żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

Potrzebuję pomocy: jaki to rodzaj podkładki: DL czy VS? Jak to sprawdzić? Jest gdzieś opisana?
wygląda na vs. Każda podkładka jest opisana na tych małych "metkach". Tam jest napisane czy vs czy dl.
Dzięki  :kwiatek:
Lepszy żel pod siodło jest z busse czy z horze?
Potrzebuję pomocy: jaki to rodzaj podkładki: DL czy VS? Jak to sprawdzić? Jest gdzieś opisana?

Ta podkładka jest bardzo stara. Ma pewnie z 10 lat. Jeszcze obszyta taśmą ze starym logo i nie ma na niej metki z datą i profilem podkładki.
Dziękuję Dorcysia :-)
Sonkowa ja używam żelu z horze z wyciętym przodem,mam do już troche i nie narzekam.Znam parę osób które też go używaja i nie mają zastrzeżn.🙂
Myślicie, że miało by sens kupienie zwykłego mattesa/innej zwykłej i własnoręczne dorobienie kieszonek na wkładki celem przerobienia go na correction system? Będzie to to działać, chociaż tymczasowo do czasu zmiany siodła na nowe?
emptyline   Big Milk Straciatella
03 stycznia 2013 20:19
Czy do 180zł da radę kupić jakąś podkładkę pod siodło z naturalnego futra? Par Force? Wyczytałam, że po praniu robi się naleśnik, ale na Mettesa nas nie stać i raczej nie będzie stać jeszcze długo. Ew. Villa Horse lub York? (http://animalia.pl/produkt,24338,579,york-podkladka-z-futrem-owczym.html) jeszcze te dychę przeżyję.
to kup używanego mattesa  🙄
emptyline   Big Milk Straciatella
03 stycznia 2013 20:22
Szukam, ale do takiej ceny jaka mnie nie interesuje niestety nie ma. W okolicach 200zł Są S-ki, M-ki, a ja potrzebuję L-kę.
Ja miałam tą Par Force. Prałam kilka razy i jej stan się nie zmienił. Po roku używania była w stanie bardzo dobrym.
Tylko musisz uważać, bo jest naaaaaprawdę gruba.
Chciała bym Was prosić o opinię i pomoc w wyborze. Planuję zakup żelu pod siodło dla mojego folbluta. Siodło Wintec - i zabijcie mnie bo więcej nie powiem, kupiłam je z odzysku. Myślę, że rozmiar standardowy, czyli koło 17.
Koń z delikatnymi plecami, siodło - bez gąbkowej podkładki w nieznacznym stopniu przylega do kłębu.

Mam na oku kilka:
Lamicell Podkładka żelowa pod siodło Memory Pad
ŻEL POD SIODŁO, wycięty na kłąb
Podkładka pod siodło Back Pad MARK TODD

Jeszcze pytanie, które mnie nurtuje. Czy żen numer 2 - wycięty na kłębie rzeczywiście układa się i podnosi siodło lepiej, niż cały żel?
kosteczka, podkladka lamicella jest bardzo gruba. musisz to wziac pod uwage. ale jest dobrej jakosci i rozsadnie kosztuje.
zel yorka mialam w rekach- jest ok, nie odbiega jakoscia od innych zeli typu alfa.
podkladka todd wyglada na podobna do lamicella, ale to tylko moje przypuszczenie, nie mialam jej w rekach.
kosteczka, a ja bym (prawdopodobnie) poleciła ci twardą, biała podkładkę Wintec podnoszącą przód (zapewne).
Tak się zastanawiam nad tym Memory Padem Lamicella. Biorąc pod uwagę nazwę-memory, czy on jakoś inaczej, fajniej dopasowuje się do grzbietu?
Zrobiła mi się u kobyły lekka asymetria, szukam czegoś korekcyjnego na zasadzie correction system mattesa, ale może ten żel się sprawdzi na zasadzie: mniej nabudowana strona-więcej miejsca-więcej żelu, bardziej nabudowana-mniej miejsca-mniej żelu ze względu na ucisk?
Czy to to tak nie może działać i chcę upiększyć świat?  😉
olek, ta podkladka to nie zel, tylko taka pianka. memory- dlatego ze wraca do swojego ksztaltu. chyba nie o to ci chodzi. ona sie nie leje, jest jednolita, mozna ja wcisnac palcem.
katija, dzięki za bardzo obrazową odpowiedź  :kwiatek:
Czyli mój plan legł w gruzach..
A miał ktoś ten żel?
http://allegro.pl/podkladka-pod-siodlo-aktywny-zel-pad-niemiecki-i2878610117.html
Zastanawiam się czy będzie dużo gorszy jakościowo od acavallo bo jednak różnica w cenie znaczna
olek mam identyczny problem, nie mogę nigdzie dostać używanego mattesa correction.... też zastanawiałam się nad przeróbką..... York też ma korekcyjną podkładkę, tylko nie znam nikogo kto by ją używał i trochę boję się w ciemno kupić, zwłaszcza, że sporo droższa niż używany mattes 🙄
katija, a czy masz może obraz jak ta wycięta podkładka leży na koniu? Czy rzeczywiście dzięki temu wycięciu układa się jakoś lepiej, niż żele bez wycięcia?

halo, podnieść przód muszę koniecznie. Przydała by się też dobra asekuracja tyłu, bo już raz leczyłam mojego folbluta z obitych pleców w okolicach tylnego łęku.
Już zerkam na żele winteca.

Podłączam się również do pytania daisy866, bo też zwróciłam uwagę na ten żel. Jak on wygląda jakościowo? I czym różni się taki żel "z dziurkami", czy "wywietrznikami", od całego? Jaka jest żywotność takiego?
Znalazłam również identyczny, z ręcznie doszytym owczym futerkiem na tyle.

Jeszcze dość istotne dla mnie pytanie (może i laickie, ale na tych rzeczach kompletnie się nie znam). W jaki sposób przechowywać takie żele? Czy spokojnie może sobie leżeć w zimnej siodlarni nawet przy -30? Zbyt sucho też tam nie mam, bo na zimę cały sprzęt musiałam ewakuować do domu, bo zaczynał pleśnią zachodzić.
marlena82, witaj w klubie  😵
PS. leci PW
Mam laickie pytanie, nie zjedzcie mnie 🙂 Czym dokładnie różnią się podkładki Mattesa DR od VS? Chodzi mi o to, czy podkładka o profilu wszechstronnym będzie pełnić swoją funkcję też pod ujeżdżeniówką? Czy może narobi więcej szkody niż pożytku? A może to tylko różnica kosmetyczno estetyczna?
Podkładki VS od Dr różnią się tylko wyprofilowaniem przedniego obszycia.

Dzięki Dorcysia 😀
Ja używam podkładki VS pod siodłem dr stwierdziłam ze biorąc vs bez problemu mogę używać pod każdym siodłem gdyby była taka potrzeba natomiast dr juz nie 🙂 i powiem szczerze że nie widać ze to VS jak dobrze dopnę wszystkie rzepy 🙂
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
08 stycznia 2013 16:30
olek, marlena82 Miałam podobny problem, z tym że chodziło o podniesienie tyłu. Kupiłam podkładkę Winteca, ale była za gruba, więc odrysowałam na karimacie te doklejone części podkładki (takie owalne, jak te do correction system) i położyłam na mattesie. O dziwo nawet nie potrzebują kieszonek🙂
sasqach, dzięki, ostatecznie rozwiałaś moje wątpliwości 🙂
Zu, brzmi nawet nieźle. Może warto spróbować..  😉
czy ktoś z Was orientuje się może jaki rozmiar Mattesa pasuje pod siodło Passier Grand Gilbert 17 cali? bo mam Mattesa Lke skokowa i wydaje mi sie cos za duza ale nie wiem jak to powinno wygladac dokladnie dopasowane jak trzeba czy pod takie siodlo powinien byc misiek M czy to wina modeli ze nie ujezdzeniowa? prosze o podpowiedz dzieki 🙂 :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się