Kącik Ujeżdżenia

Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
17 grudnia 2012 21:51
bardzo fajnie, że poinformowałaś 🙂 A jest gdzieś może filmik z przejazdu-nie mogę znaleźć 👀?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
17 grudnia 2012 22:25
Konkurs się skończył z godzinę temu, więc jeszcze nic nie ma, ale jak znam życie to powinno coś się pokazać 😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
18 grudnia 2012 18:59
Post pod postem, ale nie edytuję bo w zupełnie innej kwestii. Od 1 stycznia wchodzą nowe przepisy o kaskach: [[a]]http://www.fei.org/sites/default/files/Helmet%20rule%20at%20a%20glance%2017%2012%202012.pdf[[a]]

W skrócie - w cylindrze mogą tylko pełnoletni zawodnicy na koniach mających 7 lat i więcej podczas przejazdu i rozprężenia przed startem. Cała reszta - obowiązkowo kaski.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
18 grudnia 2012 20:09
i te przepisy są dla mnie w sam raz 🙂
Bardzo przyjemny kompromis 🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
18 grudnia 2012 20:32
No mi właśnie też się podoba. Mój cylinder uratowany 😉

Jakby ktoś miał ochotę, to można na bieżąco śledzić wyniki z Olympii: http://eventcontent.hippoonline.de/752/752online1ENG.htm?style=hippo
Ufff, to jeszcze półtora roku cylindra nie muszę kupować  😂
mtl   I M Equestrian
18 grudnia 2012 20:49
Jakby ktoś miał ochotę, to można na bieżąco śledzić wyniki z Olympii: http://eventcontent.hippoonline.de/752/752online1ENG.htm?style=hippo


a ja ogladam w TV  😜 😜 😜
cudownie cylindry uratowane 😉 jakoś sobie nie wyobrażam tego sportu bez cylindra😉 a od nowego roku i ja się załapie na nowe przepisy
mi też bardzo pasuje ten przepis, ktoś z głową dobrze to wyważył, choć z moim czterolatkiem jeszcze sobie trochę postartuję w kasku, a tak lubię mój cylinderek 😉
Przejazd Ch. Dujardin & Valegro: (przepraszam za długi link ale nie umiem skracać)

http://www.dailymotion.com/video/xw2tup_charlotte-dujardin-gbr-valegro-dressage-rlm-london-2012-12-18-87-975_sport?search_algo=2#.UNQE6HePODs

Mnie szczerze mówiąc przejazd nie zachwycił, ale jestem tylko klepisiodłem 🙂
Ujeżdżeniowcy z wielkopolski, ktoś z Was wybiera się na styczniowe towarzyskie zawody do Krajkowa?

Dla niezorientowanych: http://www.dressage.pl/propozycje/20130119_krajkowo.pdf
Myślę, że się wybiorę, o ile będzie z kim startować, choćby po 3-4 konie w konkursie...
ja nie z wielkopolski ale wybieram się na debiut z moim młodziaczkiem i mam nadzieję, że nic nie przeszkodzi 😀  już nie mogę się doczekać
Ughrr... Muszę się podzielić bo mie nosi.
🤔
Ależ piękny inochód na wstępie. 🙂
a co ci się Cookie nie podoba? to bardzo znany polski zawodnik, czołówka sprzed 20 lat
Cookie nosi Cie ? a dlaczego ? zawodnik i sędzia zresztą, z dużą wiedzą i doświadczeniem
Nie ujmując nic temu panu i w pełni szanuję jego wiedzę i doświadczenie, bo z pewnością do pięt mu nie dorastam. Ale mógłby mi ktoś wytłumaczyć ( bo może po prostu nie rozumiem koncepcji, serio) czmu służy odchylanie ramion/zostawanie za ruchem- bo dla mnie tym to właśnie jest i sztywne trzymanie ręki dość wysoko jak na mój gust, albo dla odmiany w stępie trzymanie jej blisko ciała i nie w pionie tylko jakoś dziwnie odwróconej (wnętrze dłoni skierowane w stronę brzucha jeźdźca?-nie wiem jak to inaczej opisać)
Nie mam zamiaru na nikogo naskakiwać ale odrobinę dziwi mnie koncepcja i chciałabym ją zrozumieć, bo wedle tego jak ja jestem uczona jest to przede wszystkim to, czego robić się nie powinno.
Mój post zakładał tylko niezorientowanie i bardziej niewiedzę z mojej strony, niż naskakiwanie na kogokolwiek, bo jest to coś czemu jestem jak najbardziej przeciwna. Chcę tylko zrozumieć, sorry jeśli został opacznie zrozumiany. 🙂
Poza tym,że koń jest słaby i faktycznie okropnie inochodzi, ale to jest jakby kwestia drugorzędna,
to pan na filmie ma zdecydowanie za "długą rękę" i za bardzo z tyłu.Rozumiem,że tak się często jeździ na treningach,ale już na filmie sprzedażowym,to powinno się zademonstrować wyższe ustawienie z ręką bardziej w przód.Nie ujmując Panu na filmie,ani nikomu innemu wiedzy, bardzo mi się to akurat na tym filmie nie podoba.Zresztą z doświadczenia wiem,że konie z tendencją do inochodu,a takim koniem jest moja klacz,będą inochodziły trzymane w ten sposób.

Zapomniałam też dodać,że koń jest w ogóle nie przejechany przez plecy,jest wysoki zadem i wybity do góry szyją,reszta zaś idzie swoją drogą.
A możecie zdradzić kto na tym koniu siedzi, skoro to bardzo znany zawodnik?
Był zawodnikiem, a nie jest - Bogusław Misztal. Mnie tam nic nie nosi, ani nie roznosi jak oglądam.

dopisuje: to nie ma tak być i tak wyglądać, ale tak właśnie jest jak się konno jeździ bardzo długo
Mnie nosi, bo nie rozumiem założenia, ale może (a biorąc pod uwagę, jak twierdzicie-bo przyznaje się bez bicia, że nie znam tego Pana- rangę zawodnika, to nawet na pewno) układa się to w logiczną całość i warto się czegoś nowego dowiedzieć.
Generalnie jak na moje dupoklepcze oko, tak jak napisała DressageLife koń ma plecy zapadnięte i zad wysoki, ale mam wrażenie, że jest to spowodowane działaniem ręki jeźdźca i mimo, że nie widać jakiegoś mega usztywnienia w szyi, to wygląd grzbietu mówi sam za siebie. 
edit: tulipanw świetle tego, co dopisałaś mój post nie ma sensu. tylko tyle chciałam wiedzieć, merci.
Cookie że tak powiem - taka kolej rzeczy  😉

Swoją drogą dawno temu za czasów OOM, byłam u Pana Misztala 2 tygodnie. Jako trener w tamtym czasie sprawdził się bardzo dobrze.
ja ktoś to nie wie kto to jest Bogusław Misztal w ogóle zagląda do tego wątku?!?!?!?!?

nie rozumiem, po prostu nie rozumiem, jak można być tak bezkrytycznym wobec własnej osoby. jak tacy pikusie w ogóle śmią krytykować autorytety... coraz częściej na tym forum można przeczytać takie wypowiedzi, a sama doświadczyłam jak bardzo upadło to forum i mądrzy ludzie nie chcą się już na nim wypowiadać
bo cookie powinna napisać:
ależ cudowny inochód w wykonaniu pana Misztala  😍

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
05 stycznia 2013 19:43
ja ktoś to nie wie kto to jest Bogusław Misztal w ogóle zagląda do tego wątku?!?!?!?!?

nie rozumiem, po prostu nie rozumiem, jak można być tak bezkrytycznym wobec własnej osoby. jak tacy pikusie w ogóle śmią krytykować autorytety... coraz częściej na tym forum można przeczytać takie wypowiedzi, a sama doświadczyłam jak bardzo upadło to forum i mądrzy ludzie nie chcą się już na nim wypowiadać


koń jest ewidentnnie źle wyszkolony (inochód, królicze skoki zadem w zmianach w galopie np) i nie wiem dlaczego tego nie można po prostu powiedzieć, bo co bo ktoś znany na nim jedzie? Weź się opanuj trochę. Filmik jest publiczny poza tym.

Ależ piękny inochód na wstępie. 🙂


wzorcowy wręcz
jak tacy pikusie w ogóle śmią krytykować autorytety...

Jeżeli ktoś wystawia film do internetu, to musi sie liczyć z krytyką.
Jest to film sprzedażowy.
Koń pokazany na filmie ma być koniem GP.
Kon nie potrafi iść stępem na kontakcie.
Na pewno nie kupię tego konia.
Na pewno nie kupię tego konia.

a stać Cię?


do reszty: Pan Misztal nie wstawił do kącika ujeżdżenia swojego filmu, ani nawet do ogłoszeń. ktoś to podrzucił i publicznie krytykuje, wyśmiewa. nie chodzi mi o tego konia ani jego wyszkolenia, uważam że należy się szacunek temu Panu, a za co wiedzą prawdziwi jeźdźcy
a stać Cię?



Na tego konia nie. Na dobrego tak🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się