Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
08 grudnia 2012 20:40
Rozumiem karmić do dwóch, nawet dwóch i pół roku... ale 4-6 lat? 🤔 Dla mnie to już gruba przesada. Przede wszystkim dla takiego dużego dziecka mleko już chyba nie stanowi żadnego źródła witamin- czy się mylę? Poza tym nie wyobrażam sobie, żeby w jakimkolwiek publicznym miejscu karmić piersią takiego 4 latka czy chodzić z towarzyszącymi tekstami "mama cyca!" Teściowa karmiła drugiego syna do 2,5 lat. Dochodziło do takich sytuacji, że dzieciak po prostu jak miał ochotę to podchodził i zaczynał rozpinać jej bluzkę, bo "mama cyca"... 😲
Jeśli ktoś chce niech karmi tak długo, w sumie to sprawa indywidualna. Aczkolwiek mi się nie podoba... ale to tylko moje zdanie.
 

In gratulacje!!! 😅 Czekamy na relację i fotki 👀
Julie, dzięki wielkie!
Ja upatrzyłam jeszcze takie:
http://allegro.pl/muzyczna-interaktywna-mata-edukacyjna-tiny-love-i2771130771.html
http://allegro.pl/tiny-love-mata-edukacyjna-5w1-mala-ksiezniczka-0-i2840847553.html
http://allegro.pl/tiny-love-mata-edukacyjna-kickplay-plac-zabaw-i2840875836.html

No i numer 1 i 2 z moich linków są moimi faworytami. Ale popatrze canpola jeszcze.
Dzięki jeszcze raz.

Jeżeli ktoś jeszcze jest zaznajomiony z tematem mat baaardzo proszę o podpowiedź 🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
08 grudnia 2012 20:54
Mam tę Małą Księżniczkę i mogę polecić 😀 Raja jest nią zachwycona, oderwać się zazwyczaj nie chce od tego szeleszczącego motylka. Jeszcze miałam na oku matę Tiny Love Kick & Play Discover, strasznie mi się podobała, ale nigdzie stacjonarnie nie mogłam jej znaleźć. W ogóle te maty Tiny Love jak dla mnie są bardzo fajne.
No i ich główną zaletą jak dla mnie jest wielkość- są dosyć duże- i w miarę rozbudowane "podłoże" samej maty- jakieś szeleszczące coś, różne materiały itd.
No może poczekajcie z tymi gratulacjami dla In aż się tu zjawi... 😉

Wszystkie foty z poprzedniej strony boskie! Same piękne re-volciątka mamy  😍
CzarownicaSa, dzięki wielkie! Potrzebowałam opinii jak to wygląda w rzeczywistości bo na zdjęciach wyglądają extra! Podoba mi się jeszcze fisher price'a rainforest o którym wspominałam, ale cena trochę zabija (choć stosunkowo niewiele wyższa niż te tiny love). A jak grubość samej maty, można położyć dziecię na niej na samej pieluszce tetrowej czy trzeba coś grubszego kłaść? Kładłaś Raję od noworodka na matę?
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
08 grudnia 2012 21:04
Od noworodka nie, bo kupiłam ją raptem tydzień(?) temu. No grubość nie zachwyca, na brzuszku kładę ją na samej macie, ale na pleckach jednak podkładam jeszcze złożony kocyk, choć i bez niego czasem leży. Ta mata Rain Forest też wydaje się być fajna, niemniej w tych produktach Tiny Love podoba mi się to, że pozytywka na pałąkach jest ruchoma- i w zależności od tego jak kładę małą, mogę ją sobie na różne strony poprzesuwać, a to jak dla mnie zdecydowany plus. Również ta poduszka "czas dla brzuszka" dołączana do niektórych to fajny gadżet, bo dziecko może leżeć na brzuchu i jednocześnie mieć wolne łapki.
[ciach] tu bylo straszne ogloszenie
In.   tęczowy kucyk <3
09 grudnia 2012 05:57
Dziekuje za gratulacje :kwiatek: pisanie lewa reka na iphonie nie nalezy do latwych czynnosci wiec tak na szybko - porod koszmar, wody mi w koncu nie odeszly, przebijali je dopiero z pol godziny przed przewiezieniem na operacyjna, troche do opowiedzenia jest. Liam urodzil sie 6.12, wyciagneli go odkurzaczem o 10.53, 3,830kg, 52cm, 9/10 apgar (zostalam tez poinformowana, ze oni dla zasady nigdy 10/10 nie daja). Bachor jest swietny, straszliwie upierdliwy, jak to noworodek. 

Fotka z +/- 5-7h po urodzeniu.
In - ale słodziak, no i świetne imię wybraliście 🙂
In., słodki 🙂 ciekawe podejście z tymi punktami w skali apgar, raczej niespotykane? Imię fantastyczne 🙂
Piękny!! Gratulacje!
In. no to teraz zaczyna się jazda! Gratulacje 🙂
RaDag mamy takiego samego Landrovera sankowego. Tylko u nas nie ma śniegu. No i tych psów z dzieckiem to strasznie zazdroszczę.
Ale jakoś ciągle nie mogę. Jeszcze małżon wczoraj powiedział, że Aga wsadziła rękę na dworze do Pokemonowej miski z wodą, to ryczałam potem pół dnia  🙁 i wydarłam się, że to Teosia miska.

Mój chomik:


Dziewczyny, nie było mnie od ostatniego wpisu. Przepraszam za niepoprawne wpisanie się. Rozumiem, że już to uporządkowałyście.

In, gratuluję 🙂 śliczny synek 🙂
dempsey   fiat voluntas Tua
09 grudnia 2012 08:35
In.,  przewspaniały, gratulacje!

pokemon, oklepane: ależ ona urosła!!!! (dawno nie przeglądałam watku, może dlatego takie wrażenie)
Kami   kasztan z gwiazdką
09 grudnia 2012 08:39
Mam ogromną prośbę do dziewczyn z Poznania  🙇 Kupiłam w sklepie internetowym http://centrumchustowe.pl/pl/ nosidełko. Pieniądze wpłacone na konto 1,5 tygodnia temu i zero paczki, na maile nie odpowiadają. Czy jeśli któraś z Was będzie w okolicy na spacerze mogłaby tam podejść i zobaczyć czy taki sklep w ogóle istnieje, tudzież zapytać czy łaskawie wysłali paczkę. Adres to Rodzicielstwo Rafał Wawrzyniak, ul. Górczyńska 16, 60-132 Poznań. Byłabym ogromnie wdzięczna, bo już się zastanawiamy z mężem czy nie zgłosić sprawy na policję...
Edit: znalazłam że ten pan jest również właścicielem wypożyczalni okołoporodowej przy Cafe Bocian ul. Jackowskiego 36/1 (pon-pt w godz. 10.00 – 18.00)

In gratuluję synka, śliczny  🙂

Pokemon super córa  😀
drawa14   Kiedyś wszystko sie kończy....
09 grudnia 2012 09:01
my_karen- dziękuje 🙂
In - Śliczności 🙂

In wielkie gratulacje! Liam piekny  😍
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
09 grudnia 2012 11:04
In., ale fajny zabek! A Ty cala, zdrowa, chodzisz normalnie? Niemniej super, ze porod masz za soba i szkraba przy sobie. Gratulacje! :kwiatek:


Julie, jak mi moj T wyskoczyl z teoria karmienia cyckiem do 2 lat, to mu oznajmilam, ze chyba sam sobie swoim bedzie karmil. Jak dla mnie- na ten moment- rok max, z tendencja do ograniczania udzialu cycka w  4 trymestrze roku.

Ja sama w ogole nie bylam karmiona piersia (nie ze wzgledow ideowych oczywiscie, tylko maminych problemow zapaleniowo-pokarmowych), co z jednej strony bylo powodem wielu trosk (bo trzeba bylo to mm zdobyc i kupic), a z drugiej ulgi (karmic, a raczej probowac karmic w moim przyopadku, mogl kazdy domonik, na stanie bylo 4 doroslych, wiec zawsze zostawal ktos, kto nie mial jeszcze ochoty malej Olenki wytrzasnac z wozka...)

pokemon, to na lato na dwor kule do zorbingu? 😉 faaajne sa
In, Jaka śliczna żaba mała!  😍 Hehe, jakie ma włosy czarne, no i imię bardzo ładne wybraliście 😀
Gratulacje  :kwiatek:

Ja już też chcę zobaczyć naszego synka całego i zdrowego... Co raz bardziej mi zwisa i powiewa czy i jak mi będzie ciężko i ile to będzie trwało. Chcę tylko mieć zdrowego Gabrysia.
Dziś rano tak śmiesznie wierzgał, rozciągał się i machał wszystkimi rączkami i nóżkami, mimo ciasnoty  😁 Coś mu się pory dnia pomyliły, takie ćwiczenia, to normalnie zawsze wieczorem robi 😉

A wiecie co... na takim forum dzieciowym, na które trochę też zaglądam, jednej dziewczynie w 36 t.c. nagle zauważyli na usg, że jej dziecko ma rozszczep wargi  😵
No niby nic strasznego, skorygują i nie będzie śladu, ale czemu nikt wcześniej tego nie zauważył? Od razu się myśli "ciekawe czego jeszcze nie zuważyli", u niej, czy ogólnie, u innych dzieci  🤔

pokemon, Ale zajebiste kółko! A można je wyturlać na dwór? Czy to raczej tak po domu?
Gdzie takie można nabyć?
Julie wlasnie dlatego najgorszymi myslami, jakie moge miec w tej chwili, sa te, w ktorych bardzo mocno sie o to boje, ze cos moze byc nie tak...  👀  zycze sobie po prostu zdrowe dziecko. Obojetnie jak duze czy male, z rudymi, zielonymi czy wogole bez wlosow. Wszystko mi zwisa, najwazniejsze, zeby bylo cale...im blizej porodu, tym wiecej tych mysli.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
09 grudnia 2012 11:11
Julie, kurcze- mi na ostatnim usg (16 tydzien to byl!) lekarz ogladal warge i mowil nam, ze widac ze ciagla i bez zmian, wiec rozszczepu nie ma. Jakby nie patrzyl- 20 tygodni wczesniej...
mamuteq   .:Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem... :.
09 grudnia 2012 11:24
Dziekuje za gratulacje :kwiatek: pisanie lewa reka na iphonie nie nalezy do latwych czynnosci wiec tak na szybko - porod koszmar, wody mi w koncu nie odeszly, przebijali je dopiero z pol godziny przed przewiezieniem na operacyjna, troche do opowiedzenia jest. Liam urodzil sie 6.12, wyciagneli go odkurzaczem o 10.53, 3,830kg, 52cm, 9/10 apgar (zostalam tez poinformowana, ze oni dla zasady nigdy 10/10 nie daja). Bachor jest swietny, straszliwie upierdliwy, jak to noworodek. 

Fotka z +/- 5-7h po urodzeniu.


kurde rodzilas w UK? co oni sie tam na to vacum uparli...w polsce wszyscy wiedza ze to niebezpieczne i stosuje sie bardzo rzadko, moje dziecko dzieki vacum ma padaczke nabyta (uraz przyporodowy) ktora ujawnila sie jak mial ponad roczek, tez niestety rodzilam w anglii. Trzymam kciuki aby Twoj maly nie mial powiklan.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
09 grudnia 2012 12:54
gratulacje In. 🙂

W temacie karmienia piersią 4latków, właśnie na Tvn style w Mieście kobiet o tym leci
akzzi, jak ludzie chodzą nabuzowani znaczy seksu za mało;]


sznurka coś w tym jest. Ostatnio jakiegoś lenia złapałam  😂 Tylko z drugiej strony co się dziwić, jak atmosfera nie teges to i chęci brak  🙄

In
no...wreszcie się doczekałaś  🏇 Gratulację 🙂 Maluch przesłodki!! Imię świetne.
Ja nadal mam mega wątpliwości co do imienia dla malucha. No u innych dzieci mi Kuba nie przeszkadza (podoba mi się), ale jakoś dla mojego brzdąca nie bardzo  😡
ash   Sukces jest koloru blond....
09 grudnia 2012 13:17
In gratulacje. Słodki szkrab!
Pokemon nie wiem czy wiesz, ale Twoja córka jest najładniejszą dziewczynką jaką widziałam!
Pokemon zapomniałam...to kółko dla chomika super jest! Tylko trzeba mieć w domu miejsce, żeby się w tym kulać. Czy to na dworze też da radę, czy przebije się na pierwszym lepszym badylu?
Pok - ależ urosła Agnieszka!! i jaką ma czuprynkę świetną 🙂
kółko wymiata 😀
my_karen   Connemara SeaHorse
09 grudnia 2012 15:34
In., śliczny mikołajkowy prezent 🙂 równiez uważam, że imię super. Jak sie czujesz?

akzzi, miałam tak samo z imieniem dla chłopaka. Dla dziewczynki kilka wybranych, dla chłopaka niby też, ale zadne do tego 'mojego' nie pasowało. Póżniej samo sie wybrało 😉

pokemon, ale pannica z Agnieszki, na starsza wygląda! 🙂 A kółko fajowe, ale na moich 40m2 chyba na suficie bym musiala zamontować 😉
In jeszcze raz gratulacje!!!

Pok ale fajne kółko dla chomika! jeszcze musisz nam filmik w akcji wstawić!
Pokemon nie wiem czy wiesz, ale Twoja córka jest najładniejszą dziewczynką jaką widziałam!
  😡
Bardzo dziękujemy wszystkim za miłe słowa 🙂
Demolator Pazuzu dalej w kółku wariuje (a byliśmy już dzisiaj w małpim gaju). Kółko wynalazła Ktosina tutaj:
https://www.ministerstwogadzetow.com/beczka-smiechu.html

Myślę, że się da na dwór to wydrzeć na wiosnę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się