Siodło skokowe

Wiem, wiem, mierzyłam kiedyś stubbena 31 i był duużo za szeroki, a prestige mam 33  🙂
zonk, hehe... ja sprzedałam Prestige 35, bo było o wiele za wąskie. Stubbena mam 32.
Klami, Twoja carisma to 35? Jeżdżę teraz w tym siodle 😉 i muszę wciskać pod nie grubego miśka 😉 Ale myślałam, że to 34.
Tak mi się zdaje, że było o dwa rozmiary poszerzane z pierwotnegi 33, ale w 100% w tym momencie pewna nie jestem.
fabryczne 35?
mamuteq   .:Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem... :.
06 grudnia 2012 13:29
/ciach/ w podpisie link do aukcji. Do momentu usunięcia owego linku uciszam.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] 

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] Ogłoszenie w podpisie
Będę się teraz przesiadać z Prestige Versailles, bo przestało pasować na konia.
Dostanę do testów Meredith i Arezzo. Teoretycznie dwa zupełnie różne siodła. W Mereditce jakiś czas temu jeździło mi się super, w Arezzo nie siedziałam. Warto coś jeszcze wziąć na próbę? Siedział ktoś w tym nowym Pro Jump?
Nie wiem czy bym chciała takiego kompletnego płaskiego naleśnika. Fajnie gdyby może lekko trzymało owe siodło, miało delikatnie głębsze siedzisko. Choć po przesiadce z cc nie wiem czy nie będzie mi to przeszkadzać..
Uwielbiam swoją meredith  💘
Ja swoją też. Nigdy jeszcze nie byłam tak zadowolona z siodła.
Jeździ ktoś może w Daw-Magu Mściwoj Kiecoń? Mam teraz na testy i skacze się super, zastanawiam się czy warto, bo na prawdę wygląda porządnie.  🤔
tak szukam i szukam i nie umie znaleść 🙂 jakieś opinie na temat siodła skokowego kieffer dublin ten nowszy model 🙂 ( z czerwonym znaczkiem )  :kwiatek:
Dramka, nie, nie fabryczne. Jakby było fabryczne 35 to bym je poszerzyła i problem z głowy, a tak to juz był limit wyczerpany. Było poszerzane w Equishopie i z całą pewnością poszerzone zostało, bo różnica była widoczna, a od innych siodeł Prestige w stajni (głównie w rozstawie 32 / 33) było o wiele szersze. Tylko dla mojego konia to sporo za mało jeszcze, bo on ma bardzo konkretne plecy teraz. Jego pasowane siodło jak wisi na wieszaku to chyba na kazdym robi wrażenie jesli chodzi o szerokość.
Czy miał ktoś styczność z angielskimi siodłami SB? Będę wdzięczna za wszelkie opinie o tej firmie, niestety nic nie znalazłam na forum.
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
22 grudnia 2012 10:39
http://stylio.pl/artykul-siodlo-najwyzszej-jakosci

aa taką ciekawostkę znalazłam  😀 ciekawe czy maja testówki i pełna rozmiarówkę, czy tez takie siodło kupuje sie raz aby wsiasc na oprowadzanie, podczas którego wszyscy (służba też) klaszczą  🙄

chociaz fajnie wyglada  🙄
Pomożecie mi  🙇 Szukam siodła skokowego do 1300 zł dla osoby 166 cm i 63 kg o długości nogi 93 cm 🙂 proszę o pomoc
Co sądzicie o siodłach tekna?mam okazję tutaj kupić nówkę za200euro z jeździeckiego,patrzyłam w polsce chodzą po ponad 2tys
My star, ale co to znaczy dobre? A czemu ma być złe? Skokówka jak widać dość ortopedyczna ze sporymi klockami, jak ktoś takie lubi to czemu nie?
Siodło ma pasować przede wszystkim do grzbietu konia i do budowy jeźdźca. A tego nie ocenisz po zdjęciach.
przede wszystkim ten koof to 18' wiec bedzie po prostu za duza. a poza tym koof to bardzo specyficzne siodlo i ja bym go skokowka nie nazywala.
Macie może jakieś wasze zdjęcia w dopasowanym (do jeźdźca) siodle od przodu? Bogdan mi zwrócił uwagę na ważną rzecz i ciekawa jestem jak to u was w skokówkach wygląda. Chętnie zobaczę fotkę jakiejś osoby ok. 160cm, bo jednak u długonogich inaczej się to wszystko układa 🙂
ale jakie zdjęcie? jak się siedzi? ja mam na miarę od Bogdana skokówkę 16,5,mam 1,67  to mogę w weekend zrobić
maxowa, tak, dokładnie. Jeźdźca na koniu przodem do aparatu 🙂 Będę BARDZO wdzięczna za zdjęcie!
chodzi o ułożenie nogi - kolana ?, to zaraz coś poszukam może z jazdy mam

edit mam takie, jak z innej pozycji to w sobotę poproszę, aby ktoś cyknął


Tak, chodzi o ułożenie nogi, miejsce klocka i przyleganie łydki do konia.
no to wstawiłam wyżej jak to u mnie jest, jak inne to w sobotę mogę kogoś poprosić

Bogdan mi skrócił trochę tybinki, bo koń duży i tak mi jest wygodniej
maxowa, a mogę zadać niedyskretne pytanie - ile masz wzrostu 🙂? Ładnie ci ta noga leży!
1,67 🙂 waga 55 kg, a koń duuuży i to siodło jest idealne dla mnie, łydkę trzeba trzymać heh, lewa leży ładnie sama z siebie ,  a prawa mi ucieka, ale to moja wina nie siodła i z tym walczę, siodło nie krępuje ruchów - takie miało być właśnie , na pewno siedzisko 16,5 i dobrane do długości moich nóg tybinka to podstawa, siedziałam na siodle - akurat Parisce a Bogdan brał wymiary na nowe siodło
No widzę, zupełnie w innym miejscu masz klocek niż ja... Dzięki wielkie.
Dzionka, nie wiem czy o takie zdjęcie Ci chodzi:

Mam 165cm wzrostu.
kare_szczescie, nie nie, chodzi mi o takie od frontu, coś jak tu

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się