Galopem po plaży- gdzie nad morzem?

Tuptek pisałam tu tyle razy o Jastarni, zobacz na wcześniejsze posty  😉
Bardzo polecam Grzybowo  😉 w tym roku udało mi się "popatatajać" galopem i cwałem o 6 rano po plaży *.* Nie we wszystkich ośrodkach instruktorzy mają pozwolenia na jazdę po plaży... Nas zatrzymano, ale pozwolenie było 🙂 Warunki też świetne, sympatyczne konie i rewelacyjna ekipa (oprócz instruktora jeżdżącego x lat zawodowo trafił mi się kompan, który w osiemdziesiątym którymś miał wicemistrzostwo WKKW dolnego śląska, a ja taki laik między nimi  🙄 )
a cos kolo slupska?🙂 moze ktos byl i poleci?🙂
Bardzo polecam Grzybowo  😉 w tym roku udało mi się "popatatajać" galopem i cwałem o 6 rano po plaży *.* Nie we wszystkich ośrodkach instruktorzy mają pozwolenia na jazdę po plaży... Nas zatrzymano, ale pozwolenie było 🙂 Warunki też świetne, sympatyczne konie i rewelacyjna ekipa (oprócz instruktora jeżdżącego x lat zawodowo trafił mi się kompan, który w osiemdziesiątym którymś miał wicemistrzostwo WKKW dolnego śląska, a ja taki laik między nimi  🙄 )


na prawde na to trzeba miec pozwolenie ?  🤔
od kogo ?
Nie ma czegoś takiego..
faith, ja bylam lata temu w Ustce (zanim sie dojedzie do miasteczka, to trzeba skrecic w prawo, w jakas alejke, pare kilometrow przed). Teren byl zaczepisty, szkoda tylko, ze jak zdjeli siodlo mojemu koniowi, to widzialam obtarcia na klebie :/ Ale za to teren prowadzila kobyla urodzona w latach 70' i widac, ze byla jeszcze pelna werwy, wiec jakis plus jest 😉
ikarina mówisz o Przewłoce? Stajnia Anka? też tam byłam,to chyba najbliższa stajnia koło słupska.
Nie ma czegoś takiego..



Przepraszam na wprowadzenie w błąd. Dowiadywałam się, bo mnie zaciekawiło i się dowiedziałam.
"Wykupuje się" się pozwolenie za jazdę po plaży, na określonym miejscu i godzinie. Jeśli policja lub straż miejska cię złapie i tego nie masz to płacisz karę.
W sumie aż się zdziwiłam. My w czasie jakiejkolwiek kontroli poprostu dzida i byle szybciej uciec.  😁
szekla, zebys mnie zabila to nie pamietam nazwy. Jedyne, co pamietam, to to, ze jechalam na gniadym Blasku i byly tysm dwa koniki polskie
Owszem na całym pomorzu obowiązują pozwolenia na wjazd na plażę i poruszanie się pasem nabrzeżnym, ale ich załatwienie to interes ośrodka, a nie instruktora. Oczywiście niektórym udaje się jeździć bez pozwolenia latami i nie ponosić za to konsekwencji 😉. W większości miejsc (po za samymi miastami) kontrolą i ochroną terenów zajmują się pracownicy urzędu morskiego i ew. straż graniczna, a policja i straż miejska/ gminna raczej się w to nie miesza.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
18 września 2012 19:33
ikarina, może mniej więcej budynek pamiętasz? http://www.stajnia-anka.pl/index.html
Ja tam kiedyś na obozie byłam (nie tym organizowanym przez trotter, mieszkaliśmy gdzie indziej a tam nas na jazdy zawozili i teren wieczorny na plażę nie wypalił bo kierowca autokaru stwierdził że po nas wieczorem przyjeżdżał nie będzie 🤔 ).
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
15 grudnia 2012 10:46
Znacie jakieś sympatyczne stajnie bardzo blisko morza w okolicy Dziwnów,Dziwnówek, Łukęcin i okolice tych miasteczek?
luzak   rude dziecko...[*] łacia....
15 grudnia 2012 19:38
Tak w Rewalu - "Koński kierat'
Poszukuję stajni na Zachodnim Pomorzu, która dysponuje noclegami. Zależy mi na większym pokoju dla rodziny z 2 dzieci (nie jakaś klitka).
W Grzybowie kolo Kołobrzegu jest bardzo fajny dworek. 🙂
Sonkowa, 
Masz na myśli ten? : http://www.dworek-staryborek.com.pl/atrakcje.html
Jeździłaś tam? Możesz coś więcej powiedzieć na temat koni/miejsca/jazd ?
Gillian   four letter word
26 kwietnia 2013 08:02
edytuję, bo ślepa i nie doczytałam. Stajnia jak stajnia, szału nie ma, staniki nie latają ale konie są, bezpieczne, do morza blisko i cicho.
My byliśmy w zeszłe wakacje w Mrzeżynie, stajnia nazywała się Pestka i było bombowo. W wakacje tereny faktycznie są wieczorami ale warto załapać się na galop przy zachodzie słońca na plaży 😀 Grupka była kameralna i można było zaszaleć 🙂
Tak, chodzi o ten dworek z linku. Dokladnie jest tak jak napisala Gillian. W sumie jest to jedyna stajnia w pobliżu, w której jest porządny dworek, a nie jakieś syfiaste pokoje. Stajnia dosyć ladna no i do morza blisko.
W Grzybowie kolo Kołobrzegu jest bardzo fajny dworek. 🙂

to w Grzybowie jest jakakolwiek stajnia?  🤔 . Jeździłam tam przez parę lat na wakacje i jedynymi końmi były tam automaty  😁
Ile kosztował wyjazd na plażę?
Chodzi mi o ten dworek 🙂

dzięki za namiary 🙂
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
27 kwietnia 2013 20:19
szekla, zebys mnie zabila to nie pamietam nazwy. Jedyne, co pamietam, to to, ze jechalam na gniadym Blasku i byly tysm dwa koniki polskie

O rrrany! Mam gdzies nawet na nim fotę! 😍
Tak, to Anka w Przewłoce!
Gillian   four letter word
27 kwietnia 2013 20:38
Dama, gwoli ścisłości są nawet dwie 🙂
Jeśli interesują kogoś szaleństwa w zatoce puckiej to mogę zaprosić do mnie 🙂
Ile kosztował wyjazd na plażę?
Chodzi mi o ten dworek 🙂

dzięki za namiary 🙂


W mojej stajni kosztuje 150 zl a ceny u nas są dosyć zniżone. Ale jeszcze spróbuje się dokładnie dowiedzieć. 😉
150 zł?  😲
W stajni, gdzie poprzednio trzymałam konia w miejscowości Kopań, wyjazd w teren na plażę kosztował 50 zł.
Można przedzwonić i się podpytać.
http://www.kopan.pl/stadnina-koni.html
Dama, gwoli ścisłości są nawet dwie 🙂

na bogato widzę 🙂
Słyszałyście/słyszeliście o stajni w dębkach?
Poszukując miejsca na wakacje natknęłam się na Rancho Zenobia.
http://www.rancho-zenobia.pl/okolica
Ktoś był z Was w tym miejscu? 3 km do morza, wiec może też organizują tereny na plaży.
Nie wiem czy to jeszcze funkcjonuje, bo na sprzedaż wystawione. Trzeba by sie skontaktować.
piotrowska   Między grzywą a ogonem
30 maja 2013 17:43
Gorąco polecam stajnię " Pestka " w Mrzeżynie - zapewniają niezapomniane wrażenia 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się