Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

szalonakobyła, dziękuję bardzo za propozycję, dam znać jakby dalej go nie było. :kwiatek:
Moje włosy nie lubią już Facelle  😵 Przez dłuższy czas co mycie używałam SLS i włosy były w porządku, teraz użyłam facelli i słabe mam włosy  🤔 Chyba SLS po prostu bardziej im służy.
To w ogóle możliwe? Że włosy są bardziej nawilżone, milsze w dotyku po SLS niż po delikatnej facelli?
Heval możliwe, ja tak mam 🙂 z Facella się już nie lubimy
za to z Radicalem z SLSem bardzo 🙂
Gillian   four letter word
06 stycznia 2013 20:13
Florcik, mogę Ci poszukać w Koszalinie jak chcesz, tylko potrzebuję dokładne namiary na to cudo najlepiej zdjęcie 🙂
Bo Facella wcale taka super nie jest 😉
Widzę, że nie jestem sama. 😀 Po efekcie wow nagle Facella przestała mi pasować. BDFM jest jeszcze słabsze.  🙄 Zastanawiam się nad Hippem, już chyba nic więcej mi do głowy nie przychodzi.
gdzie dostanę w Warszawie wcierkę Jantar?  :kwiatek:
apteki DOZ. teraz jest promocja 😉
O super, dziękuje bardzo  :kwiatek:
O, jak dobrze, że nie jestem sama w tym 😀 To chyba zostanę przy Joannie po prostu, bo normalnie włosy fajne są. Stęskniłam się za tym, jak były takie super mięciutkie, że cały dzień wszyscy je macali  😍

Krupnik., no właśnie u mnie najpierw też Facelle było super, a teraz włosy odmawiają... A jak u Ciebie po hennie? Bo dawno, dawno temu po zafarbowaniu pisałaś, że zielone błyski masz, tak? Przeszło wszystko? 🙂

Chciałabym Khadi ciemny brąz, ale boję się czy mi czarne nie wyjdą, no, ale najwyżej się spłucze trochę, nie? Mam nadzieję przynajmniej.

e. błąd  😡
Krupnik., no właśnie u mnie najpierw też Facelle było super, a teraz włosy odmawiają... A jak u Ciebie po hennie? Bo dawno, dawno temu po zafarbowaniu pisałaś, że zielone błyski masz, tak? Przeszło wszystko? 🙂

Chciałabym Khadi ciemny brąz, ale boję się czy mi czarne nie wyjdą, no, ale najwyżej się spłuka trochę, nie? Mam nadzieję przynajmniej.

Jak już to spłucze. ;> Myślę, że z czasem się rozjaśni.
Ja o moich niedawno wspominałam, katastrofa. Z przodu na górze niemal bordowe, pod spodem brąz, wierzch kurczak.  🙄

A właśnie, mógłby mi ktoś rozwinąć skrót CP? To to, co można stosować podobno zamiennie z drożdżami. Zapomniałam nazwy, a po skrócie wiele nie znajdę...
Ituch   Co pies ma z twarzą ?
06 stycznia 2013 20:39
Krupnik., calcium pantothenicum. 🙂
Ituch, pięknie dziękuję. ;> Chyba się na to szarpnę, bo coś ostatnio nie mogę się zebrać do powrotu do drożdży.
edit. A ile tego dziennie bierzecie? O ile ktoś z obecnych tutaj łyka/łykał.
Heval, a jakie masz teraz? cavaletti mi pisała, że za pierwszym razem kolor nie weźmie fajnie, ale jeśli masz jasne to ja bym się obawiała i tak dość ciemnego. Ja farbuję orzechowym brązem w weekend i też jestem ciekawa jak weźmie
Krupnik., łykam od tygodnia CP, można do 6 dziennie, ja biorę 2 rano 2 wieczorem.
Ituch   Co pies ma z twarzą ?
06 stycznia 2013 20:49
Nie ma sprawy. 😉

Ja też biorę dwie rano i dwie wieczorem. Z drożdżami szybko się pożegnałam, bo nie umiałam zabić dziadów. 😁
Krupnik., ale wstyd mi za tego byka  😡 Nie wiem jak on mi wyszedł  🤬
A to rzeczywiście pisałaś, skleroza najwyraźniej.

Bay, aktualnie mam mniej więcej takie:
Heval, to całkiem podobne do moich, tylko moje nie mają rudego poblasku ani równego koloru 😉 jeśli jeszcze nie farbujesz to w piątek/sobotę wstawię moje po orzechowym 🙂
Bay, ja też mam dość nierówno, farbowane są i kolor mi szybko blaknie 😉 Jeszcze nie zamówiłam, bo cały czas mam zagwozdkę z tym, bo pierwotnie myślałam właśnie o orzechowym brązie, ale potem mi ten ciemny się spodobał. Jak się farbowałam na brąz to mi taki ciemny wyszedł i nawet go lubiłam, więc się zastanawiałam czy takiego ciemnego nie chcę właśnie 😉 Będę czekać na zdjęcia  :kwiatek:
Też lubiłam mój ciemny brąz (farba chemiczna) jakoś 1,5 roku temu, ale odrosty to tragedia. Pierwszy raz z henną wolę jaśniejszą farbą, bo nie wiem jak sie bedzie wypłukiwał, czy zejdzie mi po 2 tygodniach czy będą normalne odrosty, bo to zależy podobno 🤔 Więc od orzechowego oczekuję wyrównania koloru bez jego wielkiej zmiany, mimo, że włosy w chłodnym odcieniu gorzkiej czekolady marzą mi się od dziecka 😉
Moje dopiero po 3 hennie są takie, że jestem zadowolona 😉 Kolor super, z resztą na fotach było widać 🙂
Ja łykam CP 5 tabletek dziennie w systemie 2-1-2. Oprócz tego czasem popijam pokrzywę - muszę sobie zakupić i zacząć pić regularnie.
I jestem zadowolona z moich włosów, bo błyszczą jak psu... nos 😁
Moje też niesamowicie błyszczą.  😍
Generalnie mogę stwierdzić, że chyba są po prostu... zdrowe. 😀 Różnica w działaniu odżywek jest już praktycznie niezauważalna. Tylko ostatnio jakiś susz złapały, ale zwalam to na niesprzyjającą pogodę.
A tym którym nie pasuje facella i bdfm może niebieski bd dzieciowy? Dziewczyny które piją pokrzywe wysypalo Was?
A moje były super, ale ostatnio znowu jakieś suche są :< A już byłam z nich taka dumna no.
Jestem na siebie taka zła, nie mogę przełknąć pokrzywy, po prostu nie potrafię, to mi tak okropnie smakuje, a włosy byłyby wdzięczne.

Bay, ja właśnie taki ciemny miałam i w sumie strasznie polubiłam i cierpiałam, że tak szybko wyblakł. Nie wiem czemu moje włosy tak szybko tracą kolor  🙄
nie mogę przełknąć pokrzywy, po prostu nie potrafię, to mi tak okropnie smakuje, a włosy byłyby wdzięczne.A gdyby parzyć ją razem z herbatą? Tzn. nie próbowałam, ale może pokrzywowy smak by się schował?
szalonakobyła, po dzieciowym BD miałam łupież tysiąclecia. I nie tylko ja 😉 Emulsja dla mam też trochę podrażniała, ale generalnie było ok. Facelle mi nie przypasowało, Sanosan to mój ideał
Jak to jest z szamponami reklamowanymi przez producentów, jako te z posiadające 0 parabenów?
Kusi mnie nowa seria Timotei, konkretnie to:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=51873 
jako szampon z sls i liczę, że odżywka w nim coś na moje włosy dodatkowo pomoże. Maski i olejów używam, ale moje włosy są i będą przesuszone, szczególnie przy takiej pogodzie jak teraz  :kwiatek:
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
06 stycznia 2013 21:59
A mi właśnie wyschły włosy po masce kakaowej. Włosy się super błyszczą, ale są jakieś takie sztywne. Za to zapach, mmmm MEGA

Następnym razem dołożę jakąś odżywkę, Kallos latte albo tę zieloną biedronkową i zobaczymy jakie wtedy będą.

A powiedzcie mi laski farbujące henną - nakładacie jakoś wcześniej na odrosty, tak jak normalne farby?
Cały czas się zastanawiam nad tą henną, na razie jak już kiedyś pisałam skusiłam się na taką w saszetkach firmy Vanita i w sumie kolor wyszedł fajny, ale na odrostach tak średnio się przyjęła i tak jakby szybciej wypłukała :/
Teodora, zaparzałam z owocową, raz nawet wrzuciłam dwie "torebki" owocowej i jedną porzywę i pokrzywa zdecydowania dominuje smakiem i zapachem niestety.
Muszę się ograniczyć do łykania sumplementów po prostu chyba. 🙄
Łe ale wy macie wrażliwe skalpy. Dobrze że mój mało wymagający. Za to z włosami to już nie wiem co robić :-) ale generalnie od kiedy jestem cg jest na + zaczęłam pić pokrzywe i się modle co by mnie nie wysypało :-)
szalonakobyła, ja mam super skalp, niewrażliwy na nic, nie przesusza się, nie swędzi. Ale właśnie teraz włosy na długości mam gorsze od jakichś dwóch / trzech tygodni :/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się