siodło ujeżdżeniowe

2 szyczpiorki maja waskie siodla, i problem z glowy, a ta sie rozrasta jak pudzian.
crazy te szczypiorki są zwodnicze. Z moim Młodym zaczynałam od Isabelki Winteca, wrzucam mu na plecy, a że chucherko to zaczynam od najmniejszego łęku, a tu wąsko i wąsko i skończyło się na białym   🤔
A po pół roku mu się wyrosło więc przez kolejne pół śmigaliśmy w tym:
www.re-volta.pl/galeria/foto/84954
i znów wąsko i zmieniamy, a chłopak wydaje się być równie szczypiorowaty, jak był.
A mi się tak marzy, żeby wsiąść w coś na dłużej!   👿
Witam
mam do was prośbę kupiłem te siodło czy warto było zainwestować w te siodło ma przyjść za 2 tyg bo na próbę ma przyjść ? http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/4204
zapytaj o to plecy konia i własny zadek jak już się przejedziesz
TO siodło 😉
Stubbeny to siodła na pewno bardzo trwałe. Jak już dojdzie siodło porób trochę zdjęć i wrzuć do wątku 'dopasowanie siodła' to dostaniesz chociaż ogólne wskazówki, bo odnoszę wrażenie, że nie masz doświadczenia z siodełkami. Co nie jest niczym złym oczywiście, każdy musi się kiedyś nauczyć 😉
czy Bates Innova to jest to samo co Wintec Pro Dressage Contourblock tyle, że w wersji skórzanej czy to dwa zupełnie różne siodła?
Warto kupić te siodło ? mam 163 cm wzrostu i nie jestem średnio nożny hehe http://allegro.pl/siodlo-ujezdzeniowe-i2929210989.html
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
07 stycznia 2013 10:01
Warto kupić te siodło ? mam 163 cm wzrostu i nie jestem średnio nożny hehe http://allegro.pl/siodlo-ujezdzeniowe-i2929210989.html


a ile ważysz mniej więcej?
Bo tamten stubben był 17,5 a kierując się wzrostem (jeszcze nic nie wiemy o masie) to powinieneś
celować raczej w 16,5" siedzisko i krótkie tybiny.
Dziewczyny  o podobnym wzroście zeznawały, że okej są siodła np. wintec contourblock, tekna...
Azzawa zrobiła fajne podsumowanie, jakie siodła dla krótkonogów i długonogów, w tym wątku to chyba było.
proszę...TO siodło, a nie TE siodło ... 😕
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
07 stycznia 2013 15:17
pantofel, tak to to samo siodło, różnią się tylko materiałem.
Koniczka dzięki :kwiatek:
Witam i od razu przepraszam, że korzystam z cudzych zdjęć, ale mógłby mi ktoś powiedzieć z jakiego siodełka korzysta ta Pani? 🙂
famka   hrabia Monte Kopytko
08 stycznia 2013 11:43
siodło quantanamery robione na zamówienie
zapytaj bezpośrednio

swoją drogą piękne  😀
famka, IMO to nie jest siodło HB Contact tylko Devocoux, ale tak czy siak najlepiej spytać Quanty 😉
famka   hrabia Monte Kopytko
08 stycznia 2013 11:46
zmylił mnie przedni banan 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
08 stycznia 2013 11:52
Anaa ma rację. To jest Devoucoux.
Na Rudym to Devoucoux Mendia, które ma tą zaletę, że jeszcze nie spotkałam konia (a poza moimi jeszcze na co najmniej 8miu koniach w nim siedziałam) na którym by źle leżało. Ogromna zaleta, jak trzeba w miarę sprawnie jeden po drugim ruszyć trzy szkapy 🙂
Szukam kontaktu do dobrego saddle fittera-potrzebuję zmodyfikować swoje siodło euroriding jade 🙂
Na Rudym to Devoucoux Mendia, które ma tą zaletę, że jeszcze nie spotkałam konia (a poza moimi jeszcze na co najmniej 8miu koniach w nim siedziałam) na którym by źle leżało. Ogromna zaleta, jak trzeba w miarę sprawnie jeden po drugim ruszyć trzy szkapy 🙂


W ogóle to jest skandal quanta, ze jesteś taka chuda!!
mojego euroridinga robił Bogdan.
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
08 stycznia 2013 18:19
[quote author=quantanamera link=topic=300.msg1642062#msg1642062 date=1357658409]
Na Rudym to Devoucoux Mendia, które ma tą zaletę, że jeszcze nie spotkałam konia (a poza moimi jeszcze na co najmniej 8miu koniach w nim siedziałam) na którym by źle leżało. Ogromna zaleta, jak trzeba w miarę sprawnie jeden po drugim ruszyć trzy szkapy 🙂


W ogóle to jest skandal quanta, ze jesteś taka chuda!!
[/quote]

popieram! to tak nie po Bożemu  😜
DressageLife zgłoś się do Bogdana
ash   Sukces jest koloru blond....
08 stycznia 2013 19:54
Szukam kontaktu do dobrego saddle fittera-potrzebuję zmodyfikować swoje siodło euroriding jade 🙂

tylko Bogdan! Z całego serca i rozumu 🙂 polecam HB Contact.
Ja też polecam! Moje siodło zresztą znowu musi się tam wybrać, tylko ciągle nie mam kiedy go wysłać.
ekuss   Töltem przez życie
08 stycznia 2013 21:44
Jakie polecacie siodło dla mało wykłebionego,malutkiego ,ale szerokiego konia (obecnie ma łęk 34) tak do 7-8 tyś?
Sama myślałam o siodłach stubben maestoso D. oraz portos D.
Tak też myślałam że Devok. Kapitalne. Dzięki za odpowiedzi.
ash, czy Ty już swoje siodło dostałaś, czy jeszcze czekasz? 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
09 stycznia 2013 10:34
Martolina, już pisałam i wklejałam fotki! Dostałam siodło przed Świętami!
edit:

aaaa, ja byłam poza siecią przez 3 tygodnie. Już sobie szukam 😉
AAa!!! Masz z nowymi puklami (to te czerwoneznaczki, już mnie Bogdany wyedukowały🙂 . Wizualnie b. fajnie to wygląda.
jaki to jest rozmiar siedziska?

... Quanta a to devocoux na tej focie parę postów wyżej to jest 16"?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
09 stycznia 2013 12:23
kotbury,
z tego, co pamiętam to ta quantowa mendia to 17,5 (o ile mi coś nie umkło).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się