Bryczesy

malinowaa co w nich ci się podoba?

a mi się podobają te:

[img]http://img05.allegroimg.pl/photos/oryginal/28/53/31/76/2853317659[/img]
Potrzebuję kupić wytrzymałe, w miarę tanie i w miarę małe (bo na dupę w rozmiarze 34) bryczesy z pełnym lejem, macie jakieś marki godne polecenia ?


Może trochę późno, ale polecam Horseline. Małe na pewno znajdziesz, bo są rozmiary dziecięce, tylko nie wiem jak z wytrzymałością, ale moja koleżanka ma takie pół roku i wszystko jest w porządku. ;]
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
08 grudnia 2012 14:36
malinowaa co w nich ci się podoba?



Nic, ale są przecenione na 200 zł.  🙄 Niestety, w tym momencie nie dam ani grosza więcej.  🙄
To zmienia postać rzeczy  😉
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
08 grudnia 2012 14:57
To zmienia postać rzeczy  😉


W zasadzie to mogłam pisać od razu.  🤣

Dobra, to jeszcze jakieś opinie o tych Shockemohle Caroline? Proszę?
Znalazłam bryczesy euro-star dla męża  😅

malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
09 grudnia 2012 21:14
Gdzie znajdę Pikeury w jakąś ładną kratkę w niezabijającej cenie? 😉
Znalazłam jedną parę, ale oczywiście w rozmiarze 40 ;( ehh, pech.
Widziałam ostatnio kratki na allegro, rozmiar?
Ja też jedne upatrzyłam, ale w rozmiarze 40 ;( a więcej aktualnie nie ma, wszystkie albo krótkie leje albo gładkie. Chyba spróbuję z tymi większymi 😉
W końcu jak wielkie mogą być, skoro tylko rozmiar większe?  😎
Miał ktoś takie bryki  http://www.equi-point.pl/villa-horse-bryczesy-pelnym-lejem-p-2759.html
jak z wytrzymałością, dużo się rozciągają, lej pożądany ? Proszę o wszelkie info  :kwiatek:
Ja zaczęłam zastanawiac się nad tymi bryczesami pikeur lucinda,  😉
tylko spotkałam się z opiniami że przez to że nie maja rzepów na dole tylko ten elastyczny materiał to się podwijają i podjeżdżają do góry...
No i sama nie wiem... Ma ktoś jeszcze jakieś z nimi doświadczenie? Chodzi mi tutaj o osoby ze szczupłą łydką
nic mi sie nie podwijalo...
Co prawda mam ES ale też mi się nic nie podwija.
Nuna jeżeli się podwijają to pewnie są źle dopasowane..
ok, no to chyba zaryzykuje i takie kupię  😉
Tylko jaki kolor to kolor walnuss/ walnut (znalazłam różne)? Bo muszę się w końcu zdecydować na jakiś kolor  😜
Byłabym wdzięczna.

edit: z chocolate już mam
walnut  😀
PILNIE! Wczoraj zakupiłam bryczesy ze Stalliona model Dafne. Są to moje pierwsze z pełnym lejem. Nie mam żadnego doświadczenia (proszę o wyrozumiałość) Moje pytanie: Czy lej na pupie ma odstawać? Ponieważ w moich pod pupą zwija się nieprzyjemnie materiał.. Nie wiem jak na koniu, w siodle bo nie jeździłam jeszcze ale przy chodzeniu mam dziwne uczucie.. Czy ten lej się ułoży? Ratujcie, bo jak coś to muszę je wymienić na jakieś inne..
Załączam zdjęcie..
Passion   Quality is not an act, it is a habit.
12 grudnia 2012 15:35
Lujka raczej nie ma co liczyć na to, że lej się ułoży... Moim zdaniem spodnie są albo za duże (trudno stwierdzić na tak wyciętym zdjęciu) albo źle dopasowane do Twojej figury, przez co za bardzo odstają. Jeżeli masz możliwość to spróbuj przymierzyć mniejszy rozmiar.
A tak z czystej ciekawości, lej jest elastyczny?
Ogólnie bryczesy w nogach są ok, nie odstają ale tu na górze jest gorzej.. Lej nie jest właśnie elastyczny i tak jak mówisz są chyba małe szanse że się ułoży.. No cóż pozostaje wymienić. W mniejsze rozmiary się znowuż nie mieszczę w pasie i w łydkach.. a może za mało par przymierzyłam i gdzieś tam na półce jest mój rozmiar..  👀
Jest szansa że będą cie obcierać. Dlatego noszę tylko bryczesy w których lej pod wpływam ciepła dopasowuje się do ciała 😉
Passion   Quality is not an act, it is a habit.
12 grudnia 2012 23:28
Lujka wymiana będzie chyba najrozsądniejszą opcją, być może inny model/krój będzie odpowiedni.
Proponuję też (o ile jest taka możliwość) przymierzyć kilka różnych egzemplarzy mniejszego rozmiaru - bardzo możliwe, że będą się delikatnie różniły wielkością. 🙂

Dramka ma to sens w przypadku kiedy lej jest mocno obcisły i liczymy, że się rozciągnie. W tym przypadku raczej się nie wstąpi nawet w modelach dopasowujących się pod wpływem ciepła. 😉
Lej się raczej nie rozciąga. W tym przypadku lej nie ma takich właściwości.
Lujka ja kupiłam bryczesy york, model afna chyba. Też mają sztywny, nieelastyczny lej. Pierwsze wrażenie-jakoś dziwnie i obawa czy nie trzaśnie. Ale zaryzykowałam. Na koniu -nie wiem jakim cudem-ale super się dopasowują, nic mi się nie przekręca, leje robią się takie trzymające (ale bez przesady). Więc o ile chodzenie w nich nie jest największą przyjemnością,  o tyle uwielbiam w nich jeździć 🙂
Miałam jedne bryczesy które jak chodziłam miałam wrażenie że coś mi wisi z tyłu  🤔 nigdy więcej  😵
No mi akurat nie wisi, na szczęscie-bo też tego nie lubię.Powiedziałabym , że wręcz mogłyby być tyłem nieco wyższe, bo tak przód i tył mają praktycznie tę samą wysokość-i jesli już to właśnie to mi się w nich nie podoba. Ale ogólnie jestem zadowolona.
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
13 grudnia 2012 08:27
A ja dorwałam na ciuchach ostatnio pikeury z pełnym lejem, jak nówki, serio, rzep jakby nigdy nie był zapinany, normalnie pachniały nowością, za całe 6,90zł 😀
W ogóle u mnie w Kielcach są ciuchy "PROFIT" (sieć ciuchaczy) i bryczesy (cały wieszak, zawsze jest koło 20szt) są wyceniane po 30zł. Często są to zwykłe no name takie szmatki, ale czasem zdarza się coś wow. Np ESy w krateczkę koleżanka kupiła 😉 Też jak nowe.
Mi tez nie wisiały ale miałam w nich dziwne wrażenie
Passion   Quality is not an act, it is a habit.
13 grudnia 2012 08:58
Sepia ciekawe, czy ceny wynikają z braku wiedzy sprzedającego, czy faktycznie macie takie super promocje. 😀

Dramka nie zrozumieliśmy się - wiem, że ten lej nie dopasuje się pod wpływem temperatury, ale nawet gdyby działał w ten sposób to raczej nie skurczy się o 2-3 centymetry. Czyli koniec końców, niezależnie czy lej jest termo formowalny to i tak trzeba dobrze dobrać bryczesy. 😉

A co do rozciągania - nie rozciągają się tanie leje typu Clarino, moim zdaniem, dobry lej powinien być chociaż trochę elastyczny.
Passion  a wiesz może coś na temat leja w tych:  http://sklep.bergo.pl/york-afna-bryczesy-skorzany-p-1528.html
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się