matura

Planowałam zacząć w wakacje ale na planach się skończyło...  😂

Chemię i biologię, z naciskiem na chemię, bo biologia mi poszła przyzwoicie, ale może starczy mi czasu, coś powtórzę i mi lepiej pójdzie (ta na pewno  😂 )

Powodzenia w takim razie i trzymam kciuki!  :kwiatek: A w jakie miasto celujesz?
A ja właśnie stwierdziłam, że będę pisać jeszcze rozszerzony angielski. Nie umiem pisać wypracowań po polsku, a co dopiero po angielsku, istne szaleństwo. 🤔wirek: Oprócz tego piszę jeszcze raz biologię, do któej mam zamiar się przyłożyć i chemię opierając się tylko na tym, co mam na studiach. Wesoło będzie. 😁
jak oceniacie poziom chemii/biol w stosunku do ubiegłych lat?
Planowałam zacząć w wakacje ale na planach się skończyło...  😂

Chemię i biologię, z naciskiem na chemię, bo biologia mi poszła przyzwoicie, ale może starczy mi czasu, coś powtórzę i mi lepiej pójdzie (ta na pewno  😂 )

Powodzenia w takim razie i trzymam kciuki!  :kwiatek: A w jakie miasto celujesz?

Dziękuję! 🙂 Celuję w Poznań, muszę zdobyć ok 174 pkt żeby spać spokojnie 😂

[quote author=galopada_ link=topic=131.msg1598759#msg1598759 date=1354129020]
jak oceniacie poziom chemii/biol w stosunku do ubiegłych lat?
[/quote]
Jeszcze nie przeglądałam arkuszy, będę je robić na następnych zajęciach 🙂
maracuja Arroch a na co sie wybieracie?
ja na lekarski, a Arroch na wetę 😉
Ktoś na lekarski do łodzi ?
Bernardeta Ja rozważam cały Uniwerek Med. w Łodzi, ale nadal nie mam pojęcia na co iść  😵
[quote author=galopada_ link=topic=131.msg1598759#msg1598759 date=1354129020]
jak oceniacie poziom chemii/biol w stosunku do ubiegłych lat?
[/quote]

Przejrzałam arkusz chemii rozszerzonej, wydaje się być na podobnym poziomie, jak matura z maja.
jest ktoś poprawiający w tym roku? chcę poprawiać biologie rozszerzoną, tylko nie złożyłam deklaracji wtępnej i teraz nie wiem, czy szkoła nie będzie robić mi problemów  😵
osoby poprawiające mogą złożyć tylko deklarację ostateczną do lutego w szkole, którą kończyły 🙂
Ja chcę poprawiać też biologię 😉
z tego co czytałam deklaracji wstępnej nie trzeba składać w naszym wypadku, wystarczy ta ostateczna (do kiedy w tym roku?? bo też jeszcze jej nie złożyłam  :icon_redface🙂
w zeszłym roku jak składałam jakoś w październiku to dyrekcja robiła mi wielką łaskę, że złożyłam po 30 września  😵

dzięki za info  :kwiatek: podjadę w takim razie jakoś w tym tygodniu
macie czas do 7 lutego 🙂😉
Ja poprawiam biolożkę i chemię
a nawet do 8 marca wg. deklaracji załącznik 1b na stronie cke
ja zostawiam sobie chemie na przyszły rok  😁  i tym sposobem zostaje mi jeszcze rok na ewentualne poprawy, przed tym, jak będę musiała poprawiać przedmioty podstawowe  😁
Babi, a co to znaczy, że będziesz musiała poprawiać przedmioty podstawowe?
to, że masz 5 lat na poprawy przedmiotów dowolnych, po 5 latach od pierwszej matury musisz ponownie pisać przedmioty podstawowe, żeby móc pisać dodatkowe
Babi, a skąd masz tą informację?
Bo ja dzwoniłam do CKE, właśnie z tym pytaniem, bo właśnie teraz będzie 5 rok kiedy mogę poprawiać maturę i Pani powiedziała mi, że można poprawiać ją do końca życia, bez dodatkowych warunków.
w szkole mnie poinformowali, a potem pytałam cioci, która jest pedagogiem w warszawskim Staszicu. a rok temu dodatkowo się orientowałam, bo mój były chciał poprawiać, a to miał być jego 6 rok po zwykłej maturze i musiał pisac całą od nowa, żeby pisać geografie, więc zrezygnował
To ja już nie wiem...
Zadzwonię jeszcze raz w takim razie, ale wydaje mi się to idiotyczne, bo jak nie zdasz, to co?
Odbierają maturę, czy jak?

Ja mam jednak nadzieję, że to tylko plotki.
nie, nikt ci matury nie ma prawa odebrać 🙂
z tego co się dowiadywałam rok temu, to tą maturę trzba było napisac byle napisać, ona i tak nie zmienia tych pierwszych wyników matury, moze ewentualnie poprawić  😉

edit: od zeszłego roku mogło się coś zmienić, jutro zapytam cioci
Ja mam nadzieję, że nie trzeba, bo to oznaczałoby, że to jest mój ostatni rok, a ja nie zaczęłam się jeszcze uczyć.

A z drugiej strony, jeśli coś takiego obowiązuje, jest to totalnie idiotyczne!
poza tym jeszcze mi sie przypomniała taka historia z DD TVN, rok temu gościem był chłopak, który zdawał co roku maturę dla sportu z coraz to nowszych przedmiotów, ale mógł ostatni raz podejść do matury bo to była właśnie jego 5 matura i już w tym roku musiałby pisać od nowa przedmioty podstawowe, więc chyba to obowiązuje.
Nie ma co gdybać, zadzwonię jutro i zapytam  🙂

Dziwne, że mi tego ta Pani nie powiedziała, bo specjalnie o to pytałam oraz czy jest płatna- bo takie pogłoski też bywały.
Ja też w tym roku spróbuję sobie poprawić biol i chem na rozszerzeniu  😉
a gdzie startujesz? 😉
weta, Wrocław  😉
Ja jestem na 99% przekonana, że maturę można poprawiać przez 5 lat, a potem po prostu to prawo już "wygasa". Mylę się? 👀
mylisz się, bo maturę można poprawiać przez całe życie  😉
Maturę można poprawiać przez całe życie i jakieś gadanie o 5 latach w tym, że trzeba poprawiać całą maturę to bzdura!

Przeczytałam przed chwilą całe procedury i CAŁY egzamin, tj. ze wszystkich przedmiotów piszę się tylko w momencie NIE ZDANIA matury.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się