strzyżenie / golenie koni

milkiwaj ja tak uciachałam młodą 😉
Derkuję, ale ona stoi w półotwartej stajni, a tez mi zależało, żeby nie zarosła za bardzo. Szczerze mówiąc liczyłam, że z wczesnym derkowaniem obejdzie się bez golenia, ale jednak mocno mi się pociła na jeździe i zdecydowałam się na taką wersję minimalistyczną 😉
Dzieki 🙂

domiwa - tak, Leon 😀
milkiwaj, Bombal - moze ktoras wstawic zdjecie z boku? 🙂
mam tylko zdjęcie z przodu, może w siodle mi dziś zrobią jakieś 🙂
A propo s magicznej maszynki Maxowej ma ktoś też firmy Bass Polska ale do strzyżenia owiec: http://m.allegro.pl/przedmiot,maszynka-do-strzyzenia-owiec-koni-prod-bass-polska,2741224758.html
Zainspirowana postem ktorejs z dziewczyn postanowilam umiescic na dupsku swojego czarnego diabla Batmanowego nietoperza 😀
Co prawda nie wyszedl mi tak, jakbym chciala, ale i tak nie jest zle, bo to moj pierwszy wzorek :P

Zdjecie jakosci tragicznej, ale niestety nie posiadam ajfona 😁



W przyszym tygodniu postaram sie zrobic lepsze zdjecie 🙂
Mi w zeszłym roku koleżanka robiła supermana i wg mnie super wyszło  😀 Robione maszynka dla spów.

Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
21 listopada 2012 18:31
A propo s magicznej maszynki Maxowej ma ktoś też firmy Bass Polska ale do strzyżenia owiec: http://m.allegro.pl/przedmiot,maszynka-do-strzyzenia-owiec-koni-prod-bass-polska,2741224758.html


Nie wiem jak sama maszynka, ale takie ostrza nie golą równomiernie, tylko widac rowki i koń mi się kojarzy z zaoranym polem.
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
21 listopada 2012 20:42
po wielu, wielu przejściach z usługowym strzyżeniem koni podjęłam decyzje o zakupie własnej maszynki.

Stąd mam prośbe (nie chce mi sie wertować wszystkich stąd) o podanie waszych typów profesjonalnych maszynek (cena nieistotna) z kablem 🙂
Condina Jak chcesz profi to polecam Heiniger Handy. Lekka, cicha i wytrzymała 🙂
Ja posiadam Heiniger Progress oraz taniutką Strauss - ona wygląda jak te hkmu, z juli, heiniger też ma taki model tylko droższy - to taki "wół do roboty" jest głośna, i dmucha powietrzem, co jest uciążliwe, ale goli dobrze i się nie grzeje. Progress jest lekka, cicha, ale potrafi się grzać, że trzeba zrobić przerwę 🙂
Maxowa  dzięki za link o maszynce  😜 

Muszę jeszcze poprawić ale jestem bardzo zadowolona  🏇  moje pierwsze golenie  😀iabeł: 
monia - a czemu zostawilas klate, przod szyi i brzuch? Ja bym skrocila ta "derke" z przodu do miejsca gdzie lezy czaprak 🙂
jak wszystko wypali to jutro golimy Fantazję  😅
monia- no problem🙂
jak komuś na swoje potrzeby wystarcza to czemu nie

ja się przymierzam w grudniu do golenia drugi raz
monia - a czemu zostawilas klate, przod szyi i brzuch? Ja bym skrocila ta "derke" z przodu do miejsca gdzie lezy czaprak 🙂


Pisałam ,że muszę jeszcze poprawić , mam w planach skrócić tą ,,derkę ''  resztę zostawiłam tam gdzie są zamknięcia deki i kaptura (osioł chodzi cały dzień po dworze ), będę golić w połowie grudnia więc jeszcze pokombinuje  😉
maxowa, ty drugi raz... ja przymierzam się do 4...
A ja odbieram w niedzielę maszynkę maxową  🙂

Ale wypróbuję dopiero za rok, bo koń już dwa razy golony i więcej chyba nie będzie potrzeby.....
Chociaż nie wiem czy to dobrze, bo warto by było sprawdzić przed upływem gwarancji  🤔wirek:
heh toltek no raczej !

Bandosku - Ty chyba wcześniej zaczęłaś golić 🙂 ja nie szaleję, bo w tym roku bez hali, ale tyle ile mi potrzeba do jazd
🤔wirek: Moze komuś u mnie w stajni użyczę, niech przetestuje...
maxowa, ja też bez hali. 3 razy cięłam po całości, teraz może zostawię jakąś półderkę. Zaczęłam wcześniej bo i Biały zarasta szybko i mocno. Wczesne derkowanie nic nie daje, on wie lepiej 🙂
Także skusiłam się na maszynkę Maxowej 🙂 Oby mi się nie zacięła w połowie golenia, bo już raz musiałam jeździć z koniem ogolonym w nierównomierne paski 😀 Jak dostanę maszynkę i ogolę konia, napiszę jak wrażenia
Fantazja ogolona..... w 7/8  😎  .... dostała uspokajacz... po 30 minutach się przebudziła i nie dała się ogolić dalej, więc wzięłam dutkę, następne pół godziny z dutką, ale zaczęła się pocić i trochę trzęść, więc odpuściliśmy resztę, jaka została, nie chciałam doprowadzić do objawów kolki, jutro na dutce ogolimy resztę, czyli: jedna noga przednia, podbrzusze, kawałek grzbietu, uszy...
mam tylko takie zdjęcie
ash   Sukces jest koloru blond....
23 listopada 2012 19:55
Fantazja, baba furiatka! Trzymam kciuki, żeby jutro się udało dokończyć!
ash, nie dała się dotknąć nawet szczotką, kopała na wszystkie strony... chyba się wściekła  😀iabeł:  baba 😉
musimy dokończyć bo do ludzi tak nie wyjdziemy 😉
kciuki się przydadzą  :kwiatek:
Wczoraj jak głupek z pół godz przestałam w biedronce i na wszystkie możliwe sposoby oglądałam maszynkę jaką mają w ofercie.
Mam porządną maszynkę do golenia, bezprzewodową, ale wzorek ją niesamowicie ciężko zrobić (szerokie ostrze). Zostawić by się dało, ale golę w blanket clip

A ta w biedronce mała, bezprzewodowa, ostrze ma ok 3cm, bateria niby starcza na 45 min. Niestety nie znalazłam nigdzie jaką ma moc.
Miał to ktoś? Jest sens? Pieniądze nie duże, bo kosztuje 40zł, ale z drugiej strony jak bym miała zaraz do kosza wywalić to szkoda wydawać  🙄
Zastanawia mnie jedna rzecz: jeśli mamy konia furiata to po co narażać go na większy stres i golić głowę i nogi dodatkowo skoro jest to straszne nawet dla konia, które dają się normalnie golić. Nie trzeba było pozostać przy ogoleniu ciała bez nóg i głowy?
z resztą, ja konie, które odczuwają stres przy goleniu np zadu, dużą maszynką wolę golić taką "do detali". Schodzi dłużej, ale koń nie ma stresu, nie poci się itp... no chyba, że trafia się wyjaytkowy świr, to wtedy uspokajacz albo dudka i juz wtedy dużą żeby szybciej skończyć...
Asik   Najwazniejsze to sie konsko realizowac :D
24 listopada 2012 18:38
czy myslicie ze ta maszynka http://www.maszynki.eu/pl/p/ANDIS-PM-1-MASZYNKA-SIECIOWA/277 dobrze sprawdzi sie jako maszynka do golenia glowy, nog i newralgicznych miejsc? Mam duza profesjonalna heinigera ktora do tej pory golilam cale konie, ale dosc mam manewrowania nia miedzy oczami i w innych srednio bezpiecznych miejscach i szukam czegos czym latwiej bedzie owe miejsca ogolic. Od razu powiem ze w sezonie gole sporo koni wiec potrzebuje czegos pozadnego ale nie chce wydac na ten cel jakiejs kosmicznej kwoty.

tak teraz patrze i ewentualnie ta [[a]]http://www.maszynki.eu/pl/p/Maszynka-GTS-888-2-ostrza-w-komplecie%2C-4-nasadki/166[[a]] pewnie lepsza bo 2 x mocniejsza od tamtej ale nie znam zupelnie tej firmy wiec nie wiem czy warto
Fantazja już ogolona
Fantazja, i jak poszło za drugim podejściem? Jak wyjaśniała 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się