Podróże

prostszej strony chyba nie ma... wpisujesz dokladnie co chcesz i po cenie Ci wyskakuje 🙄


W takim razie jestem wyjątkowym głąbem. 🙄
Albo masz chęć pomóc albo nie. Ten komentarz był zbędny.
edit: Dla mnie ta strona jest nieprzejrzysta, nieczytelna i ponieważ moja znajoma kiedyś się nacięła na hotel zamawiany z tej strony, nie chcę rezewować nic w ciemno. Szukam miejsca gdzie faktycznie ktoś był i może polecić.
astrhay, nie byłam nigdy w Londynie, ale mogę pomóc skorzystać z booking. Bardzo łatwo mi się tam porusza  :kwiatek:
ashtray, zalezy co znaczy 'tanie'? Ja moge polecic hotel premier inn (bylismy w tym na Islington), pokoje i obsluga super, do tego pyszne angielskie sniadanka 😉

Jak widac jestem w pl a nie w Tajlandii w ktorej mialam urzedowac juz od 25.11. Na pocieszenie jedziemy w poniedzialek na tydzien do Pragi! 🙂
wistra bardzo dziękuję. Jak będę miała jakieś pytanie, to napewno się zgłoszę.  :kwiatek:

sienka powiedzmy, że interesuje nas średni standard tzn. ani złote klamki i jacuzzi, ani karaluchy biegające po pokoju i grzyb w kiblu. 😀 Na razie chciałabym się zorientować jakie to są w ogóle koszty.
W styczniu lecimy do Oslo  🤣 konkretnie to do Rygge, ale mniejsza z tym, celem wyprawy jest Oslo  😀
Ja też Oslo 😉 Wyhaczyliśmy bilety za 30zł w Ryanairze.
Ktoś był? Co polecacie obejrzeć? Gdzie warto iść/jechać? Jak się poruszać? Gdzie się przespać? 😉
Muzeum Muncha jest za darmo w tym okresie. My wyhaczyliśmy bilety po 69 zł, wszystkie tańsze już pozgarniane... A potem ludzie i tak nie polecą i będzie masowe kasowanie ich z rejsów, ech  😎
Zaliczyłam właśnie bardzo mini-mini weekendowe wakacje  na Gran Canarii ale akumulatory naładowane na zimę 🙂 Udało nam się trafić na wyjątkowo wysokie temperatury jak na grudzień. Zabawnie wygladają w tym klimacie ozdoby świąteczne i  kolędy z głośników na plaży.
I nawet mikołaj załapał się na wycieczkę 😉
ovca   Per aspera donikąd
13 grudnia 2012 22:31
Ja też w styczniu do Olso, ale do Sandefjord- na jeden dzień, szalone od osoby 8 zł w obie strony  😂
byliśmy raz latem- ślicznieeeeeee (nawet wrzucę zdjęcia, a co) 😜

polowałam też na jednodniówkę do Dortmundu na jarmark świąteczny, ale za długo zwlekałam z kupnem biletów...
Czy macie jakieś sprawdzone sposoby na "zrelaksowanie" się w samolocie, chodzi o to żeby się tak nie denerwować przed i w trakcie lotu, może jakieś tabletki?
ash   Sukces jest koloru blond....
19 grudnia 2012 10:09
sienka, czemu wyjazd do Tajlandii nie wypalił?

Presja, ja latać nie lubię, tzn. nie lubię startu i lądowania. Zawsze biorę książkę, jakąś mp4 i tyle.
Oj Tajlandia... marzy mi się, naprawde... chciałabym w podróż poślubną do Tajlandii polecieć  💘

Ja z kolei ponad wszystko polecam Teneryfę. Swego czasu ustaliliśmy z chlopakiem, ze zwiedzimy wszysstkie wyspy kanaryjskie, udało nam się 5 do tej pory, ale zdecydowanie Teneryfa jest mistrzem  😍. Póki co jedyne miejsce, które odwiedziłam, w którym mogłabym zamieszkać na stałe. Kocham ten klimat tam. Niestety nie udało mi się dotrzeć na Gran Canarię i na El Hierro, ale mamy w planach w niedalekiej przyszłości pojechać.
Ash - Żeby to takie proste było, jeszcze kilka dni do lotu a ja już czuję jak mnie brzuch boli. Rok temu jak wracaliśmy z Cypru to całą drogę męczyłam jakąś dziewczynę żeby ze mną gadała bo oczywiście mój wspaniały wybranek życia spał jak zabity  😁
Presja setka 😉
Ovca, Sandefjord jest piekny jak zreszta cala Norwegia 😉
Moim marzeniem wyprawa w okolice bieguna, Tromsø, Lofoty moze  polnocna Finlandia.
Zorza polarna, psie zaprzegi i lodowy hotel......mmmmm. Ale niestety jeszcze troche kasy musze uzbierac 🙁
Presja potwierdzam setę  🤣 Moja koleżanka z którą miałam przyjemność latać, zawsze wali setę i jest git. Ja z kolei uwielbiam startowanie, czuję wtedy taką moc jakbym miała władzę nad światem 😜 A zaraz potem śpię.

W zeszłym tygodniu poleciałam z koleżankami do Londynu, po dotarciu z lotniska do centrum, zostało nam 3,5 godziny do momentu powrotu na lotnisko, szybko było, dużo się działo, ale nie żałuję takiego wyjazdu, lubię takie akcje na spontanie  😜
tylko nie za dużo tych setek! bo jeszcze Cię na pokład nie wpuszczą 😉  😁
No właśnie mam mieć w walizce dwie finlandie, coś czuję że jedną trzeba będzie otworzyć  😁 A poważnie pisząc, chyba w samolocie zakupie sobie piwko i będzie "relax take it easy"  🤣

hanoverka - Ale ja zazdroszczę ludziom takich spontanów :-)
22 stycznia lecę do Florencji i w sumie nie mam jeszcze nagranego żadnego noclegu. Zastanawiałam się nad wynajęciem mieszkania na tydzień. Czy ktoś orientuje się jakie są koszty i gdzie szukać? W necie znajduję głównie apartamenty, ale może na złych stronach szukam. A mi zwykłe mieszkanko w kawałkiem łóżka, łazienką wystarczy. Dla 2 osób. Może możecie coś polecić?

Czy są jeszcze jacyś szczęśliwcy, co kupili blety z Modlina na styczeń? Dziś wyczytałam, że marne szanse na szybkie otwarcie lotniska i tak się zastanawiam skąd w końcu polecę i czy mi godzin nie zmienią. Osobiście wolałabym z Okęcia, bo mieszkam na Ochociej. Ale gdzieś czytałam, ze Ryan przeniósł loty na Okęcie do 8 stycznia, a potem nie wiadomo. Mogą do nnego miasta przerzucić?
Byl ktos z Was w Tajlandii ?
Planuje wyjazd w tamte strony i troche sie obawiam tamtejszych chorob, moskitow itp.
Jakie szczepienia sa potrzebne i do kiedy trzeba sie najpozniej zaszczepic?
ash   Sukces jest koloru blond....
02 stycznia 2013 07:16
konia44, poczytaj wątek. Pisałyśmy tu z Dzionką o wyjazdach do Tajlandii.
Ja się nie szczepiłam na nic i nic mi nie było (oprócz zwykłego zatrucia).
ash, przepraszam, dopiero teraz przeczytalam Twoje pytanie. Niestety im blizej bylo daty wyjazdu, tym wiecej obowiazkow nam sie na glowy pozwalalo (+ otworzyly sie mozliwosci z ktorych nie chcielismy rezygnowac/przekladac na pozniej)...i nie bylibysmy w stanie wyciac miesiaca. Bilety tanie, polecimy w przyszlym roku 🙂 A wyjazd do Pragi byl naparwde rewelacyjny, polecam hotel Corinthia - odpoczelismy w 100% 🙂
Byl ktos z Was w Tajlandii ?
Planuje wyjazd w tamte strony i troche sie obawiam tamtejszych chorob, moskitow itp.
Jakie szczepienia sa potrzebne i do kiedy trzeba sie najpozniej zaszczepic?


Moj znajomy jedzie teraz do Tajlandii za tydzień, zrobił troche szczepien. Wydaje mi sie, ze lepiej takie szczepienie zrobic, niz go nie robic i ryzykowac, ze cos sie do nas przypaleta.
konia44, tak jak ash pisze, niedawno obie opisywałyśmy nasze podróże do Tajlandii i Kambodży, poczytaj wątek.

Czy ktoś był w Ameryce Południowej, a dokładniej w Ekwadorze, Peru, Boliwii albo Chile? Właśnie planuję podróż poślubną i wymarzył nam się właśnie tamten kierunek.
asds   Life goes on...
02 stycznia 2013 19:57
Ja na razie zabookowany juz wyjazd mam na 2 półrocze 2013:

- 08-20.11. Mata 🙂
Dzionka mój chłop był w Ameryce Południowej, ale trochę inne rejony - spędził trzy miesiące w Wenezueli, a 2 tygodnie w Kolumbii.


Ja powoli muszę zabrać się za planowanie Norwegii. Chcielibyśmy zobaczyć fiordy...
kujka   new better life mode: on
03 stycznia 2013 08:23
Dzionka, moja Alówa byla w Peru i poza tym ze ja niezle okradli (aparat, telefon) to bardzo dobrze wspomina. Wiekszosc czasu spedzila w gorach na jakichs wykopaliskach, a to ja kreci. Sam kraj chyba az tak jej nie zachwycil ale podobalo jej sie.
mam znajomego z Wenezueli i nie poleca tam jechac niezorganizowana wycieczka. Moja siostra byla w Peru. Ogolnie to nie sa najbezpieczniejsze kierunki niestety, bardzo latwo jest byc okradzionym, bron boze kobieta (juz w szczegolnosci blondynka) nie moze chodzic sama, szczerze mowiac balabym sie tez byc tylko z mezem. W wiecej osob, a najchetniej wycieczka, bym sie wybrala, ale samemu na pewno nie.
Ja powoli muszę zabrać się za planowanie Norwegii. Chcielibyśmy zobaczyć fiordy...


Będąc w Norwegii to raczej nic trudnego 😉


(Sandsfjorden)

Gdzie i czym jedziesz?
22 stycznia lecę do Florencji i w sumie nie mam jeszcze nagranego żadnego noclegu. Zastanawiałam się nad wynajęciem mieszkania na tydzień.
My rezerwowaliśmy na interhome.pl. Podejrzewam, że znajdziesz coś za tydzień poniżej 1000 za takie coś. My byliśmy prawie w sezonie i płaciliśmy 3 tys za chałupę z trzema sypialniami. Co prawda nie w samej Florencji, ale ceny są pi razy drzwi podobne.
Za 2 koła Ci znalazłam  😁 , ale w samym centrum:
[[a]]http://www.interhome.pl/polski/w%c5%82ochy/florencja-[[a]]+miasto+i+okolice/florencja/it5270.160.1
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się