hucuły.

Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
19 listopada 2012 19:13
pampera, to coś mi się pomieszało, bo myślałam, że Pampek ma powyżej 140 cm.

dairoxroxi, o chyba, że tak 😉
pampero,czemu Liwicz zabiedzony?
Moim jakoś futro jak na razie bardzo nie urosło.Jak wkładam palce w futerko, to jest może kilka milimetrów dłuższe ,niż moje palce. Ale za to wałaszek ma już ogon jak się patrzy! Rok temu był jeszcze taki byle jaki, do stawu skokowego.
No i wczoraj rano popatrzyłam na mojego Sokoliczka świeżym okiem i kurcze-on się rozbudował od lata! O Piesi już nie wspomną, bo zaczyna się robić mięśniakowata,a na początku byłą tłustym,bezmięśniowym,niezgrabnym poczwarkiem, który ciągle się potykał.
czy jest ktoś mi w stanie powiedzieć czy gniadosrokate ogiery WIKT I WILK jeszcze żyją??
Lutnia Ogólnie koń mega schudł od kiedy go kupili, mięśni zero... od niedawna ma padok i to jeszcze taki, co się ogrodzenie chwieje. W stajni stoi uwiązany z krowami. Wymieniać by można było dużo...
Mam pytanie, czy ktoś się wybiera na Cavaliade w poznaniu? (7-9.12.12) albo bierze udział w ścieżce huculskiej która będzie organizowana w piątek na targach? 🙂
dairoxroxi Dla mnie za daleko 😉


Coś nam wątek ucichł !  👀
Działacie coś ze swoimi huckami ?
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
24 listopada 2012 16:02
Mam pytanie, czy ktoś się wybiera na Cavaliade w poznaniu? (7-9.12.12) albo bierze udział w ścieżce huculskiej która będzie organizowana w piątek na targach? 🙂


ja bym chciała ,ale  zobaczymy jak to wyjdzie w praniu
a  nie wiedziałam , że bedzie  jakaś  sciezka , wiadomo jakie  konie beda się pokazywały?
oj to  chyba zaczynam szukać jakiegos  taniego noclegu i pojade 🙂



Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
24 listopada 2012 16:36
Ciekawe jak to wyjdzie z tą ścieżką, bo rok temu na warszawskiej Cavaliadzie też była w planach i na planach się skończyło 🙁 Też jestem ciekawe jakie konie będą, kiedyś do Warszawy na pokaz przyjechały konie z Gładyszowa.

No ja dziś właśnie przeglądałam program i było że o 9😲0 Hucuły w zaprzęgach, 9:45 Kadryl na hucułach ze stadniny koni w Gładyszowie, 13:45 Ścieżka Huculska 🙂 ale nie mam pojęcia czy są jakieś listy z zawodnikami

Kurczak Ja mam nadzieję że będzie bo chcę jechać na targi już od 9 i wszystko zobaczyć 😀
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
24 listopada 2012 16:46
To skoro jest już oficjalna informacja, to raczej pokaz się odbędzie 😉 Zastanawiam się jednak czy naprawdę nie ma bliżej Poznania innych hucułów niż te Gładyszowskie? Może organizator nie mógł do nich trafić? Najważniejsze jednak, że rasa jest promowana.
Może na ścieżce będą jakieś hucuły i zawodnicy którzy się po prostu zgłaszali, bo w programie nie jest napisane z jakiej stajni są.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
24 listopada 2012 17:02
Skoro kadryl jest z Gładyszowa, to reszta pokazu pewnie też 😉
zazwyczaj sie nie wypowiadam na forum inne hucuły tez sa w okolicach Poznania nawet jest ich sporo tylko agencja zastrzegła sobie ze tylko stadnina Panstwowa moze wystawiac plus to ze one maja do finansowanie ze te pokazy  wiec inni nie maja szansy przebicia się.  🤔
Mam nadzieje że przygotowali się do tych pokazów bo te ostatnie to jakiś nie wypał chyba że tak miało być ???

edytuj posty
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
24 listopada 2012 20:30
agentkitana, piszesz o ANR? Jakim cudem może ona zastrzegać jakie konie mogą być wystawiane na imprezie, która ma swoich sponsorów i nie jest imprezą finansowaną w żaden sposób z środków państwowych, a już tym bardziej z środków ANR? Rok temu w Warszawie był plan, żeby zrobić pokaz ścieżki i miały w nim brać udział konie z naszej i zaprzyjaźnionej z nami stajni. Organizator w Warszawie i Poznaniu jest przecież ten sam.

Możesz napisać też coś więcej o tym dofinansowaniu? O co dokładnie chodzi?

edit. Doczytałam, że ANR jest partnerem imprezy. Nadal wydaje mi się jednak absurdem, żeby mogła narzucać organizatorom, które konie mają brać udział w pokazach, tym bardziej, że obliczając sam koszt dojazdu koni z Gładyszowa już wychodzi drożej niż ściągnięcie kogoś z miejscowej stajni.
Był z was ktoś może na ścieżce huculskiej w Sielcu? 🙂 i przy okazji, czy ktoś robił jakieś zdjęcia? 🙂 🤣
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
24 listopada 2012 21:43
Był z was ktoś może na ścieżce huculskiej w Sielcu? 🙂 i przy okazji, czy ktoś robił jakieś zdjęcia? 🙂 🤣

zdjęcia w KP
http://www.konpolski.pl/galleries/get/151/
[quote author=chochlikowa link=topic=341.msg1594902#msg1594902 date=1353790531]
Był z was ktoś może na ścieżce huculskiej w Sielcu? 🙂 i przy okazji, czy ktoś robił jakieś zdjęcia? 🙂 🤣

zdjęcia w KP
http://www.konpolski.pl/galleries/get/151/
[/quote]

Te już wcześniej znalaazłam 🙂 Ale dziekuje za chęci xD
mam do Was pytanko 🙂
Czy dawniej były SIWE hucuły ?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
25 listopada 2012 20:41
chochlikowa, jakiego konia zdjęcia konkretnie Cię interesują? Albo może z jakim numerem?

pampera, są nadal, tyle że nie u nas 😉
http://www.bazakoni.pl/horse_86056.html
chochlikowa, jakiego konia zdjęcia konkretnie Cię interesują? Albo może z jakim numerem?

pampera, są nadal, tyle że nie u nas 😉
http://www.bazakoni.pl/horse_86056.html



właściwie konia: kl. P-Smolna (64)og. Luzifer (6) kl. Wigna (chyba 63) , og Pac (10) oraz wał. Parys (66) 🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
26 listopada 2012 16:17
Znalazłam tylko trzy zdjęcia Smolnej. Wysłałam Ci je na maila 😉
Znalazłam tylko trzy zdjęcia Smolnej. Wysłałam Ci je na maila 😉




dzięki ;p
Hucuły siwe były i nadal się zdarzają, tak samo jak te kasztanowe, z odmianami czy srokate.
Mam pytanie, czy ktoś się wybiera na Cavaliade w poznaniu? (7-9.12.12) albo bierze udział w ścieżce huculskiej która będzie organizowana w piątek na targach? 🙂


Zastanawiam się właśnie nad tym, jak będę mogła to się odezwę do ciebie  :kwiatek:
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
30 listopada 2012 13:09
A ja muszę się pochwalić. Dostaliśmy oficjalną odpowiedź od Komisji Księgi Stadnej i mamy przydomek "z Wilczkowa" 😀

Zastanawiam się właśnie nad tym, jak będę mogła to się odezwę do ciebie  :kwiatek:


No to będę czekała 🙂

A póki co mogę się pochwalić moim stworem który wraca do treningów sportowych z dzisiejszej jazdy pod moją znajomą  😀
Hucuły siwe były i nadal się zdarzają, tak samo jak te kasztanowe, z odmianami czy srokate.


Żeby koń był siwy, przynajmniej jedno z rodziców musi być siwe.
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
01 grudnia 2012 13:41
[quote author=Rexiu link=topic=341.msg1598825#msg1598825 date=1354132436]
Hucuły siwe były i nadal się zdarzają, tak samo jak te kasztanowe, z odmianami czy srokate.


Żeby koń był siwy, przynajmniej jedno z rodziców musi być siwe.
[/quote]

chyba raczej nie koniecznie któreś  z rodziców musi byc siwe, nie wiem nie znam się
ale to tak samo chyba jak z kasztanami , miałam przypadek , oboje rodzice czarni ,a urodziła  sie  kasztanka 🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
01 grudnia 2012 13:47
Tak sobie patrze na te Wasze powycinane zadki i tez mi sie zachcialo 😀 A co tam ze za stara na takie zabawy jetem, u nas wiocha, to nikt nas nie bedzie widzial i nie beda ie smiac 😉
Huculska Ostoja zeby byl siwy przynajmniej jeden rodzic siwy byc musi. Z kasztanami jest inaczej.
My też mamy zadek wycięty  😂

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się