literatura końska

slw95   żyj i pozwól trwać
27 listopada 2012 14:27
xxxjagnaxxx, dziękuję!  :kwiatek:
Witam,
Czy posiada ktoś książkę "Kopyta doskonałe" Jakuba Gołąba? I może chciałby odsprzedać/wypożyczyć?  🙇


edit: poprawiłam nazwisko i bardzo przepraszam za pomyłkę ! 😡

LatentPony   Pretty Little Pony :)
27 listopada 2012 15:30
Jakuba Gołębia, nie Gołabka :-)
W wydawnictwie galaktyka od 30 listopada do 2 grudnia 2012 roku książki będą objęte rabatem 50%.
http://www.galaktyka.com.pl/list,12.html
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
02 grudnia 2012 09:25
tereska, miło że napisałaś o promocji 🙂
wczoraj zamówiłam 4 książki, które chciałam sobie zamówić ale zawsze kasy mi było szkoda, a tak będę mieć 4 książki z przesyłką za 80zł  😅
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
02 grudnia 2012 09:41
Ja też skorzystałam z promocji  😅

tereska  :kwiatek:
Tak naprawdę to ja tylko powtórzyłam info za Czardasz z wątku promocyjnego...  😉
orientuje się ktoś może, i jest w stanie mi pomóc  :kwiatek:
szukam książek/artykułów/publikacji na temat odruchu stadnego. głównie chodzi o ziewanie u koni, szukam materiałów do doktoratu z logopedii (nie mojego, obiecałam, że pomogę). będę wdzięczna za wszelkie info  :kwiatek:
I znowu powtarzam, tym razem za Magdzior:

na stronie Galaktyki dalej jest promocja na wybrane książki, można mieć rabat do 50% z tym, że teraz zależy to od tego ile osób kliknie "Obniż cenę" - od pierwszego kliknięcia jest 24 godziny, później cena wraca do normalnej ceny.
Witam,
Czy posiada ktoś książkę "Kopyta doskonałe" Jakuba Gołąba? I może chciałby odsprzedać/wypożyczyć?  🙇


Nieaktualne. Już mam 🙂
Witajcie 🙂 Potrzebuję rady, ostatnio kupiłam sobie ''Sekrety Końskiego Umysłu'' (którą zresztą polecam) i tak...zaczynam skakać wgl. to przygotowuje się do zdania Brazowej Odznaki..  i chciałabym jakąś książkę, w której byłyby jakieś wskazówki etc dot. skoków i ujeżdżania. Co myślicie o takim pakiecie Pruchniewicza?
http://akademiajezdziecka.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=19&category_id=3&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=38

😀
Lujka, kup sobie "niebieską PZJ" - "Podstawowe wyszkolenie konia i jeźdźca".
Tę warto mieć, resztę - można sobie przeczytać.
Witam 🙂
Którą z poniżej wymienionych książek polecacie,w sensie która dokładnie opisuje krok po kroku jak nauczyć się jeździć konno,jak wygląda poprawny dosiad itd. ?
-Jazda konna dla początkujących(Kurt Hoffman),Nauka jazdy konnej(Anja Schriever),Nauka jazdy konnej bez stresu(Sybille Luise Binder),Nauka jazdy konnej(Wilhelm Museler),Nauka jazdy konnej w weekend(Mary Gordon) czy Świadoma jazda konna(Mary Wanless) ?
Ja przychylam się do klasyka 😉 czyli Museler
Ja zdecydowanie odradzam Nauka jazdy konnej w weekend(Mary Gordon). Szkoda kasy jeżeli chcesz się czegoś konkretnego dowiedzieć.
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
17 grudnia 2012 11:13
Ma ktoś może na sprzedanie/pożyczenie lub w PDF'ie książkę "Jazda konna bez stresu"?
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
17 grudnia 2012 12:16
Ma ktoś może na sprzedanie/pożyczenie lub w PDF'ie książkę "Jazda konna bez stresu"?


Także poszukuję.  :kwiatek:
Jeśli ktoś miałby w PDF'ie, to chętnie przyjmę.  👀


Ktoś mógłby mi polecić książkę, w której zawarte są ćwiczenia dla jeźdźca? Rozciągnięcie, ćwiczenie siły mięśni itp. Czy jest w ogóle coś takiego?  👀
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
17 grudnia 2012 15:39
Ktoś mógłby mi polecić książkę, w której zawarte są ćwiczenia dla jeźdźca? Rozciągnięcie, ćwiczenie siły mięśni itp. Czy jest w ogóle coś takiego?  oczy2

ja polecam:
- równowaga w ruchu- dużo fajnych ćwiczeń na poprawę dosiadu, rozciąganie, równowagę itp
- ćwiczenia  w siodle- kupiłam niedawno, dopiero pobieżnie przeglądłam, wydaje się być ciekawa
Wie ktoś gdzie można pobrać za darmo książki podane przez Solina w pdf?
slw95   żyj i pozwól trwać
23 grudnia 2012 18:46
Znacie książkę Stefana M. Radtke "Ujeżdżenie"? Co możecie powiedzieć na jej temat? Warto przeczytać czy sobie odpuścić? 🙂
Do mnie dotarl prezent od chlopaka, az sie nie moge doczekac kiedy usiade i zaczne czytac  😅 tylko najpierw musze skonczyc inna ksiazke...

Czy ktoras jest jakas szczegolnie dobra, od ktorej warto zaczac?
1. Trening mentalny dla jeźdźców
2. Psychologia treningu koni
3. Konia kształtuje jeździec
slw95jest b.dobra, ale raczej nie dla początkującego jeźdźca.
slw95   żyj i pozwól trwać
23 grudnia 2012 19:41
basia16816, dziękuję 🙂
tereska, miło że napisałaś o promocji 🙂
wczoraj zamówiłam 4 książki, które chciałam sobie zamówić ale zawsze kasy mi było szkoda, a tak będę mieć 4 książki z przesyłką za 80zł  😅


ja też się skusiła i kupiłam 3 jeździeckie  😜, a mąż 1 ale nie jeździecką  🙂 rewelacyjna promocja  😅
ma ktoś może "101 ćwiczeń ujeżdżeniowych dla konia i jeźdźca" lub "101 ćwiczeń na ujeżdżalni" w pdf?

edit: i czy zna ktoś książkę w której opisane jest jak pracować z upartym, leniwym koniem ?
Wrzucę tutaj:
wyprzedaż końcówek nakładów
http://www.galaktyka.com.pl/list,49.html
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
30 grudnia 2012 10:15
Nancy ja mam 101 ćwiczeń na ujeżdżalni w pdf  🙂
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
30 grudnia 2012 10:33
ma ktoś może "101 ćwiczeń ujeżdżeniowych dla konia i jeźdźca" lub "101 ćwiczeń na ujeżdżalni" w pdf?

edit: i czy zna ktoś książkę w której opisane jest jak pracować z upartym, leniwym koniem ?

Podbijam 🙂
iwona9208 mogę na maila?
Cześć😉
Jestem około pięcioletnią rekreantką, ale dopiero od niedawna zaczęłam jeździć, że tak powiem "świadomie". Jeżdżę na jednym koniu, ale są sadzane na niego dzieciaki, a biorąc pod uwagę jej delikatność o "pracy" z nią nie mam co marzyć, bo za każdym razem, po takich jazdach dzieciaków po efektach(nikłych, ale jednak😀) z mojej jazdy nici. Jestem po lekturze Nauki jazdy Konnej Muselera, Wszechstronnego szkolenia koni, Harmonii jeźdźca z koniem , Akademii Jeździeckiej i mam też Od połparady do zebrania.
Szukam teraz czegoś nowego, przeglądnęłam wątek i zastanawiam się w jakich kategoriach patrzyć(nie chcę żadnych z seri 101), czy może coś o psychologi koni(psychologia teningu koni?  sekrety konskiego umyslu?) a moze dalej czytac o tajnikach dosiadu( cwiczenia w siodle?) albo rownowaga w ruchu? tylko czy to nie jest podobne do harmonii?
Co mi poradzicie?🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się