Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

uwaga żalę się....jak na złość wśród znajomych ciąża za ciążą...nawet wśród znajomych co to zarzekali się że dzieci to ostatnie czego im trzeba...ze teraz kariera.... a innym pod górkę  😕
jejku ale Wy piszecie ostatnio  😀

a mnie od trzech dni strasznie boli ząb,codziennie po 1-2 tabletki paracetamolu...
boli ale boje się iść do dentysty 😵

dziś nie brałam tabletki,ale ledwo już daje rade.wziąć??

jutro rano chyba pojadę do tego dentysty...
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
21 grudnia 2012 20:32
kkk, bo to tak jest, jak Ci na czymś zależy, ale nie martw się, na pewno i Tobie to będzie dane  :kwiatek:
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
21 grudnia 2012 20:32
Karina brać i lecieć jutro do dentysty. Nie popełniaj moich błędów... :/

Aszhar a czemu nie można wcześniej? Ja według instrukcji w moim włączam go, czekam na literkę L z kółkiem i dopiero wsadzam pod pachę/w pupę.
kkk, ja tez trzymam kciuki... u mnie tez dlugo trwalo zanim doczekalam sie tego oto Pana 🙂

dziekuje Dziewczyny za zyczenia, ale zaczynam sie czuc juz jak stara matka, chyba czas zabierac sie za kolejne 🙂

gwash, na zyczenie 🙂
Lalena, Viktor tak maszeruje, taki już duży i dzielny, że chyba faktycznie nic innego Ci nie pozostaje 😁
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
21 grudnia 2012 20:45
kkk, moja babcia, a wiec kobieta 2 pokolenia wstecz, kiedy to wiadomo kiedy sie srednio za maz wychodzilo i dzieci mialo, miala problemy. Najpierw poronienie, a potem dlugo, dlugi nic. Po 30 dopiero pierwsze dziecko... a rok i 2 tygodnie pozniej jeszcze bliznieta 😉
A smieje sie, ze sa takie, co aie z gaciami chlopa przespia i juz sa w ciazy 😉

CzarownicaSa jakich błędów? ja się w ciąży tyle zębów do roboty nabawiłam... 😎
CzarownicaSa bo podobno wynik jest niewiarygodny ale ja tu mówię tylko o sposobie dopupnym ( ostatnio miałam przyjemność porozmawiania z pielęgniarkami na ten temat w szpitalu )

Ja nie wierzę w bajery typu podczerwień, i mierzenia temperatury w 1 sek.
Karina7, na przełomie 8/9 mca ciąży robiłam koronę 😉 na kontroli okazało się, że może mi ząb pęknąć, wolałam zrobić go i mieć spokój, niż stresować się i zastanawiać, czy dotrwam do porodu.
kkk, znam ten ból, większość moich znajomych chodziła w ciąży, kiedy ja biegałam kilka razy w miesiącu do kliniki, ale obecnie mam dwoje radosnych dzieciaków, dzięki moim ginekologom i inseminacjom 😉 Głowa do góry!
kkk, moja babcia, a wiec kobieta 2 pokolenia wstecz, kiedy to wiadomo kiedy sie srednio za maz wychodzilo i dzieci mialo, miala problemy. Najpierw poronienie, a potem dlugo, dlugi nic. Po 30 dopiero pierwsze dziecko... a rok i 2 tygodnie pozniej jeszcze bliznieta 😉
A smieje sie, ze sa takie, co aie z gaciami chlopa przespia i juz sa w ciazy 😉



moja siostra jest z takich"wiatropylnych" 🙂 za każdym razem za pierwszym razem się im udawało..
nam też się uda! zrobię badania, będziemy działać i będzie fasola!!

edit: fajnie się Was czyta! dzięki za wsparcie i dobre słowo  :kwiatek:
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
21 grudnia 2012 21:11
Karina mi zęby leciały od dawna, a w ciąży to już w ogóle... ale nie poszłam, bo strach :/ A teraz zaczęły boleć, ale też strach no i karmienie piersią, co dyskwalifikuje wszelkie silniejsze przeciwbóle... i lipa. Idź teraz, będziesz miała z głowy.

Aszhar
a o tym nie wiedziałam. Mam taki zwykły, elektroniczny termometr z gumową końcówką, zawsze mierzę w pupie i pod pachą, temperatura jak w instrukcji różni się o 0,5-0,6 stopnia. A używam jak pisałam. Czyli mówisz, że takie włączanie już w pupie jest bardziej wiarygodne?
wrzucam jak się mi synek rozgadał;] i zapluł po uszy!
Dziękuję wszystkim dziecko mi się udało pod każdym względem 🙂 to fakt  😍
sznurka a gdzie kupiłaś te do cheeky wipes, bo ja kupując nie zanotowałam czegoś takiego, a mam myjki tej firmy.
Do flipa mam muśliny w większości, kieszonek nie używam. A ty zamiast otulaczy to masz coś innego? Czy po prostu innego rodzaju niż flip? Ja flipy uwielbiam za ich dostosowanie się do rozmiarów tylka mojego dziecka 🙂.
gwash ona jest w 23 lipca także jakoś 2 tygodnie starsza jeśli dobrze liczę.
Mam jeszcze pytanie do mam jak długo macie podawać wit. D ?
Udorka to Ty karmisz BLW? Dajesz według jakiegoś wzoru? Czy tak co Ci przyjdzie do ręki 🙂
RaDag kurcze też bym chciała motać moją w chustę ale ona się drze i bardzo nie lubi (może kiedyś przejdzie)
Anka a czemu nie można cytrusów! Ja jem może nie dużo ale za to wypijam tony herbaty z cytryna.
A czekolady dlaczego nie można? Ja musiałam tyko nabiał ograniczyć (co u mnie oznacza brak mleka i cierpię z tego powodu) bo mała miała suche i lekko zaczerwienione poliki.
Jeny ja też wam zazdroszczę z tym okresem 🙁 ja dostałam 4 miesiące po 🙁.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
21 grudnia 2012 21:31
Gacek teoretycznie cytrusy jako owoce nie z naszego klimatu są uczulające, tak samo jak kakao. Ale myślę, że bardziej w tych owocach chodzi o chemię, jaką są pryskane niż o sam owoc. A niestety prawda jest taka, że choćbyśmy my nie wiem jak chronił nasze dzieci i karmiły tylko zdrową żywnością, to i tak po pewnym okresie życia zaczną jeść tak samo chemicznie jak my. A herbatę z cytryną też piję na potęgę, nawet ostatnio mandarynkami i pomarańczami się raczę 😉

Sznurka Raja robi tak samo 😀 A jak Lew się słodko pluje 🙂
dziewczyny napiszcie jeszcze na jak długo i do jakich temperatur wychodzicie z dziećmi? Bo ja mam istną walkę w domu z moim P. że tylko do -10 i to na chwilę a ja wywalam codziennie jak tylko mogę bo im większy mróz tym mi dziecko dłużej i lepiej śpi, a przeziębiona jeszcze nie była.
sznurkamoja opanowała to dopiero niedawno 🙂 i bardzo się tym chwali no i oczywiście jest cała opluta 🙂
gacek 🙂, zawsze jak jest o tym mowa przypomina mi się muffinkowy Filip na tarasie -> [url=http://voltopiry.pl/forum/index.php/topic,74.msg794860/topicseen.html#msg794860]link[/url].
Tam temperatura -6, ale czas dużo dłuższy.
Wózek ma swój mikroklimat i dobrze ubrane dziecko nie marznie. Kiedy powietrze wyjątkowo mroźne można zasłonić budkę i jazda.
[quote author=gacek 🙂 link=topic=74.msg1622965#msg1622965 date=1356125203]
Jeny ja też wam zazdroszczę z tym okresem 🙁 ja dostałam 4 miesiące po 🙁 [/quote]

Czego zazdrościsz, bo nie rozumiem...?
Należy chcieć dostać okres jak najszybciej, czy wręcz przeciwnie? Zupełnie nie kumam o co może chodzić  😡
Wręcz przeciwnie  😉 bo czym dłużej okresu nie ma tym lepiej  🙂 ( pod warunkiem, że zatrzymany jest karmieniem a nie rodzeństwem dla dzidziusia  😁 )
Nie nadążam za Wami.
Kenna, mi w szpitalu zwracano uwagę szczególnie na wyparzanie butelek, higienę, prasowanie ubrań i duuuuużą ilość przytulania dla wcześniaczka.
Tak się cieszyłam, że nie muszę Adasiowi wmuszać jedzenia i przynajmniej z tym problemu nie ma. A tu z dnia na dzień jest coraz gorzej. Muszę odwracać jego uwagę, bo macha głową i zaciska usta podczas karmienia. Nieważne czy kaszka czy obiadek. O ile jeszcze wsadzić mu do buzi łyżeczkę z jedzeniem nie jest tak trudno, to najgorsze zaczyna się w przypadku przełykania. On normalnie to jedzenie gromadzi w ustach i nie połyka. Czasem wypluje, a połknięcie zajmuje mu nieraz kilka minut. Z dziećmi zawsze musi być jakiś kłopot?
Sznurka, jaki Lew 😀 Świetnie rozmawia, to musiałbyć poważny temat.
Dołączam do grupy zazdraszczającej braku okresu 🙂 Fajnie było bez tyle czasu. Ja dostałam pierwszy jak mały miał 3 m-ce.
Powiedzcie mi proszę, taki 8 miesięczny bobas ile powinien jeść stałych posiłków i ile mleka? Jeśli dostaje 3 normalne dania i resztę dopija mlekiem to jest za dużo?
Nie chcę zapeszać, ale chyba mi mdłości się zmniejszyły? Od trzech tyg od rana do wieczora gul w gardle, a teraz jakoś jakby nie.  😅

kkk czasem jest tak, że trzeba się wyluzować i jakoś się zaskoczy. Moja koleżanka rok się starała. Aż w końcu odpuścili i pojechali na wakacje. Wrócili z kuleczką w brzuchu (oczywiście nie wiedząc o tym jeszcze). To samo u mnie w pracy, starali się 2 lata, łącznie z laparoskopią (chyba tak się to nazywa). Rok po zabiegu wyjechali i udało się. Ale byli kompletnie wyluzowani, imprezowali na maxa 🙂 Także może to też psychika? W każdym razie życzę ci wszystkiego dobrego, a przede wszystkim takich mdłości jak moje  😀 jak najszybciej  😀

Edit: muszę jakoś zmienić suwaczek bo wg USG wczoraj zaczęłam dopiero 8 tydzień.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
22 grudnia 2012 10:10
Dziecię mi mlaszcze od rana. I wydaje dźwięki przypominające zgrzytanie ząbkami, których jeszcze nie ma 🤔
Wiecie jaki jest najlepszy sposob na starszaka zeby poszedl sie pobawic sam na gore do swego pokoju? Wyslac go tam w celu ubrania sie, godzina murowana zajmowania sie zabawa zamiast ubierania, albo i dwie :/ Bo normalnie to on "nie lubi sie sam bawic" 😉

Sznurka super Lewcio, jaka przemowa :-) Moja jeszcze tez piszczy na wysokich tonach az bebenki bola

Ja wychodze normalnie na spacery, wczoraj bylo -8. To raczej mi dupa zmarzla, Nelcia byla cieplutka oprocz noska i polikow 😉 . Przeciez mrozne powietrze jest bardzo zdrowe, wazne zeby nie zmarzlo dziecie tylko. I nie robilam jakiegos przyzwyczajania po antybiotyku do wychodzenia z powrotem, no moze nie wychodzilam od razu na 2h 😉
Moja dzisiaj wędzi schaby 🙂 Ponoć nawet do domu nie chce iść (ja oczywiście siedzę w pracy).
I oczywiście prezenty na ostatni moment.
kkk czasem jest tak, że trzeba się wyluzować i jakoś się zaskoczy. Moja koleżanka rok się starała. Aż w końcu odpuścili i pojechali na wakacje. Wrócili z kuleczką w brzuchu (oczywiście nie wiedząc o tym jeszcze). To samo u mnie w pracy, starali się 2 lata, łącznie z laparoskopią (chyba tak się to nazywa). Rok po zabiegu wyjechali i udało się. Ale byli kompletnie wyluzowani, imprezowali na maxa 🙂 Także może to też psychika?
Moim znajomi starali się 14 lat. Odpuścili i postanowili adoptować- skończyli kurs, pozałatwiali i jak przyszło do samego dziecka, to się okazało, że jest w ciąży. Teraz mają dwójkę 😀
A inni dwa lata po tym jak wzięli w rodzinę zastępczą dwójkę doczekali się swojej Amelki.
Wręcz przeciwnie  😉 bo czym dłużej okresu nie ma tym lepiej  🙂 ( pod warunkiem, że zatrzymany jest karmieniem a nie rodzeństwem dla dzidziusia  😁

Ale dlaczego lepiej?
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
22 grudnia 2012 11:47
Julie a lubisz mieć okres? 😁
Strzelam, że to kwestia wygody 😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
22 grudnia 2012 11:49
Dokładnie 😉
Mi ostatnio brzuch trochę zaczął wystawać i przez jakiś czas panikowałam, że znów jestem w ciąży 😵 Ale wspólnie z Łazarzem uznaliśmy, że to od ćwiczeń, bo zabezpieczenie non stop było.
CzarownicaSa, Lubię. Zawsze mi się kojarzył z wielką radością - że nie jestem w ciąży  😁
Zupełnie nie wpadłam na to, że można nie lubić mieć okresu. Może u mnie też jest inaczej niż u większości, bo ja mam okres 1,5 dnia, nic mnie nie boli i krwawię tyle co kot napłakał. Pudełko tamponów wystarcza mi na kilka miesięcy.
Pewnie dlatego nie mam powodów do nielubienia, po prostu w niczym mi to nie przeszkadza.
Po ciąży myślę o spirali, ponoć wtedy się wydłuża... Ale ile mi się może wydłużyć? Z 1,5 dnia do 3?

(Ile po cc mogłaś i chciałaś już współżyć z mężczyzną swym?)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się