Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

na razie z hennowania jestem bardzo zadowolona. Problemów z nakładaniem na szczęście nie było, spłukało się fajnie i nawet nie miałam poplątanych włosów. spokojnie mogłam je rozczesać szczotką "z dzika".
Co do koloru, to nie ma jakiejś wielkiej różnicy, jest blask, jest taki lekko kasztanowy i mam wrażenie, że ciemniejszy na dole włosów.

nie mam niestety zdjęcia z przed henny, a to które wstawiłam było robione w "resztkach" dziennego światła. jutro/pojutrze postaram się cyknąć coś lepszego 🙂
Dla Warszawiaczek powiem, że w Naturze na kabatach też jest, ale to akurat nie po drodze niektórym 🙂

Pozwolę sobie zacytować siebie samą, bo chciałam ponowić pytanie, nie wiem po prostu czy nikt nie przeczytał, bo jest w ostatnim poście na stronie (nie lubię mieć ostatniego posta, bo czasem jak się nowe pojawią zaraz, to nie czyta nikt) czy po prostu nikt nie odpowiada?

A co do glisskura mam pytanie: warto kupić ten eliskir: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=47173 czy wystarczy "magiczne serum": http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=40321 ?
Niby na wizazu eliksir ma cenę 40zł, ale wg gazetki drogeryjnej kosztuje normalnie 24zł, więc nie wiem, który lepiej wybrać?
I pytanie numer dwa: czy wystarczy rozpylenie, czy jednak lepiej dodatkowo końcówki zabezpieczyć serum biovaxa A+E / jedwabiem? Czy serum A+E kupię stacjnonarnie? Bo w drogeriach nie widziałam, widziałam jak na razie tylko w e-ziko. 😉


Bardzo byłabym wdzięczna za odpowiedź :kwiatek:
Heval, Serum A+E kupisz w aptekach- tak samo jak produkty biovax. Ja ostatnio tak zakupiłam i serum i maskeczkę - tyle, że to były apteki w galerii/ centrum h.
aaa... włosy mi ciemnieją i rudzieją... teraz są podobne jak bym je Castingiem czekoladą potraktowała. Henna się utlenia. Podoba mi się 🙂 i mam wrażenie, że jest ich 3 razy więcej 🙂
pokazuj jakies lepsze zdjecie! ;D
heval- mi składem bardziej podoba się o wiele bardziej serum olejowe, ale to tylko moje zdanie 🙂 naprawdę fajne i poręcznie, a przy tym fajnie brzoskwiniowo pachnie!
Kurde, mam nadzieję, że ten orzechowy brąz u mnie wyjdzie inaczej, ciemniej i mniej rudo :/ ile h po farbowaniu myjecie włosy? najszybciej 24h po?
Bay, ja odczekałam 48h.
Teraz jak się trochę zmyło to mam wielokolorowe włosy.  😵 Na przedzie bordowe, pod spodem brązowe, a reszta mój stary sianowaty kurczak, choś lekko stonowany.
ja po farbie (chemicznej) i  po wakacjach (słońce) i tak mam już wielokolorowe, za wiele nie ryzykuję przynajmniej...
lotka, dzięki 🙂 Miałam nadzieję, że jak biovax w Superpharmie to i serum do końcówek będzie, ale niestety jakoś nie ma. Zamówię sobie.
wiedźma, to biorę magiczne serum 😀 ciekawe co ta magia zdziała na moich włosach, ale myślę, że trochę zabezpieczenia im nie zaszkodzi.

Dziewczyny, ja też mam kolorowe włosy. Od lutego 🙂 Najpierw niby całe były czerwone (nieudane farbowanie na rudo), potem jak farba mi się wymywała to część była czerwono-ruda, część była różowa. Potem przeszłam na brąz, to po jakimś czasie miałam na głowie ciemny brąz, jasny brąz, coś w stylu rudawego brązu. Przynajmniej jakaś różnorodność 😀

Zamówię sobie tą hennę chyba w końcu, bo się nie mogę doczekać. Mam nadzieję tylko, że ciemny brąz nie wyjdzie mi za ciemny (oby nie czarny, bo będę wyglądać jak wampir).  🙂
Scottie   Cicha obserwatorka
04 stycznia 2013 21:34
Heval, jak to nie ma? Pewnie że jest A+E w Superpharmie! Jeśli nie ma go na półkach z Biovaxem i nie jest przeceniony (więc nie ma go w tych wielkich koszach w ilościach hurtowych), to jest na ścianach za kasjerkami. Tam są takie półeczki, jest henna, jakieś pomadki itd, musisz poprosić o podanie 🙂
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
04 stycznia 2013 21:39
Przez te zmienną pogodę moje włosy cierpią 🙁
Stosowałam już różne odżywki, oleje, witaminy, serum. Suszę bez suszarki (o ile mam czas), ale tak czy siak po wyschnięciu są suche na wiór. Krem na końcówkach mało pomaga 🙁
Scottie, no co Ty mówisz  😲 To ja chyba powinnam zmienić okulary na mocniejsze, bo nigdy nie dojrzałam tam. Muszę się przyjrzeć jak pójde po biovaxa i kupię od razu 😀 A wiesz może ile kosztują tam?

To serum pięknie pachnie🙂 W ogóle to zauważyłam, że pomimo wtarcia we włosy sporej ilości, wszystko się ładnie wchłonęło i nie pozostawił wrażenia tłustych włosów ani nic, a bałam się, że napakowałam za dużo.

Notarialna, sprobuj siemie lniane. przepisy znajdziesz tu: http://www.anwen.pl/2012/02/lniane-spa.html

przetestowalam na sobie, fajnie nawilza wlosy  🙂

[edit]

dzis zaczelam stosowac kozieradke, dam znac jak efekty, jesli jakies beda  😉
Scottie   Cicha obserwatorka
05 stycznia 2013 12:56
Heval, przynajmniej w Złotych Tarasach tam są, łącznie z maskami Biovaxa na jedno użycie (w saszetkach). Nie mam pojęcia, ile kosztuje, bo używałam do tej pory jedwabiu CHI, ale chętnie się dowiem, bo po ostatniej próbce z maski mi się spodobało. Co prawda przy pierwszym użyciu przetłuściło mi końcówki, ale przy drugim tak je niesamowicie zmiękczyło, że narobiłam sobie smaka na pełnowymiarowe opakowanie. Ale poczekam do promocji 🙂
Scottie, dzięki bardzo 🙂 O właśnie, zobaczę ile kosztuje i może akurat trafię w promocję, albo dowiem się kiedy będzie. Na stronie e-ziko kosztuje jakieś 12zł więc majątek to to nie jest przynajmniej.
Ja na razie nie zauważyłam jakiejś zmiany na końcówkach, ale może potrzebują kilku użyć? Zobaczymy jak kupię już duże opakowanie 🙂
mnie na suche włosy bardzo pomogła maseczka z płatkami owsianymi. Kilka razy stosowalam, żeby odratować mega suche włosy i mam mega nawilżone. Przepis na stronie anwen.
Ituch   Co pies ma z twarzą ?
05 stycznia 2013 14:40
ja bez suszarki wygladam jak potworek  👿 uklepane, jakies takie nijakie, tragiczne wlosy...


A jak i czym czeszesz włosy? Mi bardzo pomogło czesanie TT głową w dół- włosy mimo, że są cienkie i jest ich mało, całkiem nieźle udają większe ilości i są fajnie uniesione. 🙂
A+E i jedwab Biovax kosztują ok 12 zł, czasem są promocje 2 w cenie jednej ale są baaaardzo wydajne, ja swoje zużyłam po 5 miesiącach codziennego stosowania.
Cricetidae, a gdzie takie promocje?  👀
W Super Pharmie 🙂
ale są baaaardzo wydajne, ja swoje zużyłam po 5 miesiącach codziennego stosowania.


Kurczę! Jak Ty to zrobiłaś. Mi jedwab wystarczył hmm 1,5 miesiąca może. Najchętniej nakładałabym go na całe włosy, bo potem są takie błyszczące i gładkie  😍
Szlachta jaki kolor henny kładłaś na włosy? Wyszedł całkiem sympatyczny 🙂

Ja na jasny blond położyłam ciemny brąz (wyszły początkowo w sumie czarne), który mi dość mocno wyjaśniał i nastepnie położyłam orzechowy brąz, który niestety nie bardzo mi sie podoba.
Znaczy sie włosy są fajnie pokryte, jednolite ale kolor jest mocno nijaki, a włosy dość sianowate na długości mimo olejowania i masek. nie wiem czy nie było to moje ostatnie farbowanie henna i w ogole czymkolwiek. Najchetniej to bym ścieła włosy przynajmniej o 10-15 cm:/

vill_18, nie masz żadnych zdjęć?
Wrzuce pózniej jak z pracy wyjde😀
ja np. nie przepadam za tym biovaxem A+E, bo mam wrażenie, że moje włosy,w  ogóle go nie biorą i wszystko zostaje mi na rękach.
Alaska, wystarczała mi jedna duza kropla z jednej strony i jedna z drugiej i jakos nie chciał sie skonczyc 😉
A na promocje trzeba trafic, czasem tu ktoś w wątku napisze jak są 🙂
A są jakieś sposoby na pobudzenie wzrostu tych włosków nad karkiem, tak żeby nie było 'kędziorków'? Masaże/ ścinanie ich aż się wzmocnią?
Ponieważ po 5 latach noszenia dreadów-2stk- postanowiłam je ostatecznie obciąć i zacząć zapuszczać włosy... Więc włosy pewnie są osłabione/ połamane i minie maaaasa czasu zanim będą wyglądać jako tako.
Dodam, że zaczęłam pić siemię- ale to za wcześnie na cokolwiek.
Dołączę zdjęcia.

'anderkat' DLA ODWAŻNYCH  🏇


btw. Miał ktoś do czynienia z rozjaśniaczem w sprayu?
Ituch   Co pies ma z twarzą ?
05 stycznia 2013 18:26
lotka13, ja używam [url=http://www.google.pl/imgres?um=1&hl=pl&client=opera&sa=N&tbo=d&channel=suggest&tbm=isch&tbnid=NYNNv8-DLsqYdM:&imgrefurl=http://www.nokaut.pl/utleniacze-do-wlosow/joanna-blond-reflex-rozjasniacz-w-sprayu.html&docid=TpyLLUoj9-N5cM&imgurl=http://nokautimg2.pl/p-53-3b-533b367d6af5614052919ff1b6cfa851500x500/joanna-blond-reflex-rozjasniacz-w-sprayu.jpg&w=500&h=500&ei=4G3oUPvgCMf44QSv0oDQAg&zoom=1&iact=rc&dur=374&sig=117493096301510116385&page=1&tbnh=150&tbnw=170&start=0&ndsp=30&ved=1t:429,r:1,s😲,i:90&tx=79&ty=59&biw=1366&bih=647]Joanny słoneczne refleksy[/url] i jestem bardzo zadowolona. Efekt jest bardzo naturalny i tylko co jakiś czas robię odrosty, które i tak nie są tak bardzo widoczne, jak po zwykłym farbowaniu. Cena i wydajność też bardzo zachęcające. 😉
Dorwałam dziś w Tesco dwie odżywki Alberto (różową malinową i tą zieloną z imbirem, żen-szeniem? 😉)  Dobrze pamiętam, że Alberto mogą łatwo przeproteinować włosy i kiepsko nawilżają? Mnie w tej chwili potrzebne jest dużo nawilżenia 🙇 Z czym najlepiej więc je łączyć? Z jakąkolwiek inną odżywką? Z kroplą oleju do drugiego O? A może tylko jako pierwsze O?
Help! Ostatnio się coś opuściłam we włosomaniaczej wiedzy 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się