Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

AleksandraAlicja, a ja ci zazdroszczę  😡

Julie, a bardzo drażliwe masz piersi?
Julie, mozesz mi troche oddac 😉 
Na razie mam jeden stanik do karmienia 80B i nie sadze, abym potrzebowala duzo wiecej, bo do tej pory duzo mi nie urosly 😉
AleksandraAlicja, No to bardzo mnie pocieszyłaś 🙂

a bardzo drażliwe masz piersi?
Wcale, zupełnie nic a nic.
(Mojemu "mężu" się to bardzo podoba)


<Odcinam sobie po kawałku cycka i oddaję Aneczce>
Mi piersi urosły 2 rozmiary, na początku były bardzo duże ale jak pokarm sie unormował to już nie były balonami.

Czy ktoś może zagęszcza mleko na noc? żeby było bardziej treściwe? to czym to można zrobić ( żeby cukru nie miało )

Jak można zrobić testy na skazę białkową?
Kami   kasztan z gwiazdką
30 grudnia 2012 10:58
Julie ja przed ciążą miałam rozmiar 75F/G, w ciąży trochę urosły pod koniec, a teraz wróciły do dawnego rozmiaru. Najgorzej było w pierwszym tygodniu po porodzie jak miałam nawał (niech mąż kupi Ci kapustę jak będziesz w szpitalu i przygotuje zawczasu  😉 ), wtedy osiągnęły rozmiar monstrualny  😵
Anka jak potrzebujesz jeszcze to trochę swoich Ci oddam  😁
Julie, jak nie są drażliwe to ok, ja miałam tak drażliwe, że miałam ochotę sama sobie operację plastyczną zrobić nożem kuchennym  (w końcu teraz tutoriale są na każdy temat  :wysmiewa🙂. Przeżyłam tylko dzięki stanikom bez fiszbin i bez szwów z boku i pod pachą.

Mi się też biust zmniejszył w stosunku do tego co miałam przed karmieniami, ale dla mnie niezadowalająco, więc mam zamiar zrobić z tym porządek wkrótce.
Z tymi rozmiarami to roznie bywa, ja przed ciaza 70B, a teraz mi dobrali 65F. Chociaz jak dla mnie wcale wielkie nie sa...

Ilosc mleka nie zalezy od rozmiaru, bo od pewniego momentu mleko produkuje sie na biezaco jak dziec ssie.

Sonda to zwykla strzykawka + sonda zoladkowa - mozna kupic w lepiej wyposazonych aptekach. kluczowa sprawa to paluch w buzi, opuszka do podniebienia. Jak dziec ssie to nie ma ryzyka zadlawienia. Jak sie dobrze zassie to tlok sam sie przesuwa  😜
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
30 grudnia 2012 12:43
bobek, to ja startowalam z identycznego rozmiaru, na dzien dzisiejszy 'koncza mi sie' staniki 75D i czas kupic wieksze... Wiec pewnie podobnie sie przeobrazamy 😉

Czuje sie dzisiaj grubo. Pierwszy raz. Ide na rodzinny obid i przymierzylam z 5 wersji zanim ubralam cos, w czym i tak mam tylek jak szafa i biodra jak maly walen. Po swietach przybyl ponad kilogram. Bleee...
Ja podobnie karmiłam Filipa w szpitalu tylko bez sondy. Opuszek w buzie, strzykawka i młody pił aż miło.
gwash to zalecenie who z tym do pół roku samo mleko
ja nadal bez cisnienia na rozszerzanie, dziś w rossmanie zrobiłam zapasy enfamilu do lutego;]
w lutym moze marcu mam plan wprowadzać gluten a resztę - zobaczę jak będzie z siedzeniem/ siadaniem i w ogole z zainteresowaniem jedzeniem
Czarownica, nie zastanawialas sie, ze lepiej nie zaczynac od deserkow?? Malej nie posmakuja nieslodkie warzywka lol ;D i sie nie dziwie, bo to okropne smaki hihi
Ja bym chciala juz na 8 miesiecy byc do przodu z dieta, bo czeka nas dluga podroz i trzy tygodnie w polsce i nie chce, az tyle mm ze soba ciagnac. Chociaz enfamil powinien byc taki sam😉
Szafirowa - witaj w klubie, ja za to dziś się toczę i czuję jak słonica, chodzę jak pingwin i narzekam na wszystko. Ogólnie mój kręgosłup jest już masakrycznie wygięty, a ubranie butów odbyło się z jęczeniem. Na szczęście już wróciliśmy do domu, więc wygodny fotel i komputer na kolana - odpoczywam! 🙂
no to wykrakałam,leże w szpitalu na madalińskiego  🙄
mało wód płodowych i przyjeli mnie na obserwacje,
mają kontrolować i jak coś będą wywolywac
Karina7, trzymaj się! Będzie dobrze 😀
Karina trzymam kciuki!!  🏇  wszystko bedzie dobrze i jednak rozpakujesz sie przede mna  😉
Karina jestes juz tak blisko terminu, ze spokojnie mozesz startowac do boju 😉 powodzeniA
Muffinka, co do tej teściowej jeszcze - tak zamknęłam oczy i wyobraziłam sobie, że mam dziecko... i chyba miałabym podobnie jak ty 🙂 Ciężko jest traktować obie babcie tak samo chyba. No ale nie dziwię się w takim razie, że mamy ojców dzieci tak często narzekają, że są odcinane od swoich wnuków przez żony swoich synusiów. Jest w tym coś naturalnego chyba i ciężko być taką ultra-sprawiedliwą, żeby było 50/50.
[b]Karina [/b]- do boju 🙂😉 czekamy na wieści od Ciebie 🙂


Anka - a jak u Ciebie? trzymasz się jeszcze?
Karina trzymam kciuki!

Dzionka ciężko, bardzo. Więc już ubolewam że będę właśnie taką teściową. Między innymi dlatego marzyła mi sie córeczka. Córka zawsze ciągnie do matki,nie ma się co oszukiwać.
Przed świętami 2 tyg spędziłam w łóżku chora i dziś co... katar po całości, że już nos czerwony, gardło boli i męczy suchy kaszel - żyć nie umierać.
Cierp1enie Rozwarcie na palec. Ledwo chodze i bole mam przede wszystkim wieczorem i w nocy. Brzuch twardy praktycznie 24h, ale maly tanczy sambe, skacze na bungiee i od Gabrysia zgapil zabawe w Syzyfa  😀

duzo leze, ale ide dzisiaj do kina i jutro na posiadowke sylwestrowa, inaczej dostane swira od czekania. W srode mam wizyte u gina, zobaczymy, co powie.

Ach, ja tez mialam taki nawrot przeziebienia. 2 tyg chora, potem tydzien przerwy i potem znowu 1,5 chora, ale w koncu mi przeszlo 🙂 (nie)stety praktycznie bez lekarstw
Dziekuje dziewczyny😉narazie odlączyli mi ktg przerwa
chyba jakis lekarz powinien mnie zbadać jeszcze?
martwi mnie ta mala ilość wód,to nie jest tak ze powinni
mi juz wywolać?;(
Karina w szpitalu chyba wiedzą co robią, spokojnie. Szczególnie że jesteś w jednym z najlepszych Warszawskich szpitali.

Ja sobie powoli umieram, a co... 😎 Gdybym była w stanie odetkać jakoś nos to może bym pożyła dłużej...ale domowe sposoby nie pomagają.
Karina7, ja nie miałam już prawie nic wód płodowych, a nadal nie wywoływali. Podobno jeśli monitoruje się dziecko i wszystko z nim jest ok, to się obserwuje w warunkach szpitalnych i czeka. U mnie wyszło 9 dni, z tym że akcja porodowa w końcu sama się zaczęła. Powodzenia - trzymam kciuki!
Karina - a czułaś że Ci coś ubywało?? Mokra bielizna albo coś?

Anka - na co do kina?? 🙂 co do sylwestra to ja pamiętam jak byłam w ciąży z Julią, poszliśmy na USG dzień przed to mi moja lekarka powiedziała, bym nie piła szampana, bo wywołuje skurcze i ona się napiła dawno temu i wylądowała na porodówce.
Nie wiem ile w tym prawdy, ale pamiętam to do dziś 🙂
Próbowałaś napar z liści malin?
Ja jak nie wykluję się szybciej to od 37 tyg będę wszystko robić by urodzić szybciej, bo jak będę w 39 i 40 tyg to mąż będzie miał nocne zmiany więc muszę urodzić w 38 tygodniu jak w domu będzie  😁 😁
Pije herbate z malin od 3 tyg. Tzn tydzien picie, tydzien przerwa, tydzien picie. Chyba dzieki temu szyjka zmiekla. Dodatkowo robie te wysiadowki w oparach siana, moze nie beda musieli mnie ciac.

Szampan, mowisz? Ok  😁 tylko nie wiem, jak przekonam znajomych, bo mi juz bezakoholowy kupili  👀

Do kina na "Life of Pi". Niech bedzie, ze bajer i bajka, ale na 3D oplaca sie dla samych efektow, poza tym kto wie, kiedy nastepnym razem bedzie okazja  😀

Karina pod koniec ciazy moze tak byc, ze jest mniej wod. Wtedy jest obserwacja i ewentualne wywowalnie tylko, jesli na prawde malo jest. Inaczej czekaja. Przynajmniej tak tu u nas robia. Nie martw sie zbytnio, teraz jestes pod opieka.  :kwiatek:
właśnie tak,lekko ostatnio mialam mokrą bielizne.
jeszcze jedno co mi wyszło,że Staś miał pełen pęcherz.
bylo 2lekarzy teraz,ale sami nie wiedzą co robić czy usg w
powtórzyć,czy wywołac,czy poczekać 🙄
Karina7, a leżysz już na bloku porodowym?
Nie martw się, na Madalińskiego, na bloku jest naprawdę świetny personel 😉 Zrobią badania, skonsultują się i podejmą najlepszą dla Ciebie i malucha decyzję.
Anka - a jak się robi ta wysiadówkę? może też zacznę 😀 hehe
A napar z liści zacznę pić w 35 tygodniu.

Co do szampana to ja już mam kupione Picollo  😁


Karina - będzie dobrze, już niedługo Staś będzie z Tobą, nie ma odwrotu 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się