Bryczesy

Ja mam wrażenie, że wszystkie leje jakie mam w pikeurach się nie rozciagają (może mylne). Takie mega elastyczne mam w cavallo ale one znów przez to są takie cienkie, że jeżdżę w nich tylko w mega upał.
Ktoś może się spotkał z bryczesami tej firmy? http://www.yourpassion.eu/category/dla-niej
Widziałam ich stoisko na Cavaliadzie, powiedzieli mi że lej jest z opatentowanego materiału i że dają dwuletnią gwarancję - jak się przetrze dają nowe spodnie. Dość elastyczne mi się wydawały. Ktoś używał?
Passion   Quality is not an act, it is a habit.
13 grudnia 2012 13:23
Palemka nie pomogę niestety, nie miałem tych bryczesów w rękach. Po zdjęciu obstawiałbym, że jest to materiał ala alcantara i cena też za tym przemawia, ale to tylko moje przypuszczenia, bo składu leja się nie doszukałem. 🙂

Kotbury leje w Pikeurach są minimalnie elastyczne, przynajmniej te modele z którymi miałem styczność. A jeśli myślimy o tych samych Cavallo z lejem ze skóry syntetycznej to przy nich wszystko wydaje się mało elastyczne. 🤣

Annah w takim razie chyba mieliśmy przyjemność porozmawiać na naszym stoisku na Cavaliadzie. 🙂
Passion zgadzam się  😉

Natomiast kocham wielką miłością moje softshell euro-stara  💘
Do mnie dzisiaj przyszły bryczesy Mountain Horse i jestem zachwycona. Są śliczne i cudownie leżą.  😀 Chyba znalazłam w końcu bryczesy dla siebie.
Gillian   four letter word
13 grudnia 2012 14:34
a ma ktoś bryczesy Horse Life? wpadły mi w ręce po okazyjnej cenie. Na razie sprawują się całkiem OK, są w miarę wygodne i prawie dobrze leżą 🙂  nie wiem natomiast co z nich zostanie po praniu? 😉
Co dzieje się ze "zleżałymi" bryczesami? Rzeczywiście tak tracą na jakości?
Passion   Quality is not an act, it is a habit.
13 grudnia 2012 15:03
Tereska głównie zależy to od tego gdzie i jak są przechowywane. Najgorzej jeżeli leżą w mocno oświetlonym miejscu o podwyższonej wilgotności.
Z czasem w nieużywanych bryczesach może dojść do pękania/kruszenia leja, a już z pewnością do utraty jego wytrzymałości.
i jak długo  😉

np prążkowane są stare jak świat
Parę stron temu było coś o bryczesach softshellowych, pozwolę sobie wrócić do tego tematu... Ogólnie szukam czegoś ciepłego (brak hali, jak temperatura spadnie do -10/-15, a czas pozwoli, to planuję wsiadać, praca inżynierska nie pozwala mi wybrzydzać na pogodę 😉). W zeszłym roku jeździłam w normalnych bryczesach, grubych rajstopach, rajtkach termoaktywnych i rajstopach, dawało radę, ale nie był to szczyt wygody. 🤣
Znalazłam coś takiego: http://pasi-konik.pl/pl,product,9167966,hkm,bryczesy,softshellowe,damskie,karthingo.html Miał ktoś z nimi do czynienia? Jak to wygląda - serio softshell czy tylko z nazwy? A może polecicie coś innego? Ogólnie nie chciałabym wydać więcej niż 400zł (choć jeśli w bryczkach do tej ceny mam marznąć, to się szarpnę i dołożę do tej kwoty jeszcze trochę 😉).
Czy macie może jakieś opinie na temat bryczesów York Seline? Byłabym wdzięczna, zastanawiam się nad nimi. Wyglądają na całkiem porządne mimo stosunkowo niskiej ceny..
Jak wypadają rozmiarowo softshell Pikeur Lucinda? Normalnie jeżdżę w 36. Zimowe brać tez 36 czy lepiej 38?
atena23, tak samo jak wszystkie inne bryczesy 🙂 Ja mam normalne 72, zimowe 72 i mam wrażenie, że zimowe są troszkę większe 😉
dzięki :-)
trzeba brać pod uwagę że softshell nie rozciągają się tak jak normalne. Na pewno nie wypadają większe  😉
Passion   Quality is not an act, it is a habit.
23 grudnia 2012 14:45
Korzystając z najczęściej odwiedzanej przeze mnie części forum, chciałbym życzyć wszystkim Revoltowiczom zdrowych, spokojnych Świąt, Gwiazdora, który nie pomyli rozmiaru bryczesów i wszystkiego co najlepsze w nadchodzącym Nowym Roku!! 🙂
Najpiękniejszy kolor bryczesów ever!

xxagaxx uważaj z praniem ,żeby Ci leje nie zafarbowały...
Naciau a czemu miałby farbować? Miałaś jakieś problemy?
no miałam   🙄 Ja mam ES te HOT-PINK , z wiosny kolekcja ? i wyprałam i co , bryczki całe w plamach koloru leja.. całe pofarbowane.. juz 2 miesiąc leża w reklamacji..  🙄 , lej jest ciemno-niebieski
Mam dokladnie te co xxagaxx (cherry red), jak kazde piore w 40 stopniach, nic im nie dolega.
mtl   I M Equestrian
24 grudnia 2012 23:26
Najpiękniejszy kolor bryczesów ever!



😍 oddaj  🤬
Dostałam zajefajne bryczesy Equilibre model Franzi pod choinkę w kolorze "Marine".Mają piękny wzorek z kryształkami na kieszonce,sa z pełnym lejem ( moje ulubione )  😅
Paulutek - śliczne 😀 ja wzdycham do Pikeur Hailey grafitowych  😜
  Może ktoś wie ? czym różnią się Euro-star Domino od Euro-  star  Dorina ? -  :kwiatek:
Ja choruje na te  😍
http://www.ooteman.nl/dames/rijbroeken/stoffen-zit/eurostar-rijbroek-domino-antraciet
Domino mają krótki lej
Czy jesteście w stanie zidentyfikować  model tych bryczesów HKM?  :kwiatek:



Domino mają krótki lej

Dramka -  :kwiatek:, ale fason ten sam? Jest szansa żeby dorwać gdzieś takie grafitowe Doriny, w rozmiarze 84...? Internetowe już przeszukałam...  🙄
tak  😀
Jak wpiszesz w google "euro star domino" i "euro star dorina" i klikniesz opcje "grafika", to zobaczysz masę zdjęć i zobaczysz, że domino ma krótki lej, a dorina długi.
I w tym momencie nie pasuje Twój link Figaro. Bo pisze w nim, że to Domino, a lej jak wól długi jak w Dorina.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się