Licytacja koni OJ 'Indeks' w Rybniku 05-12-2012

ten sam ośrodek, właściciel licytowanych koni i mienia jest organizatorem tej imprezy.
tzn klub sportowy to dzierżawi od niego stajnie jak tu opisano, wiec to nie te same osoby.
ale licytowany za długi z tego wątku i organizator parady to te same osoby

ale nie wolno o tym mówić bo jest grono osób uważa, że konie źle skończą jak się ludzie o tym dowiedzą (ze sa licytowane za długi i co robi ich właściel, zez parad poprzednich się nie rozliczał itd)
[quote author=horse_art link=topic=89827.msg1594945#msg1594945 date=1353792418]
ten sam ośrodek, właściciel licytowanych koni i mienia jest organizatorem tej imprezy.
tzn klub sportowy to dzierżawi od niego stajnie jak tu opisano, wiec to nie te same osoby.
ale licytowany za długi z tego wątku i organizator parady to te same osoby

ale nie wolno o tym mówić bo jest grono osób uważa, że konie źle skończą jak się ludzie o tym dowiedzą (ze sa licytowane za długi i co robi ich właściel, zez parad poprzednich się nie rozliczał itd)
[/quote]
Nie rozumiem ironii w Twoich wypowiedziach, ciągle maglujesz jedno i to samo. Przecież wiadomo od początku, że to jedna i ta sama osoba. Po co ciągnąć to dalej?Widać, że pewnymi faktami jesteś zniesmaczona i chyba powinnaś naprawdę sobie odpuścić... Nie rozumiem tego, jest jak jest i tyle. Oj Indeks jest świetnym ośrodkiem, ale wyszło jak wyszło. Być może konie pójdą w dobre ręce i ta sprawa się zakończy w miare pozytywnie.
uderz w stół.....

odpowiedziałam na pytanie bo jakoś nie wiedziała - wiec odp. podając fakty. bez dorabiania ideologi czy komentarzy jaki to świetny osrodek czy nie świetny.
czego nie rozumiesz? podałam fakty - sama się z nimi zgodziłaś, co mam odpuszczać? nie dorabiam ideologi jaki to świetny ośrodek ale wyszło jak wyszło .... (cyt.)

i po co ten wątek przyklejony skoro nie mozna w nim rozmawiać?? ani o koniach, ani o właścicielu, osrodku, czy niczym innym co powiazane?
jak konie mają znaleźć domy, jak ma być dla nich i właściciela pomoc (zlicytowanie ich też jest formą pomocy jednak- zmniejszy długi i koszta) to chyba powinno się to rozgłaszać, a tu nie wolno nic mówić, nic...na zaden temat z żadnego powodu ;/
horse_art zyczę Ci (bez podkontestow i ironii) abyś nigdy nie miała kłopotówabycałe Twojeżycie szło po "masle"
Nie szukaj sensacji tam gdzie ich nie ma, nie znasz stajni, nie znasz problemów (ani skąd one wynikły) a najwiecej krzyczysz- prosze odpusc sobie.
A o tym ,zeKJ Indeks jest organizatorem parady wiadomo było od początku, w jednym z postów jak pomóc było napisane,że mozna pomóc kupujac bilety. KJ Indeks bardzo liczy na to ,że zyski z imprezy pomoga im stanć na nogi, czego ja naprawdę im zyczę.
ale odczepcie się odemnie jakbym to ja byla winna długów tego człowieka. odpowiedizlam na pytanie, bo dziewczyna nei doczytała tego co wy wiecie - ona nie.
ja jestem w kłopotach jak ci ktorym ten człowiek pieniądze jest winien, za mało? naprawde wolałabym byc w jego nie ich sytuacji ;/
i ten wątek ma na celu krystalizowanie właściciela czy ratowanie koni? 1 moje czy czyjeś odp, wspomnienie o przyczynie aukcji i stos postów że mam siedzieć cicho bo to wspaniały człowiek... co to ma do rzeczy? moge wierzyć że jest super, ze noga się powinęła - rozumiem, naprawde rozumiem, ale to nei zmienia faktów. nie oceniam. je tylko podałam (o których wszyscy wiedzą wiec o co zamieszanie?
Dzięki za odpowiedź  :kwiatek: zdziwiło mnie to po prostu, że skoro toną w długach, to stać ich na bycie organizatorem takiej imprezy. Dzięki za wyjaśnienie sytuacji 😉.
Hej,
Czy ktoś mógłby mi coś napisać o kucce KASI (srokata)?
Ja do tego ośrodka mam prawie 400 km.
Bardzo mi zależy na wiarygodnej opinii.

:-) J.
Moja znajoma, która tam pomagała i pracowała pisała, że:

"na oprowadzanki zawsze szła Kasia
trochę się wierciła przy ubieraniu, ujeżdżona"

Generalnie najbardziej polecała tego kuca do kupna.
Bardzo dziękuję za info.
A ile ona może mieć wzrostu?

Szukam dla córci (7 lat), która od kilku miesięcy uczy się jeździć.
Wskazane, aby konik rzeczywiście był spokojny aniżeli "do przodu".
jeżeli ktoś chciałby pomóc w wykupie finansowo Fundacja Pegasus uruchomiła zbiórkę . www.konie-pegasus.pl


wpłat można dokonywać na poniższe konta z dopiskiem "aukcja"

MULTIBANK 73 1140 2017 0000 4702 0490 3508

dla wpłat z zagranicy:
PEKAO S.A. XVI Oddział w Warszawie
Puławska 54/56, 2592 Warszawa
09 1240 2135 1111 0000 3871 0038 Swift PKO PPL PW
ludkowie drodzy, czy ktoś planuje kupić któregoś z koni?

proszę o informacje, może być na pw.

czasu już zostało niewiele. ja nie dam rady przyjąć więcej niż 4 kuce, a i one wcale nam po drodze nie są...

wiecie o chętnych na konkretne zwierzaki?
wysłałam na priv o osobie którra chce wykupić i dać dom  na starość
więcej na priv
już po licytacji. zostało sporo koni. niektóre poszły za niesłychanie wysokie kwoty - widać sentyment 🙂
Oj tak 🙂
Pamięta ktoś, które konie zostały?
Z tego co wiem, to poszła większość kucy, Czekan, Desdemona, Huragan, Nostrzyk  reszte Wam napisze desire, bo była i licytowała  😉
zeszły też Hebe, Kasia, Lintelo Silverlight, L'Amour, Kazina, Filip, Tosia, ten ostatni konik z listy


a które poszły do Ciebie?

Edit:
Cytat z Forum Indeksa

"Dosia, Desdemona, Nostrzyk, Hebe, Huragan, Czekan, Silver, Frania, Kasia, Maks, Kreon, Karino, Tosia, Lamur, Lotus, Kazina i Filip to koniki, które znalazły nowych właścicieli. Mamy nadzieję, że ich nowy dom będzie wspaniały i będą cieszyć nowych właścicieli tak jak nas przez tych sześć lat cieszyły. Część z nich trafiła do fundacji, które zapewniają, iż ich los będzie pomyślny i wreszcie będą miały zielone pastwiska. Część poszła do swoich fanów, gdzie na pewno będzie im dobrze. Może to przekora, ale część dalej będzie stała u nas na zasadzie pensjonatu i użytkowania tak więc dalej będą Was cieszyć.
Asia i Jurek

PS
Dalej działamy i zapraszamy na jazdy i odwiedziny Ośrodka Jeździeckiego INDEKS"
Kazina i Filip

czyli zostało 13 na drugi termin?
Tak, a jest już wyznaczona data?
Duże kwoty padały?
sporo poszło za wywoławczą. Lamur, Kasia i Lotus były drogie (odpowiednio chyba tak to szło: 3300, 3000, 5500)
nic nie wiem na temat drugiego terminu
Met, a co ze staruszkami?
katija, staruszki komornik zostawił w spokoju. zostały zdjęte z listy koni wystawionych do licytacji.
desire   Druhu nieoceniony...
05 grudnia 2012 22:47
byłam, kupiłam.  3/4 zainteresowanych licytowaniem koni, którzy zarzekali się że przyjadą licytować, nie było.  😁  🤔wirek:
  dla mnie bardzo ciężki i zarazem najszczęśliwszy dzień życia.
mamuteq   .:Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem... :.
06 grudnia 2012 13:25
staruszki powinny byc oddane nieodplatnie do fundacji... ceny tych koni powalajace, widac ze wycenial je ktos kto nie ma bladego pojecia o konskim biznesie.
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
06 grudnia 2012 15:17
Komornik z reguły ma pojęcie o byciu...komornikiem, wyceny przedmiotów zajętych z reguły są zaniżane na szkodę dłużnika, a w tym przypadku konie wystawił za astronomiczne kwoty...Może dla dziadków to lepiej, że "stały" powyżej ceny mięsa i ich licytacja nawet handlarzom się nie opłaciła, przynajmniej mają spokój...
właśnie, wiadomo coś o 2 giej licytacji? Bo ogloszenie ze strony komornika zniknęło.
Ew. jak ktoś kupił z dobrego serca i niedrogo a chce odsprzedać do niech pisze  😁
Kurde, szkoda że to było akurat wtedy kiedy mi kompletnie nie pasowało :/
2 licytacja ma być ogłoszona do końca miesiąca na stronie komornika.
... ceny tych koni powalajace, widac ze wycenial je ktos kto nie ma bladego pojecia o konskim biznesie.


Wyceniała osoba z pojęciem o środowisku jeździeckim.
Witajcie
Tak przeglądam to wasze forum i włos na głowie mi sie jeży.
Afera grubymi nićmi szyta i śmierdzi aż nos skręca.
Mam pytanie:
Czy ktoś tak naprawdę dowiadywał się o co tak naprawdę chodzi? Wziął telefon i wystukał nr podany na stronie Indeksa??? Pojechał i zobaczył na własne oczy co się dzieje?
Bo jak czytam i oglądam zdjęcia na forum indeksa to koniom krzywda się nie dzieje, na dodatek trzymają stare konie ( kto w dzisiejszych czasach w tego typu ośrodkach trzyma bezużyteczne darmozjady!!! ), w ośrodku wiele się dzieje, jest otwarty dla wszystkich.
Jeżeli nic nie wiadomo to pewnie chodzi o pieniądze. To można wyczytać na innych forach. Plotki, niedomówienia, prawdy, kłamstwa i półprawdy, teorie spiskowe. Kiedyś były donosy teraz są fora.
Ktoś komuś doły kopie i tylko kto za tym wszystkim stoi. Konkurencja?? Lokalni możni tego świata, bo mu się teren spodobał by postawić market? Nieudolność właściciela?
A tak a'porops, zastanawiam się co zrobi właściciel jak już wszystkie konie mu wykupicie? Sprzeda ośrodek, bo co mu pozostanie.  Czy jak ktoś kupi ośrodek, to będzie się dalej zajmował końmi, nie sądzę, bo to się nieopłaca, policzcie sobie . Gdzie będziecie wtedy jeździć i na czym? Mogę wam tylko takiego ośrodka pozazdrościć, bo w mojej okolicy czegoś takiego nie ma. Są stajenki i owszem , jeździ się na kawałku pola teraz trochę nie za bardzo bo błoto po pachy ale co robić.
Gratuluję zaangażowania!! Tylko zastanówcie się czy tędy droga?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się