Ogon

ja też, może gdyby się umówić grupowo to transport by taniej wyszedł...?
ash   Sukces jest koloru blond....
12 października 2012 08:56
Quanta pisała, że będzie za jakiś czas zamawiać.
Ja jedną butelkę zamówiłam w Stanach. Wujek ma mi przywieźć na koniec miesiąca, ale jeśli będzie zamówienie to chętnie dołączę.
Ja też się piszę!!! 🙂
Martuha słyszałam, że  BLACK HORSE skleja włosy.
A o Eqyss Mega-Tek Rebuilder ktoś coś słyszał?
Wejdz na eqyss.com sporo też się dowiesz na forum U.S Lub U.K
ash   Sukces jest koloru blond....
26 listopada 2012 07:20
MTG Shapleys jest już u mnie! Dziś rozpoczynam działanie. Liczę, że nowe włosy na ogonie się pojawią!

edit:

wczoraj pierwszy raz użyłam MTG. Faktycznie wydaje się, że litrowa butla starczy na długo. Ciekawa jestem czy będzie efekt.
ja chcę taki ogon
😜
ash, tak szczerze to na nowe włosy chyba nie ma co liczyć, ale MTG bardzo przyspiesza porost włosa. Jeśli nie wszystkie włosy mają swoją maksymalną długość, to po jej osiągnięciu ogona będzie wizualnie znacznie więcej. W sumie tak się chyba robi gruby ogon 🙂 U Skwarka się tak właśnie zrobił:





U Karola działa tak samo 🙂

Martuha, a może to treska 😁 Chociaż na zawodach AQHYA może nie wolno mieć dopinek? Bardzo fajne jest w ogonie to, że taki wypielęgnowany - miękki i lejący 🙂
właśnie to wypielęgnowanie mnie zachwyciło  😀
chciałabym umieć tak zadbać o swoje włosy  😁
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
01 stycznia 2013 22:54
Obejrzałam jeszcze kilka filmów tego użytkownika i na nich wszystkie konie mają takie piękne ogony. Cholera w kompleksy można wpaść.
amerykanie bardzo czesto uzywaja tresek 😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
01 stycznia 2013 23:09
To są jakieś specjalne treski do ogona? Czy może takie zwykłe, ludzkie?
Kurczak, amerykanie maja wszystko 😉 specjalne treski do ogonow i grzyw tez 😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
01 stycznia 2013 23:17
No nieee, zaraz wejdę na amerykańskiego ebaya 😉 Przeraża mnie czego to człowiek nie jest w stanie wymyślić 😀
Wojenka   on the desert you can't remember your name
01 stycznia 2013 23:46
Kurczak, są firmy które robią "extensions" czyli przedłużki, treski do ogonów i grzyw. W Stanach super popularne, ale i na zachodzie Europy się takie stosuje - na pokazach, a czasem za zgodą sędziego i na zawodach.
Z łysolka można zrobić super ogon, dlatego jak widzę taki aż do nierealności piękny ogon do samej ziemi, to raczej nie wierzę w samą naturę:









Tu jest jedna ze stronek, gdzie można kupić ogon: http://www.newhorsetails.com/index.html
Ja widziałam ogonki na żywo w Vereden na MŚMK:



Takiej treski nie można zamontować na stałe - im krócej, tym lepiej, na kilka godzin, na konkurs czy maksimum jeden dzień.

Jak ktoś się nudzi, to może i zaszaleć w ten sposób:







Fanom kolorowych włosów poleciłabym tę stronkę: http://sugarein.com/products/forelock-suga/
Mają tam wszystko - kolorowe wczepki w ogony, grzywki, grzywy, plus zestaw pod kolor dla jeźdźca 😁
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
01 stycznia 2013 23:56
Dzięki dziewczyny, nie miałam pojęcia, że coś takiego istnieje i niejednokrotnie nie mogłam wyjść z podziwu oglądając te piękne ogony. Teraz będę patrzeć podejrzliwie nawet na PRE 😉 Zobaczyłam ile kosztują te treski i zrobiłam ogromne oczy. Jednak dużo jest ludzi, którzy mają stanowczo za dużo pieniędzy 😉
Wojenka   on the desert you can't remember your name
02 stycznia 2013 00:14
Jak to mówią...lepsze jest wrogiem dobrego 😉

i przydepnąć sobie można...
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
02 stycznia 2013 00:41
hej
mam problem z moją folblutką która w niedziele do mnie wróciła .
Zawsze miała marny ogon i mocno wytarty . Odrobaczana u mnie była regularnie ,a i tak miała tak wytarty ogon że i po bokach na pułdupkach łyse place ma .
Ja zawsze starałam sie jej myś ogon regularnie ,u tego faceta była odrobaczana ale w mycie ogona wątpie .

Potrzebujemy jakieś szybkiej kuracji która zapewni nam wreszcie ogob i brak wycierania .
Widziała że proponujecie w takich przypadkach nizoral, szampon i ocet, ale jakie dawkowanie i czy pomogło by .

Klacz wygląda bardzo dobrze ,dostaje u mnie witaminy (od niedzieli ) niedługo trawe dodsona .
Jeszcze mesz dwa razy w tygodniu i wysłodki z olejem sojowym .
ash   Sukces jest koloru blond....
02 stycznia 2013 07:12
ash, tak szczerze to na nowe włosy chyba nie ma co liczyć, ale MTG bardzo przyspiesza porost włosa. Jeśli nie wszystkie włosy mają swoją maksymalną długość, to po jej osiągnięciu ogona będzie wizualnie znacznie więcej. W sumie tak się chyba robi gruby ogon 🙂 U Skwarka się tak właśnie zrobił:


U Karola działa tak samo 🙂



Quanta, chyba faktycznie krótsze włosy szybciej rosną, bo ogon wydaje się już być grubszy!😉
Posmarowałam też łyse miejsce na szyi Karego i już pięknie zarasta 🙂
Uciachałam Proni ogon w niedzielę...  😁
Pierwsze zdjęcie po lewej jest z 25 listopada, reszta z 30 grudnia.
Jak odrośnie, to będzie piękny  😍
ale zdajesz sobie sprawę, że tak równiutko to on nie będzie rósł?
i zanim odrośnie do przyzwoitej długości to trochę czasu minie? 😉

tresek nawet nie będę komentować  🤔wirek:
Martuha, tak, zdaję sobie z tego sprawę. Zwłaszcza, że koń stoi non-stop na wielkim pastwisku od początku swojego życia a do jedzenia ma tylko trawę/siano w zależności od pory roku. Od tego ogon napewno nie będzie rósł szybciej  😀
2 lata temu już miałą uciachany ogon, z tym, że wtedy to były same końcóweczki, oby do równego, nie do gęstego miejsca.



Zdjęcie zrobione 4 stycznia 2011r. Niestety nie mam lepszego.
ekuss   Töltem przez życie
03 stycznia 2013 17:10
1,5 roku 😀 Cudów nie ma,ale mnie wystarczy 😀

[quote author=Izerina link=topic=1060.msg1544470#msg1544470 date=1349448510]
Martuha słyszałam, że  BLACK HORSE skleja włosy.


Nie skleja, jeśli czyta się uważnie sposób użycia.
Po popsikaniu Black Horse trzeba odczekać, żeby preparat miał szansę przeschnąć.


[/quote]

Potwierdzam, od niedawna mam odżywkę Black Horse, nic się nie skleja, tylko trzeba chwilę odczekać aż przeschnie - ja psikam, potem rozczyszczam zaklejki i zabieram się za ogon i grzywę. Efekt się utrzymuje koło tygodnia, przynajmniej na ogonie.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
09 stycznia 2013 20:52
na te ogony MTG by się sprawdziło, co by wyglądały (bez wykorzystania tresek :P) jak u tych 'lanserów' z euro sportu? 😉
albo może jakaś inna odżywka, szampon, [s]maseczka[/s] ( 😁 )?
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
29 stycznia 2013 09:02
Planuję kupić preparat do ogona, jednak już nic więcej nie kupię bez rady kogokolwiek znającego się trochę bardziej na tym.
Ostatnio 'przejechałam się' na Leovecie z jedwabiem. Nie polecam.  🙄
I teraz mam pytanko:
waham się pomiędzy Horse Fitform Foxfire oraz ShowSheen® Hair Polish and Detangler- który lepszy? O obydwóch widziałam tutaj bardzo dobre opinie, stąd moje niezdecydowanie.
Mam pytanie a propos MTG Shapley's. Może to trochę naiwne, ale zastanawiam się, na ile starczyłaby mi mała butelka 175 ml. Miał ktoś może taką małą? Opłaca się w ogóle brać?
Moon   #kulistyzajebisty
19 lutego 2013 06:45
Jakiś czas temu nabyłam psikadło Stubbena, z racji braku innych w sopockim okserze: http://www.okser.pl/stubben-care-brush-on-preparat-do-siersci-grzywy-ogona-p-2142.html i powiem, że jest super! Psikam ogon raz w tygodniu a ogon cały czas miękki, nie poplątany, mimo codziennego padokowania, także w odwilż i błocko :-) na sierści lusterkowo się błyszczy no i pięknie pachnie.

Czy ktoś będzie robić zamówienie na MTG? Chętnie bym się dołączyła.
A wiecie, co sie u nas w stajni uzywa do ogonow? Pronto do mebli  🤣

Powiem wam, ze kupilam swojemu koniowi tansza wersje, z woskiem pszczelim i efekty sa calkiem fajne - bardzo sie fajnie ogon rozczesuje, jest mily w dotyku, gladki i pachnacy.  🤣
Moon też miałam kiedyś tego Stubbena. Zapomniałaś dodać, że do tego wszystkiego jeszcze pięknie pachnie 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się