Farmerama.com

Bischa   TAFC Polska :)
19 listopada 2012 10:20
Isabelle, ode mnie poleciało, MoniaKŁ 😉
przyjełam 🙂 co tu ogólnie trzeba działać? bo sówka zniknęła, i nie iwem czy coś powinnam robić oprócz sadzenia nowych roślinek ?
Siejesz, zbierasz, hodujesz, robisz po drodze różne evenciki i zadania, możesz się pobawić w przetwórnie, piekarnie spa i coś tam jeszcze, ogólnie masz co robić ale musisz jakiś poziom przyzwoity osiągnąć 🙂
barnabik,  a jak zdobywać poziomy?
musisz mieć pkt doświadczenia które dostajesz za zbiór roślinek i zwierzątek
a pieniądze jak się zarabia?
Masz dwa rodzaje kasy - sianogrosze i floreny. Sianogroszę to gotówka za którą możesz kupić większość zagród (poza specjalnymi), operujesz nimi na targu wiec kupujesz i sprzedajesz. Zarabiasz w ten sposób, możesz robić zlecenia w domku ale tu uwaga bo czasami można dużo stracić niż np gdybyś sprzedała na targu. Floreny to ta wyższa szkoła jazdy - kupisz za nie wiele rzeczy, super pasze, nawóz, wszelkiego typu składniki do przemysłu itd.  Zdobyć? Wysłać smsa lub przelew, ewentualnie mozolnie zbierać robiąc zadania w spółdzielni i ewenty. I dostajesz jednego za przejście każdego poziomu. 
aj. zasadziłam masę winogron, ale czerwonych, chyba nic z nimi nie zrobię, prawda? do czego mi kury potrzebne? bo już kilka się zrodziło. chyba tylko sprzedaż na targu można zaoferować, tak?
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
20 listopada 2012 10:33
Isabelle, kury się mogą przydać do zleceń w domku (trochę sianogroszy i XP) albo w spółdzielni (sianogrosze, gwiazdki do drzewka, XP, czasem jeszcze coś innego) 😉
Za winogrona masz wiecej pkt doswiadczenia za zbior i Tobie sie oplaca teraz siac jak masz niewiele pkt do nastepnego levela  i po skonczeniy eventu wymieniaja  go na tez pkt, roslina nie zostaje w grze. Kurczaki cały czas sie przydaja a jak masz malo sianogroszy to mozesz sprzedac
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
20 listopada 2012 11:14
Dawno nie byłam na farmie i się pozmieniało trochę, wchodzę w domek a tam również zmiany i jednego nie ogarniam- do czego mi punkty klienta?
Ach, i z rok temu jak był kalendarz adwentowy to był przepis na ciasteczka (?) i on był do dzielnicy rzemieślniczej, tak? Jak wtedy nie miałam tej dzielnicy to ten przepis czeka aż ją zdobędę czy już przepadł?
Przepis czeka 🙂 a pkt klienta zdobywasz i od kazdego dostajesz wiecej zlecen dziennie maks 5
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
20 listopada 2012 12:12
Ale za te pkty coś dostanę czy tylko więcej pktów to więcej zleceń na dzień? 👀
http://pl.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=882019
tutaj sobie poczytaj, nie ogarniam tego do końca a mało robię zleceń. Wydaję mi się że te punkty tylko to wielkości i ilości zleceń i możesz jakieś ekstra zlecenia dostać.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
20 listopada 2012 16:58
To średnio mi sie podoba że zadowolenie klienta będzie spadac jak nie będę codziennie wykonywać zleceń :/
Barnabik, dzięki za info :kwiatek:
A do dzielnicy rzemieślniczej jest dostęp od razu od wejścia na poziom czy musze gwiazdki zebrać? Jeszcze do bahamy nie dozbierałam, brakuje mi ponad 60 😵
Do niektórych był dostęp bez gwiazdek, na pewno dżemy, piekarnia i kwiaciarnia. Tez trzeba by w poradniku poszukać bo ja głównie coś robię w  piekarni i przetwórni, mam kwiatki ale nie robię. Tego wszystkiego jest masa i gdyby chciał ciągnąć wszystko to nie da rady, ja robię tylko to co  jest mi potrzebne na farmie czyli głównie do większego zbioru w ewentach. U mnie nadrabiam teraz trochę zwierzaki i robię w spółdzielni misje z magicznej wędrówki a tam dużo zwierząt  i owoców potrzeba.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
20 listopada 2012 17:28
Czyli da się przynajmniej do części bez gwiazdek, super, bo już sie bałam że będę brnąć do 40 poziomu z nadzieją na "cos nowego" a tu pupa- gwiazdki do zebrania.
Ja w magicznej wędrówce nie biorę udziału bo nie mam ani motyli ani cytryn :/ W sumie zrobiłam większość tego co mogłam, teraz zostały mi juz chyba same zadania ze zwierzakami z oazy miłości (a mam mało super paszy) albo z rzeczami które musiałabym kupić na targu (a kasy brak)
A jednak warto sobie przypomnieć -  pierwszy darmowy, potem już tak pięknie nie jest. Tutaj zajrzyj: http://pl.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=820533  i tu  http://pl.board.bigpoint.com/farmerama/showpost.php?p=6755198&postcount=5 . Z własnego doświadczenia - warto tylko dżemik produkować z dynii, Chutney marchwiowo - jabłkowy i galaretka różana. Resztę olewam bo są ciekawe rzeczy i ciągle coś się dzieje.
o co chodzi z "darmowa próbą"?

i jakaś wiadomość o hodowli haflingerów, szetlandów i pegazorożców przyszła, o co w tym chodzi?
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
21 listopada 2012 09:18
W miescie jest taki mlyn (?) i mozesz nim zakrecic i cos wygrac
Bischa   TAFC Polska :)
22 listopada 2012 11:21
Isabelle. tp tzw kolorowe zwierzaki. Na farmie kilka zwierzaków już można hodować, można uzyskać różne fajne (przy odrobinie szczęścia) "rasy", krzyżować je, potrzeba do tego SP (superpasza) i ewentualnie perfumy (skracają czas hodowli, można je uzyskać z drzewek pachnących, lyb wygrać na kole), trzeba wystawić oazę (jak klikniesz na pola w pasku, to masz tam oprócz różnych pól, także serduszka i w nie trzeba kliknąć). Potrzeba większej ilości zwierzaków, bo do jednej oazy na raz potrzeba 4 zwierzaków. Można hodować: kury, króliki, kozy, krowy, świnie i konie (są jeszcze nietoperki, ale to to wyższa szkoła jazdy trochę). Najlepiej jest zaczekać na Baby Boom, bo wtedy z oaz wyskakują bliźniaki.
co dostajecie od Franka Kędzierzawego? ja praktycznie codziennie 2400PD i darmową próbę :/ a miały być jakieś stopnie atrakcyjności tych nagród. na początku wygrałam nawet kombajn, siewnik i stajennego. loguję się codziennie, więc nie wiem, o co chodzi.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
23 listopada 2012 15:01
Ja ostatnio dostalam perfumy i probe :/
Bischa   TAFC Polska :)
23 listopada 2012 20:05
Bo na początku kiedyś tak było, że co kolejny dzień dostawało się więcej nagród. A teraz jedna wielka dupa 🙄
Nie ma ktoś moreli albo orłów na zbyciu????
Bischa   TAFC Polska :)
23 listopada 2012 22:58
barnabik, orłów w tym GT nie można wysyłać. Ja mogę morelę wysłać za np jarzębinę/karambolę 😉
jarzębinę mam na pewno tylko mi napisy padły na farmie i nie wiedzę nazw drzew 😕
Bischa   TAFC Polska :)
24 listopada 2012 14:56
To co, słać morelę? 😁
tak poproszę 🙂
Bischa   TAFC Polska :)
24 listopada 2012 15:04
Poleciała 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się