Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

ja stwierdzam ze jestem nie normalna,pojechalam
po dwa torty bo dzis Męża i mojej siostry ur 😎odziny
hah 15przystanków autobusem,teraz wracam z
dużą torbą i tortami,jeszcze ten mój ogromny brzuch 🤣
ludzie sie dosć dziwnie patrzą


haha przypomniało mi się jak w niedzielę pojechałam do Lidla po jakieś ciastka, bo mieliśmy zaproszonych gości na wieczór 🙂
Do kasy szłam z 5 opakowaniami w rozpiętej kurtce. Powiem wam, że sporo ludzi na mnie patrzyło  😁
Chyba myśleli, że jestem aż tak spragniona słodyczy, że kupiłam sobie 5 wielkich paczek  😁
To tak jak ja w tamtym tygodniu z wielkimi reklamówkami pomarańczy i mandarynek lazłam  😁 Tylko, że tak...ja jestem żadna tych owoców  😤 Znikają w błyskawicznym tempie, nie ważna jaka ilość... Tylko później się nawet kulać nie mogę  😂

Cierpiątko jaką Ty tą pościel kupiłaś dla Michałka? odszukałam Twój post, ale aukcja na allegro już znikła 🙁
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
20 grudnia 2012 17:53
Jen ja łaziłam w podobnej sytuacji do lekarza, bo, choć dziecko radośnie zbujowate i bez gorączki, chyrlał jak stary gruźlik. Katarem się tak nie przejmowałam, gdyby to była tylko sprawa kataru, to bym pewnie nie poszła. Katar się odkurza odkurzaczem, psika disnemarem/sinomarinem i jest git.
Laguna, bo chusty to magia;]
dzis odkryłam, że nie mam jednej z nich;/ i okazalo sie że 2 tyg temu zostawilam na zajęciach tańca w chuscie;/

generalnie nie mam dzis nastroju, wysięk w uchu nadal jest, laryngolog twierdzi, ze zapalenie refluksowe było, przepisała debridat, dalej mamy brac antybiotyk, zakaz wychodzenia a jak zniknie katar i kaszel możemy się zacząć werandować po 5-10 min
fajna zima w domu nas czeka....
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 grudnia 2012 19:37
zostawilam na zajęciach tańca w chuscie;/

😁 Sznurka Ty tańczysz z samą chustą czy w tej chuście masz dziecko? Głupie pytanie, wiem  😁
Jara sznurka śmiga na taneczne zajęcia z Lewciem. Nawet fotki nam tutaj wstawiała, nie mogę ich teraz odnaleźć...
Zdjęcia są na jej blogu, a adres bloga w jej danych, jak ktoś ma ochotę zobaczyć.

A Gabryś się rusza jak go wołam   💃
a moje dziecko skonczylo dzis 2 lata, gdzie, ja sie pytam gdzie one mi przelecialy...
Lalena, wszystkiego, co najlepsze dla dwulatka! Czas leci, a widać to właśnie po dzieciach 😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
20 grudnia 2012 21:07
JARA, stanowczo za często tu zagladasz 🙂 uważaj :p
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 grudnia 2012 21:19
Kurcze, znow dalam sie przylapac!
Pomijajac kupy, rozmiekczone biszkopty i cofki mozna sie tu u was czasem ciekawych rzeczy dowiedziec np o wieku korygowanym albo densingu z husta mimo, ze dzieci sie nie lubi  😁
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
20 grudnia 2012 21:46
O właśnie Jara, dzięki, że mi przypomniałaś te rozmiękczone biszkopty  😎 : kenna, nie kupuj biszkoptów z petitków- skończyły mi się te Auchanowskie (przyznam się, że miałam w tym skromny udział  😡 ) i kupiłam petitki, ale one nie dość, że się łatwo łamią, to jeszcze zbijają się w kulkę i przyklejają do podniebienia- mojemu musiałam takie kulki zdrapywać  😁
Lalena, sto lat jubilatowi  😅
Lalena - wszystkiego naj naj naj!  :kwiatek: :kwiatek:
no leci strasznie, aż nie wiadomo kiedy kolejny rok nadchodzi.

dla Krakusek - http://polskalokalna.pl/wiadomosci/malopolskie/krakow/news/krakow-becikowe-uzaleznione-od-dochodow,1874472,3320
BASZNIA   mleczna i deserowa
20 grudnia 2012 22:00
sznurka, ufasz na 100 procent swojemu lekarzowi? Pytam, bo moja lekarka kaze wychodzic, nawet przy antybiotykach/zapaleniach itp. Jedynym wyjatkiem jest temperatura i byla ospa-duze oslabienie organizmu.
Wychodzic kaze nawet kilka razy dziennie, ale na 15 minut.
Dzialam wedlug jej wskazan i moje dzieci bywaja u lekarza raz na rok, poltora, jak ostatnio skonstatowalam 🙂. Oczywiscie jak byly w wieku Lwiatka to czesciej sie to zdarzalo.
KOlezanki pediatra zabrania wychodzenia. Mlody jest w wieku Marty. Legendarne jest juz jego 16 antybiotykow w ciagu dwoch lat...
Wszystkiego najlepszego dla Wiktorka  :kwiatek:
AleksandraAlicja, my jeszcze bezglutenowi, więc biszkopty poczekają, chyba że gdzieś bezglutenowe dorwę (ale i tak ich nie będzie chciał tknąć, więc whatever...) 😉

My właśnie od kilku dni siedzimy w domu, bo ja jestem przeziębiona i w ogóle nie mam ochoty na wyjścia w taką pluchę, za to dużo wietrzę, przemrażam 😉 pokój, a małego po prostu cieplej wtedy ubieram.

Mam za to pytanie na cito! Suchy kaszel dzisiaj osiągnął fazę tragiczną, bolą mnie już wszystkie mięśnie i nie wiem, jak przetrwam noc bez budzenia małego (regularnie budzę go już tym kaszlem przy jedzeniu i "dzięki" temu nie przespał w ciągu dnia nic). Czy mogę wziąć Flegaminę karmiąc piersią? Co jeszcze mogę wziąć z tych leków, które akurat mam w apteczce? Mogę Strepsils na gardło? Wygooglać można różne różności, a ja wolę spytać Was o zdanie... Jutro pójdę z małym do pediatry, żeby go osłuchała i zapytam o te leki, ale już na noc mogłabym sobie coś wziąć.
Ja brałam Strepsils i to intensive ( innego nie miałam w domu ), ale jak już brałam to na noc a gdy w dzień to tak aby było z 5-6 h przerwy między karmieniami. Syrop piłam tylko prawoślazowy bo taki mi w aptece dali.
Dzięki kasiulkaa25, to chyba Strepsils też przed samym pójściem spać wezmę. Łyknęłam tą Flegaminę. Wiem, że rozrzedzających wydzielinę nie powinno się na noc, ale chyba lepiej mi będzie, jak będę kaszleć więcej, a skuteczniej, niż tak się męczyć.. (?) Ja karmię mlekiem odciąganym i mam duży zapas, także mogę wylać to, które odciągnę z rana, ale trochę mi szkoda, bo rano zawsze jest najwięcej i podobno najbardziej treściwe to nocne...
Ja wcale nie miałam zapasów mleka... ale wychodziłam z założenia, że jak wezmę jedną tabletkę czy łyżeczkę syropu wypije to nie będzie na tyle duże stężenie w moim organizmie aby podziałało jakoś negatywnie na dziecko ( szczególnie po przerwie kilkugodzinnej ). Ale to moja teoria  😡  piwo też wypijałam wieczorem ( takie mało alkoholowe typu lech shandy i rano karmiłam normalnie ). Mały żyje  😁

Później kupiłam sobie tantum verde w sprayu i psikałam ( niby działa miejscowo i nie wchłania się - w aptece tak twierdziła ) i psikałam już nie patrząc na karmienia.
Tantum w sprayu to nawet moja Emilka dostała na anginę.
akzzi tylko pamietaj, ze podczas karmienia nie mozesz jesc owocow cytrusowych, wiec moze zacznij odwyk. Ja juz jestem w trakcie.  😉  inaczej bedzie pieklo w pieluszce.
my_karen   Connemara SeaHorse
21 grudnia 2012 07:33
Lalena, wszystkiego najlepszego dla mojego ulubionego re-voltowego urwisa! :kwiatek:
Lalena sto lat dla synka!!!!
Lalena wszystkiego najlepszego dla synka, pokaz go bo ja go pamietam jako 8-12 miesiecznego bambra :-)

Kenna a nie lepiej cos lagodzacego jednak zamiast wykrztusnego? Bo sie zakaszlesz na smierc 😉

A do nas doszedl metkowiec od Sznurki, oficjalnie jest na gwiazdke ale Nelcia go juz wczoraj u babci zmietolila porzadnie 😀
Dzieki Sznurka jest super :-)
opolanka   psychologiem przez przeszkody
21 grudnia 2012 09:18
kenna, może to śmieszne, ale mi na kaszel pomógł syrop z cebuli starej receptury.
a jak tam Isabelle  🤔
my_karen   Connemara SeaHorse
21 grudnia 2012 09:24
Ja zawsze zaczynam leczenie Darka i męża od syropu z cebuli. Zawsze pomaga. (natomiast ja wole zakaszleć sie na śmierć a się tego nie napiję 😁 choć chłopaki piją chętnie i wg męża tylko cukier czuć 😉
Ja też chora i mam w związku z tym pytanie - może któraś z Was coś wie?
Niestety do pediatry która jest jednocześnie moim lekarzem rodzinnym nie moge się dodzwonić od wczoraj 🙁

Mały ma przepisany Bactrim, bierze od czwartku tydzień temu, pobierze jeszcze 2 dni.
Mnie gardło boli jak cholera. Mój mąż dostał Bactrim gdy miał identyczne objawy jak ja.
I takie pytanie - chyba mogę sobie też brać Bactrim? Niby przenika do mleka, ale skoro mały go bierze, to pewnie nic mu się nie stanie?
A jesli chodzi o karmienie, to właściwie go nie ma bo mały nie chce, czasem w nocy napije się tylko gdy się przebudzi ( czy to jeszcze można nazwać karmieniem? )

W skrócie chodzi mi o to - jesli mały to bierze to ja chyba "karmiąc" też mogę?
skończyłam 30 tydzień dziś, zaczynam 31 i wiecie co - bać się zaczynam!!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się