Body Modifications ( dawniej "piercing, tatuaże " )

Zrobiłam dziurkę nad tunelem  😍 Wygląda mega, jeszcze jutro zrobię w drugim i zakupie jakieś ladne, delikatne maleńkie kolczyki i będzie git 😀
Rico, ile masz mm? moglabym zobaczyć zdjęcie- jakoś trudno mi to sobie wyobrazić 😉
[img] jakość żałsona ale mniejwiecje tak;d[/img]
Jakoś przerażająca, przepraszam!!!
Tunel tutaj co widać jest 10mm. Choć tak naprawdę jest już 11, z tym, że noszę cały czas 10  a ten 1mm dodałam sobie przez owijanie taśmą tamtego, bo nie mam kasy żeby co 1mm kupować nowy tunel.
Dziurka oczywiście NIC a NIC nie boli, w nocy normalnie spalam na tym uchu i było ok. Myślę czy nie zrobić ciut wyżej jeszcze jednej i w drugim uchu tak samo.
A ja znowu z pytaniem: czy jak po 2 miesiacach (bez jednego dnia) od zrobienia helixa wyjmę kolczyk na 45 (albo 25) minut, to może się zrosnąć dziurka?

Jak wcisnąć kuleczkę z powrotem do kółka? Bo nie mogę jakoś jej złapać dobrze, to jest na zręczność czy jest jakiś sposób dobry?
Hevel, najłatwiej będzie jak kółko delikatnie rozeprzesz czymś. ja używałam malutkich okrągłych szczypcy/ szczypiec (?) 😉
Po 2 miesiącach helix nie jest wygojony, także trudno określić. zrosnąć to może nie. ale może pojawić się dyskomfort przy ponownym zakładaniu. Jaa ostatnio na czas kąpieli wyjełam kółko z nosa o rozmiarze 1,0 i potem musiałam delikatnie pchnąć coby 'zaaplikować'

Rico, a tak dziurka nad tunelem 😉 Już myślałam, że Ci zostało więcej skóry na górze/ ewentualnie, że masz anti-tragusa.
lotka, a ja myślałam, że powinien być już wygojony :/
Mam nadzieję, że jakoś da radę bo niestety będę musiała go wyciągnąć.
To będę próbowała rozszerzać, może jakoś ją wcisnę 😉
Hevel, a to kółko do helixa? Gdy lekko rozszerzysz kółko ważne jest żeby kuleczkę dobrze trzymać- wtedy poprostu się zaciśnie. Może będzesz potrzebować pomocy osób trzecich?  👀
i  ogólnie jeśli jeszcze kiedyś będziesz musiała ''ukryć'' kolczyk polecam retainery.
Tak, do helixa.
Właśnie z trzymaniem kulki mamy problem, próbowałam ja, próbowała moja mama i na razie nie dajemy rady.

A z czego jest retainer? Bo ja muszę wyjąć kolczyk, bo mam rezonans i nie mogę mieć metalowych rzeczy po prostu.
Planuję zrobić sobie tatuaż na obojczyku i nadgarstku, wie ktoś może czy będzie z tym problem jak po liceum będę chciała pracować w policji albo wojsku?
Mi kiedyś policjant powiedział, że w wojsku to akurat będzie plusem  😁 Jak z policją nie wiem 🙂
Heval, jest to jakby ''zatyczka'' z bioflexu/ ptfe. a jak się boisz zarośnięcia zawsze możesz dobrać dobry rozmiar wenflonu. a w zasadzie to rurki? i włożyć/ przyciąć do odpowiedniej dlugości.
bardziej mnie ciągnie do policji, docelowo do sekcji konnej oczywiście :P
no gdzieś tam mi sie obiło o uszy że tatuży w widocznych miejscach nie może być, no ale jak to tam dokładnie jest to nie mam pojęcia  🤔
Może uznają to za jakąś oznake demoralizacji a policjant to stróż prawa, musi być czysty i świecić przykładem. Myślę, że o obojczyk nie masz co sie martwić co do nadgarstka... zawsze mundurem będziesz mogła jakoś zakryć, rzemykami, bransoletkami jakimiś.
Averis   Czarny charakter
23 listopada 2012 19:18
Z tymi tatuażami, to pewnie chodzi o miejsca widoczne, których nie można zakryć. Nadgarstkiem bym nie ryzykowała w takich sytuacjach. O ile sama będę mieć tatuaż na obojczyki i da się to łatwo zakryć, to nadgarstek wyklucza automatycznie noszenie strojów służbowych na krótki rękaw (nie widziałam policjantki z rzemykami i bransoletkami na służbie).
kujka   new better life mode: on
23 listopada 2012 19:24
bo nie moga nosic bizuterii na sluzbie o ile mi wiadomo...

casines wczytaj sie w to co masz na stronie policji o rekrutacji itd, tam powinno cos byc na ten temat.
haha tatuaz jest dopuszczalny w niewidocznym miejscu,ale jak zaznaczysz że masz (a musisz niekiedy) to sory ale zapomnij o sluzbie 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 listopada 2012 19:31
Nadgarstek odpada, bo latem chodzą w krótkich rekawkach 😉
Averis   Czarny charakter
23 listopada 2012 19:33
Dlatego też mówię, że nie ryzykowałabym tatuażu na nadgarstku. Ale mnie do mundurów daleko 😉
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
23 listopada 2012 20:57
Z tymi tatuażami to róznie bywa 😉
W Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych jest określany stopień zdolności do służby. Na komisji mogą kręcić nosem w momencie, gdy tatuaż może w jakiś sposób przeszkadzać w noszeniu munduru i sprzętu (to samo z bliznami). Jeśli jest ok to kandydat jest "zdolny do służby, co oznacza, że stan zdrowia nie budzi żadnych zastrzeżeń albo że stwierdzone schorzenia lub ułomności nie są przeszkodą do pełnienia służby". Dodatkowo dochodzi wspomniana kwestia jego umiejscowienia i widoczności.
Dodatkowo, tatuaż nie może przedstawiać treści o wydźwięku agresywnym, nakłaniającym do nienawiści wobec policji i innych służb, obrażającym uczucia religijne itd. itp. Innymi słowy, swastyki, jp, pentagramy i inne odpadają.
Ale często przemawia też tutaj czynnik ludzki, zalezy na jakiego orzecznika się trafi - wtedy najwyżej trzeba pisac odwołanie 😉
Averis, no tak właśnie czytałam że też planujesz na obojczyku, masz już termin ? No i czekam z nieciepliwością na efekty bo muszę się czymś zainspirować  😍 zastanawiałam się nad jakimś napisem, po angielsku albo po łacinie..
maiiaF, Sisisa, zalcia97, rico dziękuję Wam za odpowiedzi w sprawie tuneli :kwiatek: :kwiatek: przepraszam za mój zapłon 😡

łooooo białe tatuaże są genialne! nie widziałam siebie z jakimś małym nieskomplikowanym wzorem, ale coś takiego prostego w bieli kusi! Jakos mam do nich bardziej frywolne i mniej kontemplacyjne podejscie niz do tradycyjnych 😉

noen zajebiste kolczyki, świetny biust, sliczna Ty, nawet dzióbek mozna wybaczyc! 😉
białe tatuaże są droższe od czarnych?  😡
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
24 listopada 2012 07:00
casines ja w tym siedzę dość głęboko- już tłumaczę (mówię o wojsku, o policji nie mam pojęcia  😉 ). Na komisji lekarskiej oglądają Cię od stóp do głów, tatuaż szpecący to od razu kategoria trwale niezdolny do pełnienia służby wojskowej (nie zagłębiam się w literki bo ciężko się w tym połapać aktualnie). Tatuaż w widocznym miejscu typu nadgarstek, szyja, twarz również dyskwalifikuje Cię automatycznie. Tatuaż w miejscu typu przedramię jest bardzo złym pomysłem bo w myśl zasady może chu*owi ale jednakowi jak masz tatuaż to nie możesz nawet podwinąć rękawów a przez Ciebie reszta też nie może co nie jest fajne  😉 Co do tatuażu w miejscu niewidocznym np na plecach, brzuchu etc to już zależy od dobroci komisji- mają prawo nie przyznać za to kat. A ale nie muszą. Najczęściej działa to na zasadzie- idziesz na szeregowego zawodowego to pewnie będą chcieli Cię udupić, jesteś specjalistą z wykształceniem w konkretnej dziedzinie (powiedzmy technicznej związanej z naprawą maszyn) to tatuaż zostanie olany bo liczą się Twoje umiejętności  😉
myśle że w policji będzie bardzo podobnie, spróbuję kiedyś dorwać jakiegoś policjanta i się podpytać. w każdym razie dzięki za odpowiedź  :kwiatek:
Averis   Czarny charakter
24 listopada 2012 07:45
casines, 30. listopada o 10.00 😉 Foty wrzucę z pewnością.
ja juz po tattoo
noen   A story of a fighter of our human race
24 listopada 2012 19:46
disco, Dziekuje! 😡
Naciau, Pokaz! 🙂
Averis   Czarny charakter
24 listopada 2012 19:47
Naciau, pics or it didn't happen.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 listopada 2012 22:21
białe tatuaże są droższe od czarnych?   😡


Raczej nie są droższe, bo to tylko inny kolor tuszu. Poza tym białych tatuaży się nie cieniuje jak czarnych czy niebieskich 😉


Averis   Czarny charakter
24 listopada 2012 22:23
JARA, weź przestań je wstawiać, one są zbyt piękne, a mój portfel zbyt chudy 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się