Olsztyńscy voltowicze

Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
17 grudnia 2012 09:42
podaj  wiecej informacji , to dam info na fejsa , może jeszcze ktos się zapisze 🙂
Więcej informacji podam wieczorem, bo czekam na odpowiedź od organizatora. Poprosiłam go o podanie wstępnego terminu, w jakim mogło by się odbyć to szkolenie, żeby było wiadomo do czego się odnosić.
A ja jestem w Alpach, pojechałąm do Francji do pracy, póki co neta brak więc z odskoku jestem w kafejce, od jutra zaczynam robote i jestem przeszczęśliwa, bo mój widok z okna wygląda tak:

Colcik zasypany po dzisiejszej nocy


Fryta - oo kurcze, super 😀 przy koniach masz robote? 🙂 A co z Twoim koniskiem?
nie hehe przy koniach nie, tutaj w górach raczej koni nie ma przynajmniej jeszcze nie widziałam. w ogóle zwierząt nie widziałam żadnych. Konisko niestety zostało i strasznie tęsknie  😕
mam pytanko nie-końskie😉 gdzie są jakies indyjskie sklepy w olsztynie?
Na starówce był jeden obok piwiarni Warki ale nie wiem czy jeszcze jest
W Manhattanie jest 🙂
koło inki jest 🙂
koło Inki tzn?
w manhattanie bylam, ale jakim cudem moglam nie zawuażyć sklepu indyjskiego? na piętrze gdzies jest?
w manhattanie bylam, ale jakim cudem moglam nie zawuażyć sklepu indyjskiego? na piętrze gdzies jest?


W Olsztynie są niestety tylko dwa indyjskie sklepy- koło Inki w centrum i na Jarotach w centrum handlowym, chyba H&B, w każdym razie nieopodal Lidla i po tej samej co on stronie. W Manhattanie indyjski został niestety zlikwidowany i teraz nie ma już po nim śladu, a mieścił się na piętrze. Jako fanka sklepów indyjskich, bardzo ubolewam na tym, że zlikwidowano filię w Manhattanie, podobny asortyment jest na Jarotach- nieco większy lokal, ale ode mnie, jako że rzadko bywam w tamtych okolicach i z tej strony miasta, kawał drogi.
ten w centrum jest kilka krokow od wysokiej bramy, naprzeciwko Jakuba a jeszcze dokładniej to tuż przy rownoleglym do wysokiej bramy przejsciu dla pieszych 🙂
A to przepraszam za wprowadzenie w błąd 😡 nie wiedziałam, że już nie ma tego sklepu.
dziękuję Wam wszystkim za informacje!
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
24 grudnia 2012 17:10
Kochane Olsztyniaki, z okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego 2013 Roku, życzę Wam wszystkim zdrowia i szczęścia oraz spełnienia najskrytszym marzeń. Szczęśliwym posiadaczom rumaków życzę zdrówka dla kopytnych, zero kolek i kulawizn a tym co się jeszcze nie dorobili własnych koni życzę im aby to się zmieniło!
Ach! Dziękować, dziękować i przyłączam się do życzeń 🙂, dorzucając tylko posiadaczom koni "ZERO UCIECZEK KOPYTNYCH", co nie kosteczka  🤣
W zasadzie już po świętach 🙂 Ale życzenia szczere...
Uwaga
Chcemy zorganizowac kursy z dotacji unijnych:
-instruktor sportu
-instruktor rekreacji
-zarzadzanie gospodarstwami agroturystycznymi
-prawo jazdy na przyczepe
dla osob zatrudnionych, majacych dzialalnosc lub filie w
warminsko-mazurskim,
zeby zorganizowac kursy, musimy najpierw wiedziec ile osob byloby
zainteresowanych. Jeśli jest ktoś chętny prosze pisać na PW
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
28 grudnia 2012 14:15
aniagiedrys jak cos  bedziesz wiedziała o kursach to dawaj  znac 😉
a ja znalazłam w Olsztynie Kurs Instruktora Rekreacji Ruchowej o specjalności
jazda konna.20.02.2013 o godz. 16.00
wiecej info na : http://www.uwm.edu.pl/konie/v2/?page=274
Witam, mam do Was pytanie..? Czy koń, który ma 14 lat, może dalej pracować pod siodłem..? Jeśli ktoś ma odpowiedż, to zapraszam na pv, chętnie wysłucham dobrych porad..🙂 Pozdrawiam.. Szczęsliwego Nowego Roku..🙂
Ircia   Olsztyn Różnowo
31 grudnia 2012 19:32
Oczywiście że może jeśli jest zdrowy i nic mu nie dolega, koń 14 letni nie jest stary  😉
Ja równiez Życze Wszystkim Olsztyńskim woltowiczą Szczęśliwego Nowego Roku  🙂
konikowa_18
skąd w ogóle przypuszczenie, że koń 14 letni nie może chodzić pod siodłem? Chyba, że jak to niestety w polskich warunkach często bywa był zbyt intensywnie "eksploatowany" i nabawił się kontuzji  🙁
Znałam takiego jednego ( olimpijczyka 🙂 ) , który w wieku (uwaga) 32 lat jeszcze chodził pod dziećmi 🙂 🙂 🙂 Do końca życia zdrowy i wesoły. Koń, który w sporcie wiele wywalczył, a na "stare lata" jeszcze dzieci uczył.
Osobiście widziałam 21-letniego konia w rekreacji więc  😉
Dzięki za odpowiedzi..🙂 Poprostu wole wiedzieć..🙂 Akurat ten koń chodził w policji..
Konikowa wszystko zalezy od stanu konia, sa i 5 latki, ktore maja taka "kariere" za soba ze nei nadaja sie pod siodlo a sa i 20 latki chodzace konkursy. ogolnie jak ogladasz konie na eurosporcie to takie 10-12 latki nazywane sa zawsze "mlodymi" a konie w wieku 14-16 lat to wlasnie w kwiecie wieku. no ale mowie wszystko zalezy od eksploatacji zwierzaka. kon dobrze uzytkowany i zdrowy to kon w kwiecie wieku  😉
No wiem..🙂 Poprostu wole się popytać 😉 A i mam jeszcze jedno pytanie.? Czy wiecie ile kosztuje wyrobienie paszportu dla konia, i czy trzeba długo czekać na paszport..?  🙂 Mam nadzieje, że ktoś mi powie..
cos ponad 100zł,  wszystko jest napisane na stronie war-maz zwiazku hodowcow koni. jak ja zglaszalam zrebaka to przyjechali na opis szybko ale na wydanie czekalam z 2-3 msce. jezeli to starszy kon to mysle ze jak dobrze zagadasz to dostaniesz szybciej 😉
***allexandra*** - Dzięki za odpowiedż, no klacz ma 4 lata, to tylko opis konia jest potrzebny..?  🙂
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
02 stycznia 2013 15:18
Konikowa wydaje mi się, że potrzebne jest świadectwo pokrycia klaczy(matki) bo chyba na słowo honoru nie wpiszą Ci rodziców, chyba że chcesz żeby pochodzenie było wpisane jako NN. Najlepiej zadzwoń do naszego związku (89) 535 85 81, bardzo sympatyczne panie tam pracują, i myślę, że udzielą Ci pełnej informacji  😉
Może być NN, bo znam tylko matke klaczy, ojca niestety nie..;/ A mniej więcej ile się czeka..? 😉
Konikowa_18, czytaj uważnie ze zrozumieniem, bo odpowiedź była już trzy posty wyżej.
jak ja zglaszalam zrebaka to przyjechali na opis szybko ale na wydanie czekalam z 2-3 msce. jezeli to starszy kon to mysle ze jak dobrze zagadasz to dostaniesz szybciej 😉

Jeżeli chcesz, żeby udzielono Ci dokładnych informacji to radzę zajrzeć tu, korzystanie z wyszukiwarki nie boli: http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,3528.0.html A tam z pewnością bez zadawania pytań znajdziesz odpowiedzi na interesujące Cię pytania dotyczące paszportów.

Jak również ciekawy wątek dotyczący starszych koni, oraz tego, czy 14 letni koń to już emeryt wyłączony z użytku, czy jeszcze nie: http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,210.0.html
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się