Dopasowanie siodła

To pierwsze jest jakieś krzywe. Zobacz na zdjęciu, jak bardzo niesymetryczne są panele.
A to drugie jest wg mnie za szerokie i ma zbyt wąski kanał na kręgosłup.
przytargałam pierwsze siodło i zrobiłam dokładne zdjęcie całego z tyłu...Tak, jak przypuszczałam drugie siodło nie pasuje mojemu wałaszkowi. Natomiast pierwsze ma już sporo lat (w posiadaniu mojej rodziny jest od kilkunastu). To fakt, że konik trochę się kręcił podczas robienia zdjęć, więc może przekłamują faktyczny obraz i dopasowanie...
Moim zdaniem oba zdjęcia są niemiarodajne, gdyż są robione pod kątem. Robiąc zdjęcie musisz być idealnie prostopadle aparatem do siodła.
Ale to może mało znacząca uwaga... W każdym bądź razie może to byc mylące.
jovi, pierwsze jest w miarę (jeśli proste, trzeba dokładnie obejrzeć, i... dosiąść "na sucho" - sporo można wyczuć jeśli krzywe), drugie absolutnie nie.
Ja też biorę stronę halo, drugie sobie leży zupełnie obok konia a  pierwszego coś uzyskasz 😉
dziękuję za pomoc...w przyszłym tygodniu zrobię dokładniejsze zdjęcia z pierwszym siodłem, w kilku wersjach... Stanę z tyłu wyżej, żeby zrobić zdjęcie na wprost. Najlepiej na równym utwardzonym podłożu. Wtedy jeszcze raz poproszę o ocenę i rady. Tymczasem pozdrawiam i życzę miłego weekendu 🙂
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
22 listopada 2012 11:01
POtrzebuje pilnej pomocy bo mam siodło na testach i sama nie wiem 🙄
Mój koń jest tak nie wymiarowy że dobrać coś na niego to koszmar prestige 33 jest na waski.
Na fotkach Jacson Legano najszerszy rozstaw łeku, siodło Zajka za poprzednich właścicieli. z Prodzu wydaje mi sie że leży dobrze, ale jak dla mnie jest krzywo wypchane? albo tak sie uleżało? Pytanie czy samo nowe wypełnienie załatwi sprawe, jak myslicie?
tutaj fotki podglądowe prosze o pomoc, mam tydzień żeby zdecydować http://s1125.beta.photobucket.com/user/superwlazik/library/
Czy ktoś z was dopasowywał siodło przez firmę SOMMER? Warto?
Witam ponownie,

w tym tygodniu udało mi się dokonać małej ,,reanimacji'' mojego wiekowego siodła. Kilkukrotnie wyszorowałam je i zaimpregnowałam.
Siadałam ,,na sucho'' i nie czuję, żeby było krzywe...
z podkładką...proszę po raz kolejny o uwagi i z góry serdecznie dziękuję 🙂
Ktoś się orientuje jak wypada łęk 31 w ujeżdżeniówkach Prestige'a ?? (nie wiem, jaka jest skala - jaki jest dostępny łęk najszerszy, a jaki najwęższy)
Do jakich koni należy konik ze zdjęć - do słabo czy mocno wykłębionych?
Siodło oczywiscie będzie przymierzane pod okiem kompetentnej osoby, ale pytam wstępnie, żeby nie zamawiać czegoś, co w ogóle nie pasuje.
Z góry dzięki za odp  :kwiatek:
31 jest bardzo wąski
na pewno?  😉 w Wintecach 30 wypada jako standardowy, a wąski oznacza 27/28
Na konia ze zdjęć raczej będzie pasował prestige 33
Standardowy rozstaw łęku w Prestige'ach to 33 lub 34, więc owszem- 31 to wąski łęk. I nie ma co porównywać do Winteca. Co firma to inna rozmiarówka.
ewelin_n po czym to stwierdziłas?  🤔
a jaka jest rozmiarówka w euroridingach?  łęk 33/34 wypada jako 2,5?
33-34 Prestige to 3ka Euroriding
ejj jak to?
na  moim euroridingu mam normalnie wybite 31, a wy mi piszecie, że tam numeracje są 1, 2, 3 itd.
azzawa, no bo wersja chyba angielska ma taką numerację. Wersja niemiecka ma normalną 🙂 czy jakoś tak to idzie.
to by się zgadzało, moje siodło kupiłam w niemcolandii 🙂

dzięki!
W euroridingach numeracja zależy od modelu, kraju produkcji i prewnie roku w jakim powstało. W moim argentyńskim jest normalna numeracja (np. 31, 32 itd)
A ma ktoś może namiar do jakiegoś handlarza siodeł z woj. dolnośląskiego, najlepiej z Wrocławia?
Mam problem z siodłem. Kupiłam daw maga łęk M na chudzielca (bo to nowy koń) dokupiłam mu grube futerko pod siodło a i tak mi zjezdza (po jego chudym klebie bez miesni) do tyłu.... Napiersnik jakoś rozwiąże problem? Mam jeszcze możliwość pożyczyć żel unoszący tył (acavallo). Odnoszę wrażenie że jak go siodłam tak jak mi się wydaję że siodło powinno leżeć to cos jest nie do konca ok i po jezdzie jak mi zjedzie to wtedy dopiero znalazlo swoje miejsce..
crash a my mamy z fusów wróżyć?  Wstaw zdjęcia konia gołego, później z siodłem bez podkładek ale z dopiętym popręgiem a później z podkładką. I to najlepiej po ok. 20 min stępa. I wtedy jest szansa cokolwiek powiedzieć.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
29 listopada 2012 18:25
Crash, a może zamiast kłaść siodło na konia bez mięśni to najpierw te mięśnie spróbuj wyrobić odpowiednio lonżując konia? Bo jak mięśni koń w ogóle nie ma to jeżdżenie na nim ani dla niego przyjemne ani zdrowe.
Lonżuje raz w tygodniu, chce go podkarmić i chyba się do wiosny wyrobi. Ale nie bede na pewno rezygnowac z jazdy, włoże jeszcze żel na grzbiet i zobaczę czy nadal będzie mi siodło zjezdzalo...
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
29 listopada 2012 19:28
Jak nie chcesz rezygnować z jazdy na nieprzygotowanym na to koniu to ja nie mam pytań 🙄
Aha czyli kupujesz nowego mlodego konia i zamiast sie nim cieszyc, krecisz sie z nim w kołko przez pol roku az nabierze miesni... Dzięki za radę, zdam się na swoją wiedzę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się