Cytaty

ovca   Per aspera donikąd
13 października 2012 18:50
Ponad 10 lat temu byłem z kobietą, która miała córkę. Mała dziewczynka, chodziła do przedszkola. Długo się oswajaliśmy, w końcu mnie zaakceptowała. Kiedyś wędrowaliśmy po ulicach Warszawy i ona mnie chwyciła za rękę. Żadna kobieta w moim życiu – a było ich kilka i były to często wyzywająco piękne kobiety – nigdy nie wywołała we mnie takiej dumy, poczucia godności i spełnienia jak ta sześcioletnia pannica. Tamta sytuacja stała się barometrem mojej normalności.
Kuba Wojewódzki
Ostatnio natknęłam się na ciekawy cytat: "Nie narzekaj, że masz pod górkę, skoro zmierzasz na szczyt!". Chciałabym wiedzieć skąd on pochodzi. Może ktoś wie?
PS. Mam nadzieję, że trafnie wybrałam wątek  😉
ontaria a nie lepiej tu spróbować? 😉 http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,6149.0.html
Ale ja sama nie wiem  😉
patt140, tam też chciałam, ale to wątek chyba typowo do zabawy: daje cytat i wiem skąd on pochodzi, inni zgadują. Sama nie wiem  😉
vicke   Marzeniami żyłem jak król
19 października 2012 16:51
Żyć beż milości to tak, jakby związać ptakowi skrzydła i pozbawić go możliwości latania [...] Ból też potrafi spetać skrzydła i uniemożliwić latanie. I jeśli będą spętane przez długi czas zapomnisz, że zostałeś stworzony, żeby latać. - William P. Young "Chata"


Pierwszy raz lektura jest tak ciekawa.. I to z religii  😜



literówka  😡
madmaddie   Życie to jednak strata jest
24 października 2012 14:21
"Czego się boisz? Że popełnisz błąd? Że cię wyśmieją? Że ci się nie uda? Ale jakie to ma znaczenie? Naprawdę będziesz uzależniał swoje życie od tego, co sobie pomyślą inni ludzie?"

"Siła nie płynie z narzekania ani marudzenia. Siła bierze się ze skoncentrowania myśli w poszukiwaniu konstruktywnego rozwiązania. Nie marudź. Myśl pozytywnie".


Beata Pawlikowska

edit:
"życie nie cierpi zastoju. Życie to ruch, to wzburzony żywioł, nowości, przemiany. Życie to namiętność, jeśli tak to zechcecie nazwać. Ono sprzyja temu, kto rwie do przodu, kto każdy nowy dzień wita tak, jakby miał być ostatnim..."
Wadim Panow
ovca   Per aspera donikąd
15 listopada 2012 21:21
Nie oszukujmy się. Życie każdego z nas może zmienić się wraz z jednym skrzypnięciem drzwi. I nie ważne czy ktoś je przed nami otworzy, czy zamknie.
"Bo, doprawdy, nie umiem powiedzieć, jakie większe dobro zdobyć może człowiek zaraz w pierwszej młodości, jeśli nie miłośnika dzielnego albo oblubieńca. Bo takiego steru na całe życie, jakiego potrzebuje człowiek, który chce żyć jak należy, nie potrafią mu dać ani związki krwi w tak pięknej formie, ani zaszczyty, ani bogactwa, ani nic innego, tylko Eros."

-Platon, "Uczta"
trzynastka   In love with the ordinary
16 listopada 2012 21:32
- ludzie kłamią?
- tak. i nawet czasem sami tego od nas oczekują.

happylove.moblo.pl


Cała tajemnica tkwi w tym, żeby umieć kłamać i żeby wiedzieć kiedy ktoś okłamuje ciebie.

Nicholas Sparks "Ostatnia piosenka"


Zawsze twierdziłem, że wkurwiona kobieta może więcej.

Kuba Wojewódzki


Rzeczy, których nie możemy zmienić, zmieniają nas. 



Jeśli ktoś mówi, że ma dystans do wszystkiego, to znaczy, że bardzo cierpi.
Mrożek

Edit: i dalej...


    I będę mógł sobie kupić dużo książek i czytać je; będę wieczorami chodził do taniego kina (...), a nocami będę słuchał deszczu spadającego na miasto. I tak będzie aż do wiosny. I aż do wiosny nie będę do nikogo mówił o miłości
— Marek Hlasko


    Czy po to poganialiśmy przestrzeń pociągiem i autem
    żeby bawić się z tobą w chowanego
    i tęsknić - nawet kiedy już jesteśmy u celu?

— Julia Hartwig "Zabawa z mgłą w kościelisku"



    My z drugiej połowy XX wieku
    rozbijający atomy
    zdobywcy księżyca
    wstydzimy się
    miękkich gestów
    czułych spojrzeń
    ciepłych uśmiechów

    Kiedy cierpimy
    wykrzywiamy lekceważąco wargi

    Kiedy przychodzi miłość
    wzruszamy pogardliwie ramionami

    Silni cyniczni
    z ironicznie zmrużonymi oczami

    Dopiero późną nocą
    przy szczelnie zasłoniętych oknach
    gryziemy z bólu ręce umieramy z miłości
— Hillar Małgorzata


    Siedzimy obok siebie
    nie wiedząc jak powiedzieć
    to co chcemy powiedzieć
    Siedzimy obok siebie
    zastanawiając się dlaczego
    nie trzymamy się za ręce
— Komety "Wyglądasz źle"



    Jak niemal każde nieszczęście historia zaczęła się szczęśliwie. ”
— Markus Zusak "Złodziejka książek
scarlett   "może istnieją czasy piękniejsze, ale te są nasze"
18 listopada 2012 21:23
"Jakikolwiek wynalazek, pomysł, odpowiedź, cokolwiek.
Możesz robić co tylko chcesz. Jesteś geniuszem poza wszelkim opisem.
A więc, zacznij sobie to mówić i stań się świadomym tego, kim naprawdę jesteś. "
- Rhonda Byrne
trzynastka   In love with the ordinary
19 listopada 2012 02:10
- Nie, nie, wolę zostać sama.
- Zauważyłaś, że zawsze wolisz być sama?

Oszaleć ze strachu

Moja mama zawsze mówiła, że to, co utracimy prędzej, czy później do nas wróci. Chociaż nie zawsze wtedy, kiedy tego chcemy.
Luna Lovegood


Krótko mówiąc, wszystko złe, co się dobrze kończy.

E.E. Schmitt "Tektonika uczuć"


    Jak żyć - spytał mnie w liście ktoś, kogo
    ja zamierzałam spytać
    o to samo.
    (...) nie ma pytań pilniejszych
    od pytań naiwnych. 

Wisława Szymborska "Schyłek wieku"


Jedyne czego potrzebujesz naprawdę w życiu to osoba, która potrzebuje cię w swoim .

Normalna sprawa, naucz się udawać, że się nie przejmujesz.
Piotr Bukartyk, "Czego tylko chcesz"


Ludzie rozpaczają nad krótkością życia, dlaczego nie rozpaczają nad jego bylejakością? W parę miesięcy, w parę lat można przeżyć więcej niż w ciągu najdłuższego, ale bylejakiego życia.

Niebo dla akrobaty, J. Grzegorczyk


Chłopak wstał. Podszedł do okna i odsunął firankę; dzień był jasny i czysty, dachy lśniły rosą; godzina była wczesna - zgrzytały dopiero pierwsze tramwaje. Chwilę patrzył w pustą ulicę, potem rzekł:
- Trochę się boję.

Najświętsze słowa naszego życia- M.Hłasko


- pewnie mnie nienawidzisz...
- szczerze mówiąc, niewiele o Tobie myślę.


Serdecznie dziękuję Ci za Twoją uwagę. Najmocniej przepraszam, że świetnie sobie radzę.

WdoWA

Lepiej kochać, a potem płakać. Następna bzdura. Wierzcie mi, wcale nie lepiej. Nie pokazujcie mi raju, żeby potem go spalić.

Harlan Coben - Nie mów nikomu

Czy to nie zadziwiające, jak bardzo można cierpieć, kiedy wszystko jest właściwie w porządku?

Stephen King, Cujo

powiedziałam mu: nie.
całe pięć minut byłam z siebie dumna, sześć godzin płakałam, drugą dobę chleję.


scarlett   "może istnieją czasy piękniejsze, ale te są nasze"
25 listopada 2012 20:48
słowa gen. R. Dzipanova:
"I chociaż rżenie konia wciąż podrywa mnie na nogi, to strzemię jest już zbyt wysoko..."
Musze zrobić prezentacje o moim wymarzonym życiu (strefa prywatna i zawodowa) i chciałabym zamieścić jakiś cytat ale za chiny nic nie mogę znaleźć co mi się podoba. Znacie może coś takiego?  Z góry dziękuje 🙂
Może to?
"When I was 5 years old, my mother always told me that happiness was the key to life. When I went to school, they asked me what I wanted to be when I grew up. I wrote down ‘happy.’ They told me I didn’t understand the assignment, and I told them they didn’t understand life."
~ John Lennon

Produkujemy iluzję bez szans na to, by się spełniły,
a jednak oddychamy każdą.
~ Eldo
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
27 listopada 2012 13:20
„Miłość to ten moment, kiedy serce nagle zaczyna rwać się strzępy” Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet

Szczęście maszeruje z tymi, którzy starają się z całych sił. - H. Jackson Brown Jr
(Luck marches with those who give their very best. (ang.) )
koniaraw   I want to give you kopas w dupas.
09 grudnia 2012 14:10
''Nie zawsze lokujemy uczucia właściwie. Ulegamy iluzji. Ludzie pokazują się nam z lepszej strony, a nawet tej nieprawdziwej strony. Jakby zapominali, że nie da się nas pokochać za to, kim jesteśmy, skoro w tych konkretnych sytuacjach stajemy się kimś innym. Zdarza się, że mylimy miłość z chemią, pożądaniem i seksem. A nawet ze strachem przed samotnością. Dopiero później kiedy codzienność weryfikuje nasze związki, rozumiemy, że jest się zakochanym z powodu, ale kocha pomimo.

'' Bawię się proszę Pana, bawię w dorosłą kobietę. Nauczyłam się już malować oczy na zielono i usta ciągnąć czerwoną pomadką. Ciągle się bawię w dorosłą kobietę, to tak jak mała dziewczynka zakłada za duże obcasy swojej mamy, na których nie może przejść metra, ale bardzo się stara. I ja się staram być dorosła, odpowiedzialna i silna. Cokolwiek by się nie stało poradzę sobie sama. Umiem już wykorzystywać swoje atrybuty, umiem malować paznokcie na czerwono. Mogę udawać, że jestem dorosła, chyba nikt się nie zorientuje.Ostatni tydzień dał mi sporo spokoju. Złamałam paznokieć, wolę łamać obcasy. Nie ma nic gorszego niż przeciętność, nie ma nic gorszego niż obojętność. Jak zwykle jestem skłonna do przesady. Lubię być ponad, lubię tańczyć nad przepaścią.''
trzynastka   In love with the ordinary
09 grudnia 2012 14:36
Zbyt często stawiamy przecinek, tam gdzie już dawno powinniśmy postawić kropkę.

    Życie jest zabawne, prawda? Kiedy już myślisz, że wszystko sobie poukładałeś, kiedy zaczynasz snuć plany i cieszyć się tym, że nareszcie wiesz, w którym kierunku zmierzasz, ścieżki stają się kręte, drogowskazy znikają, wiatr zaczyna wiać we wszystkie strony świata, północ staje się południem, wschód zachodem i kompletnie się gubisz. Tak łatwo jest się zgubić.
— Cecelia Ahern


Nie chcę związku, chcę wpadać do niego raz na jakiś czas, posłuchać o prozaicznych, codziennych sprawach, pograć w gry wideo, nic nie mówić innym o tej pokręconej relacji, być wolną, ale jednak jego, on wolny, ale jednak wierny mi. A pewnego dnia po prostu nie wyjdę. Zatrzyma mnie pod kołdrą, za rękę, nadgarstek czy co tam, i prześpimy jeszcze trochę, szkołę, pracę, ważne spotkania, innych ludzi. Obudzimy się inni, uświadomieni, że z tego może wyjść coś dobrego. Zjemy śniadanie. Zawiążę mu krawat i zapnę marynarkę.

    Jeśli strasznie czegoś chcesz, szukasz sposobów. Jeśli strasznie czegoś nie chcesz, szukasz wymówek.
— George Elio

    Jeśli bardzo chcesz coś zrobić, nikt cię nie zatrzyma. Jeśli bardzo nie chcesz czegoś zrobić, nikt ci nie pomoże.
— Dave Slim

Nigdy nie będziesz bardziej bezbronna, niż wtedy kiedy Ci zależy.

    - Zna pan te dni kiedy wszystko jest parszywe?
    - Wszystko parszywe? To znaczy smutne?
    - Smutno ci jest gdy jesteś gruby albo gdy pada. Parszywie jest gdy jest strasznie. Nagle zaczynasz się bać i nie wiesz dlaczego.
— Śniadanie u Tiffaniego

    Zależało mi na kimś, kto będzie moją kotwicą, wiesz? [...] Kto będzie dzwonił dzień w dzień z pytaniem, czy wszystko w porządku. Pobiegnie w środku nocy do apteki, gdy zachoruję. Będzie tęsknił, jak wyjadę. I kochał, bez względu na wszystko.
— Jodi Picoult, Tam, gdzie ty

Kto powiedział, że noc jest od spania? Nie, nie, noc jest właśnie od niszczenia sobie życia. Od analiz, tego co było już i tak zanalizowane milion razy. Od wymyślania dialogów, na które i tak nigdy się nie odważymy. Noc jest od tworzenia wielkich planów, których i tak nie będziemy pamiętać rano. Noc jest od bólu głowy do mdłości, od wyśnionych miłości.

    Porażki oznaczają, że wyeliminowałeś drogi, którymi nie da się iść do przodu. Jest jeszcze wiele innych, które możesz wypróbować.
— "Optymiści zawsze górą" Heidelore Kluge

    Każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. To boska chwila decyzji.
— Stanisław Jerzy Lec

    […] wszystko było wspaniale, bo przecież u każdego „wspaniale” wygląda mniej więcej tak samo. […]
    A potem wszystko zaczęło się pieprzyć, co jest dużo ciekawsze, bo u każdego wszystko zaczyna się pieprzyć odrobinę inaczej. ”
— J.Żulczyk, "Instytut"

Z    wiązek między dwojgiem ludzi ma być olśnieniem. (..) fajerwerkiem, chęcią bycia coraz bliżej. Dzielenia się tym, co dobre i złe.(...) Miłość ma upajać, jak dobre wino, a nie powodować kaca.
— "Świat jest pełen chętnych suk"

    Kobiety lubią jasne sytuacje.
    Jeżeli nie powiesz jej , że ją kochasz , zrobi to ktoś inny.
— Johnny Depp

    Czasami nie chodzi o to, aby zmieniło się na lepsze. Najczęściej chodzi o to, aby zmieniło się na cokolwiek.
— Marek Hłasko

    Postanowiłem zostać w łóżku do południa. Może do tego czasu szlag trafi połowę świata i życie będzie o połowę lżejsze.
— Charles Bukowski

madmaddie   Życie to jednak strata jest
09 grudnia 2012 17:41
" Piękno jest w oczach patrzącego " Woody Allen

edit
"Nie warto uciekać przed nieuniknionym, gdyż wcześniej czy później trafia się w miejsce, gdzie nieuniknione właśnie przybyło i czeka Nie próbuj! Rób albo nie rób.Prób nie ma"
"Muszę zmajstrować sobie uśmiech, uzbroić się weń, schronić się pod jego opieką, mieć czym odgrodzić się od świata, zamaskować swe rany, wreszcie wyćwiczyć się w noszeniu maski."

Emil Cioran
sei   . let's grow old together & die at the same time .
26 grudnia 2012 21:55
"Czasami nie chodzi o to, aby zmieniło się na lepsze. Najczęściej chodzi o to, aby zmieniło się na cokolwiek."
Marek Hłasko
     
  ''Głupcem jest ten, kto chce dowodu na to, czego nie można zobaczyć.
  I durniem, kto próbuje sprawić, by tamten uwierzył'' - William Blake
 
" Prawdziwy mężczyzna nie je miodu - prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły"  😉
To takie życie, tu kochaj mocno, umieraj młodo,
Nie chcę umierać, ale reszta spoko.

-tede
Przyjaciółka nigdy nie powie ci: "A nie mówiłam..." - nawet jeżeli tak powie. W.J. Smith
Szukam cytatów o  tym że kiedyś komuś na czymś zależało ale już przestało zależeć. Ktoś coś!
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
12 stycznia 2013 19:35
Rżnąć można wszędzie, ale kochać trzeba na odległość, bo zbliżenie i czas zdzierają łuski z oczu lub wystawiają na ciosy, w każdym razie psują wielkie uczucie przez ich odidealizowanie.
W. Łysiak
madmaddie   Życie to jednak strata jest
20 stycznia 2013 13:43
"Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."  H. Jackson Brown Jr.

edit:
"Świat to zwierciadło ukazujące każdemu odbicie jego własnej twarzy. Zrób nadąsaną minę, a świat odpowie ci posępnym, nieżyczliwym wzrokiem. Śmiej się z niego i z nim razem, a okaże się przyjemnym i wesołym kompanem". William Makepeace Thackeray "Targowisko próżności"
slojma   I was born with a silver spoon!
06 lutego 2013 09:11
Moje ulubione z Kubusia

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever - Winnie the Pooh
If ever there is tomorrow when we're not together.. there is something you must always remember. you are braver than you believe, stronger than you seem, and smarter than you think. but the most important thing is, even if we're apart.. i'll always be with you. - Winnie the Pooh
You can't stay in your corner of the Forest waiting for others to come to you. You have to go to them sometimes.-Winnie the Pooh
Promise me you'll never forget me because if I thought you would I'd never leave. - Winnie the Pooh
Rivers know this: there is no hurry. We shall get there some day. - Winnie the Pooh
Some people care too much, I think it's called love. - Winnie the Pooh
“I think we dream so we don’t have to be apart for so long. If we’re in each other’s dreams, we can be together all the time.” - Winne the Pooh
“There must be somebody there, because somebody must have said "Nobody.” Winne the Pooh
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 lutego 2013 15:37
„Spróbuj nie opierać się zmianom, które napotykasz na swojej drodze. Zamiast tego daj się ponieść życiu. I nie martw się, że wywraca się ono czasem do góry nogami. Skąd wiesz, że ta strona, do której się przyzwyczaiłeś, jest lepsza od tej, która cię czeka?”

„Życie bez miłości w ogóle się nie liczy. Nie pytaj jakiej miłości masz poszukiwać, duchowej czy materialnej, boskiej czy ziemskiej, wschodniej czy zachodniej… Jedne podziały prowadzą do kolejnych. Miłość nie zna etykietek i definicji. Jest tym, czym jest – czysta i prosta. Miłość to woda życia.”

„Cóż da martwienie się? Życie nie jest pasmem szczęśliwych zdarzeń. Jedyna różnica polega na tym, że teraz może być jeszcze mniej szczęśliwie. I tyle.”

Elif Safak
"Ludzie są złośliwi, niewdzięczni i mają w dupie Twoje dobre chęci, a każdy dobry uczynek wróci do Ciebie jak bumerang- waląc cię prosto w NAIWNY ŁEB !"

"Jeśli myślisz, że jesteś zbyt mały by coś zmienić, spróbuj zasnąć z komarem latającym nad uchem"


''Sa­mot­ność nie ma nic wspólne­go z bra­kiem towarzystwa.''

😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się