Końskie fryzury, przerywanie czy podcinanie ?

Ja plotłam warkocze "do dołu" po odpowiedniej stronie i tylko co jakiś czas rozplatałam i plotłam od nowa - tak dla lepszej estetyki
utrzymywałam taki stan z miesiąc czasu aż włosy porządnie odrosły i zadziałało
robiłam dokładnie to samo, zawsze kobyłka miała irokeza i chciałam zapuścić, z tym że jej grzywa odrasta tak że pół grzywy jest w prawo a pół w lewo i wygląda okropnie, więc od początku wiązałam jej grzywkę kucykami na jedną jak już miała dłuższe to warkoczyki, aż w końcu przestałam wiązać i zostało na jednej stronie🙂 tylko że to żmudna praca, no i nie można sobie odpuścić tego wiązania.
A ja jeszcze dodam od siebie, żeby wtedy pod żadnym pozorem nie psikać grzywy żadnymi superszajnami, żeby nie była śliska, a zaplatać polecam na mokro 🙂 Wystarczą dwa, trzy sploty warkocza i u nas tyle starcza.
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
27 listopada 2012 13:36
Pytanie proste łatwe i przyjemne. Irokez optycznie powiększy czy jeszcze bardziej wychudzi szyję? Pewnie wałkowany temat milion razy  🤬
Jessy   Koń klasy Grand Prrrrrrrrrrr.
27 listopada 2012 13:39
Czy ktos z was potrafi lopatologicznie wytlumaczyc jak robic szyte koreczki-kulki? Z tego co slyszalam dosc prosta metoda, ale chyba slepa jestem i nie moge nigdzie znalezc. Zawsze robilam gumeczkami tak, ze wygladaly jak kulki, ale wiadomo ze to nie to samo 🙄
Jessy, mi się podoba ta technika:

Dziękuję Wam za porady. :kwiatek:
W takim razie czeka mnie kilkutygodniowe zaplatanie grzywy.Mam nadzieję,że przyniesie efekt.😉
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
27 listopada 2012 18:01
Lizzy, powiększy 😉
Wojenka   on the desert you can't remember your name
27 listopada 2012 19:16
kujka, tak zrobie. Narazie czekam aż odrośnie  😵
Ja dzisiaj dobrałam się do Kaszmirowej grzywy, bo zbierałam się 1? 2? miesiące, może dłużej, bo bałam się że będzie krzywo, ale na mokro nie tak źle i ciachnęłam ok.5 cm. Wreszcie koń wygląda jak koń! 🤣
A metedę warkoczykową bardzo polecam do przekładania. U Siwego została na 2 dni i od razu przełożone 😉
Jessy   Koń klasy Grand Prrrrrrrrrrr.
28 listopada 2012 21:35
anai Dzisiaj rano probowalam, co prawda ze zwykla nitka i igla, podobnie jak na filmiku ale przewlekajac igla i wyszly sliczne! Bede miala co robic w sobote przed zawodami 😀
Jessy, o, to super! Ja jeszcze nie próbowałam, ale mam gorący zamiar 😉
Jestem święcie przekonana, że to pytanie już kiedyś padło, ale szperam, szperam i doszperać się nie mogę. Jakie macie sposoby na trymowanie nożykiem? Jeżeli nie chcę za bardzo zmniejszać objętości grzywy, a jednocześnie pozbyć się "garnkowej fryzury" i trochę wymodelować fryz to powinnam lecieć nożykiem od spodu i po końcówkach, czy jak?  😡
I z góry przepraszam, ale Skwar jest moim idolem w tej kwestii i absolutnie muszę użyć jego wizerunku ażeby unaocznić o co mi chodzi:
http://re-volta.pl/galeria/foto/961
🙇
Czy panuje jakaś chora moda na irokezy? Szlag mnie trafia, że ludzie je tak bezmyślnie ciachają bez względu na to czy koniowi w irokezie "do twarzy" czy wygląda jak mamut. Ja rozumiem, że niektórym koniom pasuje i wtedy jestem za, ale jeśli koń w tym wygląda źle, NIEPROPORCJONALNIE to po co? Może mi ktoś wyjaśnić na czym polega ich niby fenomen?


PS. Wybaczcie tego posta, bo niczego do tematu nie wnosi, ale musiałam się "wyżalić".
Jessy   Koń klasy Grand Prrrrrrrrrrr.
04 grudnia 2012 09:32
Sivens i tak jest mniej niz bylo, ale przeciez to tak fajnie wyglada 😁 ja swojego nie widze bez, probowalam zapuscic, polozyc grzywe i wyglada strasznie...  a duzo bym dala zeby mial rowniotka grzywe ktora mozna zaplesc, a tu kicha, Qslaw bez irokeza to nie Qslaw 🙁
Mojemu jest dobrze w irokezie, ale latem, w czasie sezonu pastwiskowego, wygląda jak jakiś niesamowity grubas przez to 😀 Teraz mu się grzywa już prawie zupełnie położyła i od razu nabrał, wraz ze spadkiem masy, folbluciego wyglądu - fajnie, ale jakoś nieswojo 😀
Jak koniowi pasuje to ok. Pomimo, że u klaczy jeszcze bardziej nie lubię irokezów to np. Grota zairki wyglądała bardzo dobrze, o wiele lepiej niż bez. Ale dużo osób robi pomimo, że koniowi zupełnie nie pasuje, np. jak koń ma normalną szyję i mały zadek i się mu zrobi irokeza to ten zadek wydaje się jeszcze mniejszy, a szyjsko wielgachne i wygląda to paskudnie. Tylko ja nie rozumiem po co? Chyba każdy ma oczy i widzi w czym jego koń wygląda dobrze, a w czym nie.
emptyline   Big Milk Straciatella
04 grudnia 2012 16:20
Sivens, serio, to aż taki problem? Każdy ma inny gust, jeden lubi różowy czaprak inny zielony, jeden lubi konia z irokiem, drugi z grzywą długą. I jakie to ma znaczenie? Grunt, żeby koń był zadbany. Czepiając się, robienie iroka koniom w okresie 'owadowym' jest średnio w porządku - utrudnia odganianie much etc. Takich problemów można znaleźć multum, pytanie tylko "po co?".
Też nie bardzo rozumiem co komu przeszkadza jaką fryzurę ma czyiś koń. I na jakiej podstawie ma być ocenianie czy pasuje danemu zwierzowi czy nie? Każdy właściciel konia robi z nim, co chce. Ścina grzywę, ogon, zaplata czy cokolwiek innego i nikomu nic do tego. Ty Sivens możesz uważać, że dany koń wygląda nieproporcjonalnie i wręcz obleśnie w irokezie, a jego właściciel będzie uważał odwrotnie i koń w irokezie pozostanie. Nie wiem czy moda, czy nie, niektórym po prostu irokezy się podobają i tyle, nie ma przecież w tym nic złego.
no właśnie .o.
Zgadzam się powyżej .  I nam bez zbednego pisania  🤣 podoba sie tak nasz oslepiony aparatem fiordzik  🏇
a ja sie zgodze z Sivens, sa konie, ktorym zupelnie to nie pasuje. a juz zwlaszcza dziewczynom. chcialabym zapuscic grzywe mojemu, ale po prostu sie nie da. chociaz jemu akurat do pyska w opinii mojej i otoczenia. tak samo jest z grzywka na pazia. tylko nieliczne konie dobrze wygladaja w ten sposob obciete. baaaardzo nieliczne.
emptyline, a mnie zadziwia ta wiara w magiczne wlasciwosci grzywy dotyczace ochrony przed owadami. moj wcale nie jest pogryziony bardziej niz inne konie. a juz szczegolnie mnie zastanawia w kontekscie tego ze ladna, zadbana grzywa ma nie wiecej niz 10-12 cm dlugosci. nie wiem co to mialoby chronic.
Się chciałam zapytać o to odwieczne i popularne "mój koń - moja sprawa jak wygląda (co się z nim dzieje)". A co z "moimi" prawami? Obserwatora? Człowieka o pewnych potrzebach estetycznych (żeby to tylko o to chodziło  :ukłon🙂? "Ja" chcę widzieć ładne rzeczy dookoła a nie (przy tym tylko zostańmy) oszpecone konie 😀iabeł: Dlaczego nie mogę powiedzieć: "rób se z koniem co chcesz, ale sp* z mojego pejzażu"?
Menel też se może robić co chce. "Ja" nie zmierzam udawać, że nie śmierdzi.  😀iabeł:
emtyline To nie jest problem tylko bardzo mnie ciekawi jaki jest powód? Czy to jest na zasadzie, że "jej koń ma irokeza to mój też będzie miał", czy może "nie umiem prosto podciąć grzywy to zrobię irokeza", czy niektórym po prostu tak bardzo się to podoba, że nie ważne, że ich koniowi nie pasuje. A może: "zrobię iroka to koń będzie wyglądał na przypakowanego"??? (nie czepiam się koni, którym irokez faktycznie pasuje)


gllosia Naprawdę nie widzisz różnicy między końmi którym pasuje irokez, a tymi którym nie pasuje? Nie chodzi tu o "kolor oczu", tylko głównie o budowę. Jak koń np. ma grube szyjsko, a drobny, spadzisty zad i jeszcze mu się zrobi irokeza (a najlepiej długiego) to sory, ale nie pasuje. Dodatkowo optycznie powiększona szyja i koń wygląda jak sklejka: przód z innego konia, tył z drugiego.

Bardzo byłam po prostu ciekawa czy ludzie nie widzą jak to wygląda, czy widzą, ale to akceptują. (wciąż mowa tylko o koniach, którym nie pasuje)
emptyline   Big Milk Straciatella
05 grudnia 2012 10:01
katija, łatwiej mu odgonić się grzywą, ale nie przyciętą na krótko niż bez grzywy, ale nie ma co dramatyzować. Mój przecież też miał iroka latem.

Sivens, ja zrobiłam iroka bo byłam ciekawa jak będzie wyglądał. Geez, nawet jeśli motywacją jest "wszyscy mają" albo "będę miała pakera" to co to komu szkodzi? 🙂

halo, możesz powiedzieć, tylko nie wiem jak to się skończy. Ale chyba śmierdzący menel, a brzydko obcięta grzywa to inna para kaloszy, nie?

Jak dla mnie to takie szukanie dziury w całym, chciałabym mieć takie problemy. 🙂
Sivens, to nie zalezy od tego jaki kon ma zad i szyje (moj ma wymienione przez ciebie cechy- spadzisty zad i gruba szyje, a dobrze wyglada) tylko czy mu pasuje, czy nie 😉
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
05 grudnia 2012 10:08
katija dokładnie.
i w tym momencie nie rozumiem oburzenia Sivens. Chyba po to obcinam irka żeby zobaczyć czy pasuje czy nie... Nie każdy ma jakiś "wizjer" w oku i nie rozumiem dlaczego nie mogę użyć stwierdzenia "obetnę irokeza, będzie wyglądał na przypakowanego". Krzywda mu się nie dzieje, tym bardziej, tak jak katija zauważyła wcześniej, nie jest to wcale zło konieczne, i tak jak koń z irokezem tak i inne konie są pogryzione przez owady(latem).
lizzy, tylko ostrożnie - ja raz obcięłam, 4 lata temu, a potem za cholerę nie mogłam wytrzymać tych miesięcy SZKARADY kiedy to paskudztwo odrastało 🙂 Nie ma ta dobrze, że jak nam się znudzi, to opadnie i będzie piękna leżąca grzywa za dwa tygodnie 🙂 U mojego konia etap "idź stąd i nie wracaj" trwa ok. 5-6 miesięcy.
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
05 grudnia 2012 10:18
Dzionka ja nie chlasnęłam akurat, a bardzo bardzo chciałam. Miała nas ciąć forumowa tunrida, ale stwierdziła że nawet mu nie stanie bo ma za miękkie to wszystko. A dla mnie irokez to najlepsza fryzurka  😍
lizzy, bo najlepiej ogolić konia albo ciachnąć nożyczkami przy samej szyi - wtedy rośnie sztywne i stoi od razu 🙂 Koń wygląda jak kretyn, ale cóż. Mój np.:
ok, źle się wyraziłam, bo piszę ogólnie, a przed oczami mam dwa konkretne konie. Ten o którym myślę wygląda jak zjeżdżalnia. Dupa niżej od kłębu o jakieś 30 cm i o połowę mniejsza. Konisko ma specyficzną budowę, a ta fryzura to baaardzo uwydatnia. Katija Twój koń z tego co pamiętam wygląda normalnie.

Ja nie mam nic do tego jeśli jest to przemyślana dacyzja. Może to być nawet dla wygody, żeby nie musieć czesać, ok. Mi osobiście się nie podoba 97% irokezów, ale to już moje zdanie. Tylko wkurza mnie kiedy ktoś nie pomyśli tylko tnie, bo koleżanka właśnie swojemu zrobiła. I taka osoba nie zdąży ściąć 1/3 grzywy, a już żałuje...

I jeśli chodzi o mnie to przede wszystkim bym zwróciła uwagę na to czy do konia to pasuje, a nie kierowała się tym, że mi się irokezy podobają i już. Ale nikomu tego nie narzucam, bo to moje zdanie. Wiadomo, że każdy zrobi co zechce, ale ja też nie mam zamiaru mówić, że wygląda to ładnie jeśli nie wygląda. Tylko mnie właśnie zastanawia czy taki właściciel zdaje sobie z tego sprawę?

I to nie jest pytanie do was dziewczyny, bo akurat wasze konie wyglądają normalnie, a ja wciąż mam na myśli te które wyglądają dziwacznie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się