kaloszki dla konia

Dementek   ,,On zmienił mnie..."
16 października 2012 11:46
Ja od jakiegoś czasu mam yorkowe chyba kaloszki gumowe na rzepy. Ale nie jest to normalna sztywna guma. Są mięciutkie, prawie mogę je zmiąć w kulkę. Nic nie obciera, nic się do nich nie klei na stałe. I koń, który się wiecznie obcierał od gumowych a neopreny niszczył w miesiąc chodzi w nich i chodzi i problemu nie ma.

Jeśli to są takie same, jak moje York, to w zimę będą sztywniejsze (na mrozie).
Dementek, pewnie tak, niemniej jednak i tak bardziej miękkie od zwykłych gumowych 😉
agull   Dążąc do celu
19 listopada 2012 11:47
Czy mógłby mi ktoś pomierzyć kalosze York Protego (pokryte al'a skórą) rozmiar XL  :kwiatek:

Edit: Już mam wymiary ale podam, może komuś się przydadzą
góra 24cm
dół 51cm
wysokość 11,5cm
haha 😉 nieźle :P Do Next Generation Eskadrona jak znalazł :P
jakie kalosze na niskie piętki? Od jakiegoś czasu mam Horze te anty przekręcające się, ale po pierwsze są dosyć sztywne i nieprzyjemne, po drugie są 'za wysokie'. Mniejszy rozmiar się za to wcale nie dopinał, więc musiałam wymienic na większe. A te mi podczas jazdy podłażą do góry, bo są wlaśnie za wysokie. Myślę o gumowych, ale boje się obtarć...
kasiakliczkowska, a takie jak fouganza? one sa bardziej spasowane, nie powinny sie podnosic.
kasiakliczkowska, mam podobny problem. Zwykłe kalosze mam horze XL, są o jakiś centymetr za wysokie, ale Lki nie dałam rady zapiąć. Anatomiczne mam Kentaura ze skóry M! Lki były dużo za wysokie, Mki dopinam na styk, ale przy anatomicznych to jest plus, bo się nie przekręcają. 
katija takie?

to te moje Horze są podobne, leżą pewnie tak samo.
anai myślałam i takich ochraniaczach gumowych na piętki- musze omacać w sklepie albo o kaloszkach żelowych [ale są strasznie drogie]. Pomijam karbony Veredusa 😀
tak, chodzilo mi o takie.
to te moje są podobne. Nawet tu na obrazku widać, że końcówką rzepa złapane, żeby na wysokość były ok 😉
Ja miałam kaloszki Hippici, były naprawdę niskie, przy rozmiarz XL miały ja wiem 6-7cm?
Pytałam w wątku ochraniaczowym, ale pozwolę sobie jeszcze tutaj zadać pytanie, bo może to bardziej trafny wątek  :kwiatek:

Potrzebuję ochraniaczy dość specyficznych - chroniących nie tylko piętkę, ale także wystające ramiona podkowy. Niestety zwykłe kaloszki nie dają rady. Koń na padoku, w dość kopnym podłożu przy padokowych podbrykach rwie podkowy jak chce. Winowajcą jest podłoże, bo problem pojawił się odkąd pojawiło się ono na padokach. Dodam, że koń nigdy nie zrywał podków.
Macie jakieś sprawdzone propozycje? Mi niestety już ręce opadają, jak raz na tydzień trzeba dzwonić do kowala   😵
Olek a coś takiego?? http://www.okser.pl/kentaur-kaloszki-skokowe-corteximu-p-7186.html
nie jestem pewna czy zakrywa to az podkowe,ale kiedyś coś takiego widziałam,tylko nie moge teraz znaleźć...
ale bylo to w stylu tych z linku.
NatLat to niestety krótkie..  🙁 :kwiatek:
Już w wątku ochraniaczowym dziewczyny podrzuciły mi pewien pomysł  😉
NatLat, to co wkleiłaś to zwykłe kaloszki są, tylko, że inaczej zrobione coby się nie przekręcały.
Mam prośbę, proszę o opinie na temat kaloszy Mustang z futerkiem. Czy są trwałe? Po zużyciu się futerka można je nadal normalnie użytkować?



Z góry dziękuje  :kwiatek:
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
05 stycznia 2013 14:47
szukam_szczescia ja mam takie od dwóch dni 😀 Nie wiem jak będą się sprawować, wyglądają na dosyć porządne 🙂 Segan chyba też nie marudzi  😁 No i razem z podkładką pod siodło i popręgiem z futrem wygląda dosyć hmm... Miękko ?  😜
Właśnie wróciłam z mierzenia kaloszków na koniu i chyba nie mam wyboru , muszę kupić. Koń mi sie nimi tak zachwycił, obwąchiwała i obwąchiwała. Nie ma wyboru 🙂
szukam_szczescia, wszystko na świecie zatacza koła 🙂 Wpisz sobie w wyszukiwarkę "kapcie Dody" 🤣
Te kalosze trophy są super,mam 2 pary złotych,+100 do lansu i fajnie wykonane 🙂
klapcio89   Walczący z cieniem...
10 stycznia 2013 19:59
Miał ktoś kiedyś te kaloszko? "skóra" nie pęka??  🤣 🤔
Super kaloszki, bardzo trwałe i eleganckie. W dodatku za śmieszne pieniądze.
Obecnie mój nr 1  😉
dz   Pasja jest czymś więcej niż szczęściem
10 stycznia 2013 20:18
klapcio89 - Nie polecam tych kaloszków. Rzep trzyma mocno jednak popękały mi w ciągu trzech tygodni !


Jeśli nie szukacie kaloszków na zawody a na padokowanie i treningów polecam Horzowe neoprenki bądź Decathlonowe ( nie przekręcają się ) sa naprawdę super za przystępną cenę i mam je już 1,5 roku. Horzowe neopren się postrzępił, jednak nic poważniejszego się nie dzieje, dalej są grube i wytrzymałe.
Decathlonowe natomiast są bardziej cienkie, ale również znakomicie chronią, jednak już rzepy nie takie.

Z droższych z Kentaura są super
http://www.gnl.pl/kalosze-kentaur-skorzane-p-11325.html mam te i sobie chwalę 😉
popękały mi w ciągu trzech tygodni !


serio  🤔 moje tyrane trening w trening i mają się świetnie.
A zaznaczam, że koń kaloszkowy niszczyciel - zwykłe neopreny starczały na ok 3 m-ce i dobijane na padoku po chwili traciły żywot.
klapcio89   Walczący z cieniem...
10 stycznia 2013 20:24
dz a możesz podlinkować te kaloszki horze?
Bo właśnie mam jedne i jestem z nich zadowolona tyle że się przekręcają 🙂

A co do Kentaura to się zawiodłam, rozmiarówka o wiele za duża, koń mi je zdeptał i srodek cały wytarł
dz   Pasja jest czymś więcej niż szczęściem
10 stycznia 2013 20:27
[quote author=dz link=topic=457.msg1645433#msg1645433 date=1357849103]
popękały mi w ciągu trzech tygodni !


serio  🤔 moje tyrane trening w trening i mają się świetnie.
A zaznaczam, że koń kaloszkowy niszczyciel - zwykłe neopreny starczały na ok 3 m-ce i dobijane na padoku po chwili traciły żywot.
[/quote]

No niestety !
Dostałam te yorkowe kaloszki jeździłam w nich dwa tygodnie nastepnie koń tylko chodził w nich na padok - starczyło z 1,5 tygodnia aby je dobił. Być może to przypadek. kaloszki Gumowe miałam dwa dni 😉
, kupiłam neoprenki są zmęczone życiem, ale dalej służą ! Nic sie z nimi nie zrobiło, a rzepa jaka była taka jest.
Kentaury bardzo podobne do Yorkowych, droższe ale wytrwałe jak nic dosłownie do tańca i do różańca uwielbiam je ! Kupiłam je w promocji coś ok 90 zł i jestem w nich zakochana !
klapcio89 cena ok 35 zł jak sie dobrze poszuka

edit: promocja za 33 uśmiech http://www.jezdzieckieakcesoria.pl/kaloszki-neoprenowe-horze-p-1188.html
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] brak edycji postow
klapcio89   Walczący z cieniem...
10 stycznia 2013 20:37
dz no właśnie te mam i się przekręcają 🙂 Ale i tak bardzo je lubię : 🤣
Myślałam też nad bogatszą ich wersją: http://www.gnl.pl/kalosze-neoprenowe-obszyciem-horze-p-4822.html
dz   Pasja jest czymś więcej niż szczęściem
10 stycznia 2013 20:42
hmm bogatsza wersja też się obkręca ;D
Jesli nie chcesz przekręcających pomyśl o decathlonowych 😉
Rok czasu były jak wymarzone teraz trochę cieńsze ale też bardzo fajne i zostaja na miejscu 😀
Mówię tu o tych : http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS7hAguPvvznnHFMOZS8a82QoDwuHUMFVbQPgKoa69oxtxWSIwQ2LMKaQH0Tg



A te to pierwszy raz widzę: http://www.decathlon.pl/kaloszki-neoprenowe-czarne-id_8139422.html miał ktoś kiedyś ? Co sądzicie ? 🙂

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się