Styl western (dawniej kącik)

super! widziałam jakiś czas temu ten filmik, też niezły przejazd 🙂


sezon zimowy rozpoczęty, mam mały problem z zimowymi butami, bo mieszczą się prawie "na styk" i nie mam swobody w strzemieniu co mnie doprowadza do białej gorączki podczas rzeźbienia na hali  :/ w jakich butach jeździcie w mrozy?

mam za to zdjęcie halowe mojego superhorse'a  😉
Pinesska fajniuchny ten Twój Superkoń 😀

Co do jazdy w mrozy- ja jeżdżę w klasycznych sztybletach + grube skarpety i rajstopy. Mimo to, stopa marznie.
Zawsze jakimś rozwiązaniem mogą być wkładki termiczne, których mam zamiar użyć następnym razem...

Teraz zmartwieniem (przy braku hali u nas) zaczyna być gruda... Dziś dało się jeździć jedynie po wydeptanym śladzie wokół ujeżdżalni , bo środek był zupełnie zamarznięty.
ja dziś pojechałam na spacer korzystając z ostatnich minut jasności, w drodze powrotnej koń mimo poślizgu, caplował i galopował w miejscu, a dopiero na hali wrócił do normalnych chodów...  Mam brązowe śniegowce z lidla i są cieplutkie, problem tylko przy strzemionach, przy gimnastyce konia.

Mam w ogóle małego "doła" ponieważ koń chodzi fajnie, już praktycznie cały czas w jednej ręce, ale ja bez tresera nabieram dziwnych nawyków i czuję, że go psuję  🤬 a ten dopiero w nowym roku ma mnie nawiedzić
ja dzis odkurzam termobuty... ciekawe czy zmieszczą mi sie w strzemiona
wczoraj w kowbojkach zmarzłam

ja tez czuję, ze bez mojej ulubionej trenerki siedze jak ostatnia pierdoła , ale trudno- musze się wyterenować, kon psychicznie wypoczywa po latach treningu i rzezbienia a mnie sie nie spieszy. Najwyzej kiedys będziemy odrabiac zaległosci🙂

edit- termobuty są ok!
złota świetny ten twój koń  😍

ja się przyzwyczajam do moich, od 2 tyg. wkładam kij między wywinięte strzemiona, jak radziła Dodofon i to dużo pomaga - siodło mam pół roku.

Zamówiłam tydzień temu skórę owczą na siedzisko, już nie mogę się doczekać, kiedy przyślą  🙄
na swiecie koni jest transmisja z Cavaliady

nie wiecie o ktorej jest west i ujezdzenie razem?

jedzie Ewelina i Lostak, potem mają sie zamienic konmi

strasznie chcialabym to zobaczyc
Bo sposób na miotłe pomaga....

Złota - jakoś teraz ok 17 miały jechać
zaraz wjeżdżają!
podobało mi się 😀

mozna ? mozna 😀 choc obie Panie są profesjonalistkami, to powiało optymizmem dla tych co się przestawiają z klasyki na west 😉
Wojenka   on the desert you can't remember your name
08 grudnia 2012 18:00
A ja niestety nie widziałam...
w relacji świata koni w sumie jak dla mnie mało było widać.
liczę na to że ktoś to nagrał i na YT wrzuci...
zaraz na TV Sport bedzie dwugodzinna relacja z cavaliady

edit- niestety w telewizyjnej relacji nie było. A szkoda.

kasiasci   www.alfahorse.pl
09 grudnia 2012 14:48
Ewelina i Dominika już kiedyś zamieniały się końmi, może jest gdzieś do obejrzenia chociaż tamten pokaz ???

Moja gwiazda w chłodne dni  😀
2012

2010

sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
09 grudnia 2012 20:24
Mi się strzemiona wgięły, ale wydaje mi się, że muszą być wywiniete przez caly czas, kiedy siodło sobie leży, bo tak to po pewnym czasie wrócą do normalnej pozycji. Dzisiaj w terenie 4 h mi sie nie wywineły, cały czas były bokiem do konia 😉 zobaczymy co będzie dalej. Ale raczej jak siodło leży na kobyłce, będę strzemiona wyginać i łapać oba trokiem, żeby cały czas były w wygiętej pozycji. Futro też dziś przetestowałam i tak: skóra rewelka, ale nie do lasu. Przez 4 h tyłek mi zmarzł tylko dla tego, że wlatywał mi pomiędzy tyłek a futro śnieg z drzew, wszystko wygrzewałam, robiła się woda, i po godzinie miałm całe mokre spodnie. Ale do puki nie wyjechałam w las, cud miód, tyłeczek się od siodła nie chiał oderwać 😀 Normalnie mi było ciepło.
PS: dzisiaj u mnie -13 przez cały dzień także futro zdało egazmin ;D
Miotłe w strzemionach trzeba kultywować i często stosować  😉

To teraz druga rada cioci-kloci.
W teren stępowo-spacerowy brać KOC, polarowy koc - siadając na konia, owijasz sie kocem od pasa w dół i ciepło sie robi.
Digital Cup jako jedyne w swoim rodzaju pozwala na udział w zawodach międzynarodowych w dyscyplinie Reining. Organizator zawodów on-line gwarantuje nagrody pieniężne oraz dobrą zabawę. Zaprosiliśmy zawodników z Czech. Przyjęli zaproszenie a tym samym są chętni do podjęcia wyzwania jakim jest udział w zawodach Digital Cup. Teraz od was zależy czy nasi sąsiedzi w całości przejmą nagrody rzeczowe i pieniężne... W zapowiedziach są do wyboru cztery kategorie konkursów. Już niebawem szczegóły o nagrodach i podziale.
Dla tych, którzy nie byli, bądź nie widzieli. Albo chcą zobaczyć jeszcze raz 😉

Ewelina Zoń i Dominika Kraśko-Białek na Cavaliadzie



Jakość marna, bo youtube się trochę obraził, a dodatkowo cóż....trochę ręka mi latała ze stresu, żeby wszystko poszło gładko 😉

evette, z tego co widzę, to przy budkach sędziowskich gdzieś urzędowałaś?

ja niestety nie widziałam pokazu. szkoda, bo ciekawa sprawa!
panna mscarmen wspominała, że DJ dał ciała, bo puścił od połowy muzykę i dziewczyny musiały skrócić cały występ.

Dokładnie tak, przy budkach byłam 🙂

Co do DJ....nie będę tego roztrząsać, ale niestety tak było i trochę ręce opadają, bo dziewczyny nie pokazały połowy tego co miały pokazać, ale trudno 😉) Ludziom chyba się podobało z tego co słyszałam, a to dla nich był pokaz 😉
To Bohun?
Mogę udostępnić na fb?
Tak to Bohun 😉
Nie ma problemu, proszę udostępniać 🙂
Fajnie to wyglądało, jednak trochę nerwowo, z tego co widzę na filmiku. Bohun to jakaś szlachetna półkrew? świetny jest  😍
Pięknie dziewczyny wyglądały.  😍
I konie tak przygotowane, lśniące.
No pięknie. Może paskudna "morda" west się wreszcie zmieni ?
Bo ja tego nie lubię. Z jednej strony, że west okrutny z drugiej, ze prosty, że każdy głupi potrafi.
Mianuję Ewelinę i Lostak- Ambasadorami (Ambasadorkami?) Stylu West w Polsce.  :kwiatek:
Tania, aż się chce kliknąć "lubię to" pod twoim postem 🙂
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
13 grudnia 2012 09:54
próbujemy dobrać siodło na kolegi klacz i problem jest w tym, że jak do tej pory każde jedno średnio dobrze bądź fatalnie leży. Czy siodło przy wsiadaniu na konia może sie przekręcać czy ma byc tak dopasowane, że nie ma prawa zjeżdżac pod wpływem obciążenia strzemienia. Dodam ,że kolega ma ok. 95kg . Z moich obserwacji mojego siodła i mojego konia  w zasadzie nie zauważam żeby ześlizgiwało sie przy wsiadaniu pomimo często mojego niezgrabnego wsiadania na wysokiego konia, ale ja ważę nieco mniej  😉

edit:literówka
nie powinno się przesuwać przy wsiadaniu
przy lążowaniu w kłusie nie powinno odskakiwać tyłem (skakać i podskakiwać)


na moim koniu nr 1 nic sie nie przesuwa, leży jak ulał
na moim koniu nr 2 przesuwa się - ale to siodło z konia nr 1 i ono po prostu NIE PASUJE (jeżdzę na padzie korekcyjnym) - jeżdzę na nim, bo nie mam siodła nr2, które niebawem zakupię

niestety dobór dobrego siodła to droga przez mękę...
Nie wiem, czy wam pisałam już...

Ostatnio znajoma pytała na co zwrócić uwagę przy dopasowaniu siodła west, bo się nie zna, a znajomy takie kupił i ma problem bo koń w tym siodle bryka.
Po kilku zadanych pytaniach wiedziałam o co chodzi 🙂
- koń chodził w siodle bez czapraka ("bo tam jest futerko pod spodem"😉
- drugi popręg zaciskał tak mocno jak przedni  😵

nie wiem jak siodło leży, podejżewam że totalnie nie tak jak powinno, ale dowiedziałam się że po zakupie padu i odpięciu drugiego popręgu koń przestał brykać  😁

Witam wszystkich,
Od dawna obserwuję westowy wątek, dziś postanowiłam wreszcie wyjść z ukrycia 🙂

To może nas przedstawię - Magda + 4,5 letni, lewopółkulowy introwertyk SP o imieniu Fender - z Łodzi.

Jeździmy wyłącznie rekreacyjnie, wiedzę czerpiemy z filmów szkoleniowych, książek, forów i artykułów dostępnych w necie.

A to my 🙂



trenujesz bydło, że jeździsz z drugim popręgiem?
trenujesz bydło, że jeździsz z drugim popręgiem?


Jeżdżę też w napierśniku i zdobionym ogłowiu na jedno ucho bo taki mam gust i taki zestaw mi się podoba...
Czy to ma jakieś znaczenie? Robię kuku komuś? koniowi? Skąd takie podejście?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się