Kącik komputerowy

nekti   Pająk stajenny..
16 grudnia 2012 10:30
chcialabym kupic na prezent Kindla. Widze ze sa dwie wersje Kindle Paperwhite i Kindle Fire. Z tego co rozumiem to ten drugi tez moze sluzyc jako tablet bo ma opcje aplikacji, ogladani filmow, etc. Czy oba sa rownie dobre do czytania - bo to ma byc glowny cel zakupu? roznica w cenie jest spora wiec chcialabym widziec czy warto zaplacic troche wiecej i miec te dodatkowe opcje plus dobry czytnik.

czy ktos z was mial do czynienia?


Kindle Fire to taki hmm.. "tablet dla ubogich"  😀iabeł:  Jeżeli chodzi o przydatność do czytania: wyświetlacz LCD męczy oczy - to mniej więcej tak jakbyś czytała na zwykłym laptopie/tablecie, w pełnym słońcu ciężko się czyta na takim ekranie. Parametrami jako tablet też nie powala i czas pracy to ok 8-9 godzin w zależności od ustawień (jasność matrycy/korzystanie z wifi itd.). Na plus - poza czytaniem możesz w miarę wygodnie korzystać z internetu/pograć w jakieś gierki/obejrzeć film itd.

Kindle Paperwhite akurat nie mam (bawiłam się tylko tym cudeńkiem u znajomego - wrażenia bardzo pozytywne). Od 1,5 roku jestem szczęśliwą posiadaczką Kindle z klawiaturą i jestem bardzo zadowolona. Oczy mniej się męczą, bateria starcza na ok 3 tyg (bez korzystania z wifi). Przeżył ze mną kilka dłuższych wyjazdów namiotowych w góry, codziennie towarzyszy mi podczas dojazdów do pracy i do tej pory mnie nie zawiódł.

Jedno i drugie rozwiązanie umożliwia czytanie w ciemności, ale Paperwhite ze względu na sposób oświetlania tekstu mniej męczy oczy w porównaniu z ekranem LCD.

Jeżeli potrzebujesz rozwiązania tylko do czytania - Kindle Paperwhite.
Jeżeli potrzebujesz tablet na którym będzie można czytać książki - poszukaj porządnego tabletu nie koniecznie nazywającego się Kindle 😉 Dla urządzeń systemem Android są aplikacje do czytania książek m.in. w formacie mobi, pdf itd.
Ja w końcu zrezygnowałam z laptopa i kupiłam tablet.

Orientuje się ktoś, czy taką antenkę wzmacniającą sygnał wifi mogę podłączyć do tabletu z Androidem?
slojma   I was born with a silver spoon!
19 grudnia 2012 09:39
Mam nietypową prośbę, potrzebuję pomocy przy założeniu na allegro "strona o mnie" wymagana jest do tego znajomość html ja kompletnie tego nie rozumiem i nie jestem w stanie ogarnąć. Czy jakaś dobra dusza pomogła by mi zrobić tą stronę.
nekti dzieki za komentarz. Zdecydowalam sie jednak na Kindle Fire. To na pierwszy prezent dla faceta zagorzalego czytelnika wszystkiego. Mam nadzieje ze sie spodoba mimo twoich zastrzezen. Nie za bardzo mialam czas sie rozgladac za innym tabletem, a budzet tez ograniczony.
komentarze na necie raczej byly przychylne co do tego czytnika/tableta.

Jakaś dobra duszyczka odtworzy mi hasło na gg?
Jestem w tym całkowicie ciemna, a to bardzo pilne.
Temat powraca. Przydałaby mi się wtyczka do Gimpa (2.8.2, system lion) do obługi CMYK (krzywe, poziomy).
Ponoć istnieją takie cuda?

A może coś do polecenia w cenie niższej niż photoshopowa? Korekcja koloru, reszta "dobra" niekoniecznie...
Jak dobrze, że trafiłam na ten wątek  😀
Proszę o pomoc lub nakierowanie na przydatną stronę. Na TI nauczyciel zadał Nam zrobienie strony internetowej(z notatnika). Z tym nie mam(już)problemów. Ale teraz chciałabym wstawić na Nią licznik odwiedzin. Może mi ktoś poradzić, jak to zrobić?  :kwiatek:
nekti   Pająk stajenny..
05 stycznia 2013 23:08
Jak dobrze, że trafiłam na ten wątek  😀
Proszę o pomoc lub nakierowanie na przydatną stronę. Na TI nauczyciel zadał Nam zrobienie strony internetowej(z notatnika). Z tym nie mam(już)problemów. Ale teraz chciałabym wstawić na Nią licznik odwiedzin. Może mi ktoś poradzić, jak to zrobić?  :kwiatek:


Nie wiem w czym stronka, ale na szybko:
Strona o robieniu prostych stronek w HTML po polsku  😉
Prosty, choć niezbyt elegancki licznik stron w PHP

Może wystarczy, że wstawisz jakieś gotowe rozwiązanie np [url=http://"http://edodatki.pl/widget/licznik-wizyt"]stąd[/url] na swoją stronkę?
No właśnie stąd- http://edodatki.pl/widget/licznik-wizyt wstawiałam i mi nie chciał wejść  🤔 Ale jeszcze coś pokombinuje. Najwyżej zostawię bez...
Polecono mi też Asusa.

ja mam Asusa, zawsze mam mnóstwo programów otwartych , robię multum rzeczy a on sobie ze mną radzi i tylko raz mi się zawiesił na minutkę przez całe 2 lata mojego wyczerpującego użytkowania 🙂 zresztą dużo moich znajomych również ma i poleca 🙂
ja mam Acera od 1 roku studiów, czyli już 4 lata dość intensywnego użytkowania i żyje 🙂 ba, nigdy nic mu nie zmieniałam 🙂

edit: czy ktoś się może spotkał z etui na tablet z końskim wzorem? 😉 10 cali
Czy ktoś z Was obczaja ArchiCAD-a (program CAD dla architektów)?
Potrzebuję pilnie pomocy!
Pilnie potrzebuje pomocy dot. monitorów.

Próbuje podłączyć monitor zew. do laptopa. Wszystkie kable podłączone, monitor działa, jednak nie wyświetla sie ekran. We wszelakich mozliwych ustawieniach już grzebałam, ale sama nie daje rady 😵
Wiecie może co zrobić w tej sytuacji?

edit:problem już rozwiązany ; 🙂
Wilejka   nie. na wiele sposobów !
04 lutego 2013 21:29
To teraz ja poproszę o pomoc jakiegoś bardziej zaawansowanego "komputerowca", bo ja od 20 minut szukam rozwiązania i nie znajduję.

Laptop ma Bluetootha, urządzenie jest włączone, wykrywalne, ale gdy chcę przerzucić obraz na komórkę za pomocą ''blutu'', klikając na niego prawym przyciskiem myszy a następnie 'wyślij za pomocą" nie pokazuje się opcja "interfejs Bluetooth" (zdjęcie: http://imageshack.us/photo/my-images/13/68159552.png/). TuneUp tego nie blokuje.

Restartowałam komputer, sprawdzałam wszystkie opcje - no nijak nie wiem, jak sobie z tym poradzić, a szukanie kabla, podłączanie go, potem odłączanie i odkladanie na miejsce ;-) staje sięuciążliwe, skoro komputer ma ułatwiać życie.
SieneK   Kasia i SieneK
04 lutego 2013 23:41
a możesz w oknie otworzyć zawartość telefonu?
Powinnaś mieć w prawym rogu paska menu, tam obok daty, ikonę Bluetooth i jak klikniesz na niej prawym klawiszem, pojawi się małe menu i z niego wybierz "wyślij plik". A potem tak jak otworzy się okno, to postępuj już tak jak mówią komunikaty.
Wilejka   nie. na wiele sposobów !
05 lutego 2013 19:50
fin, psikus- po kliknięciu na ikonkę prawym przyciskiem myszy, to pojawia się wszystko (dodaj urządzenie, otwórz ustawienia) oprócz "wyślij plik" 😁
SieneK - z poziomu Mojego Komputera tak.
Chyba muszę zanieść sprzęt do komputerowego, bo to serio denerwujące jest. ;-)
Mimo wszystko - dziękuję za podpowiedzi.
fin, psikus- po kliknięciu na ikonkę prawym przyciskiem myszy, to pojawia się wszystko (dodaj urządzenie, otwórz ustawienia) oprócz "wyślij plik" 😁

A jakiego masz Windowsa? Po otwarciu ustawień też nie ma nigdzie wyślij plik?
Nie wiem czy to jest powód do zanoszenia sprzętu do serwisu komputerowego 😁
Może to nie o to chodzi, ale czy to nie jest tak przypadkiem (mam windows 7), że aby móc coś wysłać/odebrac przez bluetooth to trzeba mieć włączone Wi-fi w komputerze? Kiedyś własnie strasznie się denerwowałam, że nie mogę czegoś wysłać na komórke i bluetooth zaczął magicznie działać jak włączyłam Wi-fi w lapie. Jeśli gadam pierdoły to przepraszam  :kwiatek:
SieneK   Kasia i SieneK
06 lutego 2013 05:40
z poziomu Mojego Komputera tak.
to otwierasz okno z zawartością komórki i drugie z zawartością którą chcesz przesłać
Ctrl+C Ctrl+V
i po sprawie
Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże, bo jak w googlach szukam, to jakaś czarna magia  🙄

Otóż wrócił dziś do mnie laptop z jakiegoś tam formatowania itp, wszystko było super, ale w pewnej chwili przestał działać przycisk scroll w touchpadzie.
Mam laptopa firmy Acer: Aspire 5738ZG.
Czy ktokolwiek umie mi powiedzieć co z tym zrobić?

Kiedyś się zdarzało, że się jakby wyłączał, ale po uruchomieniu ponownym działał, a teraz nic. 
SieneK   Kasia i SieneK
15 lutego 2013 04:02
O(...) w pewnej chwili przestał działać przycisk scroll w touchpadzie. (...)
poszukaj w zasobniku ikony programu obsługującego touchpad - synaptics
sprawdź ustawienia w synaptics
czasem tak bywa, że kombinacja klawiszy włącza lub wyłącza funkcje touchpada
SieneK, dzięki, znalazłam folder o nazwie Synaptics, ale nie wiem co dalej właściwie. Pokazuje mi się okno: Właściwości: Mysz.
I nie ma tam nic związanego z ustawieniem klawiszy ani nic co wskazywałoby na niedziałanie. Nie wiem sama co z tym zrobić, nie mogę się przestawić na zwykłą myszkę.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
17 lutego 2013 18:25
http://www.za.pl/ zna ktoś ten hosting? Chciałabym przenieść swoją stronę na inną domenę, bo na fb strefa.pl jest zablokowana.
[s]Pytanie dot. gmaila on-line:
Wyłączyłam sobie (niezbyt świadomie) ten nowy sposób wyświetlania i komponowania maili (ten, który pozwala łatwo dodać załączniki z guglowego Dysku na przykład). Gdzie się toto przełącza?[/s]

Udało się.
Moon   #kulistyzajebisty
22 lutego 2013 09:33
Notarialna, jak każdy bezpłatny hosting - multum reklam. 😉 Chociaż na plus, że nie ma limitu transferu.
Szukam CICHCEj klawiatury i myszki.
Musi być b. cicha, bo często jest tak, że kładę się b. wcześnie bo i wcześnie musze wstać, ale mój P ma wolne i mógłby sobie posiedzieć i pograć.
Ale jak trzaska tą spacją, albo klika myszką, to dostaję świra.  😵
Dla graczy na wielu portalach są specjalne myszki i klawiatura.
Można wybrać kryteria cenowe, markę itd.
Szukam programu w którym mogłabym zmontować filmik,zaznaczam,iż mam system Windows 8,a movie maker chodzi tylko na XP,Vista albo 7.
Wertuję i poszukuję-znaleźć nie mogę  👀
Potrzebuję pomocy🙂
Kupiłam właśnie tablet i nie mogę się połączyć z wifi przed domowy internet. Wszystko wpisuję normalnie, gdy chcę się połączyć to nic się nie dzieje. Czy ktoś mógłby mi jakoś pomóc. Dodam jeszcze, że jest to ten "tani sprzęt".
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się