hucuły.

m.indira   508... kucyków
28 grudnia 2012 15:08
Zimowe Janiowe hucki chyba już wiekszość na fb widziała 😉
ale tutaj jeszcze nie były
Liga


Gienek(Genewa) i Liga na pierwszym planie



a w takim raju sobie mieszkają 😉


Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
28 grudnia 2012 15:30
m.indira, piękne zdjęcia. U nas wszystko już stopniało u wygląda paskudnie.
To ja też dodaję nasze kochane hucułki 😉

Lady 💘
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
30 grudnia 2012 17:26
Kori czy ty sie w watku udzielałaś czy cie przeoczyłam. Coś więcej napisz bo fajne te twoje mordki 🙂

A mój kucyk robi postępy! Jak skubaniec chce to naprawdę fajniutko chodzi, bardzo rozluźniony. Tylko ma te bunty z gatunku "ty w prawo on w lewo".
Jeźdzca wycięłam bo to koleżanka (ja nie jeżdżę - ciąża) a ona się wkurza jak się jej zdjęcia upublicznia :P

Poza tym już tylko(!) dwa razy wyszedł sobie z padoku i to nie przez płot ale wyjściem (otworzył sobie). Mam już w produkcji antyhuculskie zamykanie padoku 🙂

EDIT: Czy Waszym zdaniem on jest tłusty? Bo mnie się zarzuca, że w 2 tygodnie upasłam kucyka. A ja mu daję garstkę żarcia żeby mu nie było smutno, że kobyła dostaje a on nie 🙁 I co? Mam mu nie dawać??
esef No to super wiadomość ! 🙂 Tłusty ? Hucuł musi mieć troche ciałka, a po za tym musi mieć z czego zrobić mięśnie 😉 Jak dla mnie wygląda super 🙂
Kori Świetne te koniki !  😍
Alicja_8 coś się udzielałam, ale kobyłki dodaję pierwszy raz.
pampera dziękujemy i chciałam ci powiedzieć że Lotka ta w szaro-niebieskim kantarze strasznie przypomina mi Pampka 🤣
Chcecie coś więcej o nich, więc Lady ta w kantarze w zieloną kartkę, którą się zajmuję ma 13 lat, wymiata na ścieżkach huculskich i od marca zaczynam na niej jeździć na zawody skokowe. Lotka, ma 9 lat, jest córką Lady i też od marca zaczyna karierę skokową. Obie kobyłki chodzą okazjonalnie w bryczce.
Jeśli chcecie wiedzieć coś więcej pytajcie 😉
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
30 grudnia 2012 18:54
Chcecie coś więcej o nich, więc Lady ta w kantarze w zieloną kartkę, ma 13 lat, wymiata na ścieżkach huculskich

hmmm na jakich ścieżkach "wymiatacie" ? bo jakos nie kojaże konika 😉
mimo że w tym roku mało byłam na ścieżkach to śledze na bieżąco wyniki i zdjęcia
koniki piekne 🙂

esef  nie jest gruby ,ani upasiony 🙂
wyglada idealnie,  z reszta tak jak pampera napisała "Hucuł musi mieć troche ciałka "

Huculska Ostoja jeździmy na ścieżki do Żabnicy, Węgierskiej Górki i Rycerki Dolnej.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
30 grudnia 2012 19:24
Kori, ale to chyba takie "podwórkowe" ścieżki?
Kurczak tak, raczej podwórkowe. Chyba źle to ujęłam mówiąc że "wymiata", bo na tych co jeździmy konkurencji nie ma 🙄
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
30 grudnia 2012 19:30
A planujecie się wybrać na jakieś eliminacje?
Chcemy się kiedyś wybrać, tylko nie wiemy gdzie są organizowane...
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
30 grudnia 2012 19:39
niom właśnie planujecie coś ,jakies eliminacje ?

moje miśki z dzisiaj ,ostatnio maja wolne , bo u nas sam lód ,masakra jakaś :/
ledwo ja chodze po pastwisku ( zaliczyłam juz kilka gleb) im tez ciężko ,w lesie to samo niestety 🙁
ale mam nadzieję ,że to za niedługo się zmieni









wiecej na Beata Gan- fotografia

edit : miałam małe problemy z dodaniem zdj.ale juz działa i zdjęcia dodane 😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
30 grudnia 2012 19:41
Kori, niedługo pewnie pojawi się na stronie PZHK kalendarz na 2013 rok.

Huculska Ostoja, nie widać zdjęć 🙁
Kurczak w takim razie dziękuję i będę czekać kalendarz.
Kto wie, może zobaczycie nas w tym roku na eliminacjach 😉
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
30 grudnia 2012 20:02
na stronie : Polski Związek Hodowców Konia Huculskiego  powinien po nowym roku byc terminarz 🙂
swoja drogą ciekawa jestem gdzie w tym roku odbedą się ściezki ,może jakieś nowe miejsca dojdą 🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
30 grudnia 2012 22:04
Z kalendarzem na PZHKH to radziłabym uważać. Rok temu były tam powypisywane bzdury.
Chcemy się kiedyś wybrać, tylko nie wiemy gdzie są organizowane...


w 2013 na 100% w Sielcu 🙂 Woj. Świętokrzyskie .
chochlikowa woj. Świętokrzyskie to trochę dla nas daleko, myślałam o Śląskim 😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
31 grudnia 2012 11:13
Na samym Śląsku to chyba nie ma żadnej ścieżki. Ze Śląska nie masz tak daleko, my z Mazowsza jeździmy i do Sielca i do Gładyszowa.
hej
Kurczak- wysłałam Twojemu chłopakowi życzenia świąteczne, bo ciągle zapominam, że to jego numer, a nie Twój.

Życzę wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku i Waszym podopiecznym też. Mój czas huculski chyba dobiegł końca, zmiana preferencji następuje ( niestety).
Tatooine   Rebelia , zawsze REBELIA
31 grudnia 2012 11:27
Jeździłam kiedys na hucule nazywał sie Takos . Dziki koń  🏇
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
31 grudnia 2012 11:34
marysia550, haha czytał mi je i obydwoje myśleliśmy, że ktoś się pomylił, bo on Twojego numeru nie ma zapisanego 😀 W takim razie bardzo dziękuję, na świąteczne już za późno, ale życzę Szczęśliwego Nowego Roku 😉

Jak to zmiana preferencji? Uciekasz na coś większego?
Na samym Śląsku to chyba nie ma żadnej ścieżki. Ze Śląska nie masz tak daleko, my z Mazowsza jeździmy i do Sielca i do Gładyszowa.


Na Śląsku co roku jest organizowana oficjalna ścieżka huculska w Brennej. http://www.hucul.brenna.pl/
Gwoli ścisłości jeśli chodzi o podwórkowe zawody: są organizowane dla koni różnych ras, od kuca 100 cm aż po ślązaka 172 cm, jedynie część przeszkód jest wzorowana na ścieżce huculskiej.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
02 stycznia 2013 10:12
Dostałam właśnie huculskie zdjęcie z wakacji to się pochwalę, wcinając się Wam nieco do tematu  😉

Orlik, jeden z hucułków forumowej @gi, największy hucuł jakiego widziałam  😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
02 stycznia 2013 11:19
smarcik, ile ma wzrostu? Wydaje mi się podobnej wielkości co Gruba. Fajny byczek 🙂

ozzy_bb, no tak, ale tam tylko próba jest z tego co pamiętam, a skoro kobyłki już starsze, to pewnie mają ją za sobą.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
02 stycznia 2013 11:50
Szczerze mówiąc nie wiem, ale ja mam 174cm i ledwo mi nogi wystają pod koniem  😉
Kurczak masz rację, ale z tego co wiem "dla przyjemności" też można tam próbę pojechać.
smarcik Fajny ten Orlik! Lubię ten typ "wyrośniętego" hucuła.

Zaszaleję i wstawię puchatego zimowego Ozona... chociaż na podbeskidziu prawie w ogóle nie ma śniegu... 🙁
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
02 stycznia 2013 13:41
ozzy aaa piękny!  😍 uwielbiam srokacze.

Zrobiłam postanowienie, że jeśli kiedyś dorobię się swojej stajni albo po prostu będzie mnie stać na drugiego zwierzaka, to z pewnością będzie to hucuł  💘
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się