Podróże

Dawaj coś jeszcze lepiej, chwal się, co mi tam niech zielenieję z zazdrości  😁
ElaPe - Pięknie, tylko pozazdrościć.
santa   Po każdej wojnie ktoś musi posprzątać.
23 listopada 2012 20:39
Może mi ktoś powiedzieć jak wydrukować bilet z Wizzair, bo chyba jakaś tępa jestem i nie mogę tego ogarnąć.
ovca   Per aspera donikąd
23 listopada 2012 20:46
santa wchodzisz na stronę http://wizzair.com/pl-PL, klikasz w zakładkę "odprawa" taką niebieską, tam wstukujesz nr rezerwacji, nazwisko i dalej wszystko masz napisane 🙂
santa   Po każdej wojnie ktoś musi posprzątać.
23 listopada 2012 20:54
czyli dobrze ogarnęłam, że kartę będę mogła wydrukować dopiero po odprawie?
ovca   Per aspera donikąd
23 listopada 2012 20:58
Tak, jak dokonasz odprawy pojawi się opcja "wydrukuj kartę pokładową" czy coś w ten deseń.

no i pamiętaj że wizzair zmienił niedawno zasady bagażu podręcznego 😉 lecisz z wro?
santa   Po każdej wojnie ktoś musi posprzątać.
23 listopada 2012 21:07
O, właśnie o to mi chodziło.
Dzięki. 🙂 :kwiatek:
Lecę z Love ale dopiero w lutym, wiem i pamiętam o bagażu

no i pamiętaj że wizzair zmienił niedawno zasady bagażu podręcznego 😉


a co sie dokładnie zmieniło, bo nie widze roznic?  👀
ovca   Per aspera donikąd
24 listopada 2012 20:47
Za darmo na pokład możesz wziąć bagaż o wymiarach 42x32x25 cm, a za taki "standardowy" jak wcześniej  56x45x25 musisz dopłacić- 45 zł online albo 90 zł na lotnisku.
ciągle obowiązuje zasada jednej sztuki podręcznego, zniesiono natomiast limit wagi 😉

różnicę między małym a dużym podręcznym:
a jak to jest jeśli myslimy że mamy dobry bagaż a obsługa mówi, że za duży a my nie mamy kasy żeby dopłacić? można po powrocie czy nie wpuszczają na pokład?
ovca   Per aspera donikąd
24 listopada 2012 21:03
U nas z za dużym bagażem nie zostaniesz dopuszczona nawet do kontroli bezpieczeństwa. Możesz się przepakować do reklamówki np, albo kombinować z miękką torbą.

Nowe zasady obowiązują na rezerwacjach zrobionych po 4 X. Nie ma możliwości płacenia "wstecz" po powrocie.
a jak to jest jeśli myslimy że mamy dobry bagaż a obsługa mówi, że za duży a my nie mamy kasy żeby dopłacić? można po powrocie czy nie wpuszczają na pokład?


podstawowa zasada przy lataniu tanimi liniami - ty masz wiedzieć, że masz dobry bagaż, a nie myśleć, że jest dobry 😉
new.day krótka piłka- jak bagaż za duży to płacisz, jak nie płacisz, to zostawiasz, jak nie zostawiasz nie lecisz 😉
Ja już wróciłam z wakacji 🙂. Pogoda była super i uwaga! Nie padało! Tak, Szkocja bez deszczu 🙂.

Świetnie było 😉.
Melduję się z Finlandii. Było bosko, cieplej niż w PL.

lecieliśmy wizz airem, na mały bagaż weszła nam taka fajna, skórzana torba (większa, niż plecak). Idealnie mieściła się w stojaku w/w. Nic nie musieliśmy dopłacać, a przynajmniej bardzo wygodnie nam się spakowało
Pierwsza czesc sredniowiecznego Paryza za mna  🙂

baba_jaga pokaż więcej zdjęć 🙂

Dziewczyny, znacie może jakieś tanie noclegi w Londynie lub okolicach (ale na tyle bliskich, by móc do centrum dojechać komunikacją miejską)?  :kwiatek:
wistra, a jak w ogóle oceniasz Finlandię? W jakim mieście byłaś?

baba_jaga, zazdroszczę!! Chciałabym raz jeszcze zobaczyć Paryż. Może w przyszłym roku się uda  🙂 Właśnie, pokaż więcej zdjęć 😍
Lotnaa   I'm lovin it! :)
04 grudnia 2012 09:11
Halo, dziewczyny, a gdzie zdjęcia!!???
Co do za duzych bagazy na lotniskach - ubranie sie na cebulkę w razie czego to wspanialy pomysl 💃 kolezanka kiedys wcisnela na siebie 5kg ciuchow, a ja kiedys skonczylam w rajstopach, leginsach, 2 parach spodni, golfie, 3 swetrach, marynarce i kurtce 😜 nie wierzylam, ze nie beda sie czepiac na kontroli bezpieczenstwa ale nic nie mowili... 😁

a propos mojego "ukochanego" Paryza - to juz nawet nie jest niechec, tylko fobia zwiazana z tym miastem, niecaly miesiac temu poryczalam sie w metrze, bo w tym dzikim tlumie czulam sie jak na wojnie...no masakra, az wstyd przy ludziach, ale co zrobic 😡

a wlasnie - ostatnio jak lecialam wlasnie z Paryza, na kontrole bezpieczenstwa wzieli mnie ze srodka kolejki i puscili wlasciwie bez wiekszego zastanawiania, o co chodzi? tak mi dobrze z oczu patrzy, czy co? 🤣
Zachecam do wizyty w Paryzu, wrazenia niezapomniane  🙂
Uwielbiam takie spokojne wyjazdy.
Zamiast godziny na caly Luwr, moge poswiecic 2-3 godziny wylacznie na jedna interesujaca mnie czesc.
O dziwo, nawet pogoda dopisala.
Turystow tlumy. A juz w niedziele masakra, wszak pierwsza niedziela miesiaca czyli bezplatne wejsciowki.
W przyszlym roku potrzebuje jeszcze min. 2 wizyt (rowniez ok. 3-4 dni), zeby ogarnac calosc Paryza sredniowiecznego.

ciri
A nie musialas przynajmniej czesci zdjac ?
Mnie przepuscili dopiero w ostatniej koszulce z krotkim rekawkiem  😉
baba_jaga- Zazdroszczę! Kocham Paryż i marzy mi się spokojna wędrówka po Luwrze, chociaż słowo spokojna to za dużo napisane. W tym roku robiłam już trzy przymiarki do Paryża i jednak wyjeżdżam na Święta w inną stronę. Wstawiaj więcej zdjęć!
tylko kurtke i pasek od jednych spodni, az sama sie zdziwilam 😁
Dziewczyny, znacie może jakieś tanie noclegi w Londynie lub okolicach (ale na tyle bliskich, by móc do centrum dojechać komunikacją miejską)?  :kwiatek:

poszukaj na booking.com, byłam w lutym i miałam bardzo przyjemną miejscówkę, chyba 10min metrem od centrum 🙂
wistra, a jak w ogóle oceniasz Finlandię? W jakim mieście byłaś?

baba_jaga, zazdroszczę!! Chciałabym raz jeszcze zobaczyć Paryż. Może w przyszłym roku się uda  🙂 Właśnie, pokaż więcej zdjęć 😍


Teraz byłam w Turku, to raczej nie jest miasto turystyczne.
Zupełnie inny świat, według mnie.
Autobusy na rozkładach nie mają nazw przystanków, tylko godziny odjazdów. Do autobusu wsiadasz tylko przednimi drzwiami, środkowe i ostatnie służą jedynie do wysiadania.
Większość Finów gada po angielsku, więc jest łatwo o coś zapytać.
Kocia wystawa była na przeciwko "Equestrian Centre", ale nie miałam możliwości obfocić. Same angielskie stajnie, 2 hale, przejście dla koni pod drogą (ogromny teren, akura przez środek przechodzi droga), parking na przyczepy.
Wg mnie drożyzna, no ale mam nawyk przeliczania na złotówki. Herbata 8zł, 7 bułek 8zł, kg mandarynek 12zł.
Za stakie podstawoe zakupy zapłaciłam 20 euro. Kosmos dla mnie w sumie.

Zaskoczył mnie wygląd wystawy, bo klatki kotów miały drzwiczki w stronę zwiedzających. Rzeczy wystawców również były "frontem" do oglądających. I nie bali się, zostawiali swoje bety i sobie gdzieś szli.
A u nas? Wszystko się chowa, czasem klatki na kłódki się zamyka. Kompletnie inna mentalność.

W lutym byłam w Helsinkach, ale nie łaziłam nic po nich - przyleciałam w jeden dzień wieczorem, a w drugi wrcałam. Potem byłam w maju, ale tak samo - tylko odebrałam koteczkę w ciąży i wracałam do domu



A 12go grudnia lecę do Oslo.
byłam kiedyś w Finlandii. na tydzień na północny-wschód od Helsinek w Porvoo. 1 dzień zwiedzałam Porvoo, na jeden dzień pojechałam do Helsinek- zwiedziłam 2 kościoły, port, dworzec, który najbardziej mi się podobał i 3 centra handlowe, bo nic innego do zwiedzania nie było 😉 na 3 dni pojechałam gdzieś do lasu, do domku letniskowego z sauną, nad jeziorem i to chyba było najfajniejsze miejsce. cisza, spokój i piękne widoki... 🙂

generalnie i tak było bosko! 🙂
Ja nawet czasu na przejrzenie zdjęć nie miałam, jedno z Facebooka:
Na zamieszczonym w moim poprzednim poscie zdjeciu widnieje Hotel de Cluny, w ktorym znajduje sie Muzeum Sredniowiecza.
Lokalizacja w mojej ulubionej Dzielnicy Lacinskiej, tuz przy Sorbonie.
Najcenniejsza jest seria tapiserii "Dama z koziorozcem".
Mimo uplywu 500 lat, natezenie kolorow nadal jest niesamowite.
(moje zdjecie tak fatalnej jakosci, ze wstawiam jedno z serii przedstawionych na stronie HdC):



Po raz pierwszy (w koncu !) weszlam na wieze Katedry Notre-Dame.




Klodkowe szalenstwo opanowalo rowniez Paryz.


Odwiedzilam Swieta Kaplice (podstawowy cel jej budowy: godne miejsce dla korony cierniowej).
Calosc z lat 1240. Porownujac do dzisiejszej architektury czy ogolnie budowlanki, zapiera dech.
Kto by pomyslal, ze wchodzac do dolnej dość przytlaczajacej czesci (w bbbbb. zlym stanie)

na gorze odnajdzie się az taka przestrzen

(zdjecie z netu)

Cela Marii Antoniny

w palacu krolewskim (Conciergerie)


W Luwrze odwiedzilam tylko dwie czesci sredniowieczne.
Obiekty sakralne i odkryte chyba w 89 r. fundamenty Luwru. Turystow w tym obszarze ilosc minimalna (jak dla mnie, tym lepiej !).





[quote author=ashtray link=topic=163.msg1603848#msg1603848 date=1354607568]
Dziewczyny, znacie może jakieś tanie noclegi w Londynie lub okolicach (ale na tyle bliskich, by móc do centrum dojechać komunikacją miejską)?  :kwiatek:


poszukaj na booking.com, byłam w lutym i miałam bardzo przyjemną miejscówkę, chyba 10min metrem od centrum 🙂
[/quote]

Dzięki, ale nie przepadam za tą stroną (albo po prostu nie umiem z niej korzystać). Myślałam, że ktoś z Was poleci jakiś konkret. :kwiatek:
prostszej strony chyba nie ma... wpisujesz dokladnie co chcesz i po cenie Ci wyskakuje 🙄

ja bylam w tym: klik

ps. edytowalam, bo skracalam link, dzieki Dworcika :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się