Ogłowia

Dramka, które oglowie?
Kasix1997   My little Princess
26 grudnia 2012 18:23
Uzywał ktoś? - Hansbo Vanouk ? Warto? Nie warto?
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
26 grudnia 2012 19:29
Kasix1997 pisze to już któryś raz z kolei... Ogłowia tej firmy są b. dobrej jakości jak za taką cenę. Wypadają dosyć duże.
Moim zdaniem się opłaca. Macałam kilka modeli, sama mam jedno ogłowie dokładnie to: http://www.horsehouse.pl/pl/Katalog/Kon/Oglowia/Nachr-Angielski/Oglowie-HrM-Hansbo.html . Miękkie podszycia i skóra, porządnie wykonane.
Sonkowa, chyba nie. Zwróć uwagę na nachrapnik: na drugim obrazku, na tym skórzanym kółku (kurde, aż wstyd się przyznać, ale nie wiem jak to się nazywa  :icon_redface🙂 znajduje się obszycie w kształcie jakby kwiatka, którego nie ma na pierwszym. Stąd wnioskuję, że to nie jest to samo ogłowie 😉
Adrenaline to skórzane kółko to rozeta 😉
Kasix1997   My little Princess
26 grudnia 2012 21:25
Kameleonik dzięki bardzo myślałam że może skóra w różnych modelach czymś się różni jeszcze raz dziękuję za odpowiedź  :kwiatek:
Myślicie że na tego pana pasowałaby brązowa athena (mam czarne siodło) ?
Nie mam już cierpliwości czekać na czarne ogłowie  👿.
Dramka, które oglowie?


brązowe schoeckemohle
Myślicie że na tego pana pasowałaby brązowa athena (mam czarne siodło) ?
Nie mam już cierpliwości czekać na czarne ogłowie  👿.


ale ten brąz jest mega ciemny. xxagaxx wstawiała zdjęcia, prawie jak czarne 😉
Ładne te ogłowie, ale według mnie czarne siodło najlepiej prezentuje się z czarnym ogłowiem i na odwrót 🙂
pucus27, jestem nie w temacie - co to za ogłowie i gdzie można je dostać? Piękne jest 😍
Czy to prawda że brązowe ogłowia Horze, z natury trochę "mleczne" bardzo ciemnieją????
Jak rozmiarowo wypadają ogłowia Passiera? :kwiatek:
trelemorele no właśnie mam taką nadzieję że będzie bardzo ciemne 🙂
olga96 też mi nie pasuje to, ale ogłowie będzie do codziennego ciurania, chociaż i tak chciałabym żeby było ładnie do kompletu.
dzionka to ogłowie z hypostore.nl model athena, było dużo o nim w tym wątku 😉
pucus27 oo matko  😍 😍 😍 😍 jakie piękne to ogłowie !!!!! 💘 💘
passier normalnie wypada  😉 😉
Jak rozmiarowo wypadają ogłowia Passiera? :kwiatek:


standardowo  😉

Mój mąż ostatnio stwierdził że brązowego siodła musi być popręg brązowy ale ogłowie i napierśnik może być czarny  😵 faceci  😂
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
29 grudnia 2012 10:24
pucus27 szał  😍
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
29 grudnia 2012 11:34
Dla Zajka Athena czy Adlington? BR ma chyba fajniejsza skore, wizualnie oba dla mnie piekne, ale siodło będę miała z ciemnego brązu i ten adlington będzie chyba mocno odstawał! 🙁
Zairka moim zdaniem ładniejsze jest to ogłowie Athena  😜 Zajkowi będzie w nim baaaardzo elegancko.

Ja sobie chciałabym sprawić jakieś ładne ogłowie, ale nie mam pomyłu za bardzo. Chciałabym takie z lakierowanym nachrapnikiem, ale czy one się nadają do codziennej jazdy? Nic się nie dzieję z nachrapnikem?
U mnie w stajni koleżanka ma z lakierowanym, dała za nie chyba 400zł ma je od lipca i na razie nic z nim się nie dzieje 🙂
Zairka, ogłowie musi być pod kolor siodła, w tym właśnie cały pic z brązowym sprzętem, żeby naprawdę super wyglądało powinno być wszystko w takim samym odcieniu brazu - ogłowie i siodło, i puśliska, i popręg... Ciężko strasznie wszystko z jednej bajki podobierać.
Zairka co to to ostanie ogłowie??
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
30 grudnia 2012 21:55
To na moim siwym? To jakis hanower z hooksa z naczolkiem od artemisa :kwiatek:
No własnie chciałabym taki kolor hanovera stąd me zainteresowanie!
Brązowy sprzęt to szał 😜 tylko że wg mnie trochę strach brać np brązowe siodło. Ja nie odważyłam się, kupiłam czarne. Ale do tego czarnego ubieram brązowy komplet czaprak, ochraniacze i kalosze (+ nauszniki jak jest sezon) i mam brązowe (w kolorze mlecznej czekolady? nie ciemny brąz, tylko po prostu brąz hooksowy) ogłowie z hooksa i wg mnie wygląda znośnie. Tylko ten brąz ogłowia i reszty sprzętu musi raczej być do siebie dopasowany. Kiepsko wyglądało to ogłowie z kompletem teak eskadrona 🤔 ale z marone/ chocko bardzo ładnie.
Ja mam ciemny brąz i siodło i ogłowie i wszystko razem wygląda obłędnie. Jeśli chodzi o siodła to te ciemniejsze brązy nie zużywają i wycierają się tak jak te jasne koniakowe. Mam porównanie koniakowego prestige (bodajże 3letniego) z moim 2 letnim ciemnym brązem. Najgorsze to wytarcia od puślisk :-/ ale tego się nie uniknie. Co najwyżej będą mniej widoczne.
Jeszcze co do ogłowia Adlington to po pierwsze primo jest to moje ogłowie marzeń 😍 które bardzo bardzo chcę, ale niestety nie mogę znaleźć żadnego racjonalnego argumentu aby je zakupić 😤 mam 3 ogłowia (2 wędzidła i hack - i nie mam już czego do adlingtona doczepić 🤔 chyba że siebie 😉); a po drugie, to nie sądzicie, że ten brąz z czasem ciemnieje? Ja po każdej jeździe czyszczę sprzęt - i ogłowie i siodło - więc taka skórka jasnobrązowa powinna szybko pociemnieć? Może wypowie się ktoś, kto ma jakieś brązowe ogłowie BR.

P.S. Mój brązowy hooks nie pociemniał za wiele, ale ta skóra w nim w ogóle jest jakaś taka niedorobiona do końca 🤔 całkiem inna niż w moim czarnym BR hereford
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się