Jakie pasze dajecie swoim koniom?

BASZNIA - to i tak nie drogo w detalu - w hurcie jest po ok 2000/tonę. Ja podawałam jak miałam źrebne kobyły, a nie dawałam wysłodków - przy otrębach bilans wapń-fosor za bardzo się "rypał".
BASZNIA   mleczna i deserowa
02 stycznia 2013 09:42
Racja racja, tyle ze ten worek niewielki, bo cholerstwo ciezkie w sobie, i serce boli 😉.
Mam tylko to:


Main Ring to pełnowartościowa mieszanka paszowa dla koni i kuców.

Musli niskoenergetyczne zaprojektowane bez udziału owsa.

Zawiera dodatek drożdży XP Yeast, które poprawiają strawność i wykorzystanie włókna z pasz objętościowych.

Może być stosowana jako wyłączny dodatek do paszy objętościowej lub w połączeniu z paszami włóknistymi.

Data przydatności i kod partii na spodzie worka.

Skład:

granulat zbożowy, granulowana lucerna, mikronizowany jęczmień, mikronizowana kukurydza, mikronizowany groch, dodatki smakowe (melasa, syrop glukozowy, olej roślinny, woda, emulgator, inhibitor zanieczyszczeń) węglan wapnia, sól, drożdże, witamina E, cynk, miedź, mangan, selen, witamina A/D3, witamina A, kobalt, jod

dla zainteresowanych paszą Main Ring Blue by Dengie
Karmi ktoś może PAVO ?? Dokłądniej SportsFit, Triple P oraz Care4Life ??
Ja karmię pavo triple P- bardzo dobra pasza dla konia skoczka, swoim wyglądem i składem bardzo przypomina Nutri Horse Performance. Sportsfit tez miałam. Kupuję sportsfit na zmianę z Triple P bo jakiejś specjalnej różnicy to nie widzę, biorę to co akurat w sklepie mają albo w promocji. 😲
karmię konia owsem, granulatem i oczywiście sianem, dla urozmaicenia daję też musli, jednak zastanawiam się czy zamiast musli nie przerzucić się na sieczkę.
Jak myślicie- sieczka czy musli?  :kwiatek:
Cariotka   płomienna pasja
03 stycznia 2013 08:19
Jaki koń. Jaki granulat. Jakie musli. Jaka sieczka.
Planuję otworzyć punkt dystrybucyjny pasz Hoveler`a. Podzielcie się swoimi opiniami na temat tej paszy? Czy jest to dobra pasza czy raczej przeciętna?
Qrara- a Ty przypadkiem nie sprzedajesz już jakis pasz? Hoeveler to to samo co Ibeka Panto  🤔
Ja daje Ibeka Panto i jestem zachwycona jabłkowym musli  🤣
Qrara - a po co punkt dystrybucyjny skoro można zamówić w blattin.pl ?
Kiedyś Blattin sprzedawał Hovelera ale tylko pełno tirowo, teraz jak coś jeszcze w dojczlandi jest to w mega cenie
Nie wiem, ja skontaktowałam się przez stronę blattin.pl - można kupować i po 1 worku, wysyłają kurierem, czs oczekiwania 7-14 dni w zależności od paszy. Czekam na cennik. Napisałam do nich z czystej ciekawości, bo wszyscy piszą, że pasza niedostępna lub trudno dostępna w Polsce.
sama jestem ciekawa 🏇
Do wypowiedzi parę postów wyżej jeszcze-nie wrzucałabym skarmiania pasz wysokobiałkowych z podawaniem aminokwasów do jednego worka.
Poza tym to, że poda się dużo białka w dziennej dawce nie będzie skutkować automatycznym przyrostem masy,bo duże zapotrzebowanie na białko ogólne mają zwierzęta rosnące, ciężarne,karmiące, w mocnym treningu i to zapotrzebowanie można określić, jego przekroczenie może co najwyżej dać efekt w postaci przebiałkowania. Trzeba dobrać dawkę do aktualnych potrzeb,a nie działać na zasadzie dam duże białko=mięśnie, bo nie zawsze przyrost masy jest na tyle duży,zwłaszcza u zwierząt starszych.
Śruta poekstrakcyjna sojowa jest paszą wysokobiałkową,ale i wysokoenergetyczną, dodatkowo śruty od różnych producentów różnią się zależnie od technologii ekstrakcji oleju(czy nasiona z łuską czy bez,albo z domieszką łuski).
Dostałam cennik hovelera - ceny netto (plus vat 8%). Przy płatności gotówką upust 2%.
Ceny przy zakupie poniżej pół tony:
- original terrab E standard 25 kg 40 zł
- original reformin plus 25 kg 140 zł
- terrab A 25 kg- 60 zł
- terrab E 25 kg - 63 zł
- EF Pferdemusli 25 kg 70zł
Lista jest dość długa 😉 więc wrzuciłam tylko kilka pozycji.
Cariotka   płomienna pasja
03 stycznia 2013 13:11
a summer jest po ile?
Właśnie nie ma w cenniku - pewnie na zamówienie, a też myślałam o tej paszy na lato 😉. Zaraz skrobnę maila i dopytam.
Edit. Czy nie będzie reklamą (pytanie do modów 😉) jak wrzucę załacznik z cennikiem. Ja interesu w tym nie mam, a może ktoś szuka innej paszy niż te co wymieniłam. Swoją drogą w kilku numerach ŚK pod rząd były reklamy hovelera z podanym telefonem i stroną www - czy ludzie boją się dzwonić/pisać? Najwyżej można otrzymać informację, że nie sprzedają detalicznie albo nie prowadzą już tych pasz na PL, w zęby nikt nie da 😉
Edit2 - Cariotka własnie mi odpisali - 70zł netto/worek
[quote author=zielona_stajnia link=topic=25.msg1634722#msg1634722 date=1357217760]
Dostałam cennik hovelera - ceny netto (plus vat 8%). Przy płatności gotówką upust 2%.
Ceny przy zakupie poniżej pół tony:
- original terrab E standard 25 kg 40 zł
- original reformin plus 25 kg 140 zł
- terrab A 25 kg- 60 zł
- terrab E 25 kg - 63 zł
- EF Pferdemusli 25 kg 70zł
Lista jest dość długa 😉 więc wrzuciłam tylko kilka pozycji.
[/quote]

a czym się różni original terrab E standard od terrab E bo to jest to samo tylko cena mega różniąca  👀
Terabb E standard jest to pasza którą robią na miejscu a tą drugą targają z Niemiec 🙂
Cariotka   płomienna pasja
03 stycznia 2013 17:51
zielona_stajnia ta pasza kiedyś w pasze-lublin była chyba trochę tańsza. Chciałam ją zamówić na lato i ją wycofali 😁 Dawkowanie jest bardzo małe i cena kusząca, jestem ciekawa jak się sprawdza w praktyce.
Ja chyba wypróbuję - wyliczyłam, że potrzebne mi będzie jakieś 8 worków na sezon letni. Muszę jeszcze dokładnie skład oblukać. No i okazało się, ze to po trasie firmowej mojego TŻ więc będzie upust 2% za gotówkę 😉
Terabb E standard jest to pasza którą robią na miejscu a tą drugą targają z Niemiec 🙂


cały Hoveler jest produkowany w Niemczech  🤔
http://www.swiatujezdzenia.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=73:prawdy-i-mity-o-meszu&catid=9:karmi-z-gow&Itemid=25
[quote author=zielona_stajnia link=topic=25.msg1633388#msg1633388 date=1357119346]
BASZNIA - to i tak nie drogo w detalu - w hurcie jest po ok 2000/tonę. Ja podawałam jak miałam źrebne kobyły, a nie dawałam wysłodków - przy otrębach bilans wapń-fosor za bardzo się "rypał".
[/quote]
Dlaczego się rypał? Ja podaję właśnie otręby z wysłodkami stosunek 1,5l otrąb na 1-2l wysłodków. Czego jest za dużo lub za mało?
ansc - w tamtych czasach nie znałam jeszcze wysłodków - jak nie podawałam wysłodków to zamiast otrąb podawałam właśnie śrutę sojową
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
03 stycznia 2013 18:42
zielona_stajnia ta pasza kiedyś w pasze-lublin była chyba trochę tańsza. Chciałam ją zamówić na lato i ją wycofali 😁 Dawkowanie jest bardzo małe i cena kusząca, jestem ciekawa jak się sprawdza w praktyce.


widzę, że podobnie małe dawkowanie jest w IBECE w przypadku granulatu Formel E. Tutaj podane jest ( cyt z ulotki ) : " Mieszanka PANTO® Formel E jako wyłaczna pasza 0,2 – 0,4 kg PANTO® Formel E na 100 kg m.c. na dzien, podzielic na 3 porcje "
I ceny też podobne w sumie.

edit.
zielona_stajnia a śrutę sojową to w jakiej postaci podajesz ??
zielona_stajnia, skoro to nie ty tym handlujesz, to wrzucaj na zdrowie 😉
zduśka - tylko summer to 0,2-0,4 kg na konia na dzień 😉. Śrutę dodawałam kiedyś do mieszanki owies, pszenica i jakieś witaminy i zwilżałam wodą. Kupowałam w "składzie rolnym" była to gruba śruta, niepyląca. Obecnie z produktów zbożowych u nas tylko otręby pszenne zimą, a kobył źrebnych/karmiących nie mam aktualnie.
To wrzucam cennik hovelera jaki mi blattin przysłał na maila. Muszę przyznać, że kontakt szybki i miły.
Handlować niestety każdy może  🙄 nawet osoby o których byśmy się nie spodziewali  🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się