Perfekcyjna Pani domu. No,ostatecznie może być Pan;]

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
17 grudnia 2012 17:40
Nie wiem czy już kiedyś o to pytałam ale zapytam raz jeszcze: Czy macie jakieś SPRAWDZONE sposoby na to jak pokroić cebulę nie mając ochoty wydłubać sobie przy okazji oczu widelcem?   😎


Zatkać nos wacikiem 😉
Nie wiem kto to kiedyś pisał, ale na cebulę dobre są też zapałki. Dwie wtyknięte w kącikach ust. Działa, a ja jestem z tych ryczków cebulowych, co to łzawią obrzydliwie siedząc nawet w innym pomieszczeniu niż ta krojona cebula :/
Bischa, och, Bischa  😕 Niestety, musze kupy są paskudne do usuwania z matowej, chłonnej, trochę kredowej farby, obawiam się, że od czystej wody miałabyś to samo. Może delikatne płótno ścierne (+ blisko rura odkurzacza) załatwiłoby problem? Bo jeśli nie, to tylko pomalowanie od nowa chyba  🙁
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
17 grudnia 2012 21:44
Ja bym za cztery koła nie pokazała publicznie takiego syfu jaki jest u niektórych. No i jeszcze trzeba go potem samemu posprzątać  🤔wirek:

A odnośnie cebuli to na mnie zapałki nie działają 🙁 Dodam, że konieczny est bardzo ostry nóż, żeby ją łatwo ciąć, a nie miażdżyć.
BASZNIA   mleczna i deserowa
17 grudnia 2012 21:52
Ja za cztery kola chetnie posprzatam wlasna chate.Robie to non stop za darmo, mila odmiana...
Hej perfekcyjne!!
Macie pomysły na dekoracje świąteczne? Wykonujecie coś same?
Jak już macie efekty to chwalcie się fotkami  :kwiatek:
opolanka   psychologiem przez przeszkody
18 grudnia 2012 09:01
Cierp1enie, koleżanka bardzo fajną choinkę zrobiła (niestety zdjęcia nie mam). Zrolowała brystol w stożek i od dołu oplotła go łańcuchem w jednym kolorze (np. białym). Bardzo ładnie to wygląda 🙂
Ja mam taką ale z szyszkami, też brystol zrolowany w stożek i na to naklejone szyszki 🙂

tu foto

opolanka   psychologiem przez przeszkody
18 grudnia 2012 13:17
Cierp1enie, śliczna 🙂
musze przyznać, że wygląda okazalej, niż ta wspominana przeze mnie.
Dziękuję  :kwiatek:
trochę z nią pracy mieliśmy, bo najpierw trzeba było pozbierać szyszki, potem pomalować na złoto i na koniec kupić brystol, zrobić stożek i naklejać.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
18 grudnia 2012 13:29
No naprawdę efekt jest bardzo ładny, ja bym ją jeszcze może brokatem oprószyła 🙂
Cierpienie - Świetna ! Nie ma jak to ozdoby własnej roboty.

Fajne są rzeczy z makaronu, rok temu dostaliśmy taką choinkę ręcznie robioną.

Może kogoś zainspiruje :

http://babyonline.pl/swieta_boze_narodzenie_galeria.html?galg_id=2708

http://kuchennefascynacje.blox.pl/2012/12/Choinka-z-makaronu.html
opolanka   psychologiem przez przeszkody
18 grudnia 2012 13:34
wow super te makaronowe choinki!
Jaaaa ta zielona makaronowa boska  😍
Na następny rok taką sobie zrobię🙂
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
18 grudnia 2012 14:09
Nie wiem czy już kiedyś o to pytałam ale zapytam raz jeszcze: Czy macie jakieś SPRAWDZONE sposoby na to jak pokroić cebulę nie mając ochoty wydłubać sobie przy okazji oczu widelcem?   😎


Ja zawsze otwieram okno i kroję na parapecie (wewnętrznym oczywiście) -w 100% sprawdzone

Czy są jakieś domowe sposoby na pozbycie się rybików? Szoruję, odkurzam, pucuje a te cholery i tak wiecznie wyłażą.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
18 grudnia 2012 15:33
TRATATA, wietrzyć i w ogóle dobrą wentylację sobie sprawić. One lubią wilgoć i ciepło, a w łazience jej najwięcej. Po każdej kąpieli wietrzyć łazienkę albo kupić płytkę i po kłopocie 😉
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
18 grudnia 2012 17:32
Niestety nie mam okna, trzeba chemią zwalczyć.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
18 grudnia 2012 18:48
Do wietrzenia okna nie trzeba, ja też nie mam. Otwierać drzwi na oścież, aby wyparowało wszystko po kąpieli. Kratkę wentylacyjną masz albo kaloryfer?
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
18 grudnia 2012 20:06
BASZNIA, jakby płacili za samo sprzątanie to też bym chętnie przyjęła  😁 ale pokazywać się z syfem tak publicznie, w TV? Mimo wszystko nie dla mnie 🙂
BASZNIA   mleczna i deserowa
18 grudnia 2012 22:10
Horciakowa, eee tam 😉. Poznalabys na ulicy kogokolwiek z tych ludzi 😉. Przefarbowac sie mozna, kobiety dzieci morduja, zmieniaja fryz i ich nikt nie poznaje 😉.
A ile fajnych rzeczy moznaby miec za te 4 tysie 😉.
Czym mogę wywabić zapach kocich sików z dywanu oprócz opcji "oddać do pralni"???? dodam,że dywan czyszczony już parą, odkurzony X razy i wyszorowany gąbką z detergentem a nadal jest woń 🙄
BASZNIA   mleczna i deserowa
19 grudnia 2012 18:50
szprejem urine off, rozne sa. dziala, wprawdzie na dywanie nie probowalam, ale ogolnie dziala super 🙂
ooo, dzięki  :kwiatek:
BASZNIA   mleczna i deserowa
19 grudnia 2012 20:13
Ze względu na brak odpowiedzi w wątku "pralka i inne agd.." spróbuję spytać tu:

Czym się różni funkcja gotowania od funkcji podgrzewania w mikrofalówce?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
19 grudnia 2012 23:09
Iloscia watt?  🤔wirek:  👀
Jak dla mnie te funkcje w mikrofali to jest pic na wode fotomontaz. I tak to urzadzenie nadaje sie tylko do podgrzania wody/mleka/zupy. Jak zagotujesz cos to robi sie z tego dziwna papka badz guma. Mam milon funkcji do gotowania ryzu, ziemniakow (yy?), ryby, czegostam a uzywam tylko +30 sec :-)
Czym najlepiej usuwać pozostałości fug na kaflach  - kafle to gres ze strukturą, więc nie jest to łatwe. Zmywam, zmywam a ciągle na nich ślad zostaje po fugowaniu...
Jesli majstry Ci nie wyczyscily przy robocie ,to szoruj.....
,(chyba jest srodek do usuwania fug ale reki nie dam uciac,trzeba zapytac w budowlanym)
kot, moje "majstry" to narobiły mi tyle cudów, że te fugi to tylko wisienka na torcie... No to jutro szoruję dalej.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się