Kącik Rekreanta cz. V (rok 2012)

Nirv, no hala to super sprawa
ja już lepiej, jutro wsiadam, Fantazja nabiera ciałka, mięśni, 1-2 razy w tygodniu chodzi na pessoa, świetny patent
mtl, słuchaj, podpatruj, fajnie popatrzeć na sławy
ekuss, zgubił już sporo brzuszka, ale wpada Ci łopatką do środka, przepnij lonżę przez kółko wędzidłowe do pasa
wątek zamknięty
[quote author=basia16816 link=topic=79631.msg1600028#msg1600028 date=1354222091]
aronka na przykład-koń był kontuzjowany, nie może chodzić pod siodłem, ale musi mieć zapewniony ruch.


No to w takim przypadku biorę konia w rękę i chodzę, biegam, ile trzeba. Dla mnie to lekka przesada. Rozumiem że ktoś ma tyle, że mu się w portfelu nie mieści, ale można to spożytkować inaczej.  😵
[/quote]

A jakby koń miał chodzić 2-3 razy dziennie, to też dasz radę być w stajni rano, w południe i wieczorem? Np. przez pół roku, rok? A co, jeśli masz dwa takie konie pod opieką?
Argument o portfelu rozwalający 🤣 Widać ktoś spożytkował inaczej i dalej mu się nie mieści 🤣

Zainteresowała mnie wasza dyskusja o bieżni. Strasznie mieszane uczucia we mnie budzi takie urządzenie. Ogólnie to raczej sprzeciw - myślę o odczuciach konia i wydaje mi się to bardzo, bardzo w poprzek natury.

Uuuu, a takie np. karmienie owsem? Gdzie w naturze koń miał okazję wciągnąć 1,5kg ziarna w 10 minut? Albo lepiej, odrobaczanie, to dopiero jest w poprzek natury 😎 W naturze wszystkie gatunki pasożytów i konie żyły sobie w zgodzie i harmonii, a my teraz robaczki po chamsku i regularnie wybijamy. Gdzie tu sprawiedliwość?
Tak po prawdzie, to nie ma bardziej nienaturalnego wykorzystania konia niż pakowanie mu się na grzbiet i kazanie przemieszczać, ale akurat nikt nie pomstuje na to, lepiej na bieżnię 😉

Ja bym z chęcią moim szkapom włączyła w codzienny plan dnia taką rozgrzewkę na bieżni. 20 minut stępa pod górę, niezależnie od pogody, po równym podłożu, bez możliwości potknięcia się o jakiś korzeń albo inne śmieci. To zupełnie tak, jak poćwiczyć sobie rano po wstawaniu z łóżka 🙂

ekuss, ładnie się kucyk przestawia w pracowy tryb. A w końcu decydujesz się zaźrebiać, czy nie?
wątek zamknięty
incognito to jest Parys?🙂 Co się z nim działo przez te dwa lata? Gdzieś kiedyś widziałam jego zdjęcia na jakimś blogu ale niestety nie wyglądał już tak fajnie jak na powyższych zdjęciach🙁
wątek zamknięty
quantanamera, ale nie w takim sensie "natury", nooooo. Owies też natura 😉 Bieżnia taka za bardzo... mechaniczna. No za dużo "bajera w bajerze" i za bardzo komputerowo i zdehumanizowanie, i w ogóle i w szczególe. W stosunku do ludzi też bardziej mi się widzi bieganie jako bieganie niż bieżnia na siłowni. Jakoś za mało mi w tym frajdy dla konia.

A tak na marginesie - właśnie pod kątem tej drugiej strony o którym przecież napisałam, ale Ci umknęło - próbowałam uprawiać z Tajem jogging. Pomyślałam, że będzie z pożytkiem dla niej i dla mnie. No i pobiegłyśmy. Po jakiś 10 minut zwierza uznała, że biegam zdecydowanie za wolno na jej potrzeby i pobiegła sobie sama. To, że byłam na drugim końcu uwiązu nie było przeszkodą. Dlatego mam mieszane uczucia.

Ale jednak z wymuszonego ruchu zdecydowanie wybieram karuzelę.
wątek zamknięty
Mgła, tak, to Parys, dobrze, że konio się w końcu ruszy bo fajny był 🙂
wątek zamknięty
Lov   all my life is changin' every day.
04 grudnia 2012 17:42
quanta, jestem tego samego zdania. 20 minut stępa przed jazdą, pod górkę- nie ma chyba nic lepszego na mięśnie zadu 😀 Ja i tak staram się Gadowi fundować często karuzelę, albo dużo spacerków przed/po jeździe. Podobno stęp matką galopu 😎

Angeel, no tak, Lamborghini Gallardo 😁
wątek zamknięty
mtl   I M Equestrian
04 grudnia 2012 18:07
jutro siwy idzie na bieznie woda (pierwszy raz), to dopiero bedzie zbrodnia  😁
wątek zamknięty
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
04 grudnia 2012 18:10
mtl, przecież to juz całkiem nienaturalne! 😉 Liczę na filmik/zdjęcia 😀
wątek zamknięty
mtl, dobra, ja wszystko wytrzymałam, ale bieżni wodnej nie!...ZAZDROSZCZĘ! Kiedyś widziałam pewnego folbluta, był pięknie harmonijnie umięśniony - wyglądał pięknie i mocarnie. Właściciel mi powiedział, że tajemnica jego wyglądu to codzienne 10-15 minutowe stępy i wolne kłusy w dość płytkiej rzece opływającej ich gospodarstwo. Bajka!
wątek zamknięty
mtl   I M Equestrian
04 grudnia 2012 19:47
mtl, przecież to juz całkiem nienaturalne! 😉 Liczę na filmik/zdjęcia 😀


zdjecia i filmik beda, ale niekoniecznie jutro bo to pierwszy raz bedzie  🙂

mtl, dobra, ja wszystko wytrzymałam, ale bieżni wodnej nie!...ZAZDROSZCZĘ! Kiedyś widziałam pewnego folbluta, był pięknie harmonijnie umięśniony - wyglądał pięknie i mocarnie. Właściciel mi powiedział, że tajemnica jego wyglądu to codzienne 10-15 minutowe stępy i wolne kłusy w dość płytkiej rzece opływającej ich gospodarstwo. Bajka!


😁
wątek zamknięty
ekuss   Töltem przez życie
04 grudnia 2012 19:56
ekuss, ładnie się kucyk przestawia w pracowy tryb. A w końcu decydujesz się zaźrebiać, czy nie?

Nie wiem jeszcze ,bo z jednej strony chcę,a z drugiej się boję. W sumie lepiej by było jakbym ją w wakacje 2014 zaźrebiła i jak ja bym miała pierwszy rok na studiach to ona by akurat w ciąży była,a tak to nie wiem czy bym pogodziła studia+ 2 konie,a znowu nie chcę by Frigg bezczynnie stała.
Zobaczymy co czas przyniesie.
wątek zamknięty
A ja właśnie hmm... zdebiałąm.

Taki dzieciuch do mnie przyjechał:




A taki samczy ogier z niego wyrósł:


wątek zamknięty
Klami on od początku wyglądał identycznie ogierzasto jak teraz. 🙂
Uwielbiam go. 😍
wątek zamknięty
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
04 grudnia 2012 21:03
Klami Ile pracy w niego włożyłaś!  👍 W jakim on jest teraz wieku?
No i jacy Wy kolorowi 😀 idealnie dobrani!

Zmiana planów, wyjazd przekładamy na sobotę.
Za to mam foty od Jessy z przed 2tyg tygodni 🙂







tu z Panną Floo i Florianem 😀
wątek zamknięty
juliadna, o rany, magiczna sesja, coś ala: na polach za Hogwartem😉

Klami, ogr jest obłędny w każdym wydaniu, chociaż coraz bardziej wygląda jak koński Terminator: masa, to spojrzenie, chód, no wszystko!
wątek zamknięty
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
05 grudnia 2012 08:17
Angeel właścicielka Mondeo postanowiła go sprzedać, został sprzedany w połowie listopada, jeździłam na nim do końca listopada, a 2.12 przywiozłam sobie Parysa🙂 To koń mojej kumpeli, która go zaniedbała-a kupiła go od mojej znajomej i generalnie już go nie chciała, więc wzięłam go póki co w roczną dzierżawę za koszty utrzymania. Konia znam jest fajny🙂 Wstawiłam go do stajni gdzie stał Mondeo-z resztą pracuje tam teraz, więc tym bardziej mi to na ręke🙂
Konisko już po części czyste, dziś koło 16 będzie kowal. Wczoraj chodził na lonży-no cudu🙂 nie spodziewałam się tego po koniu, który tyle czasu stał w zamknięciu, a rok bez żadnej pracy.

Mam aktualne fotki, ale kumpela je robiła telefonem i na razie coś się nie szykuje do wysłania ich.

Klami cudo ta Twoja maszyna🙂
juliadna bardzo fajna stylizacja i sceneria🙂
wątek zamknięty
mtl   I M Equestrian
05 grudnia 2012 10:23
Klami ciacho  😜
juliadna suuuper fotki!!!

Siwy wlasnie wrócil z wodnej biezni, calkiem dobrze nam poszlo, w piatek powtórka  🏇
wątek zamknięty
ekuss   Töltem przez życie
05 grudnia 2012 15:14
Ja może na urodziny zrobię Frigg prezent i pojedzie na tydzień do ośrodka na wodną bieżnię, basen, taki boks z ruchomą podłogą (jakieś mikro wstrząsy-nie wiem o co w tym chodzi,ale mięśnie pobudzają czy coś) i karuzelę 🙂 Tylko już widzę ją+woda+coś dziwnego i ruchomego  😁
wątek zamknięty
mtl   I M Equestrian
05 grudnia 2012 15:17
Ja może na urodziny zrobię Frigg prezent i pojedzie na tydzień do ośrodka na wodną bieżnię, basen, taki boks z ruchomą podłogą (jakieś mikro wstrząsy-nie wiem o co w tym chodzi,ale mięśnie pobudzają czy coś) i karuzelę 🙂 Tylko już widzę ją+woda+coś dziwnego i ruchomego  😁


mój jak wszedle na bieznie wodna to przez pierwsza minute chodzil zygzakiem jakbym w zyciu wody nie widzial  🤣 🤣 🤣
wątek zamknięty
Fantazja, oj dał, dał .. Spadłam z niego pierwszy raz od .. wgl pierwszy raz! Właśnie w ostatnią niedzielę  😁 Z nogą odpukać dobrze, jutro wychodzi na padok, zobaczymy jak będzie później .. A jak tam Fantazja? Pracujecie?
mtl, masz może jakieś zdjęcia? 🙂
ekuss, zmienia się kucka, oj zmienia!
Klami, uwielbiam Twojego łogra, zmężniał niesamowicie  😍
juliadna, ale Czek Ci schudł! Super wyglądacie 🙂
Ja jeszcze wstawię mojego zabawowego zwierza ;>

wątek zamknięty
Huzarova - ale on sie... kary zrobil!
wątek zamknięty
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
05 grudnia 2012 17:17
ostatnio w ogóle się nie odzywam ale okazja jest nie mała

dzisiaj mija 9 lat od kiedy mam rudego kucyka 😍

A to Killer 9 lat temu, jeszcze u handlarza

wątek zamknięty
Gratulacje i kolejnych 9 razem 😉 U handlarza, ale juz widac, ze w nowym kantarku  😁
wątek zamknięty
Demonowa, hehe. No nie mów, że wyglądał tak samo mężnie. Haha, dzieciuch był, teraz to dopiero ogierzydło jest. 😉

juliadna, ano trochę pracy, potu, łez itd. w niego poszło. Całe to wielkie ciało to mięsień, jak się nastroszy, to mozna sobie palce połamać klepiąc go, bo cały jest jak kamień powleczony skórą. Ale zmienił się tez troszkę czysto z natury., był dośc mocno dzieciecy jeszcze, teraz jest bardzo samczy. Juz ósemka będzie. W głowie tez sie zmienił, ego, bojowość i pewnośc siebie urosły mu straszliwie.
Jakie przepiekne zdjęcia !!! Skojarzenia mam jak szam, łaka za Hogwartem !! Cudna sesja !

szam, haha, dzięki. On jest jak terminator czasami. W pracy np. jest brykającym parowozem, który nie zna słowa zmęczenie. 😉

incognito, dzięki. 😉

mtl, dzięki. 😉

huzarova, dzięki. Głowa niestety też sie bardziej "samcza" zrobiła. Ego, bojowość i pewność siebie osiagaja poziom adekwanty do jego siły i masy. 😉
Brykacz Ci się obudził. A co tam z wami ?? Z tym stawem ?

Brzask, gratulacje i kolejnych wielu lat szczesliwie razem !

wątek zamknięty
Klami, kawał ogra Ci się zrobił  😜
Brzask, wow 9 lat, szmat czasu, masz jakieś inne zdjęcia z początku Waszej współpracy?
huzarova, fajnie wyglądacie, jak mu się chce pracować (zdj nr 2) a nie wygłupiać (zdj nr 1)  😁
podoba mi się w tym komplecie, uwielbiam kare w brązach
a my pracujemy, szlifujemy ciągi w stępie i kłusie, poprawiamy galop żeby nie było heja i do przodu... oraz....  ćwiczymy posłuszeństwo  😎
wątek zamknięty
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
05 grudnia 2012 18:56
Angeel, dziekuję, to był pierwszy kantarek który mu kupiłam 🙂
Klami, dziękuję

Fantazja, Niestety zmieniłam komputer na Laptopa a wszytskie zdjęcia zostaly na starym PCie, nie moge się zebrać żeby je zgrać na nowy komputer,mam tylko to co na buckecie co już wszyscy widzieli, czyli grudzień 2003, bylismy piękni i młodzi 😉



i te juz z kwietnia 2004




dla porównania jedne z nowszych, październik 2012



sierpień 2012



lipiec 2012


wątek zamknięty
Uuu! Jak ładnie latacie! I jaki macie zadek rozłupany!
wątek zamknięty
brzask  sczena mi opadła , normalnie niebo a ziemia , gratuluje TAKIEJ zmiany 🙂  🙇
wątek zamknięty
ekuss   Töltem przez życie
05 grudnia 2012 19:49
ekuss, zmienia się kucka, oj zmienia!  ja sama się zdziwiłam,że po 1,5 miesiaca odkąd jest w stajni (wcześniej 4 miesiące non stop na kilku ha pastwisku) tak szybko zrzuci brzuch

Brzask normalnie SZACUN !

mój jak wszedle na bieznie wodna to przez pierwsza minute chodzil zygzakiem jakbym w zyciu wody nie widzial

Frigg jak chociaż wejdzie w miarę spokojnie to będzie sukces 😀
wątek zamknięty
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
05 grudnia 2012 20:31
Brzask, patrzę na te zdjęcia i patrzę..przychodzi mi na myśl tylko jedno pytanie..JAK czegoś takiego dokonać?! Ogromny 👍
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.