Wcierki rozgrzewające i przeciwzapalne.

dużo osób narzeka na Absorbinę, że nie działa, a mi koń dostał uczulenia na żel tej firmy. Studiuję teraz dokładnie skład, bo w polskim opisie tylko podali, że aktywnym składnikiem jest mentol 4% oraz, że zawiera 53% alkoholu, natomiast w oryginalnym opisie jest o wiele więcej składników, ale trudno będzie stwierdzić na jaki wystąpiło uczulenie. po ok. 2 tygodniach używania pojawiły się strupki w sierści, czyli doszło do podrażnienia skóry i powstania jakichś ranek. niestety. przestałam stosować. zgodnie z zaleceniem lek.wet. stosowałam 2x dziennie, wcierałam jednorazowo takie dwie małe porcje, to chyba nie za dużo? wcierałam to do sucha, na całym nadpęciu i stawie pęcinowym. w każdym razie żel Absorbiny na pewno nie jest słabo działający, bo rozgrzewał dobrze, czułam ciepło po zastosowaniu i musiałam używać rękawiczek, bo paliły dłonie. w każdym razie, muszę odczekać do wygojenia zanim zastosuję inną wcierkę.
ash   Sukces jest koloru blond....
26 września 2012 08:20
Mój dostał uczulenia na absorbine. Codzienne nacieranie pleców poskutkowało pieknymi strupami i wielkim łupieżem.
Zmieniłam na Pharmacare Pharma Heater  i problemu nie ma
A jak to w końcu jest- można zawijać po wtarciu Absorbiny?
Mój za to uczulił się na wcierkę Hippiki. :/
I mam jeszcze takie trochę laickie pytanie. Czy jeśli po wtarciu preparatu nie czuję na rękach mrowienia to wcierka na koniu działa? Grzeje? Bo jakoś wydaje mi się, że jeśli ja na dłoniach nic nie czuję, to koń na sobie też nie.  🤔
najmocniejsza wcierka rozgrzewająca jaką znam jest...z denaturatu (rozcienczam z wodą pól na pół)  lub zwyczajnie z wódki. Coprawda w tych miejscach pozniej siersc robi się baaardzo miekka a po długotrwałych wcierkach może siersc wypadac (odrosnie).
Absorbina grzeje (po dobrym mocnym wtarciu) choc nie tak rewelacyjnie. Ja po wcieraaniu absorbiny (klacz po kontuzji nogi) zakładam opatrunek, wtedy efekt jest lepszy (miejsce jest nagrzewane przez dłuższy czas)
Ja używam teraz wcierki rozgrzewającej Pharma Heater na grzbiet ( z powodu niedopasowanego siodła) i nie narzekam - w przeciwieństwie do konia który strasznie nie lubi zabiegu wcierania mu jakiejkolwiek mazi na plecy 🙂 nie wiem w jakim stopniu jest to pomoc samej wcierki, bo weterynarz przepisała jeszcze inną maść, ale w każdym bądź razie ból przechodzi. Trzeba używać w rękawiczkach, no i zalecana jest też kwarantanna przed zawodami.
Gillian   four letter word
28 września 2012 10:30
ale siodło już wywaliłaś, prawda?
Już dawno 🙂 właśnie szukam nowego, strasznie ciężko znaleźć dobre i w miarę niedrogie - po za tym Toronto jest niewymiarowy ;/
mój koń też dostał uczulenie na absorbinę w żelu, jakieś dziadostwo muszą dawać do niego chyba?
Mój też. Spuchła noga, a potem zaczęła schodzić skóra. Wyglądało to przerażająco, a okazało się, że to uczulenie na wcierkę.
Wcześniej stosowałam duuużo innych preparatów i nic takiego się nie działo.
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
01 listopada 2012 10:37
witajcie, możecie poradzic jaka wcierka najlepsza na stłuczenie/zwichniecie stawu. Rozważałam farnam thermaflex (z tego co widze to sa 2 wersje płyn i zel) oraz cdm liniment (nie znalazłam info czy to płyn czy zel).  Co do farnamu to czytałam , ze opinie pozytywne, ale nie znałazłam nic o cdm.
azja   koń pleśniowy
01 listopada 2012 11:39
cranberry jeśli chodzi o stłuczenie to musisz to miejsce chłodzić. Każda wcierka chłodząca da radę.  Ja wolę preparaty w postaci żelu bo łatwiej się aplikuje. Możesz robić też okłady z czegoś zimnego. Zwichnięcie to bardzo poważna sprawa to ciężki urraz związany z destabilizacją stawu. Tu konieczna jest wizyta veta.
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
01 listopada 2012 11:54
azja, jestesmy po wizycie weta i leczeniu przeciwzapalnymi jednak opuchlizna nie do konca zeszła.
Aha, a czy mozecie polecić coś wtereynaryjnego, zawierającego heparynę lub inny składnik podobnie działający? Polecony przez weta lioton 1000 totalnie wysysa portfel.
jeśli chodzi o likwidację opuchlizny to polecam alta-derm - do kupiena u weta lub np. tu:
http://www.tofivet.pl/pl/o/Alta-derm-450ml
stosowałam zarówno na obrzęki po urazach, naciągnięciach jak i odczyn zapalny po zastrzyku.
Dobrze działa też mikstura z arniki 😉
ja polecam hirudoid w aptece do kupienia bez recepty 🙂 jest genialny na stłuczenia, krwiaki i urazy końskich nóg 🤣 sprawdzone 🤣
Dziewczyny, co powiecie o tej glince
http://img06.allegroimg.pl/photos/oryginal/27/87/51/71/2787517164  ?
Znacie, polecacie?
podobno Absorbine robią na bazie acetonu, więc stąd mogą być skutki uboczne przez Was opisywane. A tak w ogóle to po co płacić za aceton tyle kasy? Lepiej kupić Eclipse albo Pharmacare.
Szukam jakiejś wcierki rozgrzewającej i się zastanawiam czy ludzka maść nadawałby się? Próbował ktoś?
zonk, ludzkie maści jak najbardziej można używać do smarowania konika. Mi wet jak się cokolwiek dzieje z nóżkami tylko ludzkie daje do użycia, bo mocniejsze są od końskich i skuteczniejsze 🤣
Proszę o pomoc, poszukuję wcierki rozgrzewającej, która pobudza krążenie jednak nie jest drażniąca zapachowo. Na absorbine, blue żel, oraz capsiblist koń mi się uczulił. Strasznie parska i ewidentnie ich zapach drazni go w nozdrza... może macie jakies sprawdzone wcierki, które grzeją a jednocześnie nie mają ostrego zapachu olejków eterycznych kamfory itp.
Szukam jakiejś wcierki rozgrzewającej i się zastanawiam czy ludzka maść nadawałby się? Próbował ktoś?


Może spróbuj z końską maścią? Taką dla ludzi w aptece. Wychodzi niedrogo. O taką:
http://daryznatury.pl/pl/1908-masc-konska-rozgrzewajaca-zel-balsam-konski-krauterhof-500ml.html

Ja używam chłodzącej na jakieś drobne kontuzje padokowe i sprawdza się bardzo dobrze.
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
27 stycznia 2013 14:13
stosował ktoś tą wcierkę po treningu?
http://animalia.pl/produkt,23440,542,pharmacare-blue-lotion-wcierka-chlodzaco-rozgrzewajaca-1l.html
macie jakieś doświadczenia z nią związane. Szukam czegoś dla mojego zwyrodnialca do stosowania po jeździe . Aktualnie stosuje eclipse blue, ale tylko dlatego ponieważ nie są to codzienne jazdy (po codziennym stosowaniu niestety złazi skóra  - doświadczenie jeszcze z okresu codziennych wcierek przy pojawieniu się problemów ze stawem). W sumie może zostać przy eclipse skoro i tak nie zakładam codziennych jazd?Jak myślicie?
leosky ja stosuję tę wcierkę po każdej jeździe i bardzo ją chwalę 🙂 mój konik miał zapalenie międzykostnego i teraz o jego nóżki bardzo dbam 🤣 Eclipse blue moim zdaniem jest bardzo silne i ja stosuję sporadycznie i tylko jak się pojawia jakaś większa opuchlizna.
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
27 stycznia 2013 16:11
Thermaflexu w celu grzania nie trzeba zawijać? Zawinięcie stawu skokowego graniczy z cudem 😵
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
27 stycznia 2013 17:23
bardzo dziękuję haruś. Chyba wypróbuje. Cena jest bardzo przystępna jak za taką objętość. Na cortaflex i inne suplementy sporo wydaję więc fajnie było by znaleźć przynajmniej dobrą wcierkę za przystępną cenę.
szukam jakiejś wcierki ROZGRZEWAJĄCEJ (nie chłodzącej), możecie coś polecić? Koń po kontuzji ścięgna, na noc ma być zawijany i jakąś rozgrzewającą wcierkę. Pani u nas w sklepie miała tylko rozgrzewająco-chłodzące....
ash   Sukces jest koloru blond....
05 lutego 2013 13:59
xxagaxx, u nas w stajni używany jest SUNLITAN. Ludzie sobie chwalą.
ash, dzięki, właśnie czytam 😉 Tylko nie wiem czy to nie bardziej w razie stłuczenia, obrzęku, a nie do stosowania tak jak ja potrzebuję codziennie, w ramach po prostu dbania o ścięgno po urazie.
mi wet zalecił Eclipse blue  i ją stosuję, tylko,że my świeżo po kontuzji (4msce), a jakby ktoś chciał fluidosan to na priv  👀
ash   Sukces jest koloru blond....
05 lutego 2013 14:27
xxagaxx, u nas sunlitan jest w użytku codziennym na na ścięgna i w razie przewiania na plecy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się