hucuły.

Rexiu- do tego chłopak ma fajny charakterek. Zawsze go wolałam od Frodka ( a ten to tak wygląda ni przypiął ni wypiął)
Kurczak- no tęsknię, tęsknię, ale lajf is brutal. jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Przecież jeszcze dużo zycia przede mną i hucułów też dużo na świecie.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
10 stycznia 2013 22:06
marysia550, no ja mam nadzieję, że jeszcze będziemy miały okazję się spotkać przy okazji huculskiej imprezy 😉 Źle zrozumiałam Twoją starą wiadomość. Myślałam, że jednak wybrałaś celowo pracę z czymś szlachetnym, a nie ciągle z tymi huculskimi osłami 😉
Myślałam o jeździe na hucułach, ale ta robota przyszła sama🙂 więc wzięłam.  Średnio w jednej stajni wytzrymuję ok 2 lata, więc niedługo nie będą mnie już nigdzie chcieli i będę musiała sobie sprawić hucuła. A tak poważnie nigdzie nie jest tak, jakbym chciała, wiec wybieram mniejsze zło.
Kastorkowa   Szałas na hałas
12 stycznia 2013 20:30
Przyszłam podzielić się moim szczęściem. Dziś pierwszy raz wsiadłam na Faworka. Jak na nim usiadłam to po prostu się popłakałam. Czekałam dokładnie 3 lata 4 miesiące i 6 dni odkąd pewnego wrześniowego ranka na pastwisku pojawiło się takie małe myszate coś

a tu z dzisiaj
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
12 stycznia 2013 20:38
Kastorkowa, gratuluję 🙂 A jak zniósł to Faworek?
gratuluję!
Kastorkowa   Szałas na hałas
12 stycznia 2013 20:57
Marysia550, Kurczak dziękuje  :kwiatek:

Nie przejął się zbytnio, że na niego usiadłam. Najpierw przewieszenie się koleżanka go tak po oprowadzała a potem usiadłam już normalnie. Na początku toszkę się zdziwił i nie wiedział o co chodzi, ale po chwili załapał, że tak też się da chodzić. Teraz mam ferie więc zacznie powoli chodzić pod okiem instruktorki pode mną. Jeszcze musi ogarnąć co to łydka i tak dalej, ale jak na pierwszy raz to super.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
12 stycznia 2013 21:08
To super! Ja patrzę na mojego dzieciaka i wiem, że już co raz bliżej tego dnia (jeszcze i tak trochę przed nami 😉 ). Czasami sobie myślę, że już się nie mogę doczekać, ale tak naprawdę, to przykro mi, że on tak szybko dorasta. Jeszcze rok temu był maleńkim srajtkiem, a dzisiaj to już kawał chłopa.
Kastorkowa Gratulacje ! Mam nadzieję, że pokażesz na czasie nam jeszcze więcej fotek pod siodłem 😀
Kastorkowa   Szałas na hałas
12 stycznia 2013 21:46
Pampera jak tylko będzie miał kto robić  :kwiatek:
Kurczak ja jak na niego patrze to mam przed oczami tego małego myszatego stworka z 1 zdjęcia a nie ponad 3 letniego ogierka
m.indira   508... kucyków
12 stycznia 2013 22:38
pomału wracamy do formy, czyli zaczynamy pracę z huckami
Oficer i Drobna 😉
galop i praca na czarnej dla przypomnienia ze reka jeźdźca jednak jest istota żywą

dodajemy kłusy już bez czarnej bo chłopak kumaty i jak widać chętny do pracy czyli nastepny turbo kucyk Kaśki 😉
m.indira No fajne te konisko ! 😀 Nie macie śniegu ? 🙂
m.indira   508... kucyków
12 stycznia 2013 22:46
pampera co spadnie to się ulatnia, wiesz, my mieszkamy na zadupiu Europy dalej juz tylko Ukraina 😉
konisko szczere, czas by pokazał swój potencjał pod nowym jeźdźcem
m.indira nie poznałabym go w życiu, huculskie futro i zimowy brzuszek robią swoje!  🤣
emptyline   Big Milk Straciatella
14 stycznia 2013 09:09
Czy ktoś wie za ile zostały wylicytowane hucki na WOŚPie?
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
14 stycznia 2013 16:31
ktos wie dokładnie jakie hc.były na licytacji ? z jakiej hod. po jakich rodzicach

tak z innej beczki :
ma ktoś zdjęcia ogierów :
Lucky (Len ,L-Ofelia) 2003r. maść kara

Ocelot (Fason ,Okazja) 2000 ,maść gniadosrokata

Słowik (Polo ,Siklawa) 2003 ,Maść gniada

Sopis(Piaf ,S-Persetka) 2003r. Maść:gniadosrokata

Wariant(Tuhaj-Bej ,Wikta) 2002 Maść:gniadosrokata

pomóżcie,robię strone internetową o hucułach w woj.Warmińsko-Mazurskim
czy ktos zna jakieś hodowle,stadniny koni huculskich z tego województwa ?za pomoc z gór dziekuje 🙂 :kwiatek:
ktos wie dokładnie jakie hc.były na licytacji ? z jakiej hod. po jakich rodzicach

Opoka i 2 miesięczny ogierek Oktawiusz-informacja podana w Teleexpressie.


Co do stronki i hucków z tego województwa to nie pomogę, za daleko na moje nogi  :kwiatek:
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
14 stycznia 2013 18:18
nio właśnie chodzi mi o tą Opokę, która to dokładnie ,z jakiej hod. ?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
14 stycznia 2013 18:25
Huculska Ostoja, rok temu szukałam wszystkich huculskich stajni, żeby porozsyłać zaproszenia do Chemielewa. Prześlę Ci tą listę na maila. Kilka jest oznaczonych w jakich są województwach, resztę musiałabyś znaleźć. To pewnie nie wszystkie stajnie, ale tyle udało mi się znaleźć.
my w Kurkach mamy hucuły 🙂
nio właśnie chodzi mi o tą Opokę, która to dokładnie ,z jakiej hod. ?



http://www.odrzechowa.izoo.krakow.pl/zaklad/orkiestra.html
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
15 stycznia 2013 10:14
konik11 dzieki  :kwiatek:


my w Kurkach mamy hucuły 🙂


dzięki ,zapomniałam o nich 😉
to ich strona ?  http://www.stadninakurki.pl/?lang=1 ?


Huculska Ostoja, rok temu szukałam wszystkich huculskich stajni, żeby porozsyłać zaproszenia do Chemielewa. Prześlę Ci tą listę na maila. Kilka jest oznaczonych w jakich są województwach, resztę musiałabyś znaleźć. To pewnie nie wszystkie stajnie, ale tyle udało mi się znaleźć.

Kurczak wielkie dzieki 🙂  :kwiatek:
Kastorkowa   Szałas na hałas
15 stycznia 2013 11:31
Wczoraj znowu wsiadłam na młodego. Jak na razie tylko na stępa na chwile. Powoli zaczyna rozumieć o co chodzi z łydką i, że z kimś na grzbiecie też się da chodzić.
A tu jakieś z lonży. Muszę go zmierzyć dokładnie ponieważ wydaje mi się, że urósł od ostatniego mierzenia.


a ja sobie strzeliłam w kolano z moim huckiem i nie wiem teraz co zrobić...
Otóż jak go kupiłam to nie był za tęgi, więc mu zaczęłam dawać po garstce paszy treściwej przy karmieniu innych, dużych koni. I przez miesiąc on się na tej garstce tak spasł że wygląda jak świniak! A już się nauczył że jak idę z wiadrami to będzie dobre, kwiczy i się cieszy i nie mam sumienia mu teraz powiedzieć - ty nie dostaniesz! Nie ma też jak dać mu mniej bo daję tak mało że już mniej się nie da... Oszukuję dając mu łyżkę owsa i do tego trochę suchego chleba i marchewy żeby miał poczucie że coś dostał ale ogólnie... nie wiem co zrobić 😀
esef- nie sądzę żeby w ciągu miesiąca się mógł upaść tak okrutnie garstką owsa. Raczej myślałabym, że paszą objętościową dałoby radę. Więc albo takiej sierści dostał, że wygląda jak grubas, albo za dużo siana.
U hucułów na których jeździłam nie  widziałam żeby owies miał taki wpływ na tycie. Najgorzej tuczyła je niestety zielonka.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
15 stycznia 2013 12:05
Może nawet nie za dużo siana, a siano dobrej jakości. Dobre siano spokojnie wystarczy, żeby upaść hucuła.
Nie, to nie sierść. Zrobił się szeroki i ma zwały tłuszczu... Jeszcze nie ma dramatu ale jak przez miesiąc jest taka zmiana to za kolejny miesiąc koń mi pęknie!
Mówicie że to siano? Hmm, ja wyznaję zasadę dostępności siana dla konia przez większość czasu, zwłaszcza na padoku... Tylko że moje konie są normalne, a hucek będzie tak długo stał i jadł aż zje :/ I jeszcze inne konie odgania od siana. Hmm... co robić? Padokować dziada osobno czy wszystkim obciąć padokowe siano?
W sumie mam teraz 3 konie, hucek chodzi z kobyłką i druga kobyłka przyjechała - na razie chodzi osobno. Może to dobra okazja, będę puszczać kobyłki razem a hucka przez jakiś czas osobno ze względu na to siano... Tylko jak go znam to znajdzie sposób żeby do nich przejść :/

Na razie uplotłam mu ze sznurka siatkę na siano i daję siano do boksu w siatce, może to coś trochę da i przestanie jeść jak odkurzacz :P
Kastorkowa ładny ten twój młody 😍
Kastorkowa   Szałas na hałas
15 stycznia 2013 14:18
Palemka teraz to wygląda wyjątkowo niekorzystnie, zimowe futro wielki brzuch. Zdecydowanie lepiej prezentuje się w takiej odsłonie


Nie mniej jednak dziękuje  :kwiatek:
esef- to nie syp im do pełna, tylko może zacznij dawkować siano?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się