Derki

ash   Sukces jest koloru blond....
18 grudnia 2012 08:23
Nie wiem czy się chwalić czy nie, żeby nie zapeszyć TFU TFU!
Środek przeciw obgryzaniu derek DZIAŁA!!!!!  😅 😅 😅 💃 💃
uwielbiam takie aukcje  🙄

http://allegro.pl/eskadron-derka-polarowa-155-l-zimowa-stajenna-i2863685181.html

nie wiadomo czy to L-145 czy XL-155


Dziwne bo ja zarówno w treści linku, tytule aukcji jak i jej treści widzę, że to 155 😉
Dramce pewnie chodzi o to, że opis się wyklucza: L to 145, XL - 155.
jak się podoba taki pomysł Eskadrona: właściwie dwie derki w jednej:
Derka zimowa Eskadron Clima Balance składająca się z całkowicie odpinanego bawełnianego
ocieplacza 150g z odpinanym kołnierzem i części zewnętrznej, również 150g, z paskami
nagrzbietowymi Clima Balance do odprowadzania wilgoci.


BaŚ, mi się podoba. Ile kosztuje?
w opisie jest : rozmiar derki: L ( 155cm )

I albo ci przyjdzie L - 145 albo XL - 155  🤣
BaŚ bardzo fajne rozwiązanie, takie 2 in 1. Też jestem ciekawa ceny. 👀

edit: już doczytałam w ogłoszeniach 🙂
Jak ciepło ubralibyście nieogolonego, ale przyzwyczajonego poprzednio do golenia i derkowania konia, w temperaturze ok. 5 stopni w dzień i 0 w nocy? Zastanawiam się, czy 100g derka padokowa (bez szyi) wystarczy w dzień (i to samo + polar na noc), czy zamowić coś cieplejszego? Do tej pory stał w 180g derce, z której zrobil dzisiaj jesień średniowiecza - pytanie, czy potraktował tak tą derkę, bo było mu za ciepło, czy to po prostu nastoletni bunt 😉
Pytanie co znaczy "nieogolony, ale przyzwyczajony do derkowania i golenia" 😉 I czy podajesz temp. na dworze czy wewnatrz stajni. Bo jesli w dzien na dworze jest 5 stopni, to raczej ciezko, zeby w nocy (zakladam, ze w nocy stoi w stajni) bylo 0. Chyba, ze w otwartej angielskiej.
Ważniejsze jest ofutrzenie niż to czy koń przyzwyczajony do golenia. Mój golony od 3 latka co roku w październiku pokrywa się mamucim futrem i jakbym go wtedy wpakowała w jakąkolwiek derkę to by się ugotował  😉
Angeel, był golony przez ostatnie 4 lata. Temperaturę podaję na zewnątrz, ale jedna ściana w stajni jest częściowo otwarta, więc temperatura w środku jest mniej więcej taka sama, jak na dworze.

Tulipan, no w sumie mój zarósł tak, jakby nigdy nie był ogolony. Z drugiej strony, jak był cieplej ubrany nie był wcale zgrzany ani spocony, a trochę się boję przestawiać go teraz na lżejszą derkę. No i fizjoterapeutka kazała go raczej porządnie ubierać, bo ma kissing spines więc powinno mu być ciepło w plecki 😉

Chyba na razie ta 100g derka będzie ok, ale jakby się zrobiło mroźno to może warto na wszelki wypadek zamówić 200g na noc? Bo stara zimowa ma 300g, więc na pewno będzie za ciepła, nie mam za bardzo nic pomiędzy.
bostonka skoro tak to 200 g powinno wystarczyć. Mój ogolony po całości teraz stoi w 180, więc twój w czymś grubszym mógłby się zgrzać  😉
Dzięki, zamawiam więc tą 200g na wypadek ataku zimy  :kwiatek:
Jak ciepło ubralibyście nieogolonego, ale przyzwyczajonego poprzednio do golenia i derkowania konia


a co to ma za znaczenie??
No wlasnie jak dla mnie zadne ;p Golony wczesniej czy nie, i tak zarasta na zime.

Moj ogolony juz 2 razy tej zimy, a znowu mocno odrosl  😵
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
18 grudnia 2012 22:35
Angel witaj w klubie- my już drugi raz ciachnięci, stoimy w 300g i czekamy na 500g  😵
Dramka, Angeel, podobno wiele koni golonych co roku nie zarastają tak bujnie, jak by zarosły naturalnie. Zwłaszcza, jeśli zaczynają być derkowane wczesną jesienią. Słyszałam nawet, że jak koń jest ogolony, to potem trzeba go już zawsze derkować, ale to już chyba bzdura jest  😁

Mój przed okresem golenia zawsze stał bez derki, nawet na mrozie, ale on jest troche pogrubiany i ma futro jak kucyk szetlandzki. Ale zaczęłam go derkować z przyzwyczajenia jesienią, więc teraz na zimę nie mogę przestać.
U mnie sie jakos nie sprawdza - kon golony 3 rok a zarasta zawsze 😀 Wiec srednio chce mi sie w cos takiego wierzyc 😉
moja klacz zarasta bardzo mało mimo, że spędza większą część dnia na dworze niezależnie od pogody 🙄
w duże mrozy albo jak pada i wieje muszę ją ubierać (a wolałabym tego nie robić) bo się trzęsie...
da się jakoś stymulować wzrost sierści? 😉
Mój też w sumie w tym roku zarósł jak zawsze, ale jakoś nie mogę się przekonąc do zrezygnowania z derkowania 😉

Dziewczyny, potrzebuję pomocy. Może będziecie miały pomysł co zrobić.  :kwiatek:
Klacz u nas w stajni mocno obtarła się od derki na kłębie. Derka oczywiście poszła w cholerę, ale rana na kłębie jest i każda inna derka, nawet z super miękkim podszyciem podrażnia skórę i rana robi się z dnia na dzień co raz większa. Klacz musi być niestety derkowana do końca zimy i za bardzo nie ma teraz opcji, żeby ją rozebrać. Macie może jakiś pomysł co zrobić, żeby rana zaczęła się goić? Jak zabezpieczyć ten kłąb, żeby żadna inna derka nie pogłębiała tego obtarcia?  :kwiatek:
a koszulka pod derkę?
Właścicielka powiedziała, że kupi, ale nie wiem czy sama koszulka coś pomoże. Te koszulki są z cieniutkiego materiału, a ta rana naprawdę konkretna. Nie wiem czy i tak derka nie będzie jej obcierać w tym miejscu nawet przez tą koszulkę.
PumCass   zachowaj zimną krew!
18 grudnia 2012 23:25
Ivett robi bardzo fajne koszuli i nie są wcale takie cienkie  😉 (od zewnątrz polarowa, a od środka śliska)
Smaruj czyms tlustym, mascia z wit A lub tranowa, i derke z podwyzszionym stanem, zeby nic nie opieralo sie na grzbiecie, zakladaj tylko na noc, a w dzien w polarowkach(badz jednej) zawsz jest lzejsza i tak nie uwali , nawet odpietej, i przymykaj drzwi od stajni, zaloz nawet 3 polarowki na grzbiet zepnij pasem, a rana niech ebdzie odkryta i oddycha, pod siodlem sobie nie uraza?
Dzięki wielkie  :kwiatek:
Pod siodłem chyba teraz nie chodzi.
BaŚ, mi się podoba. Ile kosztuje?


Wyciagniete z BaŚ-iowych ogloszen - 499 zl.
bakalia07   Nigdy nie rezygnuj z marzeń!
19 grudnia 2012 17:03
Widział ktoś gdzieś może jakąś fajną wełnianą,grubą derkę bez pasów na przejścia? :kwiatek:
Czy może mi ktoś coś powiedzieć o tej derce http://www.gnl.pl/derka-stajenna-horze-avalanche-jesienzima-2012-p-13442.html ? Chodzi mi o trwałość, jakość i czy się sprawdzają ? będę wdzięczna  :kwiatek:
ashtray, pod derkę na kłąb włóż taką podkładkę jak podkładki stajenne, coś takiego

tylko jeśli już ma tą rankę to smaruj maścią np. Veredusa

u mnie w stajni jest taki delikatus, koszulka nie pomogła, pomogła zmiana derki i ta podkładka
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się