Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
18 grudnia 2012 19:31
halo, mój mistrzu!


Jednak porażka. To jednak nie wina programu, a jakiegoś dziwnego sposobu tworzenia napisów.

{2867}{2988}Napastnik stanÄ…Ĺ‚ nad niÄ… rozkrokiem.
{2989}{3019}Wayne nie zabił tej kobiety.
{3020}{3071}Zrobił to ktoś mniejszy.
{3072}{3109}Dźgał kobietę wiele razy,
{3109}{3139}aż nóż był cały we krwi.
{3140}{3193}Jej ręka omsknęła się
{3194}{3262}i poleciała wzdłuż ostrza.|Głęboko się skaleczyła.
{3263}{3341}Kłamałaś.
{3342}{3379}To moja historia
{3380}{3449}i zamierzam się jej trzymać.
{3450}{3494}Dostałeś raport dotyczący krwi



losieq, po 2-3 dniach odbierasz.
JARA i nawet jakby mialy to byc 4 zdjecia, to nie mozna od reki?
JARA, pogrzeb w ustawieniach VLC - pozmieniaj sposób kodowania pliku tekstowego. Możliwe, że twórca napisów użył dziwnego sposobu.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
18 grudnia 2012 19:44
losieq, było coś o wywoływaniu zdjęć w godzinę, ale one są o wiele droższe 10x15 za 1zł.
Pialotta tak szczerze mówiąc to nikt nic nie wie, albo każdy mówi coś innego. No generalnie jest wersja ze od 19.01.13r. mają wejść nowe przepisy, ale wiele WORDów jest nieprzygotowanych na to czyli jak to wyjdze to pewnie dopiero będzie wiadomo w momencie planowanego wejścia przepisów  😤
Czy istnieje sposób, na dostanie się do ikeowskich kas szybciej, aniżeli wyniesie czas obejścia CAŁEGO ogromniastego sklepu?
Jak mnie to łażenie zawsze wkurza!  👿


PS też słyszałam, że przepisy mają się zmienić już 19 stycznia
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
18 grudnia 2012 19:52
buyaka, nie ma u was dróg na skróty? 😉
no jakoś nie zauważyłam właśnie.
Zastanawiam się, czy jak wtargnę drzwiami z wyjścia i pójdę 'pod prąd' przez kasy, to czy mnie wyrzucą perfidnie  😂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
18 grudnia 2012 20:08
Zrobiłam bigos z kapusty kiszonej, ale wyszedł potwornie słony- nie soliłam go, samą kapustę wypłukałam dwa razy przed gotowaniem. Da się coś z tym zrobić? Jakoś go "odsłonić"?
woreczek ryżu gotowany w bigosie powinien wciągnąć nadmiar soli. babcia kiedyś mi jeszcze mówiła o ziemniaku, ale imho ryż jest bardziej praktyczny 😉
tylko radzę ryż wcześniej porządnie przepłukać, żeby bigos się nie zmętnił od niego 🙂
Jaka jest teraz pogoda na Półwyspie Helskim?
Biało? Mokro? Lodowato?
Czy ktoś może pamięta, albo wie, gdzie znaleźć na youtubie filmik z jednej z pierwszych edycji YCD (polskich) - modern jazz do piosenki Apologize?
Zrobiłam bigos z kapusty kiszonej, ale wyszedł potwornie słony- nie soliłam go, samą kapustę wypłukałam dwa razy przed gotowaniem. Da się coś z tym zrobić? Jakoś go "odsłonić"?

Ale z samej kapusty kiszonej? Jak tak, to nie dziwne.
Ja bym dodała co najmniej 1 kg białej kapusty i powinno być po sprawie.
losieq możesz pójść i wywołać sama od razu, 99gr za zdjęcie z tego co pamiętam. Ale nie polecam, jakościowo sporo różnią się od tych wywoływanych w laboratorium
JARA, ae dzieki :kwiatek:

W sieci pare lat temu była taka super reklama samochodu (niestety nie wiem jakiego). Generalnie chodziło o to, że wszystkie dźwięki wydawane przez samochód były robione głosem przez grupkę ludzi.

Pamięta może ktoś ??
agaEl -
Majorka bardzo dziękuje 🙂
JARA z tymi napisami od dłuższego czasu mam problem we wszystkich odtwarzaczach na Ubuntu, na początku są normalne, po jednym odtworzeniu wszystkie polskie znaki idą w...(cytat z Kilera) 😉 Więc to nie musi być wina napisów, jeszcze nie ogarnęłam jak to naprawić...  👀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 grudnia 2012 08:07
Idril, jak ogarniesz daj znać, przestała w ogóle oglądać seriale przez to. Stoje na początku lub w środku sezonów.
Jak doczyścić zamszowe buty?
Mam Timberland'y i raz musiałam je założyć do stajni. To był błąd, nie da się skórką od chleba, szczoteczkami różnymi i gumką do mazania też nie.
Są jakieś specjalne preparaty w sklepach.

Help! Wypełniam formularz do nowej pracy i jest pytanie o to, czy mam ustalone prawo do emerytury i renty. Chodzi o to, czy ze względu na np. sieroctwo/niepełnosprawność coś pobieram?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 grudnia 2012 11:20
Chyba niepełnosprawność i wiek 😉
co do tych napisów do filmów, ja też namiętnie oglądam seriale na kompie, zawsze oglądałam na SubEdit + napisy ściągane z napiprojektu, a teraz jako że mam win7 x64 i nie działa mi tu SubEdit, to oglądam na PotPlayer + napisy z napiprojektu i nigdy jeszcze nie miałam problemów z tym że wyskakują krzaki zamiast polskich liter
opolanka   psychologiem przez przeszkody
19 grudnia 2012 11:55
szepcik, chodzi o to, czy masz przez ZUS ustalone prawo do emerytury (czyli jesteś już w określonym wieku) lub do renty (np. z tytułu częściowej niezdolności do pracy, niepełnosprawności, nie wiem czy dotyczy to też renty rodzinnej).

Jeśli miałabyś ustalone prawo, to byś wiedziała, że masz 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 grudnia 2012 12:11
casines, Subedit był moim podstawowym i jedynym playerem. Podobnie jak NapiProjekt i właśnie oba te programy zawiodły.
No to obstawiam że napisy i odtwarzacz są okej. jedyne co mi przychodzi do głowy to kodeki (źle dobrane, źle zainstalowane itd), jeśl chodzi o odtwarzacz to kodowanie znaków (jak masz ustawione na  UTF8 to spróbuj zmienić na CP1250), no i system po polsku pewnie masz.
jak nie podziała to spróbuj jeszcze napisać w notatniku to -
REGEDIT4

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Nls\CodePage]
"1250"="c_1250.nls"
"1251"="c_1250.nls"
"1252"="c_1250.nls"
"1253"="c_1250.nls"
"1254"="c_1250.nls"
"1255"="c_1250.nls"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\FontMapper]
"ARIAL"=dword😲00000cc

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\FontSubstitutes]
"Arial,0"="Arial,204"
"Comic Sans MS,0"="Comic Sans MS,204"
"Courier,0"="Courier New,204"
"Courier,204"="Courier New,204"
"MS Sans Serif,0"="MS Sans Serif,204"
"Tahoma,0"="Tahoma,204"
"Times New Roman,0"="Times New Roman,204"
"Verdana,0"="Verdana,204"


nazwa obotętna ale rozszerzenie musi być .reg
potem kliknij na plik, system zapyta czy dodac do rejestru, kliknij że tak, potem reset kompa i powinno działać...
jak to nie podziała to się poddaję  😵
a allplayer? jakiś nowszy sam wyszukuje napisy nawet
wiesz co, nie wydaje mi sie zeby to byla wina odtwarzacza albo napisow, tylko wlasnie cos jest poprzestawiane w ustawieniach odtwarzacza, kodowanie lub cos w tym guście.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się