KONKURS na logo firmy Jarpol

deborah   koń by się uśmiał...
28 stycznia 2009 14:51
z powodu trudności technicznych ze zmianą charakteru poprzedniego wątku w porozumieniu z Moderatorem zakładam nowy.
tu wątek źródłowy:
http://www.voltopiry.pl/forum/index.php/topic,1574.0.html


Organizuję konkurs na logo firmy Jarpol

Naroda komplet czaprak plus owijki z pierwszej  kolekcji firmy 🙂

Jury
Sznurka, Lostak Calthea

propozycje proszę nadsyłać w JPG lub CDR wersji nie wyższej niż 9.0 na adres
jarpol.konie@gmail.com

Jurorzy otrzymają indywidualnie prace konkursowe.  O wygranej zdecyduje większość głosów.
Prace nie mogą być podpisane, żeby oceniana było logo, nie autor 😉

wymagania
logo musi być lekkie, powiązane z tematyką jeździecką

zapraszam 😅 😅 😅 😅 😅
ew pytania proszę zadawac w tym wątku 🙂

pierwszym uczestnikom dziękuję za nadesłane prace.

termin nadsyłania propozycji mija 20 lutego br.
wątek zamknięty
Widzę, że z racji jury niektórzy nie mają nawet co wysyłać propozycji loga  😉 :kwiatek:
wątek zamknięty
Laguna - prace wysyła się nie podpisane, do deborah, a nie bezpośrednio do jury, więc dawaj ;-)
wątek zamknięty
deborah   koń by się uśmiał...
28 stycznia 2009 19:47
Laguna tak jak napisała kenna. Jurorzy nie dostana podpisanych prac.

nie ważne, kto a co 🙂

edit
odpowiadam tu bo tam już pozamykane 😉
Dodo zupełnie poważnie.. pomysł na konkurs nie był mój a uważam że warto spróbować. jest tu wiele osób które moga mieć w tym temacie coś sensownego do powiedzenia.
Wygrać ktoś musi. Pytanie czy zwycięski projekt mimo, ze najlepszy będzie się nadawał na logo. Nie ma pośpiechu. póki co Jarpol logo ma i jeśli już je zmienię będzie to dobrze przemyślna zmiana

Quanta dziękuję bardzo za elaborat 😉 strasznie ciekawie to się czyta. z marketingiem doświadczenia nie mam więc chłone taką wiedze bardzo 🙂

będę miała to wszystko na uwadze, nie wykluczam też wynajęcia profesjonalisty..

wszystko w swoim czasie. póki co pochłania mnie mocno wyprowadzanie Jarpolu z PRL'u a logo to na dziś dla mnie temat poboczny bo chce żeby już coś sie działo ale nie musze go zmieniać zaraz..

jeszcze raz bardzo bardzo dziękuję!
wątek zamknięty
pytanie do dodofon
jestes zadowolona z usług tej firmy która projektowała tobie logo ?
wątek zamknięty
Ja mam jeszcze tylko UPIERDLIWE pytanie z natury technicznej...

zalóżmy, że jedno z zaprojektowanych "logo" przez voltowiczów będzie zaakceptowane
jak zamierzasz Deb rozwiązać sprawę korzystania z niego?

jakas umowa? zreczenie się praw autorskich? przekazanie ich? użyczenie?

tak mi tylko przeszło na myśl...
wątek zamknięty
Małym druczkiem
& wzięcie udziału w konkurcie na logo firmy Jarpol jest jednoznaczne z zrzeczeniem się praw autorskich co do loga  🤣
wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
28 stycznia 2009 22:03
ja wysłałam swój pomysł przed ogłoszeniem konkursu z zaznaczceniem, ze są to amatorskie zabawy i że deb może go dowolnie wykorzystać, jeśli uzna za potrzebne to mogłabym coś podpisać. może to wykorzystać we współpracy z profesjoalista, jesli sie spodoba 🙂
to miała być głównie próba spojrzenia z innej strony, bo nie podobały mi się zaproponowane loga.

może by quante dodać do jury? 🙂
wątek zamknięty
Ja tam mogę chętnie poopowiadać o logach z wolnej stopy 😉 Tylko będzie masa elaboratów, identyfikacja wizualna to mój konik na równi z końmi  😁
wątek zamknięty
quanta Dawaj! Bo niejednej/mu z nas może się przydać, jeśli nie teraz, to w przyszłości.
Sądzę, że udział w konkursie będzie się wiązał ze zrzeczeniem się majątkowych praw autorskich, a nie praw autorskich w ogóle - przecież cała zabawa polega na tym, żeby się chwalić, że się zaprojektowało takie fajne logo!
Dziewczyny i chłopcy - namawiam do pracy - to taka świetna zabawa, a wymyślone po drodze pomysły może na własną przyczepkę (w przyszłości) będą jak znalazł 😀
edit:
Doczytałam, co pisały dziewczyny profi. Oczywiście to prawda, ale, jako doświadczone w temacie, wiecie, że świetne pomysły przychodzą do głowy także zupełnie "przypadkowym" osobom. Jak mawiał mój profesor : "amatorowi może wyjść rzecz genialna, profesjonalista nigdy nie zejdzie poniżej pewnego poziomu". Co najwyżej trzeba będzie poprosić autora faktycznie o zrzeczenie się wszystkich praw, aby profesjonalista pomysł porządnie opracował.
Oczywiście najlepsze rozwiązanie, to projekt zrobiony przez profesjonalistę i pasjonata! Ale czasem laik-pasjonat wymyśli lepiej, niż niezaangażowany profi - jak uczy np. historia znaku "Solidarność" 🤣
wątek zamknięty
Organizuję konkurs na logo firmy Jarpol



Więc może dla niewtajemniczonych by dodać coś o firmie?  🙄
Co to za firma? Czym się zajmuje? itd...  😉
wątek zamknięty
Hej, nie wiem, czy nie doczytałam, czy nie ma takiej informacji, ale mam pytanie - czy nalezy wysłać tylko jedno logo, czy można kilka?
wątek zamknięty
ja podobnie jak Cieciorka wysłałam pomysły z zaznaczeniem że Deb może zrobić z nimi co zechce, dowolnie przerobić, pozmieniać, bo jako laik chciałam raczej coś podsunąć co może się przydać niż faktycznie "projektować" cokolwiek😉
wątek zamknięty
deborah   koń by się uśmiał...
29 stycznia 2009 12:09
xx_0_xx, Firma Jarpol od 8 lat zajmuje się produkcją sprzętu jeździeckiego.
Derki, Czapraki, Ochraniacze transportowe, ocieplacze stajenne, owijki itp 🙂

fanelia, zakładamy że jest oganiczenie do 10 projektów...
Bo jesli nie będzie żadnego ograniczenia skrzynka może tego nie wytrzymać 😉
wątek zamknięty
Myślę, że byłoby fajnie, gdyby deborah umieszczała wpływające projekty w wątku, żebyśmy mogli zobaczyć i śledzić na bieżąco konkurs. Oczywiście prace bez podpisów i żadnych informacji dot. autorów. Co o tym myslicie?
wątek zamknięty
[quote author=lets-go link=topic=1904.msg160095#msg160095 date=1233233987]
Myślę, że byłoby fajnie, gdyby deborah umieszczała wpływające projekty w wątku, żebyśmy mogli zobaczyć i śledzić na bieżąco konkurs. Oczywiście prace bez podpisów i żadnych informacji dot. autorów. Co o tym myslicie?
[/quote]
Jezeli jest to zabawa w konkurs - to ze zgoda autorow projektow zleceniodawca moze publicznie ujawnic pracy wyslane do konkursu, w przypadku prawdziwego konkursu projekty nie powinny byc pokazany na zewnatrz. Dopuki konkurs nie zostal rozstrzegniety autorzy utworow maja do nich pelne prawa autorskie.
wątek zamknięty
hm a ja jestem na nie ze względu na to że kolejne osoby mogą mieć później "spaczone" wizje, a to właśnie chodzi o zupełnie świeże oko i pomysły🙂
wątek zamknięty
Myślimy, że to nie współgra kompletnie z ideą konkursu ocenianego przez jury. Chyba, że to ma być konkurs popularności na volcie.
wątek zamknięty
Już w poprzednim wątku było powiedziane, że prace nie będą publikowane przed rozstrzygnięciem konkursu, żeby uczestnicy nie mieli możliwości od siebie ściągać🙂
wątek zamknięty
deborah   koń by się uśmiał...
29 stycznia 2009 17:48
amen 🙂
wątek zamknięty
A te prace to mają być rysunki czy coś utworzonego od początku do końca w komputerze?
wątek zamknięty
Logotypy tylko i wyłącznie wektorowe, jak potem powiększyć rysunek bez utraty jego jakości w druku?
Z rysunku nie zrobisz naszywek, rysunek nie pójdzie na ploter (chyba że ploter cyfrowy), nie zachowasz przezroczystości, bo będzie problem z jakością wygładzania krawędzi.
Ale narysować i zwektoryzować potem rysunek papierowy można zawsze 🙂
wątek zamknięty
Nie no ja myślałam, że to ma być wstępna koncepcja a nie gotowe logo 😉
wątek zamknięty
deborah   koń by się uśmiał...
20 lutego 2009 19:08
podbijam i przypominam że do dziś do godziny 24.00 można nadsyłać prace 🙂
wątek zamknięty
szkoda ze właśnie to przeczytałam, wątpię by w 3 godziny udało mi się wyczarować coś z czego byłabym zadowolona 🙄
no ale jak nie spróbuje to sie nie dowiem, siadam do roboty 😉
wątek zamknięty
[quote author=lets-go link=topic=1904.msg160095#msg160095 date=1233233987]
Myślę, że byłoby fajnie, gdyby deborah umieszczała wpływające projekty w wątku, żebyśmy mogli zobaczyć i śledzić na bieżąco konkurs. Oczywiście prace bez podpisów i żadnych informacji dot. autorów. Co o tym myslicie?

Jezeli jest to zabawa w konkurs - to ze zgoda autorow projektow zleceniodawca moze publicznie ujawnic pracy wyslane do konkursu, w przypadku prawdziwego konkursu projekty nie powinny byc pokazany na zewnatrz. Dopuki konkurs nie zostal rozstrzegniety autorzy utworow maja do nich pelne prawa autorskie.
[/quote]

Więc może chociaż 3 zwycięskie prace?  :kwiatek:
wątek zamknięty
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
21 lutego 2009 00:54
A może przedłużycie jeszcze kilka dni ?
Dopiero znalazłam wątek, tak Nam się juz rozrasła re-volta 😁


Edycja

Quantanamera
Ja tam mogę chętnie poopowiadać o logach z wolnej stopy  Tylko będzie masa elaboratów, identyfikacja wizualna to mój konik na równi z końmi 
Quanta  dawaj dawaj. Taka wiedza nie jednemu re-voltowiczowi może się przydać. 
wątek zamknięty
Tak, ja też chętnie posłucham, Quanta 😉 niby na studiach nam to wszystko mówią, ale po polsku i po ludzku to jednak zawsze co innego  👍 😅
wątek zamknięty
A kiedy będa wyniki? dzisiaj?
wątek zamknięty
Alice, raczej chyba nie
jurorzy tez muszą miec czas na decyzję a dzisiejszy wieczor to raczej kazdy wybywa na jakies ostatki
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.