Emigracja - czyli re-voltowicze i voltopiry rozsiani po świecie.

Hiacynta, ja "coś dla siebie" postrzegam bardzo daleko od biurka, ale jeszcze trochę zanim skończę studia, może uda mi się jakoś wykręcić  😁 😉

a jak nie to trzeba będzie zyć tak. przecież sie nie powiesze  🤔wirek:

jutro ostatnia prezentacja i będę mogła paść na nos na caluteńki weekend, licząc od godziny 16 w piątek.
jeśli paść na nos masz na myśli latanie po Londynie, a potem imprezę w niedzielę, to tak, będziesz mogła  😉
[quote author=karolina_ link=topic=1321.msg159811#msg159811 date=1233182884]
jeśli paść na nos masz na myśli latanie po Londynie, a potem imprezę w niedzielę, to tak, będziesz mogła  😉
[/quote]

bardzo śmieszne.

jak w ten weekend pracy nie znajdę to już do Was przed marcem nie przyjade. nie bedzie za co  😕
za piękny uśmiech i długie rzęsy, jak działa, żeby dostać extension na lab report to zadziała i żeby dostać bilet  😉 a tak poważnie, to znajdziemy coś, nie martw się
dziewczyny jak wy sobie radzicie z tęsknotą za domem?? Zawsze raczej czytałam voltę, niż się udzielałam, bo i czasu nie było i potrzeby takiej...ale teraz zupełnie sobie nie radzę i może wy mi pomożecie.
Wyjechałam miesiąc temu na studia i na początku traktowałam ten wyjazd jak wakacje, ale teraz pierwsza fascynacja minęła, zaczęło się normalne życie i kompletnie już nie wiem jak mam się w tym odnaleźć. W Polsce zostawiłam wszystko, rodzinę, mężczyznę życia, konia którego tak bardzo kochałam. Niby wiem że wrócę za parę miesięcy, ale z drugiej strony bardzo się boję że już nie będę miała do czego wracać, że facet nie przetrwa próby rozstania, że koń który jest jego przepadnie razem z nim ... 🙁 może to tylko moja chora wyobraźnia, może po prostu przerasta mnie ta sytuacja, bo jest to pierwszy taki długi mój wyjazd z domu, zawsze wyjeżdżałam max na 3 tyg, a teraz...
inny kraj, inny język, inna kultura...nie wiem co mam robić...
Może pomożecie?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
04 marca 2009 18:44
zawiaz jak najwiecej znajomosci, jezeli na razie nie pewnie sie czujesz w takim otoczeniu poszukaj studentow z Polski (moze z erazmusa) i innych international students, ktorzy sa w takiej samej sytuacji jak Ty.
nie siedz sama w domu, wychodz czy to do pubu, klubu, kina. jezeli nawet nie bedziesz sie czula pewniej to przynajmniej czas szybko zleci.
teraz sa poczatki, potem sytuacja sie zmieni. czasami na uczelni mam taki kocil, ze ostatnia rzecz o jakiej mysle to znajomi i zwierzaki w Polsce  😉 ale ja tez nigdy specjalnie za domem nie tesknilam, dobrze mi tu gdzie jestem, a do Polski lubie jezdzic na wakacje, bo jest to dla mnie takie odswiezajace i 'orientalne'  😁
no tak, tylko że ja jestem na erasmusie, wylądowałam tylko w jakiejś dziurze zabitej dechami, gdzie wszystkich studentów zagranicznych jest raptem 14, każdy siedzi sam w domu, nigdzie nie chodzi... zajęć też jest dość mało więc zamiast coś robić to siędzę i myślę a to chyba najgorsza rzecz jaką mogę zrobić. Miasteczko w którym jestem też jest typowo robotnicze, więc nawet ciężko zapoznać miejscowych miej więcej w moim wieku...
Oj ciężko mi...
Na początku byłam na kursie językowym w innym mieście i tam było super, bo było mnóstwo studentów, towarzystwo międzynarodowe, fajne miasto, a tutaj...tragedia...nikgo i nic czym mogłabym się zająć. A jeszcze kasy brak, bo stypendium rozpływa się w zastraszającym tempie... chciałam znaleźć pracę ale tutaj szukają tylko hydraulików i mechaników...zresztą bezrobocie 40%
zbiór dziwactw Anglików zgromadzony przez studentów na wymianie 😉

1. One out of 4 words you hear in the streets is "fuck" or "fucking"
2. You have tried the symbol of British food, a breaded piece of fish with fries and they call it "fish & chips".
3. You see semi-naked girls in the streets and boys wearing t-shirts with temperatures below zero.
4. You are shocked to see that the Uni is closed, city is collapsed and people stranded if streets are covered with more that 5 cm of snow.
5. You have travelled to London just for 1 pound with
a fun fare, and you love it.
6. You wake up every morning knowing that it's quite unlikely that you're going to see the sun.
7. You drink pints every day and you love them
8. You see people having a pee while they get money
from a cash machine.
9. You realize that dinner time is 6pm
10. You see people drunk in the streets at 8pm.
11. You see old people getting pissed in Potters Wheel
12. You are kicked out of a pub at 11.30 pm
13. You have learned the difference between pasty and pastry and you've tried a Cornish Pasty.
14. You see people wearing flipflops and shorts even though it's raining.
15. You've said "cheers mate" more than twice
16. You've tried to buy a traditional coffee maker and you've failed.
17. You realize the most important religion is not Christianity but Rugby.
18. You wonder how people wash their intimate parts without a "bidé"
19. You wonder why the concept of "proper curtains" hasn't arrived to this country yet.
20. You hear and say "sorry" at least 10 times a day.
21. You've seen naked women on the second (and first, and third...) page of the daily newspapers.
22. After a failed conversation with someone in the street you wonder whether he/she was speaking in Scottish, Gaelic, Welsh, Cornish, Irish or English.
23. You see Tesco as an important social meeting point.
24. You have struggled trying to convert from Farenhait to Celcius, from Miles to Kilometers and from Pounds to Euros, but you know a pint is 0.56 litres.
25. You have been driving on the wrong side of the road
26. You have seen old people smiling at you in the street
27. You have been asked for "some spare change" by an unknown person.
28. You see 3 kebab shops and 2 indian restaurants in every street.
29. You've had a Full English Breakfast with bacon, eggs, sausages, beans, etc and you think it's amazing
30. You've had a burger, chips and beans on the same plate.
31. You've thought more than ten times that the car you have just seen was driven by nobody
32. You have tried to destroy the fire alarm at least a couple of times.
33. You have wondered about the wildlife present in your carpet.
34. You see a group of people wearing fancy dresses every time you go out at night.
35. You have been in a pub next to a really drunk lady, that you think could even be your grandma.
36. You think you're going to visit a palace, a castle or a chapel and you only see a few old stones.
37. You realize that taking a cab is almost free (according to a certain person from Norway).
38. You're outside and don't even notice it's raining anymore, because it is just simply normal to you by now.
39. You realise that any kind of food can be eaten with anything else, no matter how wierd the combination is.
40. You have six months of holidays in a year.
41. In case you need to get your hands clean, you realise that you only have two options: boil your hands in water near to 90º or see how they become two beauty ice-cubes.
42. You have a sink in your bedroom.
43. You can't buy shoes in any shop because they all smell like feet!!
44. You find machines in pubs in which you can buy condoms, vibrators, lubricant and even a Hair Straightener.
45. Your house and surroundings are full of rubbish bags because rubbish is collected just once per week.
46. You ask for a double whisky in a pub and the quantity you're given is just ridiculous!!
47. You see potatoes everywhere, in all different forms and shapes, i.e. boiled potatoes, jacked potatoes, smashed potatoes, chips, crisps, etc.
48. You realize that burping in the library is something normal.
49. You realize that no matter how weird the clothes you're wearing are, people just won't care.
50. You have hoovered your room at least once.
51. You shake the hand of someone of the opposite sex you've just met.
52. You drink as much tea with milk as you drink beer (at least 5 times a day).
53. You realize that being served alcohol in an academic seminar is completely normal.
54. You learn that 4 cups of tea per day is good for you.
55. You have stopped questioning why there are carpets even in the bathrooms
56. You know there is a fair chance your house is filled with mould.
57. Your floors and roofs are in serious decay after years of leakages and no maintenace.
58. You have a fire exit in your house.
59. You find yourself breaking into an english accent when trying to order a cuppa tea.
60. You have mushrooms in your toilets.
61. You see daffodils growing EVERYwhere, all year round.
62. You find yourself discussing what make of baked beans is the best...and it doesn't scare you
63. You see all four seasons in one day. first sun (oh blessed sun!), then rain, then snow, then hail. and sun, and rain, then...aaaah!
64. "hello/hey, how are you?" is replaced by "you alright?"
65. You find yourself going out partying wearing only a little top... and it's raining! And above all it's normal because everybody is dressed like that!!
66. You realize that burping in the middle of a lecture is something normal.
67. It's only five and every single shop is closed!
68. You've bought something at Argos!!
69. You think it's normal to sleep on a mattress which was considered old-fashioned crap in Europe 30 years ago.
70. You don't go out to go out but to get drunk.
71. You don't mind the food anymore...
72. Subway is the healthiest meal you can think of
73. You think that having a dildo is mandatory for every woman, and that ann summers rocks your sexual life!
74. You find normal that in clubs the ladies are full of screaming semi-naked drunk (British) girls trying to do their make up and hair again and again.
75. You feel like being a nun when you wear trousers or skirt longer than your knees and tops to go out
76. You go to the lectures just for sleeping..lying on the table, chair..it doesnt matter!!!
77. You discover that a simple ticket of the train can vary from a price of 8£ to 30£.. for the same train, time and journey
78. You realize that you have never seen an English Restaurant
79. You move into a house and realise that you can't open the windows!!
80. You're in the top back part of the bus, and a 9 years old chav asks you for a lighter
81. You realize that British people are queuing politely everywhere except at the bar counter
82. You discover there is a "potato" function on the microwave!!!
83. You phone a Hospital emergency service at night and you are speaking to a non-medical person on duty who will ask you a lot of questions and then decide if its an emergency. This person will even ask to speak to the almost unconcious patient and ask you to describe whether the person looks pale, the eyes are yellow, blue, red.Any bleeding...blah blah and then tell you that a doctor will only be available at 9.00 in the morning...(after an hour of questioning) and you are worried that the patient might die in the meantime but you have no other options :-(
84. Your umbrellas have got broken at least twice and you are still hoping not to break the new one even if it's May!
85. You see your housemate ordering chinese food or pizzas three times a week
86. You realize that you can get decent (dark, rye, healthy) bread in every European country except for the UK...and no, Toast is not considered a proper kind of bread.....
87. You are no longer suprised to see fans and radiators on at the same time (either in February or June!)
88. You are certainly annoyed by their stupid sockets
89. You realize that every product you buy "may contain trace of nuts"
90. Your sentences begin with.."to be honest"..
91. You are addressed as "treacle, sugarplumb, darling, sweetheart, love, ...." (and all other versions of nicknames in that genre you normally only call your wife/lover) by the staff in supermarkets, pubs and restaurants.
92. You are affected by CCTV paranoia.
93. You can see, on a saturday night, Dancing on ice, strictly come dancing, pop idol, x factor, big brother, big brother celebrity, I'm a celebrity get me out of here (and so on) simultaneously!
94. You are not surprised to see an old lady, her daughter and her granddaughter dancing together in a club.
95. You talk about the weather all the time.
96. You hear "WHA" instead of W-H-A-T ! and "THA" instead of T-H-A-T!!!
97. You have asked to borrow ten "quid" instead of ten pounds from someone
98. It is 23.45 and the bell rings in the pub. Last orders mate, lets have 2pints each...
99. You have to pull a string to switch on the light or get the water from the shower!!
100. You realize "taking the piss out" of someone is not a medical procedure
101. You realize everybody just gets crazy in a club when Dj plays Mr. Brightside (The Killers), Place your hands (Reef), Don´t Stop me Now (Queen)!!LOL or the Baywatch theme...
102. You have to mind the gap between the train and the platform.
animonin, a moze da rade zmienic uczelnie?
A są jacyś emigranci z Danii ?? jak z praca przy koniach , zarobkami itp itd??
Nerechta nie da rady, ja jestem na bardzo dużym uniwersytecie, ale niestety mój wydział (tak się pechowo złożyło) jest w bardzo małym miasteczku 🙁 i nic na to nie mogę poradzić, bo bym musiała kraj zmienić 🙂 a tego nie jestem w stanie zrobić 🙂
Ale muszę Wam powiedzieć że już jest u mnie lepiej, pierwsza depresja minęła 🙂 myślę że duży wpływ miała na to poprawa pogody (nareszcie jest słonecznie 🙂 ) wprawdzie znajomych studentów nadal brak, ale skoro nie ma ich na miejscu, to zawsze można pojechać gdzieś i kogoś odwiedzić, i tak też zaczęłam robić, póki jeszcze jakaś kasa jest 🙂 a jak się skończy to się będę martwić, przecież nie mogę siedzieć w domu i płakać w poduszkę 🙂 a już do tego dochodziło...chociaż ja raczej do tych "miętkich" nie należę ... 🙂 a z czasem może i to miasteczko nabierze uroku, może jak przyajciele, albo mój mężczyzna z Polski przyjadą ... 🙂
Animonin
Studentow zagranicznych jest AZ 14  😉
Ja przy takiej liczbie (no dobralam jeszcze wiecej !), bedac na erasmusie w Strasburgu, zorganizowalam wejscia z przewodnikiem do kolejnych instytucji unijnych i wycieczki po okolicy.
Jestem niesmiala  😉 wiec na poczatek wszystko mailowo i pieknie sie rozkrecilo !
Animonim - nie wiem czy to Cie jakos podbuduje ale ja zawsze chcialam wyjechac na Erasmusa, a w efekcie nie wyjade. I szczerze to zaluje bardzo, strasznie chcialabym sprobowac 😉
Moje pytanie do ludzi pracujących za granicą przy koniach
Prawdopodobnie chcę wyjechać na rok może dłużej za granicę do pracy w jakiejś stajni itd. (chodzi głównie o to by zobaczyć jak wygląda to gdzie indziej, nauczyć się czegoś nowego, oczywiście zarobkowo też bym chciała coś z tego mieć bo pracować na konto innych mi się nie uśmiecha). Wydaje mi się że to ostatni czas kiedy jeszcze mogę sobie na taki wyjazd pozwolić... Niby mam tu wszystko poukładane, no ale jednak chciałabym w życiu spróbować czegoś innego, oderwać się od tego wszystkiego co na co dzień mnie tutaj trzyma....

I tu moje pytanie:
gdzie najlepiej szukać ofert pracy? jakie strony polecacie, gdzie sprawdzić miejsce przyszłego zatrudnienia itd... w ciemno jechać nie zamierzam...
co do kraju to nie mam ustalonego miejsca...

z góry dziękuję za jakieś podpowiedzi😉 :kwiatek:
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
11 marca 2009 19:44
ofert mozesz szukac m.in http://www.equine-world.co.uk/ http://www.yardandgroom.co.uk/ ale tak naprawde wystarczy wpisac w google groom vacancies/job uk i juz (to jezeli chodzi o anglie, nie wiem jak w innych krajach)😉
Lotnaa   I'm lovin it! :)
11 marca 2009 21:03
afhata, jeśli nie chcesz jechać w ciemno to możesz szukać długo. Chyba, że masz jakiś znajomych którzy by Ci coś polecili/poleciliby Ciebie komuś.

Temat już był wałkowany wiele razy (na starej volcie wątek o pracy zagranicą, może da się go "odkopać"😉.

Na www.yardandgroom.com są oferty z wielu krajów, nie tylko z UK. Jak sprawdzić pracodawcę? Dobre pytanie. Niektórzy mają strony www, ale przecież na zdjęciach wszystko może wyglądać ślicznie, a rzeczywistość inna. Polecałabym dzwonić, nawet kilka razy przed wyjazdem, uzgodnić wszystkie szczegóły, żeby później nie być niemiło zaskoczonym. I zawsze trzeba mieć plan b i również c. W najgorszym wypadku można wrócić do domu. Ale ja na 8 moich końskich prac w UK trafiłam źle raz, więc statystyka chyba niezła. A jechałam zazwyczaj w ciemno (tzn miejsca znalezione przez net).
Ogłoszenia z UK są też na http://www.horseandhound.co.uk/marketplace/classified/equine-jobs-working-with-horses.htm

Zarobkowo pewnie lepiej teraz stoi Europa kontynentalna, Belgia, Holandia itd. W wielu stajniach gada się po angielsku.

no ja właśnie bardziej myślę w kierunku Holandii/Belgi/Dani coś w tym stylu gdzieś gdzie mogę samochodem dojechać i w razie czego jeszcze szybciej wrócić do domu w razie co😀

no nic będę szukać, może coś się znajdzie...
Lotnaa   I'm lovin it! :)
11 marca 2009 21:25
Ponia   Szefowa forever.
11 marca 2009 21:28
no ja właśnie bardziej myślę w kierunku Holandii/Belgi/Dani coś w tym stylu gdzieś gdzie mogę samochodem dojechać i w razie czego jeszcze szybciej wrócić do domu w razie co😀

no nic będę szukać, może coś się znajdzie...



Powodzenia! Trzymam kciuki😉
Też bym chciała wyjechać ale u mnie niestety na chęciach się kończy..
Aventia a ja nigdy właśnie jakoś specjalnie o tym nie myślałam, ale jak wyszło tak wyszło 🙂 żałować nie żałuję, wiem, po co tu przyjechałam i wiem co chcę przez to osiągnąć 🙂 ale myślałam że będzie łatwiej 🙂 i że nie będę aż tak tęsknić.. 🙁 bo z tym sobie radzę najgorzej
Baba_jaga no właśnie ja jestem bardzo nieśmiała 🙁 a jeszcze trudniej mi tu się zorganizować, bo te całe 14 osób jest tu od pół roku i ciężko wejść w ich środowisko komuś nowemu, a jeszcze moja nieśmiałość jest często odczytywana jako zarozumialstwo, no i tu zaczyna się problem 🙂 ja jestem bardzo otwarta i kontaktowa ale jak już kogoś znam, a dopóki nie poznam to moja nieśmiałość mnie zabija 🙂 i co tu zrobić ? 🙂 chociaż 4 osoby z tych 14 już znam, nawet z nimi piwo piłam 😀 :P

a ja im bardziej zaczęłam się zagłębiać w temat, szukać pracy za granicą i szukać rozwiązań jak to wszystko pozostawiać w Polsce co komu powierzyć itd... to moje przekonanie że wyjadę maleje z każdym dniem 😜
Lotnaa   I'm lovin it! :)
16 marca 2009 19:33
A ja mam odwrotnie, im bardziej się wdrążam jak wrócić do Polski, znaleźć porządną pracę i wynająć pokój (ceny powalają  😲 ), tym częściej myślę że mnie to przerasta.
Lotna skończ te studia na wyspach i wtedy pomyślisz co zrobic.  :kwiatek:
I nie martw się na zapas. Nie taki diabeł starszny jak go malują.
start w Polsce faktycznie łatwy nie jest...


dziś odpisał mi Pan który szukał kogoś do pracy w stajni przy 16 koniach, obejściu, pomocy w domu i przy dzieciach, luzakowaniu na co dzień i na zawodach, iii tu gratis przy dobrym zachowaniu możliwość sporadycznych treningów (np. raz w miesiącu), i za tą jakże wspaniałą ofertę gwarantuje mi przyczepę kempingową, obiady i 150euro miesięcznie... to mało z krzesła nie spadłam...

to ja już wole zostać w Polsce😀😀

Lotnaa   I'm lovin it! :)
16 marca 2009 20:05
Bogdan, dzięki  :kwiatek:
To mnie właśnie przeraża, że jak skończę te studia to powinnam się zabrać za jakąś poważną pracę, zdecydować - albo "wtę" albo "wewtę" - a ja nie mam pojęcia  🙄

W Polsce mam do czego wracać, rodzice mieszkają sami w dużym domu, do tego mają jeszcze inne mieszkanie gdzie mogłabym zamieszkać. Problem jest w tym, że ja nie cierpię mojego małego miasta i chciałabym zamieszkać w Poznaniu/Wrocławiu. A tam punktu zaczepienia brak.

afhata, no to faktycznie, śmiesznie Ci zaproponował. Mnie kiedyś taką stawkę rzuciła jakaś pani z Irlandii, grzecznie podziękowała, za 2 dni zadzwoniła i zapytała, czy może jednak bym się nie zdecydowała, "już za normalne pieniądze". Chyba niektórzy wciąż myślą, że dla 150 euro/funtów tygodniowo Polak będzie pracował cały dzień  🤔wirek:
Ale widziałam oferty za 8h dziennie z normalnym mieszkaniem bez dzieciarni za 1200-1300 euro, więc może warto próbować.
w sumie pracować mogę i 7 dni w tygodniu po 10-12 godzin... bo innych zajęć nie przewiduję podczas wyjazdu, no tyle ze oczekuje odzwierciedlenia tego w zarobkach/treningach no nic szukać będę - na razie się jeszcze nie zrażam😉
Biala   z wieku geriavit z rozumu szczypior
17 marca 2009 09:41
A u nas wizja powrotu do Polski oddala się coraz bardziej. Nie wiem, czy w ogóle wrócimy, mimo, że takie mieliśmy ambitne plany - budowa, gospodarstwo agroturystyczne, konie... Ale nam tu się tak dobrze żyje. Wiadomo, nieraz jest ciężko, są różne problemy, nie zawsze na wszystko starcza, ale i tak jakoś jest łatwiej. I milej.

No i takie cuda tu powstają:
Lotnaa   I'm lovin it! :)
17 marca 2009 11:41
Biala, alez ona cudowna  😜
A co z Wasza budowa? Bo po blogu widze, ze trwa, bedziecie chcieli to sprzedac?
No właśnie jak się ma pracę za granicą i kogoś bliskiego obok siebie to czasami warto zostać 🙂
Biała Mała jest piękna, śledzę na bieżąco wątek Dzieci, ale tam się nie udzielam bo sama maluszka jeszcze nie mam 🙂 więc tu napiszę: Julka jest przecudowna, widać jak z dnia na dzień rośnie i się zmienia. Po prostu śliczna 🙂 Gratuluję córci 😀
🚫
Biala cudne maleństwo! 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się