Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

sei   . let's grow old together & die at the same time .
26 listopada 2012 13:30
rozumiem. doczytałam  :kwiatek:
nie wiem czy u bre gun'a jest możliwość pobrania nasienia, czy tylko krycie naturalne (stoi niestety w katowicach), ale jak coś ofertę stanówki masz tu.

swoją drogą nie macie wrażenia, że u nas w kraju ogiery kryjące jakoś mało się reklamują?  👀


aszka, może zamiast Casata, lepiej jego ojcem kryć? Mariot chyba dalej jest w użyciu  👀 albo np. Bre Gunem (w 4 pokoleniu byłby inbred na Dakotę). chyba, że zależy ci na dolewie krwi nieco cięższych koni (Dutch Capitol itp.)


Jest w użyciu na kujawsko-Pomorskim,też bym wolala pokryć nim niż Casatem. 😉
Co możecie powiedzieć o ogierze Carry Son po Carry 22 ?
Ja bym odradzała inbred na Dakotę.
aszka
Otill jest dość mocny, ciężki "przyziemny", Luxor jest chyba dostępny w formie nasienia, więc nie trzeba wozić kobyły. To zdecydowanie bardzo ciekawy młody koń, w nowoczesnym typie i szlachetny.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
26 listopada 2012 19:38
armara, a co jest nie tak z Dakotą? do tej pory słyszałam raczej dobre opinie, że 'fajnie' jak jest w papierach. ale sama nie mam zdania na temat tego konia  :kwiatek:
Luxor jest stricte ujeżdżeniowym ogierem. aszka, ty szukasz skoczka, prawda? aczkolwiek zgadzam się co do Otilla.
sei, Tak wolała bym skoczka, ja to zielona jestem w dobieraniu ogierów a co powiecie na ostatniego z wymienionych prze zemnie ogierów Corvus Z?
Bardzo fajną klaczkę po Corvusie ma Louisa może ona widziała więcej maluchów po nim ?
sei
Dakota dawał potopmstwo bdb użytkowo - Horsens, Oregon (wicederbista) czy Omen (koń roku 1988), ale niestety nierzadko przekazywał nienajlpeszy charakter, słaby (miękki) grzbiet i nisko osadzoną, krótką szyję. Z tych powodów ja osobiscie wolałabym na niego nie inbredować. Wprawdzie mam klacze z jego krwią i jestem zadowolona, ale w takim przypadku inbred to już przesada.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
26 listopada 2012 20:00
mhmm rozumiem 🙂

a co powiecie o og. Irches? Prudnicki. w bazie nie ma żadnych jego dzieci. wyników sportowych czy hodowlanych też, a sam koń (po zdjęciach) wydaję się być niebrzydki, z fajną techniką.
ircia2   KARULA ZOŁZULA:)
26 listopada 2012 20:15
aszka a Marino? http://www.bazakoni.pl/anonse,a-13092.html mi się podoba 😍
Otill jest dość mocny, ciężki "przyziemny",

O matko Otill naprawdę jest przyziemny???
Zobacz tu
http://re-volta.pl/galeria/album/3866
to moja młoda po nim właśnie od niezbyt dużej i dość przyziemnej kobyły:-)
A zobacz jaki "patyczak" wyszedł:-)
Na zdjęciach ma co prawda niecałe 4 lata ale sylwetka jej się mocno nie zmieniła. Tzn rozwinęła się trochę ale dalej jest wysokonożna.
Bardzo fajną klaczkę po Corvusie ma Louisa może ona widziała więcej maluchów po nim ?



A widziałam  😉 To mój drugi źrebak po Corvusie. Pierwsza też była fajna http://www.bazakoni.pl/horse_114890.html
Tegoroczna bardzo udana, nawet filmik jej zmontowałam

(trochę muszę jeszcze kamerę ogarnąć  :icon_redface🙂
W połowie lutego kolejny źrebol no nim ma się u mnie urodzić  🙂
W Goszynie chyba z 7-8 młodziaków powinno być do obejrzenia, z tym że 1,5-2,5 roku więc co nie co już widać.
Myślę że warto zrobić sobie wycieczkę i pooglądać.

Z tym że to co jest to raczej na szlachetniejszych matkach, przynajmniej te matki co widziałam, ale sam ogier nieduży, kompaktowy, fajnie zbudowany, powinien uszlachetnić.
Magda Pawłowicz
Oczywiście, że jest - jest ciężki, mocny, "w kwadracie". I nie ma tu znaczenia, że jest stosunkowo wysoki. Ja niezbyt lubie konie w takim typie, to jest dla mnie stary typ konia sportowego. Od jakiej matki jest Twoja klacz ?


Liberia po Vittorio
sei   . let's grow old together & die at the same time .
26 listopada 2012 20:57
to, że w kwadracie to pół biedy. ale on po prostu nie ma tej lekkości i polotu. z resztą ta kasztanka ze zdjęcia - bez urazy - ale nie jest jakaś wyjątkowo urodziwa (matka ładniejsza od córki!).
widziałam otilla wielokrotnie na parkurach. zdecydowanie lepszy imequyl, chociaż to też nie jest mój typ.
Gillian   four letter word
26 listopada 2012 20:59
a gdzie zniknął Chacco Fly?
sei   . let's grow old together & die at the same time .
26 listopada 2012 21:04
chyba nigdzie. na MPMK jeszcze startował 😉
No właśnie o to mi chodziło:córka ładniejsza od matki!
Ciekawe po czym? Skoro sam Otill jest jak piszecie "przyziemny"
matka jest w sumie bardzo fajna użytkowo i dość szlachetna (może akurat na tym zdjęciu niezbyt:-) ale też dość "nisko zawieszona" więc skąd takie dziecko???
A ogiera nie widziałam na żywo,, wybierałam po zdjęciach i "rodowodowo", źrebak z inseminacji jest, zaskakujące!
sei ale kiedy to było?
i gillian chyba ma na myśli to czyją on jest własnością w końcu
Heterozja, masz lepsze zdjęcie klaczy (zootechniczne) ?
777
MPMK były trzy miesiące temu.
No właśnie o to chodzi był na MPMK ale do Lanaken już nie dojechał ....... czy ja coś poplątałam może ...
sei   . let's grow old together & die at the same time .
26 listopada 2012 21:40
do Lanaken nie pojechał żaden koń Bobika
Ja już może mało dzisiaj przytomna jestem i nie czytam ze zrozumieniem dlatego proszę o przetłumaczenie
http://www.tylkoskoki.pl/aktualnosci/16-klopoty-chacco-fly.html
sei   . let's grow old together & die at the same time .
26 listopada 2012 22:00
jeśli nie ma do tej pory oficjalnie żadnych informacji, a konia nie widać na zawodach to obstawiam, że sprawa może jeszcze być w toku... ewentualnie nie było happy endu dla polskiego właściciela.
nie mniej wydaje mi się, że gdyby koń był przez 'nas' ukradziony, to już dawno pan niemiecki właściciel by go szukał i znalazł. przecież nikt tego konia nigdzie nie chował. startował na zawodach ciągle, był w Lanaken. także faktycznie niezręczna sytuacja.
Ale jaja  😲
Gillian   four letter word
26 listopada 2012 22:02
Pytam bo to dość ciekawa sprawa, fajny koń i w sporcie i jako ogier do krycia a tu co, amba fatima był koń i go nima.
przez chwilę zacierałam łapki na chacco - choć potomstwo po nim za dobre raczej nie jest - jedyny dobry ogr to forumowej gryglodor - to mimo to brałam go pod uwagę a tu taki zonk
777
Widziałaś źrebaki po nim ? Ogierek gryglodor bardzo mi się podoba.
nie źrebaków nie widziałam ale siostra mi sprawdziła w bazie ilość punktów jakie otrzymało jego potomstwo
ja się chacco zainteresowałam ze względu na wyniki w sporcie - ciekawe pochodzenie i ze względu na tego voltowego źrebola - bo siwa taka sobie a młody wyszedł bardzo ok 🙂
wiec jesli moja klacz nie jest jakaś najgorsza to warto może by było spróbować chacco fly ale kurna mać ....... 👿 zawsze jakiś zonk musi być
sei   . let's grow old together & die at the same time .
26 listopada 2012 22:16
777, mnie ten koń bardzo podoba 🙂 młody gryglodor też. jeżeli jesteś nim poważnie zainteresowana to może warto 'zaryzykować' telefon do właściciela?
Ja jeszcze dwa widziałam. Przepiękne są.  💘





Tutaj ogierek. Jeszcze jest klaczka. Niestety zdjęcia stare..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się