Derki

Hansbo pancerna nie jest tak jak mówisz. Właśnie szukam tego Jacsona, którego miałam i nigdzie nie mogę znaleźć  🤔
Tak wyglądała

była jeszcze w kolorze jasno brązowym, khaki
To Jacson softshell  😉
Można jeszcze się doszukać, z reguły już pojedynczych rozmiarów.
Uwaga - rozmiary wypadają dość małe.
Ja teraz na Cavaliadzie miałam okazję pomacać derkę polarową z Jarpola. I wiecie co? W szoku jestem - to polar z rodzaju tych Jacksonowych niezniszczalnych sprzeda lat! Do tego pięknie odszyta, wyglądała zjawiskowo. Ja za ten polar - jeśli nie dorwę Jacsona to kupię Jarpol bo cała reszta to koło polaru nawet nie stoi...
Ja z jacsona mam taką, tyle, że bordową:
http://konik.com.pl/jacsonderkapolarzielona
Kupiłam ją jakiś czas temu używaną i bardzo sobie chwalę - gruba, super odciąga wodę - używam jak mokrego konia przyprowadzę do stajni. Ciekawe czy to tej samej jakości polar.
Cariotka   płomienna pasja
12 grudnia 2012 06:04
ja jestem na kupnie tej Jacsonowej, czekam na odpowiedź ze sklepu czy sprowadzą mi 135...mam nadzieję że tak, bo dera super🙂
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
12 grudnia 2012 12:09
nie wiem czy nie lepszy od staro-Jacsonowego polar ma w ofercie forumowa ivett'ka
My mieliśmy derkę Jascona, ale jak Ivett uszyła mi polarówkę to Jacson poszedł w świat

🙂
bjooork, na pewno jakość polaru bez porównania ale i cena wyższa 😉
Sama mam dwie polarówki od Ivett i są genialne  😍
Witam 🙂
Przymierzam się do zakupu derki 🙂 Którą polecacie spośród derek z wypełnieniem 300g. Zastanawiam się nad zimówką colorado http://allegro.pl/derka-zimowa-frost-colorado-i2817099044.html , z yorka: http://sklep.bergo.pl/york-alenda-derka-stajenna-p-1787.html?cPath=70_75_137  lub z vh: http://sklep.bergo.pl/villa-horse-derka-zimowa-p-1702.html?cPath=70_75_136  chodzi mi głównie o to, żeby była wytrzymała i stabilna 🙂 Czekam na wasze opinie
DIK90 - derka z colorado średnio nadaje się na zewnątrz (materiał b. mało wytrzymały na rozdarcia, ponad to dziwnie leżą na koniu i utrudniają poruszanie się); derka yorka krojowo całkiem przyzwoita, ale jest to typowa derka stajenna (nie chroni przed deszczem/śniegiem). Jeżeli Twój koń ma być padokowany, to z wymienionych przez Ciebie derek tylko Villa Horse nadaje się do tego celu...
Moon   #kulistyzajebisty
12 grudnia 2012 17:13
Ja już przebieram nogami, żeby moja Caballowa zimówka przyszła, po wczorajszych 'lekkich' opadach śniegu York przeżył i na szczęście nie przemókł do sierści, ale czaruję pogodę, żeby nie sypało więcej póki prawdziwej padokówki się nie dorobimy, bo nawet nie będę miała w co zadka przebrać.

DIK90, yorkowa jako stajenna jest super, nie przesuwa się i dobrze leży. Ale nie jest padokowa.
Coloradowa ma pasy pod brzuchem?
Od kilku jazd zastanawiam się nad sensem używania derki.
Pracujemy na hali, z hali do stajni mamy jakieś 200 metrów. Kucory są ofutrzone (nie golimy), więc po jazdach są mokrawe.
Mamy zestaw derek polarowych i kilka typu "zimówka" - nieprzemakające z wypełnieniem. Zasadniczo stosujemy je po jeździe na moment przejścia do stajni, bo ośrodek ma taki układ budynków, że poruszamy w prostych liniach, więc w takich "ciągach" czuć najlżejszy wiaterek. Po przyjściu do stajni konie stoją jeszcze chwilkę w derkach, żeby polar wyciągnął wilgoć z sierści.
Tyle, że najbardziej mokre są szyje, które w typowych derkach są odsłonięte. Niby teoria mówi, że derka ma kształt jaki ma, bo osłania rozgrzane mięśnie grzbietu i zadu oraz słabiznę, która mocno oddaje ciepło. Ale skoro my nasze koniska rozstępowujemy, to oznaczałoby, ze temperatura mięśni/ciała powinna być już wyrównana, a problemem jest nadal ta mokra, już ziębnąca sierść na szyi, która za chwilę zostanie obwiana.

Może powinnam mieć dla kucorów przede wszystkim kaptury, a derki właściwie są mało potrzebne? Im dłużej się nad tym zastanawiam, tym bardziej nie wiem.   
deborah   koń by się uśmiał...
12 grudnia 2012 20:47
Ascaia, a polarowki tzw kąpielowe, z kapturem ?
debi, mów do mnie jeszcze. 😉 Dobrze, że nauczyłam się rozpoznawać materiały i już wiem co to drelich (a czym właściwie jest dralon i czym się niby różni od polaru to nadal nie mam pojęcia  🙄 ).
Możesz zwizualizować?
Ascaia





One są całościowe? A same kaptury można kupić?
Ale tak właściwie to dobrze myślę, że powinnam jednak przede wszystkim chronić te mokre szyje? A wystudzony i praktycznie suchy tułów móglby się bez osłony obyć?
xxagaxx Co to jest za dera, Jarpol  😍 ?
Ascaia ale przede wszystkim chroni się nerki i klatkę piersiową. Koń się poci przecież głównie nie tylko na szyi, ale i w słabiznach, a taki ofutrzony jest cały mokry jak szmata. Więc osuszyć to trzeba całego konia, a nie tylko częściowo.

Dlatego wymyślono derki z kapturem. Samych kapturów nikt jeszcze nie stworzył (polarowych oczywiście) bo nie mają żadnego sensu.

domcia tak 😉  Kocham tą derkę miłością wielką 😀
Heh, no właśnie nie miałabym takich dziwnych wątpliwości gdyby nie to, że autentycznie w momencie kiedy wychodzimy z hali po rozstępowaniu to słabizny i wszystko co od siodla do ogona jest suche i ciepłe. A mokra i zimna jest szyja. Nawet pierś jest już bardziej sucha i cieplejsza.
Same kaptury mają sens. Bo skoro mam ładne i całe derki polarowe to ewentualnie tylko dokupić część na szyję i mam komplet.
Ascaia ale jak je niby dołączyć? Derki polarowe nie działają tak jak stajenne czy padokowe, nie da się niczego doczepić.

Chyba ze zamówisz sobie o kogoś z forum same kaptury i w domu sobie przyszyjesz.
aga, połączenie to najmniejszy problem - od czego karabinki, nici i własne rączki. Wszystko się da.
Aczkolwiek zaczyna mi się w głowie tworzyć jakiś dziwny projekt kapturopodobny - może jak wezmę urlop to się skuszę na próbę realizacji. 😉
Jednak zaczynam nabierać pewności, że moje wątpliwości mają sens. W sumie to, że ktoś kiedyś coś wymyślił (np. derkę w takim, a nie innym kształcie), nie znaczy, że miał 100% raji. Warto czasem na nowo przemyśleć pewne kwestie.

PS. Tak mnie zastanawia skąd się właściwie wzięły derki? Czy jednak nie była to jednak funkcja bardziej ozdobna (identyfikacja wizualna danego rycerza - rodu, klanu, zakonu, itd)?
Czy ktoś miał może derkę Villa Horse "Titan" przeciwdeszczową? jak się spisuje?

Ascaia ja sie dalej z tobą nie zgodzę. Nie wiem ile ty stępujesz to swoje mokre kuce, ale nasze nawet po 20 min dalej są wilgotne na grzbiecie, słabiznach, klatce o szyi nie wspomnę. I nie wyobrażam sobie przeprowadzać je do stajni w samych kapturkach. Mają derki całe, bez kapturów. Chodzą z gołymi szyjkami od 2 lat i żaden się nie przeziębił.
dziewczyny a kombinacja zwykły polar + doczepiany polarowy kaptur sie sprawdza? (zakładając że dobrany rozmiar) nie przekręca się, ani nic?
Hej mam pytanie: szukam derki dla nieogolonego konia, który słabo obrósł i mu zimno  🤬
Zastanawiam się między tymi dwoma, która doradzicie?Tak żeby go włożyć na całą zimę , żeby mi nie marzł 😵
http://www.okser.pl/villa-horse-derka-przejsciowa-p-5495.html
http://www.okser.pl/villa-horse-derka-padokowa-pdeszczowa-p-8226.html
deborah   koń by się uśmiał...
13 grudnia 2012 20:40
galeria, musiałby być szyty na wymiar i zachodzić na derkę moim zdaniem. ale da się to zrobić. tylko że na miękkim polarze trudno udziergać mocowania. okucia byłyby cięższe niż kaptur 😉
Przyszła do mnie dzisiaj ta derka http://sklep.bergo.pl/derka-jesienno-wiosenna-villa-horse-p-1241.html

I znowu mam zagwozdkę. Czemu nikt mnie nie oświecił, że ona ma wypełnienie ?  🤔  Co prawda tylko 150, ale jednak. Na stronie sklepu też o tym milczą  🙄 Za to derka podszyta śliskim materiałem, więc sierść się pewnie nie czepia.

No to teraz doradźcie mi proszę mam odsyłać i wymieniać na tą VH fioletową bez wypełnienia podszytą polarem ?
Przypomną tylko przeznaczenie derki.  6-letni wałach śląski, nie golony, mocno zrośnięty, codziennie padokowany. Derka miała służyć na samotne kilkugodzinne  padokowanie konia, w najgorszą pogodę, kiedy stado siedzi w stajni i do przeprowadzenia konia z hali do stajni w deszcz i śniegodeszcz.
Pomocy  :kwiatek:
deborah   koń by się uśmiał...
13 grudnia 2012 20:45
150 gram czy polar to właściwie taka sama ciepłota.
deborah poważnie ? Mi się wydawało, że ta derka taka puchata i bardzo ciepła  🤔. Miałam nieodparte wrażenie, że jest znacznie cieplejsza niż polar. Ale Ty przecież się na tym znasz lepiej niż ja  🙂 Jeśli faktycznie to ta sama ciepłota to chyba wolę tą z wypełnieniem, bo się mniej sierści do derki czepia.
kujka   new better life mode: on
13 grudnia 2012 20:50
a ja sie dopisuje do pytania Cobrinhy, wie ktos cos? jak te derki leza, porownywalnie do horze z kolnierzem?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się