Kącik Rekreanta cz. VI (2013)

amnestria, cieszę się ogromnie i trzymam kciuki za pierwsze galopy 😀
Wojenka tak, już na poważnie, bo choć na razie różnie to wygląda, poziom konia odpowiada tym wymaganiom 😉 Poza tym goni nas pewien plan, i czas z tym związany... 😉
deborah   koń by się uśmiał...
09 stycznia 2013 18:56
cavalo, gratuluję zajażdżki ale za brak kasku faktycznie należą się baty
juliadna, myślałam, że gdzieś poza granice.... fajnie by było gdybyś go miała w domu.... kombinuj 😉 powiększaj 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
09 stycznia 2013 19:06
amnestria, o kurde! jakie trafne określenie.
Ja miałam typową euforię przez miesiąc, później typowa depresja pozakupowa, której główną przyczyną był okres brzydkiego 2 latka, który był strasznie niesfornym ogierem w wielkim mieście.
Swoją pierwszą trenerkę załatwił tak, że miała operowany bark. Takim był miłym młodym koniem. A ja waliłam głową w ścianę! Plułam sobie w brodę, że kupiłam takiego młodego konia.
Po zajeżdżeniu i wycięciu jajec (alleluja) koń stał się najwspanialszym rumakiem jakiego mogłam sobie wyśnić.
I do dziś dziękuję sobie, że jego krowia postawa nie stanowiła dla mnie problemu. Jego charakter, ruch i cały on rekompensuje mi wszystko wszystko. Wiem, że taki koń nie trafia się dwa razy. To było przeznaczenie! Był brzydki, młody i głupi, ale to on mnie wybrał i nie mogłam mu odmówić!

Raz jeszcze gratuluję wszystkim nowych kopytnych i powrotów w siodło!!!!!
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
09 stycznia 2013 19:38
Amnestria, super wiadomość 🙂
O rany, jak radośnie w kąciku, aż mi się emocje udzieliły!

Amnestria, już cię polubiłam cichaczem w pracy z komórki 😉 ale powiem ci, że STRASZNIE się cieszę!! Należy ci się kobieto i niebawem pijemy z tej okazji!!

Isabelle, kucyk miażdży, po prostu chcę go 😀!
amnestria, fajowo! Czekam na fotki Twojego ciornego dziada 🙂
Ej, dziękuje Wam strasznie 😡 bardzo miło wiedzieć, że tyle osób trzyma kciuki :kwiatek:

ash, a właśnie, Wy już chyba całkiem regularnie śmigacie, co? Jak tam siodełko się sprawuje?

xxmalinaxx piękne macie zdjęcia, super klimat! miliard razy fajniejszy niż kolejne galopady po plaży przy zachodzącym słońcu 😉
a zdradzisz rąbka tajemnicy? na co się z Muskatem szykujecie?

MoniaaA, jak Twój Pan Duży?

amnestria, mój czarny mustang stoi zaparkowany od przeszło 5 miesięcy. Niestety nie mamy warunków na jakąkolwiek jazdę czy aktywność bo ani terenów ani hali. Powoli mam tego dość i nawet nie spędzam w stajni więcej niż 15 minut (przyjadę, zrobię żarcie i jadę) bo po prostu się tylko denerwuje, że nawet jeżeli bym chciała to i tak nic z tym osiołkiem nie zrobię. Tak więc nieciekawie 😉
I w ogóle jakoś mało jeździecko-końsko w moim życiu ostatnio 🙁
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
09 stycznia 2013 21:11
Po zajeżdżeniu i wycięciu jajec (alleluja) koń stał się najwspanialszym rumakiem jakiego mogłam sobie wyśnić.

Ash ja od ponad 10 lat twierdzę, że kastracja ogiera wraca  jego 'mózg' na właściwe miejsce czyli do głowy

Zresztą kiedyś od świetnego szkoleniowca uj. usłyszałam, że z bdb ogiera można mieć wybitnego wałacha 😉
amnestria poleciało PW, na razie zaliczamy to do grupy "tajne przez poufne" 😉 I wielkie dzięki za tak miłe słowa pod adresem zdjęć  :kwiatek: Jak widać, opłaca się czasem pomęczyć przy niezbyt sprzyjającej pogodzie 🙂
mtl   I M Equestrian
09 stycznia 2013 21:55
mtl, Jaworek też jest gejem, ale on wybrał ogiera zimnokrwistego 😁


mój wzial sie za ujezdzeniowca, wiec nic dziwnego ze to gej  😁

chyba umiejetnosci skokowe mojego konia zaczynaja przerastac moje, musze ogarnac swoj dosiad  😂
ash   Sukces jest koloru blond....
10 stycznia 2013 07:40


ash, a właśnie, Wy już chyba całkiem regularnie śmigacie, co? Jak tam siodełko się sprawuje?





Śmigamy! Na nowo odkrywam radochę z jazdy.
Powiem szczerze, że nie sądziłam że idealnie dopasowane siodło może aż tak dużo zmienić.
Może moje odczucia są takie a nie inne, bo jeździłam w Wintecu, w którym siedziało się kilometr nad koniem.
Teraz wsiadam w moje HB Contact i czuje wszystko. Przejścia z galopu do stój działają w 100%. Kiedyś musiałam się namęczyć 🙁

bjooork kastracja to była jedna z lepszych decyzji. Mam okazję obserwować w stajni ogiery, które są tak wychowane, ze nawet nie kwikną przechodząc obok kobyły. Nic, zero. Wychodzą na padok z wałachami i jest spokój. Ale wałach to wałach! 😉
mtl- u mnie kobyly romansuja 😁
Amnestria - na taką wiadomość czekaliśmy! 😅 niech Ci koniowaty dużo szczęścia przynosi!

Ale ten miesiąc szybko minął... Dziś z kobylem obchodzimy miesiecznice. 🏇
A wczoraj skakala taaaak    😜
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
10 stycznia 2013 08:22
amnestria ale rewelacyjnie się Nowy Rok zaczął!!! 🏇 Fantastyczne wieści 😀 Więc nadrabiajcie zaległości i na czworobokach się widzimy 😜
O tak, a depresja poporodowa to straszna rzecz 😉 Mnie długo długo trzymała, głupie myśli momentami po głowie krążyły (3 latek?? Ogier?? Ledwo kłusujący pod siodłem?? Nidy rydy, za chińskiego boga!!!). A teraz liznęliśmy wszystkie elementy z N i mamy ambicje na więcej 😉
Anderia obowiązkowo się wpraszam z fotomasziną! 😀iabeł: 😀iabeł: 😀iabeł:
Raven, kiedy dodasz jakieś nowe foty? 🙂
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
10 stycznia 2013 08:32
Martolina niestety nie mam żadnych nowych 🙁 Nie ma kto robić, jak już to w grę wchodzą jedynie sweet focie z rąsi, ale i takowych nie mam na chwilę obecną 😉
ash, po cichu ci zazdroszczę tego siodła na miarę i sama dojrzewam, żeby sobie sprawić. Z kasą tylko krucho przed ślubem, ale marzy mi się takie z krótką tybinką, na mały tyłek, idealnie do pleców Dziona dobrane...ach. I nie wiem czy bym sobie ujeżdżeniówki też nie zamówiła, bo skaczę raz w tygodniu max, a po płaskim jednak się żużluje te 3 czy 4 razy. Pokażesz jakieś fotki jak w nim siedzisz?

mtl, zazdroszczę ci tej jazdy na zewnątrz 🙁!!
ash   Sukces jest koloru blond....
10 stycznia 2013 10:48
Dzionka, w weekend zaciągnę męża do stajni to zrobi mi zdjęcia.
mtl   I M Equestrian
10 stycznia 2013 12:09
mtl, zazdroszczę ci tej jazdy na zewnątrz 🙁!!

c
zapowiadaja 3 tygodnie sniegu i mrozów az do -15'C  😁
ale jakos w to niewierze...
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
10 stycznia 2013 12:11
-15 w UK? Jak oni to przeżyją bo chyba to dla nich jakas Syberia
ElaPe, raczej w co oni konie ubiorą - w 5 kołder i futro na wierzch chyba 😁
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
10 stycznia 2013 12:15
ElaPe, raczej w co oni konie ubiorą - w 5 kołder i futro na wierzch chyba 😁


ano tak, fakt. Z tym będzie największy problem. Myślę że w ruch mogą pójść derki podgrzewane elektrycznie.
Moon   #kulistyzajebisty
10 stycznia 2013 12:26
4 nogi do podłogi (no bo jak to w taki mróz konia padokować!?) i pyk derka elektryczna, kabelek, gniazdko i gra gitara  😁
Moon, wyobraziłam to sobie - normalnie jak świecące renifery w ogródku by konie wyglądały 😁
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
10 stycznia 2013 12:35
takie?



🤣 😁
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
10 stycznia 2013 12:38
w kieszonce bateryjka?
Moon   #kulistyzajebisty
10 stycznia 2013 12:39
A gdzie tam - zobacz, że ma przód szyi goły, no jak to tak, zimno mu będzie!
Ale oko mu się prawidłowo świeci 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się