Revoltowe wielkoludy(wielkokonie), czyli im wyższy koń tym lepiej :)

Przypomnimy się 🙂

Nagan  🏇

Jessy   Koń klasy Grand Prrrrrrrrrrr.
06 grudnia 2012 19:16
na dniach wrzuce wam zdjecia mojego nowego podopiecznego, skubaniec jest tak samo wysoki jak ja - 186, nawet mi jest ciezko sie na niego wdrapac 😁
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
08 grudnia 2012 23:01
Jessy koniecznie foty ❗  👀  przy okazji po Twoim wyznaniu (przyznaniu? 😉) przestałam się czuć jak wieża  😁

no i  z dumą oświadczam, że dołączamy do grona wielkokoni  🏇
ze wstępnych pomiarów wychodzi nam 172-173 cm  😲  zważywszy na fakt, że konio nadal rośnie ...  😵
po weekendzie zabieram sie do dokładniejszych pomiarów, ale pewność już mam, że Belife do małych ani średnich należał nie będzie  😉

i foto majowe dla tych co nas nie widzieli 😉
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
10 grudnia 2012 20:45
A tak dzisiaj mój wielkokoń powitał mnie na padoku  😁




I kolejne porównanie wielkości 😉



Jessy   Koń klasy Grand Prrrrrrrrrrr.
12 grudnia 2012 12:40
ceffyl nie jest tak zle, gorzej jak wloze szpilki 😁

tu obiecany Chester (186) razem ze mna 😉
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
12 grudnia 2012 12:57
Jessy, cudo z 4 skarpetami  😍
Mi od zawsze się duże konie trafiały... 😀
Troje moich ulubieńców, każdy ponad 170 cm, sama mierzę 168 🙂
Heliksa
Czaruś


Arcio

no i Doktor Di, jakże mogłam zapomnieć o Nim.

i niestety nie żyjący już Bolo :



I Kofianan obozowy też nie był mały ;O


Europa :

Tak więc same widzicie, że głównie na dużych koniach pomykam 😀
ekuss   Töltem przez życie
12 grudnia 2012 17:24
Jessy Ile ty masz wzrostu?  😲
.
ekuss   Töltem przez życie
12 grudnia 2012 18:37
Zazdroszczę i wzrostu i wielkokoni  😍 Ciekawe jakbyś przy mojej Frigg wyglądała 😀
Jessy   Koń klasy Grand Prrrrrrrrrrr.
12 grudnia 2012 19:10
ekuss, Vanilka nie mam pojecia ile mam na dzien dzisiejszy, 186 mialam dosc dawno temu i tego sie trzymam, chociaz wydaje mi sie ze troche w gore poszlam 😵 chociaz i tak nie przebije jezdzca dla ktorego luzakuje, ma ponad dwa metry 😉 grunt ze mam tu duze konie do jazdy 🤣
.
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
12 grudnia 2012 23:03
Jessy, Vanilka a mi się zdawalo, ze moje zawrotne 178cm to duzo  🙄
przy Was wasze ogony wcale się duże nie wydają  😉  z drugiej strony mój siwek też przy mnie wcale wielki nie jest  🤣

aż mi się szpilek zachcialo  😁


emiliksa przy niektórych naprawdę wydajesz się malutka  😲
fixxxer12   "Try again. Fail again. Fail better."
13 grudnia 2012 06:40
mój wielkoń z zimowego chwilowego ni-nie-robienia 🙂 a obok rude k_cian 🙂

ircia2   KARULA ZOŁZULA:)
13 grudnia 2012 10:42
To i ja się dołączę z moją koniną,jako 3 latka miała 168 cm a teraz nie wiem bo nie mierzyłam,ale dalej rośnie  😉
anetakajper   Dolata i spółka
13 grudnia 2012 11:07
Rok i 8 miesięcy 167 cm. Mam nadzieje, że wielkokoniem nie zostanie, ale to tylko nadzieja 😉
PumCass   zachowaj zimną krew!
13 grudnia 2012 11:41
Taka młoda, a na wszystkich patrzy z góry  😀
scarlett   "może istnieją czasy piękniejsze, ale te są nasze"
13 grudnia 2012 12:25
Jessy już Was podglądałam na pbl.. 💘 Jest piękny!!!

a ja się pochwalę moim Mamutem, tfu Bondem <3

tutaj pod trenerką.. czekamy na razie na nabranie masy przed sesją 🙂

Golenie by. druzalkowa
anetakajper, oj, szykuje się naprawdę duża pannica!
I ja pochwalę się swoim 3,5 latkiem Al Pacino 175cm 🙂
puma1626, uwielbiam chrapki, wygląda cudnie 😍
Jak go kupowałam skojarzył mi się z koniem z filmu "Czas wojny" 🙂 dziekuję🙂 Mam nadzieję że więcej juz nie urosnie... ale dopiero na wiosne skończy 4 lata
Przeczytałem cały temat i w końcu przywitam się i ja. 
Piszecie tu o wielkoludach i o wielkokoniach, czyli temat jak obszył dla mnie. Otóż od października jestem szczęśliwym właścicielem ogiera rasy Shire. Charles Wesley (dla przyjaciół "Niuniek"😉 ma 6 lat, 195 cm w kłębie i waży około tony. Jest spokojny i potulny jak baranek, na szczęście jeszcze nie krył, więc na razie jest obojętny w stosunku do koleżanek, liczę się jednak z tym, że kiedyś może narobić kłopotów. Jako że jest to dopiero początek mojej przygody z końmi, to ujeździła mi go moja instruktorka, lecz i ja zacząłem już stawiać pierwsze kroczki. Koń ma służyć do rekreacji i mocno liczę na to, że na wiosnę spokojnie będę mógł wyruszyć sobie w teren. Od przyszłego tygodnia zaczynam regularne treningi i nie mam zamiaru odpuścić. Czemu taki wielkokoń dla takiego żółtodzioba jak ja? To proste, jestem wielkoludem  😀  205 cm wzrostu i 140 kg żywej wagi sprawia, że na mniejsze konie mogę sobie tylko popatrzeć.  😉  Klaczka mojej córki, która jest z nami już od lipca robi takie  👀 gały z przerażenia, że będę chciał na nią wsiąść, za każdym razem, gdy wchodzę do stajni. Przy okazji liczę, że może odezwie się ktoś, kto ma konia tej rasy i będzie chciał podzielić się swoim doświadczeniem dotyczącym pielęgnacji i utrzymania takiego maluszka.

Pozdrawiam
Misiek69, taki ogromny shire musi być cudowny 💘
pokażesz jakieś zdjęcia? 😀
Misiek69, taki ogromny shire musi być cudowny 💘
pokażesz jakieś zdjęcia? 😀


Nie mam dużo, ale postaram się coś wrzucić.
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
15 grudnia 2012 20:14
Misiek69 zdjęcia obowiązkowo bo jak nie to  🤬  😁
zawsze marzył mi sie Shire..  😍
zostawiasz go ogierem? ma licencję? 🙂  kurde.. Ty też niemały jesteś to się nie dziwię skąd wybór  😉 
Cholera! Nie znam tego schematu forum i nie potrafię wrzucić tu zdjęć. Będę walczył. Niuniek licencję ma Brytyjską, ogierem zostaje, przynajmniej na razie. Jak pisałem wyżej jestem zielony w tej dziedzinie i nie wiem czy sobie poradzę. Jeśli będę w stanie sobie z nim poradzić, to zostanie tak jak jest. Jeśli mi się obudzi i będzie miał tylko dziewuchy w głowie, to będę zmuszony go wywałaszyć, ale to ostateczność.

Próba zdjęć:

Wszystko zrobione podczas kupna. Na pierwszym zdjęciu sprzedawca stoi za Niuńkiem, więc mniej więcej widać gabaryty konia. Facet ma jakieś 180cm wzrostu. Na drugim zdjęciu moja córka go próbuje, a na trzecim sprzedawca, go prowadzi. Teraz już popracował trochę, dostał lepszego żarcia i klata mu się zaczęła ładnie poszerzać. W najbliższym czasie wezmę aparat do stajni, to pyknę trochę zdjęć. Mam piękne zdjęcia, tylko niestety robione, przez profesjonalną Panią fotograf i nie chcę bez jej zgody wrzucać ich na forum.





Jessy   Koń klasy Grand Prrrrrrrrrrr.
15 grudnia 2012 20:41
Misiek69 jakie cudo 😍 chyba juz wiem gdzie bede celowac na zdjecia przy kolejnym przyjezdzie do polski!  😀
Cieszę się, że się podoba. Na wszelki wypadek ma czerwoną wstążeczkę, żeby nie zauroczyć.  🤣
Misiek69, jest przepiękny 😍 i te skarpety 💘 uroczy 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się