wypieki i słodkości domowej roboty

Dzięki dziewczyny jeszcze raz za pomoc z muffinkami! Zrobiłam dwa rodzaje i zostały przez wszystkich obchwalone, naprawdę świetne wyszły :kwiatek:
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
26 grudnia 2012 17:12
idę zaraz robić rajski batonik -cos podobnego do baunty
jak mi wyjdzie ,to moze zrobę zdjęcie 🙂 tylko nie mam mlecznej czekolady to bedę musiała zrobic w białej 🙂
przepis znalazłam kiedys w necie, już nie pamietam na jakiej stronie ale podaje może komuś się przyda 😉
Składniki na około 25 kulek:

    200 g wiórków kokosowych
    100 ml śmietany kremówki
    70 g cukru pudru
    70 g masła
    opcjonalnie: kilka kropli aromatu rumowego
    200 g mlecznej czekolady (mi wystarczyło około 130 g)

W naczyniu wymieszać wiórki z cukrem pudrem. W małym garnuszku podgrzać kremówkę i masło, aż masło się rozpuści. Rozpuszczoną miksturę wlać na wiórki, dodać aromatu, wymieszać.

Z mikstury uformować kulki wielkości orzecha włoskiego (będzie ciężko, ale raczej ściskając wiórki w dłoni). Układać je na papierze do pieczenia, przykryć folią aluminiową, schłodzić przez minimum godzinę.

Rozpuścić mleczną czekoladę (w kąpieli wodnej lub mikrofali). Każdą kulkę zanurzyć w czekoladzie (można sobie pomóc wykałaczką), wyłożyć na papier, by czekolada stwardniała (trwa to dość długo, można włożyć do lodówki, będzie szybciej; ja po prostu odstawiłam na noc w chłodniejsze miejsce).

Przechowywać w lodówce (jeśli dłuższy czas, ja trzymałam na stole w kuchni przez 1 dzień, konsystencja była idealna).

Smacznego 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 grudnia 2012 18:24
Te miski z czekolady na balonoe okazaly sie komplentym niewypalem. Trzeba miec tam tak duzo czekolady zeby miska byla po brzegi wypelniona. Kilka (minimum 5) tablicek. Do tego jeden balon pekl i czekoada byla wszedzie: na meblach, scianach, na ubraniu czy we wlosach.
W jakim sklepie można kupić rękaw cukierniczy, albo co innego użyć do wyciskania serka na babeczkę?
Mona, w ikei, na allegro, w sklepach internetowych z akcesoriami kuchennymi też są.
możesz uciąć narożnik w foliowej torebce
Ja widziałam je w większości większych marketów 😉
Dzięki  :kwiatek: zaraz jadę na poszukiwania, jak się nie uda to skorzystam z rady ogurka  😀
Moja mama zawsze używa torebek i innych domowych metod bo nie lubi strzykawek i rękawów. Bez profi sprzętu w tym zakresie też da radę 🤣
Jak nie znajdziesz profi to najlepiej kupic duże strunowe torebki, napchać kremu do środka, zamknąć i odciąć troszkę końcówki i jest rękaw 😉
Niby kupiłam 'profi' rękaw (za jakieś 3 zł  :lol🙂, ale coś nie chciał współpracować, więc nakładałam łyżką. Może nie za piękne, ale za to jakie dobre  🙂.
Mona, ale mi zrobiłaś smaka na Magicstarsy  😍
Wie ktoś co zrobić, żeby ptysie nie wyglądały tak jak na fotce?
Ma ktoś pomysł na jakieś dietetyczne ciacho albo cokolwiek? Mam potworne parcie na słodkie a już sobie postanowiłam, że jutro/pojutrze zrobię sobie jakieś mini ustępstwo na drugie śniadanie. Jakieś pomysły? :kwiatek:
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
11 stycznia 2013 20:32
dodzilla, gdzieś, chyba na white plate albo moich wypiekach było ciasto na bazie płatków owsianych(?) i bez tłuszczu, zaraz poszukam-jeżeli taka "słodkość" Cię interesuje 😉 jak nie to polecam bloga: http://dietetycznie-w-kuchni.blogspot.com/  wszystko fajnie i z głową 🙂
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
12 stycznia 2013 06:14
Dziewczyny z czego najlepiej zrobić masę plastyczną? Chcę zrobić jutro tort dla Adama na urodziny i wymyśliłam, że będzie w kształcie klocków Lego. Robiła któraś z Was taką masę? Macie jakieś sprawdzone przepisy?
Horciakowa masy nigdy nie robiłam, zawsze kupuję gotową i ją barwię. Polecam tę http://www.pan-centrum.pl/produkt,Masa_cukrowa_do_modelowania_MODEL_PAST_1kg_,94,2877.html jest najlepsza na świecie 🙂
Monny   bez odbioru .
12 stycznia 2013 11:12
Taka kilogramowa masa starczy, żeby przykryć cały tort?
Zu :kwiatek: Zainspirowałam się i piekłam ciastka do północy 🤔wirek: Nieco pomodyfikowałam, ale wyszły świetne. Dałam półtorej szklanki zmielonych płatków, 3/4 szklanki zmielonych bakalii, pół łyżeczki proszku do pieczenia i zalałam 3/4 szklanki gorącej wody z roztopioną łyżeczką masła i miodu 👀 Zagniotłam, powycinałam krążki, do piekarnika na pół godziny i gotowe 😀
Monny zależy jaki tort 😉 Tortu jeszcze nie robiłam, ale wydaje mi się, że 1 kg powinien być ok, masę trzeba cienko rozwałkować. No i do obkładania tortu jest ta masa http://www.pan-centrum.pl/produkt,Masa_cukrowa_do_obkladania_tortow_WONDER_PASTE_1kg_,94,2882.html
Ja albo w odchudzaniu, albo w wypiekach... Przez ostatni tydzien pieklam takie trzy ciasta z moich wypiekow😉


kamakz, ale Ci piękne wyszły.

Co to jest to trzcie? Bo coś wygląda mi na moje smaki  🙂
Orzechowy miodownik z mw.
Jeszcze dzisiejsze moje muffinki... Juz nigdy nie posypie ich przed upieczeniem. Mimo, ze tak bylo w opisie pod ciezarem rosly w boki zamiast w gore ;( i wyszlo cos smiesznego!!
Macie może jakieś przepisy na sprawdzony krem do przekładania tortów? Szukałam dosłownie wszędzie, w większości wyników jest to krem maslany do ozdabiania, albo nie to, o co mi chodziło. Myślałam żeby zrobić bitą śmietanę z kawałkami owoców, ale boję się, że pod wpływem ciężaru biszkopta to po prostu wyleci na zawnątrz 🤔wirek:
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
18 stycznia 2013 18:25
Śmietana 30%/36% + cukier puder + serek mascarpone + fix do śmietan (żeby woda nie "podchodziła"😉.
JARA, i to po prostu ubić śmietanę ze śmietan-fixem i cukrem pudrem a do ubitej dodać serek mascarpone? Czy wszystko razem? 🙂
Wygląda smakowicie, a niedługo urodziny rodziców, więc przydałoby się coś zrobić 😀
Dziękuję bardzo :kwiatek: Jutro będziemy testować  🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
18 stycznia 2013 19:23
Ubijasz śmietanę, dodajesz w trakcie ubijania cukier puder (2-3 łyżki stołowe), jak ubije się na sztywno to dodajesz serek mascarpone (ja daje 1 opakowanie 250g na 500ml śmietany) i na sam koniec fix. Co do fixu to trzeba zobaczyć na opakowaniu na ile ml śmietany on jest. Zamiast fixy może być żelatyna.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
18 stycznia 2013 19:26
kamkaz co to za ciasto- pierwsze? Wrzucisz przepis?  :kwiatek: Wygląda pysznie!
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
18 stycznia 2013 19:37
smarcik, po co pytałaś!? zobaczyłam ten miodownik orzechowy i jutro będę piekła!  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się