 35. Były u kilku szewców i niby się rozciągnęły, ale za każdym razem schodziły się znowu. W końcu trzeba było rozciąć je i wszyć klin skórzany- okazało się, że mają takie specjalne taśmy właśnie żeby się nie rozciągać. W sumie udało mi się wyrwać nowe cavallo za 30 euro, i miały być do ciurania na co dzień, więc mi klin nie przeszkadza, ale jak go nie chcesz to chyba szkoda zachodu na rozciąganie.
Jak wygląda rozmiarówka Cavallo, trzyma standard czy może jak noszę normalnie 38 to kupować większe? Widzę też, że ich oficerki mierzy się po skosie od zewnętrznej strony, ale z obcasem czy bez? Fajną promocję dorwałam i warto skorzystać, tylko nie chcę wtopić z rozmiarem  😉
Czy ktoś z Was wie może jak sprawują się w użytkowaniu oficerki Brogini?
ChingisChan   Always a step ahead! :)
18 listopada 2012 17:49
Nie wytrzymam, właśnie poszedł mi zamek w oficerce hippici 😵. Zażądam wcześniejszego prezentu gwiazdkowego i pojadę po Cavallo Junior Jump 🙁.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
18 listopada 2012 17:51
w moich De Niro,po 4 latach poszedł chyba zamek 🙁
w Pruszczu jest pan szewc,który daje radę,więc chyba zaryzykuje i mu oddam do renowacji.
ChingisChan   Always a step ahead! :)
18 listopada 2012 17:54
Ktoś chciałabym żeby moje wytrzymały 4 lata :/. Po prawie 2 lach drugi raz pęka zamek, mają pozszywane czubki bo też popękały i dziury przy podeszwie 😵.
Ahh, kocham moje Cavallo za 150 zł bez zamka patrząc na to, jakie kłopoty macie z dużo droższymi butami z zamkiem 😉.

A poszukiwania wypasionych butów na zawody wciąż trwają, niestety większość fajnych jest w rozmiarze 38, albo z łydką > 36 cm. Czemuż ja mam takie chude nogi? O używkach z Ebaya mogę chyba tylko pomarzyć.
ChingisChan   Always a step ahead! :)
18 listopada 2012 17:59
Sisisa mogę prosić na pw zdjęcia Cavallo z dokładnym opisem sprawowania? :kwiatek: Bo wymienić zamek to pikuś, byle dobrze. Pękająca skóra to horror 😵.
Hippica vs Mountain Horse

Jakbyście mieli porównać to, które lepsze?
Zaczynają marzyć mi się oficerki ujeżdżeniowe 🙂
ChingisChan   Always a step ahead! :)
19 listopada 2012 17:05
Epikea chętna na zdjęcia jak wyglądają hippici po ponad 1,5 roku użytkowania?
ChingisChan ja jedne mam już 5 lat i dopiero jakieś 5 mscy temu poszły mi zamki, skóra trochę pękła, ale są od ponad dwóch lat używane codziennie i nie zawsze o nie mega dbam. Drugą parę mam na zawody i też HIPPICA i jestem bardzo zadowolona.  😉
ChingisChan   Always a step ahead! :)
19 listopada 2012 17:46
Zapnij się właśnie, przez te 5 lat chyba bardzo mocno polecieli z jakością w dół. I moje buty nie są jedyną parą, której skóra pęka przy czubkach (koleżance też już zaczyna, a kupowała 3 miesiące po mnie?)
Te nowsze mam okolo 2,5roku. Ale zawazylam ze moje oficerki maja jakas grubsza skora.. bez kitu, dotykalam dawniej M.Jackiewicz oficerek Hippici i wyginaly jej sie na wszystkie strony bo takie miekkie byly i strasznie jej sie psuly. Sama nie wiem o co tu chodzi..
ChingisChan   Always a step ahead! :)
19 listopada 2012 19:24
Właśnie, ale te nowsze jak piszesz to są tylko na zawody. Więc co się dziwić, że mają się dobrze? 😀
Uhg... Jutro czeka mnie jazda w termobutach 🙁.
Moje MH to buty pancerne - na każde warunki pogodowe. Wzięłam rozmiar większe, wciskam wełnianą wkładkę i grubą skarpetkę i jest ciepło w nogi
Chingis ja miałam Cavallo przez 8 lat i byłam bardzo zadowolona. Przez pierwsze 2 lata używałam je tylko na zawody, ale potem już nie miałam dla mnich litości i jeździłam po kilka koni dziennie.
No i zdecydowałam się na kolejne buciory 😉.  Brogini Roma zamówione i będą za jakieś 6 tygodni.  Widziałam w kolorze brązowym na znajomej i po pół roku użytkowania oficerki wyglądają estetycznie i całkiem porządnie.
czeggera1 są obłędne, gdzie zamawiałaś i ile za nie dałaś?  💘
equidore, jedna z pań od nas ze stajni prowadzi sprzedaż sprzętu, który zamawia się z dostępnego u niej katalogu. Buty kosztowały nie całe 175 funtów, czyli nie dużo 🙂. W podobnej cenie są też tu: https://www.brogini.com/
Ja mierzyłam kiedyś Brogini, są przepiękne! Tylko nawet najszersze nie zapięły się na mojej łydce, a robione na miarę kosztowałyby dwa razy tyle, co normalnie.
Wiecie może jak z jakością oficerek USG? Konkretnie chodzi mi o model Style, ale chętnie poczytam opinii ogólnie o firmie.
słuchajcie kupiłam oficerki elt paris i są takie bardzo mocno dopasowane w stopie, ściskają mi piętę i ogólnie takie są ciasne i nie wiem czy wymieniać na rozmiar większe czy się rozbiją 🙁 jak to jest z oficerkami to moje pierwsze więc nie mam w tym temacie doświadczenia, pomózcie 😕
Oficerki skórzane zawsze się rozejdą, tak jak każde skórzane buty..
Z doświadczenia- Petrie zamówiłam 38 a po pewnym czasie stopa się rozeszła i są ciut za duże. Następne buty zamówię sobie 37,5. Obecnie mogę włożyć sobie skarpetkę i jeszcze jedną grubą skarpetkę na stopę. Cholewka nie rozeszła się bardzo, dopasowały się do łydki i tyle.

Jeżeli baardzo Cię cisną to weź pół numera większa. Jest taka mozliwość?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się