Kącik komputerowy

kpik   kpik bo kpi?
02 lutego 2009 18:08
czy ktoś może polecic prosty w użyciu proram do edycji filmów? powinin obsługiwać różne formaty, chce kleic pare filmow, wyciac pare kadrow, dodac zdjecia i muzyke- zadnych wiecej bajerow w stylu menu itp bo się gubie
windovs movie maker nie da rady?
kpik   kpik bo kpi?
02 lutego 2009 18:29
ni dy rydy.
nie odtwarza np formatu .mov
delta   Truth begins in lies.
03 lutego 2009 07:54
Help  🙇 komp mi sie wyłcza co kilka minut, sam.  Wrócił właśnie z polski, ma dołozona pamięc i wgrany program o odtwarzania filmów, bo wcześniej media pleyer nie działał.. W sumie nic nie było grzebane..I taka brzydka niespodzianka - zamiast lepiej jest kicha, bo co moment mi gasnie i musze startowac na nowo.. Acha, wiatraczek jest czysty, sprawdzałam..może mu lot samolotem zaszkodził ? 🙄 chociaż to niemozliwe..może cos sie poluzowało? ale co..? czy macie jakiś pomysł, co może byc powodem takiego zachoania się ??


Jakiego masz antywira? Miałam kiedyś Pandę i też mi się tak robiło, musiałam wyłączyć Pandę spod MS Dos-a, bo wirus w momencie jak był atakowany przez Pandę to restartował kompa.

Ramires torrent to nic innego tylko ściąganie jak przez Emule z tym, że masz dokładną lokalizację pliku. Polecam temat o ściąganie muzyki i filmów - najlepiej ściagać z rapida bo ściągasz część plików dla porównania powiem, ze przez emula jeden film (700 mb) ściąga się około 2-3 dni, przez rapida taki film ściągam przez góra 2 h - a jak masz TP lub Netie to już bomba, bo mają zmienne IP i wystarczy zresetować połączenie internetowe i ściągasz kolejny plik (bez restartu musisz czekać 15-30 minut zanim ściągniesz kolejną część filmu)
Delta mój komp już chodzi, jednak winny okazał się wiatraczek .. 😡 W sumie, najlepiej jak mogło się wydarzyć, bo wystarczyło tylko wyczyścić, a kości na szczęście ok i pasują  🙂
A co do antyvira to mam teraz avasta, nie do końca jestem do niego przekonana, jak pobiera - nieustannie  🙄  - jakieś aktualizacje, to siedze i czekam, czeekam, czeeekaaam.. Pandę też kiedys miałam, nie pamietam juz za co jej podzękowałam..  Co byś poradziła do laptopa, takiego troszkę starszawego mułka z niezbyt duzymi parametrami??
Kurczę,już drugi dzień TPSA wariuje.
Znika sieć .
Mamy systemy on line i Klienci nas zaraz pozabijają.
Czy u kogoś też nawala?
A ja bym chciała się wreszcie nauczyć jak obrobić zdjęcie tak by wybrany fragment pozostał kolorowy a reszta czarno-biała.. Uzywam programu PhotoFiltre. Ktoś poradzi? 🙂
A ja mam pytanie: czy jeśli laptop tak po prostu przestał 'wykrywać' swoją baterię (pojawia się ekranik, że jakis problem z baterią jest i jak najszybciej trzeba ją zmienić; z komputerem nic się nie działo - tzn. nie upadł, nie został zalany itp.) a teraz podczas używania go po prostu się wyłącza, czy nadaje się to pod naprawę na gwarancji?  Dodam, że laptop będzie miał z 1.5 roku, ma antywirusa i gwarancję na trzy lata... Ktoś się spotkał z czymś takim...?
Ale jak go podłączysz kablem to chodzi  ok? A wyciągałaś baterie ostatnio? (możesz spróbować ją wyjąc i włożyć- może coś nie styka) Mogło się złącze baterii zepsuć. A mogła się bateria zestarzeć (chociaż to dość szybko ale nie wiem jak był eksploatowany)JAk coś jes ze stykiem to jeżeli masz gwarancje to Ci naprawią. A jeżeli to bateria to nie wiem czy gwarancja ją obejmuje.
Laptop jest ciągle (przez 24 h) podłączony kablem (nawet jak nie jest używany - tzn. jak jest wyłączony)  😡 Bateria nie była wyciągana ani razu  🤔
To może spróbuj wyjąc baterie na chwile i wsadzić ją spowrotem. Jeśli nie zadziała  to prawdopodobnie bateria się "skończyła". Jest taka zasada żeby co jakis czas rozładować baterie do końca i następnie naładować do pełna.(tak jak z nową komórką) nie tylko ciągle ją doładowywać.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
20 marca 2009 09:21
Kto wie jak zamienić ścieżkę CD audio na MP3? 🙇
służą do tego programy takie jak :
Audiograbber
Easy CD-DA Extractor
CDex
do ściągniecia za darmo w sieci.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
20 marca 2009 09:44
dzięki Jur :kwiatek:
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
25 marca 2009 19:40
Z jakiej strony mogę pobrać LINUXA? chcę zainstalować go na laptopie, bo xp sie zacina na nim, a linux jest darmowy...
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 marca 2009 19:48
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
25 marca 2009 19:54
Dzieki wielkie, już pobieram :kwiatek:
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
26 marca 2009 13:04
No i masz ci...

Z przyczyn ode mnie niezależnych musiałam zainstalować xpka, a dopiero później chciałam zainstalować linux ubuntu.

Mam nagrane i na cd i na dvd
Bootuję w biosie, ale system nie czyta mi płyty! :emot4: Co może być nie tak?
Robiłam według instrukcji i lipa...
jak chronic sie przed netscreen ami
Nie wiem co zrobilam, ale zdziczaly mi alt-y (windows)
Jak tylko wcisne jakas kombinacje typu alt + l, to przerzuca mnie do menu, rozwija listy itp.

Co zrobilam  i jak to odkrecic?
Lov   all my life is changin' every day.
30 marca 2009 21:41
Co mogę zrobić, żeby mi się światło tak bardzo nie odbijało od monitora laptopa? :/
dempsey   fiat voluntas Tua
31 marca 2009 02:16
pilne i ważne pytanie:

czy Outlook robi gdzieś kopię wysłanych/odebranych oprócz miejsca które wskaże mu się w ustawieniach?

czy jeśli idiota informatyk odzyskując mi pocztę usunął część wiadomości (nadał im inną nazwę i wrzucił do niewłaściwego folderu Outlooka wskutek czego znikły)
- to czy jest to gdzieś głębiej  na dysku zapisane???? niewidoczne ale jednak do odzyskania przez specjalistów?

płakać mi się chce. znikły moje maile z okresu roku. były ważne. 
:emota2006097:
jest jeszcze w outlooku folder archives.pst może tam są wiadomości(jeżeli chodzi o te starsze)

A z ekranem to jest tak że trzeba zmienić kąt padania światła lub patrzenia na ekran. Najlepiej żeby siwatełko było nad klawiaturą a nie za plecami.
Update: u mnie "samo" się popsuło i samo naprawiło.
Lov   all my life is changin' every day.
03 kwietnia 2009 19:58
jur, jakiekolwiek światło w jakiejkolwiek kombinacji mi się odbija 👿 i od razu inne kolory i wszystko. Nawet po ciemku próbowałam, sama się też odbijam, strasznie denerwujące to!
Ada   harder. better. faster. stronger.
09 kwietnia 2009 09:48
Moja kochana mamusia zainstalowała nową wersję przeglądarki IE  👿
Coś jej tam wyskoczyło do pobrania no to klikneła i już  😵

Jak można wrócić do starej wersji ?
I czy byłaby szansa po prostu cofnięcia tej nowej, tzn. w tamtej miałam wszystko poukładane doinstalowane różne narzędzia, wszystko było na miejscu.
Ada Przywracanie systemu? Z punktu przed instalacją.
Moja kochana mamusia zainstalowała nową wersję przeglądarki IE  👿
Coś jej tam wyskoczyło do pobrania no to klikneła i już  😵

Jak można wrócić do starej wersji ?
I czy byłaby szansa po prostu cofnięcia tej nowej, tzn. w tamtej miałam wszystko poukładane doinstalowane różne narzędzia, wszystko było na miejscu.


Ada, po prostu sciagnij Firefoksa  😎
busch   Mad god's blessing.
09 kwietnia 2009 23:28
Lepsza Opera  😍
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
10 kwietnia 2009 00:15
busch, Niedawno dołączyłam do miłośników opery 😍
Mozilla mi przymuła łącze, a opera nawet torrenty pobiera i zasysa do 250 kb/s a utorrent do 150 najwięcej 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się